Kosiarka Spalinowa – Ranking i Opinie

Najlepsza kosiarka spalinowa – ranking, test, opinie

Posiadanie trawnika wiąże się z koniecznością regularnego koszenia go, jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie ogrodu. Na szczęście do wyboru mamy szereg różnych modeli kosiarek. Przebierać można zarówno w tych elektrycznych, jak i spalinowych. Każdy rodzaj zasilania ma swoje plusy i minusy, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Dobra kosiarka spalinowa jest prosta w obłudzie, poręczna, solidna, bezawaryjna, zapewniająca skuteczne działanie. Najlepiej jeśli będzie też miała wiele przydatnych funkcji dodatkowych, które ułatwią, usprawnią i przyspieszą koszenie trawnika, niezależnie od wielkości powierzchni do koszenia. Pojawia się wobec tego pytanie, na jakie urządzenie się ostatecznie zdecydować, aby być w pełni zadowolonym z jego użytkowania?

Opisy najlepszych kosiarek spalinowych [Nasz Ranking]

Kosiarka spalinowa Makita PLM5600N2

najlepsza kosiarka spalinowa

Kosiarka spalinowa Makita PLM5600N2 to urządzenie, które zapewnia precyzyjne przycięcie trawy. Jest samobieżna, dzięki czemu nie trzeba wkładać dodatkowych sił w wykonywanie tej czynności. Posiada specjalny system Ready start, który umożliwia o wiele łatwiejsze odpalanie tego urządzenia.

Wystarczy tylko pociągnąć linkę rozrusznika. Sprzęt ten zaopatrzony jest w 3-stopniową regulację rękojeści. Ponadto, w skład zestawu wchodzi także kosz, który zbiera całą pokoszoną trawę. Kosiarka ta ma także specjalny wskaźnik zapełnienia takiego właśnie kosza.

Co ciekawe, istnieje również możliwość bocznego wyrzutu trawy, co jest niesłychanie dobrym rozwiązaniem w przypadku koszenia naprawdę dużych powierzchni.

Kosiarka spalinowa Stiga Combi 50 SQ

kosiarka spalinowa ranking

Kosiarka spalinowa Stiga Combi 50 SQ zaopatrzona jest w silnik ST 45 OHV o bardzo dużej mocy. Ponadto, charakteryzuje się ona stalowym korpusem, który z kolei zapewnia wydajność.

Rewelacyjne efekty pracy gwarantują chociażby duże koła z miękkim bieżnikiem. Urządzenie to wyróżnia się specjalną funkcją koszenia 4w1. W skład całego zestawu wchodzi również duży kosz o pojemności 70 litrów.

Wszystkie złącza jak najbardziej można umyć, dzięki czemu kosiarka zachowa czystość na dłużej. Urządzenie to z pewnością pozwoli na perfekcyjne przycięcie trawnika. Świetnie sprawdzi się nawet na największych powierzchniach!

Kosiarka spalinowa Hecht 5569 Bs

kosiarka spalinowa opinie

Kosiarka spalinowa Hecht 5569 Bs posiada mocny i wydajny silnik Briggs and Stratton, Zbudowana jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu odznacza się dużą trwałością i wytrzymałością.

Urządzenie to poradzi sobie z każdymi warunkami, nawet na nierównym, czy wyboistym terenie. Sprzęt ten posiada m.in. funkcję wyrzutu bocznego, która bardzo przydaje się przy koszeniu ogromnych powierzchni. Charakteryzuje się ona napędem 3-4,5 km/h, dzięki czemu w wykonywanie całej czynności nie trzeba wkładać zbyt wiele sił.

Produkt ten z pewnością świetnie się sprawdzi i doskonale zadba o trawnik w każdym ogrodzie!

Kosiarka spalinowa Stiga Turbo Power 50 S

Kosiarka spalinowa Stiga Turbo Power 50 S posiada silnik o mocy 2,60 kW. Charakteryzuje się 2900 obrotami na minutę. Zapewnia m.in. precyzyjne koszenie trawnika, a także zbieranie skoszonej trawy do 70 litrowego pojemnika.

Urządzenie to gwarantuje również tryb tylnego wyrzutu, a także tryb mulczowania. Warto wspomnieć także o specjalnej, ergonomicznej rączce, które zapewnia duży komfort. Co ciekawe, sprzęt ten daje możliwość ustawienia wysokości kosza w jednej z 6 różnych pozycji.

Kosiarka ta posiada także złącze do mycia, dzięki któremu można bez żadnego problemu wyczyścić podwozie i cały ostry nóż.

Kosiarka spalinowa NAX 4000S Briggs Stratton

Kosiarka spalinowa NAX 4000S Briggs Stratton to urządzenie, które wyróżnia się aż 5 istotnymi funkcjami. Przede wszystkim sprzęt ten zaopatrzony jest w specjalny napęd, który ułatwia całe koszenie trawnika, gdyż nie trzeba wkładać zbyt wielu sił w wykonywanie tej czynności.

Ponadto, kosiarka ta zapewnia trzy różne wyrzuty w tym wyrzut do kosza, boczny, czy tylny. Wskutek tego funkcję tą można dostosować zgodnie z własnymi upodobaniami i preferencjami.

Co więcej, trawa zaraz przy koszeniu jest mielona, dzięki czemu pozostając na trawniku może służyć nawet jako naturalny nawóz. Kosiarka ta z pewnością świetnie sprawdzi się w każdym ogródku i poradzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami, w tym nawet tymi najtrudniejszym!

Kosiarka Honda HRG 466 SKEP

Koszenie trawy jeszcze nigdy nie było tak przyjemne i proste. A to za sprawą kosiarki Honda HRG 466. Co ma kosiarka spalinowa HRG 466, czego inne nie mają? Przede wszystkim mocny i wydajny silnik, który działa jak dobrze naoliwiony mechanizm. Dzięki niemu kosiarka spalinowa Honda HRG 466 chodzi przez długi czas i może kosić trawę o różnej wielkości i twardości.

Poza tym oprócz klasycznego systemu ścinania trawy ma system mielenia i zgniatania liści. Przez co eliminuje je z naszego otoczenia, tak iż nie są widoczne.

Co jeszcze ją wyróżnia? Na pewno bardzo pojemny kosz. Jego zaletą jest to, iż nie trzeba go nieustannie opróżniać. Mocny układ ssania, 6-stopniowa regulacja wysokości koszenia oraz 3000 obrotów na minutę, to także jej pozytywny wyróżnik. Honda HRG 466 posiada też duże koła, przez co na pewno nie utknie w gęstej trawie. Mało tego ona sunie po niej niczym czołg chcący zdeptać wroga.

Najlepsza kosiarka spalinowa. Poradnik zakupowy

Kosiarka elektryczna czy spalinowa – poznaj zalety i wady obu rozwiązań

Zanim przejdziemy do tego, co ma do zaoferowania ranking kosiarek do trawy, należy najpierw określić to, w jaki sposób ma być zasilane urządzenie. Do wyboru mamy modele spalinowe i elektryczne. Odwiecznym dylematem inwestorów jest wybór pomiędzy kosiarką eklektyczną a modelem spalinowym. Różnią się one nie tylko budową, ale też funkcjonalnością i możliwościami.

Zaletą kosiarek elektrycznych jest ich cicha praca, brak emisji spalin do otoczenia, relatywnie tani zakup i niedroga eksploatacja, duże możliwości dotyczące manewrowania. Minusem kosiarek elektrycznych będzie ich niewielka moc i konieczność zainwestowania w dobrej jakości przedłużacze. Takie kosiarki niezbyt nadają się do koszenia dużych trawników ze względu na swoją małą sprawność.

W przypadku kosiarek spalinowych można mówić o dużej mocy, dzięki czemu możliwe staje się użytkowanie urządzenia w trudnych warunkach. Jest to też dużo bezpieczniejsza opcja niż modele elektryczne ze względu na brak porozciąganych kabli. Kosiarka spalinowa będzie w stanie świetnie poradzić sobie nawet z wysoką trawą. Jeśli została wyposażona w napęd, można dotrzeć nią do każdego miejsca i to bez niszczenia aranżacji ogrodowej. Minusem kosiarek spalinowych jest ich dużo większa waga. Trzeba też liczyć się z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi. Do tego dochodzi problem wytwarzania spalin o nieprzyjemnym zapachu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki spalinowej?

Dla wielu osób to właśnie kosiarka spalinowa jest najlepszym wyborem ze względu na to, że jest bardzo wygodna w użyciu, znika problem z uporczywym okablowaniem. Działa ona po prostu szybciej i dokładniej niż modele elektryczne. Kluczową kwestią w wyborze kosiarki spalinowej jest silnik, a dokładniej jego moc. Na uwadze trzeba mieć kwestię długości i szerokości noża. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużej powierzchni do koszenia. kosiarka spalinowa o słabej mocy nie poradzi sobie przy bardziej intensywnej eksploatacji, zacznie się zapychać. Zaleca się nie kupować takiej o mocy poniżej 4 KM i szerokością koszenia mniejszą niż 50 cm.

Kosiarka z napędem

Jeśli wybieramy modele z napędem, moc urządzenia powinna być większa niż w standardowej kosiarce. Kolejną kwestią jest to, czy silnik jest dwu- czy czterosuwowy. Pierwsza opcja wiąże się ze znacznie większym zużyciem paliwa, wyższym poziomem hałasu i emisji spalin. Zaletą jest jednak większa moc i niższa waga. Kosiarki z silnikiem dwusuwowym polecane są w przypadku koszenia trawy na nierównym terenie. Jeśli komfortowe manewrowanie nie jest kwestią priorytetową, to można zdecydować się na model z silnikiem czterosuwowym, mniej hałaśliwym, bardziej ekologicznym.

Kosiarka spalinowa może posiadać napęd lub być bez napędu. Nie trudno jest się domyślić, że dzięki napędowi na kołach koszenie staje się dużo łatwiejsze i szybsze, gdyż nie trzeba pchać urządzenia, czyli wykorzystywać siły własnych mięśni. Koszenie trawy sprowadza się wówczas jedynie do sterowania kosiarką.

Jeśli mamy do koszenia problematyczny teren, nierówny, najlepszym wyborem będzie kosiarka spalinowa z napędem na tylne koła. Jeszcze większą wygodą i ułatwieniem dla użytkownika będzie model kosiarki z rozrusznikiem elektrycznym. Modele bez napędu są oczywiście tańsze, dodatkowo też lżejsze, co zwiększa komfort użytkowania.

Łatwiej jest nimi cofać i skręcać. Przy niewielkim trawniku wystarczy kupić kosiarkę bez napędu, wszędzie tam gdzie nie jest potrzebne wspomaganie. Taka kosiarka spalinowa będzie też dużo tańsza w przypadku wystąpienia konieczności jej serwisowania ze względu na mniej elementów.

Co jeszcze ma znaczenie?

Wybierając kosiarkę spalinową, należy mieć na uwadze parametr dotyczący rozruchu urządzenia. Mówić można o rozruchu linkowym i elektrycznym. W przypadku tego pierwszego uruchamianie urządzenia ma miejsce przez linkę – trzeba energicznie szarpnąć za uchwyt linki, co dla niektórych osób może być problematyczne. Dużo wygodniej i szybciej będzie oczywiście zdecydować się na kosiarkę z rozruchem elektrycznym, gdzie odpalanie odbywa się na guzik czy kluczyk.

Za dostarczenie energii do kosiarki odpowiada akumulator litowo-jonowy, który można bardzo szybko naładować przy pomocy zewnętrznej ładowarki. W zależności do tego, jak dużą powierzchnię mamy do koszenia i jak szybko chcemy się uporać z trawą, należy przyjrzeć istotnemu parametrowi. Chodzi tutaj o szerokość koszenia. Zasada jest taka, że im parametr ten jest większy, tym szybciej można skosić trawę. łatwiej manewruje się jednak kosiarką z mniejszą szerokością koszenia. Łatwiej będzie również wykosić trudniej dostępne miejsca przy drzewach.

Koła kosiarki także mają znaczenie. Im są one większe, tym łatwiej i wygodniej będzie manewrować urządzeniem. Najlepszym wyborem okazują się być modele z kołami osadzonymi na łożyskach kulkowych. Praktyczny będzie też system mulczujący, dzięki czemu skoszona trwa będzie od razu rozdrabniana przez urządzenie i rozrzucana równomiernie po trawniku, służąc jako naturalny nawóz.

Inną opcją jest model z opcją bocznego wyrzutu skoszonej trawy. Wybierając kosiarkę spalinową, należy zwrócić uwagę na producenta. Najlepiej będzie wybrać model renomowanej marki, co przekłada się na wysoką jakość urządzenia, jego niezawodność. Godne polecenia są kosiarki firmy Husqvarna, Viking, Honda, Stiga, Makita. Z tańszych modeli wymienić można produkty Bosh i NAC.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI