Kosiarki Elektryczne Ranking

Najlepsza kosiarka elektryczna – ranking, test, opinie

Pielęgnacja ogrodu jest długotrwałym procesem, który wymaga sporego nakładu sił. W celu ułatwienia pracy dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Ranking kosiarek elektrycznych pomoże wybrać sprzęt polecany przez innych użytkowników co sprawi, że będziemy zadowoleni z nowego urządzenia.
Wiele osób marzy o równym i ładnym trawniku niczym z boiska piłkarskiego. Utrzymanie go jednak w odpowiednim stanie wymaga dużego nakładu pracy. Odpowiednie nawożenie i podlewanie to podstawa, nie należy jednak zapominać o regularnym koszeniu. Obowiązkowym przedmiotem do tego typu prac jest kosiarka. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów urządzeń, jednak to kosiarki elektryczne od lat cieszą się największą popularnością.

Opisy najlepszych kosiarek elektrycznych [Nasz Ranking]

Kosiarka elektryczna Makita ELM4621

Kosiarka elektryczna Makita ELM4621 to idealny sprzęt do ogrodu. Świetnie sprawdzi się do ogrodów o powierzchni do 1000 m². Łatwy montaż kosza na trawę sprawia, że koszenie jest łatwe i szybkie. Moc wynosi 1800 W, co pozwala na efektywną pracę.

Inteligentnie zaprojektowany sprzęt umożliwia koszenie blisko ścian, w odległości 15 mmm od ściany. Dzięki 8 stopniom regulacji wysokości, koszenie staje się wygodne i praktyczne. Kosz o pojemności 60 l, posiada wskaźnik zapełnienia oraz kosiarka została wyposażona w lampkę, która sygnalizuje za każdym razem podłączenie do zasilania.

Prędkość obrotowa wynosi pełne 2950 obr./min. Obudowa kosiarki jest stalowa i łatwa w czyszczeniu. Sama szerokość koszenia wynosi 46 cm, a wysokość jest liczona na 20 – 75 mm.

Bosch Advancedrotak 750

Kosiarka elektryczna Bosch Advancedrotak 750 to jeden z najlepszych obecnie produktów tego typu na szerokim rynku. Wyróżnia się m.in. specjalną technologią ProSilence, która ogranicza wytwarzanie hałasu do absolutnego minimum.

Co ciekawe, zapewnia łatwą zmianę wysokości koszenia. Posiada aż 7 różnych poziomów, dzięki czemu można dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb. Ponadto, zaopatrzona jest także w system Bosch ErgoSlide, który z kolei gwarantuje o wiele łatwiejsze prowadzenie kosiarki, a tym samym dba o wygodę, komfort i przede wszystkim zdrowie użytkownika.

Warto zdawać sobie sprawę, że sprzęt zapewnia również zbieranie i rozdrabnianie suchych liści jesienią. Ta zaleta znacznie podnosi atrakcyjność tego właśnie produktu.

Kosiarka elektryczna Stiga Collector 39 E

Kosiarka elektryczna Stiga Collector 39 E posiada wydajny i ekologiczny silnik. Zawiera również 3-pozycyjną regulację wysokości koszenia. Dzięki temu można śmiało ją ustawić zgodnie z własnymi upodobaniami, potrzebami.

W skład zestawu wchodzi kosz, który zbiera całą skoszoną trawę i zapewnia tym samym piękny wygląd trawnika. Kluczową rolę odgrywają także rowkowane koła, które z kolei gwarantują przyczepność do podłoża i gwarantują pokonanie wszystkich napotkanych nierówności.

Kosiarka ta posiada również składany uchwyt. Dzięki temu podczas jej przechowywania można oszczędzić naprawdę dużą ilość miejsca. Produkt ten z pewnością świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Zadba o trawnik i nada mu świeżości!

Kosiarka elektryczna Nac Le18-40-Pb-S

Kosiarka elektryczna Nac Le18-40-Pb-S to urządzenie, które pozwala na szybkie i skuteczne zadbanie o stan trawnika. Posiada wydajny i nowoczesny silnik o mocy 1800 W. Zapewnia dosyć cichą pracę, a tym samym również dużą wygodę i komfort.

W skład całego zestawu wchodzi m.in. kosz na trawę o pojemności 40 litrów. Kosiarka ta zapewnia 5-stopniową regulację wysokości koszenia. Dzięki temu można dopasować ją bez problemu do własnych upodobań. Urządzenie to posiada wygodny uchwyt, który w znacznym stopniu ułatwia przenoszenie sprzętu.

Co ciekawe, cała obudowa wykonana została z najwyższej jakości materiałów. Wskutek tego produkt ten charakteryzuje się ogromną trwałością, wytrzymałością, a także funkcjonalnością.

Kosiarka elektryczna Makita Elm3311

Piękny trawnik wymaga nie tylko regularnego podlewania, ale i pielęgnacji, w tym regularnego koszenia. Do tego doskonale nada się kosiarka elektryczna Makita ELM3311.

Makita ELM3311 to wysokiej klasy urządzenie o mocy 1100W. Odpowiednia moc i szerokość koszenia wynosząca 33 cm sprawia, że pielęgnacja trawnika nie nastręcza żadnych problemów. Taka moc i szerokość pozwala efektywnie skosić przydomową zieleń, nie pomijając trudniej dostępnych miejsc.

Kosiarka elektryczna Makita ELM3311 wyposażona jest w kosz o pojemności 27l oraz trzystopniową regulację wysokości koszenia (od 29-55L). Nie jest zbyt ciężka, waży jedynie nieco ponad 13kg, co przy niewielkich rozmiarach sprawia, że jest to bardzo wygodne urządzenie, zarówno w użyciu, jak i przechowywaniu.

Kosiarka STIGA Combi 48 E

Ta kosiarka elektryczna to nie tylko wydajny silnik indukcyjny o mocy aż 1600W, to przede wszystkim wygoda koszenia dzięki unikalnemu systemowi koszenia 3W. Do tego kosiarka ta jest wyjątkowo cicha, jak na urządzenie tej klasy.

Kosiarka elektryczna STIGA Combi 48 E została wyposażona w kosz o pojemności aż 60l, a żeby było jeszcze łatwiej, został on wyposażony we wskaźnik napełnienia kosza. Do tego szerokość koszenia wynosząca 48cm, z możliwością regulacji od 27 do 80mm, wszystko to sprawia, że to urządzenia z łatwością poradzi sobie nawet ze stosunkowo dużym trawnikiem.

Zadbany trawnik to wynik nie tylko regularnej pielęgnacji, ale i stosowania odpowiedniego sprzętu. W uzyskaniu takiego efektu z całą pewnością pomoże kosiarka elektryczna STIGA Combi 48 E.

Najlepsza kosiarka elektryczna. Poradnik zakupowy

Kosiarka elektryczna zastosowanie

Kosiarki elektryczne sprawdzą się przede wszystkim na trawnikach małych i średnich. Do bardzo dużych powierzchni prawdopodobnie lepszym wyborem będą jednostki spalinowe ze względu na brak konieczności źródła zasilania z zewnątrz. Są one jednak mniej poręczne i dużo głośniejsze od kosiarek elektrycznych. Dodatkowo urządzenia elektryczne są dużo bardziej ekologiczne oraz nie wymagają tak częstych konserwacji.

Najważniejsze parametry kosiarek elektrycznych

Istnieje wiele parametrów kosiarek elektrycznych na jakie należ zwrócić uwagę kupując nowy sprzęt. Bez wątpienia do najważniejszych należą jednak:
– moc kosiarki (pobór prądu),
– szerokość koszenia trawy.
To właśnie te dwa parametry powinny być kluczowe przy wyborze urządzenia. Poza tym jednak należy zwrócić również uwagę na:
– regulację wysokości koszenia,
– pojemność kosza,
– materiał kół i obudowy,
– rodzaj systemu tnącego.

Moc silnika kosiarki elektrycznej

Kluczowym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru kosiarki elektrycznej jest moc urządzenia. Wraz ze wzrostem mocy będzie wzrastać efektywność urządzenia. Ważne jest to szczególnie przy dużych trawnikach. Może okazać się, że jeśli kupimy kosiarkę o zbyt małej mocy, praca z urządzeniem będzie bardzo uciążliwa. Z kolei jeśli posiadamy mały trawnik, kupowanie urządzenia o dużej mocy będzie nieefektywne kosztowo. Dodatkowo modele o większej mocy, są zazwyczaj cięższe, co może utrudniać manewrowanie na małej powierzchni. Dla trawników o powierzchni do 200 – 250 m2 wystarczające będą urządzenia o mocy około 1400 watów. Do większych powierzchni lepiej zakupić urządzenie o mocy co najmniej 1600 watów.

Szerokość koszenia trawy

Drugim bardzo ważnym parametrem, który bezpośrednio wpływa na jakość i wydajność pracy jest szerokość koszenia trawy. Im będzie ona większa, tym krótszy będzie czas koszenia. Większość producentów wykonuje urządzenia o szerokości roboczej od 32 centymetrów do 46 centymetrów. Tak samo jak w przypadku mocy, może okazać się, że kupienie za dużej kosiarki do małego ogrodu może spowodować trudności w skoszeniu wąskich pasów np. pomiędzy rabatami kwiatów. Z kolei kupienie wąskiej kosiarki dla dużego trawnika będzie skutkowało koniecznością częstego zawracania i dłuższym czasem koszenia.

Regulacja wysokości koszenia trawy

Większość kosiarek posiada kilkustopniową regulację wysokości koszenia trawy. W zależności od producenta może ona być wykonywana w różny sposób. W tańszych modelach po prostu należy odkręcić jedno z kół, a następnie przełożyć całą oś w inny otwór w obudowie, co będzie skutkowało zmianą wysokości urządzenia. Droższe modele mogą posiadać regulację poprzez zwolnienie specjalnej dźwigni. Pozwala to na zmianę wysokości koszenia w prosty i szybki sposób.
Regulacja wysokości koszenia jest bardzo istotna. Powinna ona być dostosowywana w zależności od pory roku, czy od wieku trawnika. Nie należy np. kosić bardzo krótko trawnika podczas gorących letnich dni. Może doprowadzić to do wypalenia trawy.

Obudowa kosiarki elektrycznej

Producenci wykonują kosiarki w dwóch rodzajach obudów. Pierwszym typem są obudowy i koła z tworzyw sztucznych. Tego typu urządzenia są zdecydowanie lżejsze, jednak również dużo bardziej podatne na uszkodzenia. Częstą usterką są np. kamienie uderzające w obudowę. Nóż kosiarki obraca się z bardzo dużą prędkością. Jeśli natrafi na kamień uderzy w niego z dużą siłą, a ten może doprowadzić do pęknięcia obudowy.
Drugim typem urządzeń są kosiarki w obudowach metalowych. Są one dużo bardziej wytrzymałe i trudniej je uszkodzić. Posiadają one jednak dużo większą wagę, co utrudnia swobodne manewrowanie urządzeniem. Może to być szczególnie uciążliwe na małych trawnikach.

Dodatkowe cechy kosiarek elektrycznych

Poza wymienionymi wcześniej cechami kosiarek elektrycznych warto również zwrócić uwagę np. na regulację kierownicy. Ważne żeby można było odpowiednio dostosować wysokość uchwytu do wzrostu użytkownika. Niektóre modele posiadają składaną kierownicę. Tego typu funkcjonalność będzie szczególnie ważna jeśli zamierzamy kosiarkę przewozić samochodem np. na ogródki działkowe lub nie posiadamy dużo miejsca na przechowywanie urządzenia.
Droższe urządzenia posiadają często napęd samojezdny. Sprawdzi się on szczególnie na dużych trawnikach, na których podczas koszenia nie ma konieczności częstego zawracania. Dzięki napędowi nie trzeba pchać kosiarki co znacząco ułatwia pracę. Napęd jednak zwiększa wagę urządzenia, co może stwarzać problem podczas manewrowania czy transportu.

Kosiarki elektryczne – cena

Na rynku można znaleźć jednostki w bardzo różnych cenach. Podstawowe modele można kupić już za kilkaset złotych. Najbardziej zaawansowane z kolei mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Do głównych czynników decydujących o cenie jest moc urządzenia oraz funkcje i wyposażenie dodatkowe. W naszym rankingu kosiarek elektrycznych przedstawiliśmy kilka najlepszych propozycji do codziennego użytku. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów oraz akcesoria dołączone w zestawie. Może okazać się, że sumaryczna cena tańszej jednostki z dodatkowymi akcesoriami będzie wyższa niż droższego modelu.

Jaką kosiarkę elektryczną wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb i wymagań jakie będą postawione urządzeniu. W większości przydomowych zastosowań bez problemu poradzą sobie urządzenia za kilkaset złotych. Droższe modele oczywiście ułatwią pracę ze względu na większą moc czy większą szerokość (średnicę ostrza). Warto jednak przed zakupem przemyśleć czy na pewno potrzebujemy takiego urządzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI