Krem Do Opalania – Ranking i Opinie 2021

Najlepszy krem do opalania – ranking, test, opinie

Planujesz kupić krem do opalania? Zobacz, na które kosmetyki warto zwrócić uwagę. Prezentujemy ranking TOP 5 najlepszych kremów do opalania.

Wybrać dobry krem do opalania, nie jest takie łatwe jak mogłoby się nam wydawać. Kiedy idziemy do drogerii, to zawsze można zapytać o pomoc ekspedientkę, która udzieli nam fachowej porady.

W sytuacji,  gdy nie mamy zwyczajnie czasu chodzić po sklepach i godzinami szukać odpowiedniego kremu dla naszego ciała, zawsze w takiej sytuacji można po prostu skorzystać z internetu, gdzie łatwo i szybko i można znaleźć potrzebne dla nas informacje.

Również w naszym rankingu najlepszych kremów do opalania znajdziesz odpowiedni dla siebie produkt.

Nasza kadra przez wiele godzin dogłębnie analizuje każdy temat, efektem czego są przydatne informacje oraz możliwość wyboru nie tylko jednego, a kilku polecanych produktów.

Opisy najlepszych kremów do opalania [Nasz Ranking]

Krem do opalania PHARMACERIS S SUN PROTECT SPF50+

Pierwszą pozycję w naszym rankingu zajmuje PHARMACERIS S SUN PROTECT SPF50+.

Ten krem polecany jest przede wszystkim do twarzy, która jest w szczególności wrażliwa, sucha, która ma tendencje do reakcji alergicznych i oczywiście wymaga bardzo dobrej ochrony przed intensywnym słońcem.

Doskonale nadaje się do ochrony skóry zarówno dorosłych jak i dzieci powyżej 6 miesiąca życia.

Krem ma lekką formułę, dzięki temu iż producent zastosował tutaj nowoczesną technologię filtrów szerokopasmowych, dzięki temu zabezpiecza on naszą skórę na wielu poziomach. Przeszedł wiele testów i badań więc jest skuteczny i co ważne bezpieczny dla zdrowia skóry.

Może być stosowany codziennie, wystarczy nanieść odpowiednią warstwę przynajmniej 20-30 minut przed wyjściem na słońce.

Emulsja do opalania IWOSTIN SOLECRIN

Emulsja chwalona jest przez użytkowników nie tylko za dobrą ochronę przed słońcem, ale takżeza to, że łatwo się ją rozprowadza i bardzo szybko się wchłania.

Dzięki temu, że posiada kompleks filtrów organicznych z filtrem mineralnym, zapewnia ona bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Dzięki temu iż otrzymała pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka, można ją używać do ochrony skóry dzieci i niemowląt powyżej 6 miesiąca życia.

Emulsje zaleca się stosować do skóry wrażliwej lub alergicznej, z zaburzeniami pigmentacji takimi jak przebarwienia skóry czy bielactwo, lub która ma blizny czy znamiona. Aby uzyskać taką ochronę wystarczy rozprowadzić po skórze przynajmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce.

Krem do opalania DAX SUN SPF50

Szukając dobrego i sprawdzonego kremu do opalania, warto zwrócić uwagę na ten produkt: DAX SUN SPF50. Jest to skuteczna ochrona i co ważne jest on bardzo wydajny.

Firma DAX postawiła tu na naturalne składniki takie jak olej arganowy, wyciąg z nasion drzewa Tara, D-Pantenol czy glicerynę. Ten ostatni składnik sprawia, że skóra jest głęboko nawilżona i staje się miękka.

Jest to produkt często kupowany, bo zapewnia on optymalną ochronę skóry przed promieniowaniem UVA. Według klientów to dobry krem do opalania, a to właśnie opinia innych jest tu najlepszą rekomndacją.

Emulsja do opalania ZIAJA ZIAJKA DLA DZIECI

Najlepszy krem do opalania dla dzieci? To musi być Ziaja Ziajka! To bardzo dobra ochrona dla skóry dziecka i to stworzona przez Polską firmę Ziaja.

Wiele produktów zapewnia ochronę przed słońcem ale dopiero mogą być stosowane po 6 miesiącu życia, a tutaj mamy doskonały produkt, który może być stosowany od 1 dnia życia.

Emulsja ta, otrzymała oczywiście pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Posiada filtr SP30 co w zupełności wystarcza, może być stosowana zarówno do twarzy jak i do ciała. Przez wielu rodziców chwalona również za to, że jest wodoodporna, co przy wypoczynku nad wodą z dziećmi jest bardzo dużym plusem.

Skutecznie zapobiega poparzeniom słonecznym oraz efektywnie odbija promienie UVA i UVB. W składzie produktu na pewno nie znajdziemy filtrów chemicznych, sztucznych barwników (krem jest biały) oraz alkoholu.

Należy ją nałożyć 15 minut przed planowanym wyjściem na słonce, co prawda jest wodoodporna ale po intensywnej kąpieli należy przetrzeć ręcznikiem skórę i nanieść kolejną warstwę.

Mleczko do opalania BIELENDA BIKINI SPF 50

Kolejną propozycją w naszym rankingu jest Bielenda Bikini mleczko kokosowe do opalania z technologią Dry Touch.

Wybraliśmy ten produkt ze względu na skład, ponieważ mleczko zawiera w sobie bogatą w witaminy wodę kokosową, która posiada właściwości intensywnie nawilżające, poprawiające elastyczność i jędrność skóry.

Zapewnia dobrą ochronę przed poparzeniami i podrażnieniami wywołanymi intensywnym słońcem. Posiada lekką formułę, która łatwo i przyjemnie się nakłada na skórę, tutaj co ważne również produkt jest wodoodporny i chloroodporny.

W naszych zestawieniach wybieramy tylko najlepsze produkty, a jeżeli jest to dodatkowo polski producent, to na pewno warto takie produkty wspierać i promować, Bielenda cieszy się dobrym zdaniem, i jest polecana przez wielu konsumentów.

Mleczko należy stosować przed opalaniem, przynajmniej 15 minut przed aby dobrze się wchłonęło, później jak to większości tego typu kosmetyków do opalania należy ponownie nałożyć po około 2h przybywania na słońcu.

Najlepszy krem, mleczko i emulsja do opalania. Poradnik zakupowy

Krem do opalania – jaki wybrać?

Często można usłyszeć znane powiedzenie, co za dużo to nie zdrowo. Tutaj również ma ono istotne znaczenie jeżeli chodzi o słońce. Jest ono dla nas przyjemne, ale jego nadmiar może nam bardzo zaszkodzić, zwłaszcza kiedy wychodzimy na ostre słońce bez odpowiedniego nakrycia głowy i ciała.

Można powiedzieć, że życie na ziemi kwitnie między innymi ciepłym promieniom słonecznym, ale istnieją też takie które powodują czasem nieodwracalne uszkodzenia naszej skóry.

Już w czasach starożytnych cywilizacji, ludzie zauważyli że różne plemiona mają własne rozwiązania dotyczące ochrony skóry przed słońcem. Podając przykład Greków, którzy radzili sobie ze słońcem smarując skórę oliwą z oliwek, idąc dalej, Egipcjanie mieszali ekstrakt ryżu, jaśminu oraz łubinu i taką mieszankę również nakładali na swoje ciało, niektóre z tych składników również można znaleźć we współczesnych preparatach z filtrem przeciwsłonecznym.

Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu kosmetyków, które według producenta mają zapewnić nam ochronę przed słońcem, jednak nie wszystkie są faktycznie tak dobre jak mówią nam na reklamach i bilbordach.

Przygotwaliśmy niniejszy ranking, aby ostateczna decyzja mogła być łatwiejsza. Podpowiadamy który produkt jest na pewno dobry i bezpieczny dla Twojej skóry. Niemniej jednak przy jakimkolwiek wyborze kremu do opalania warto zwróć uwagę aby miał dobry filtr UV.

I tu warto spojrzeć na parametry danego kremu, bo czasem jesteśmy za granicą, zapomnimy spakować go do walizki i potrzeba jest kupienia środka do ochrony skóry na miejscu.

Wtedy warto spojrzeć w opisie kremu na tzw. SPF (Sun Protection Factor) co to jest i co ta wartość nam mówi, dokładnie opisujemy w kolejnym podpunckie.

Co to jest filtr słoneczny SPF?

Sun Protection Factror (SPF) jest miarą tego, jak dany filtr przeciwsłoneczny chroni skórę przed promieniowaniem UVB, jest to rodzaj promieniowania, które stanowi około 5% wszystkich które docierają do ziemi, mimo tego to właśnie ono odpowiedzialne jest za opalanie i tym samym za możliwość poparzenia słonecznego, które często prowadzi nawet do raka skóry.

SPF jest głównym czynnikiem przy wyborze każdego preparatu chroniącego skórę przed słońcem, i nie określa ona wbrew pozorom mocy kremu, lecz podaje nam czas w jakim możemy cieszyć się słońcem np. na wakacjach. Już wyjaśniamy dokładnie jak to działa:

Gdy nie stosujesz żadnego kremu to możesz przebywać na powietrzu w pełnym słońcu około 10 minut, natomiast jeżeli użyjesz kremu z filtrem SPF 15 pozwoli Ci on ten czas przedłużyć o 15 razy, czyli możesz przebywać tam około 150 minut, tak samo działa to w przypadku gdy mamy krem z filtrem SPF 30, wydłuża się to o 30 razy, a więc około 300 minut. Oczywiście jest to przybliżony szacunek, który też zależy od rodzaju skóry, intensywności światła słonecznego, a także ilości stosowanego kremu.

SPF jest w rzeczywistości miarą ochrony przed możliwością narażenia skóry na promieniowanie UVB i nie ma na celu określenia konkretnego czasu trwania ekspozycji ciała na słońcu.

Do uzyskania najlepszej ochrony, eksperci zgodnie zalecają stosowanie minimalnej ochrony przeciwsłonecznej SPF 15, stosując odpowiednią ilość około 2mg na cm² (wiadomo że nikt nie będzie chodził z wagą i metrówką aby dokładnie tak robić) wystarczy normalne dawkowanie jak to jest podobnie przy stosowaniu innych kremów i balsamów do ciała. Trzeba to robić z głową i najlepiej co 2 godziny.

Skala SPF (współczynnik ochrony przeciwsłonecznej) nie jest liniowa ponieważ:

  • SPF 15 blokuje 93% promieni UVB
  • SPF 30 blokuje 97% promieni UVB
  • SPF 50 blokuje 98% promieni UVB

a więc filtr przeciwsłoneczny SPF 30 zapewni tylko 4% więcej ochrony niż SPF 15, jeżeli nie jest to zrozumiałe to można to też wyjaśnić w inny sposób.
SPF 15 który zapewnia 93% ochrony pozwala na przeniknięcie w głąb skóry tylko 7 na 100 fotonów. Natomiast w SPF 30 który zapewnia 97% ochrony pozwala na przejście 3 ze 100 fotonów.

Jeżeli jest to zrozumiałe to można wywnioskować że z każdym kolejnym poziomem SPF nie podwajasz ochrony, jedynie SPF 30 zablokuje połowę promieniowania, które SPF 15 przepuściłoby do naszej skóry.

Czy warto używać kremów z wysokim filtrem SPF?

Filtry z bardzo wysokim współczynnikiem ochrony przed słońcem, takie jak SPF 75 lub SPF 100 wbrew pozorom nie zapewniają większej ochrony niż SPF 30.

Oznaczenie to jest tylko w pewnym sensie swojego rodzaju wprowadzaniem ludzi w błąd, że im wyższa liczba tym dla nich lepiej, myślą oni że mają większą ochronę niż faktycznie jest to w rzeczywistości, po prostu czysta psychika. W rezultacie większość dermatologów zaleca stosowanie filtrów SPF 15 bądź SPF 30.

Równomierna i łatwa aplikacja kremu.

Poza wyborem odpowiedniego filtra, warto zwrócić uwagę na to aby aplikowanie kremu było proste i przyjemne. Na rynku powszechnie dostępne są kosmetyki do ochrony ciała o różnej konsystencji, wybór jest dość duży dlatego warto zastanowić się co dla nas i naszych bliskich będzie najlepsze.

Podstawowym produktem są oczywiście kremy, i to ich jest najwięcej. Jest to przyjemne dla ciała, sposób nakładania też jest stosunkowo prosty, a rozprowadzanie po skórze jest łagodne i kojące. Dobrze się wchłaniają i są dobrą opcją ochrony przed słońcem zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Dobrą opcją do rozważenia przed zakupem może być też mleczko do ciała, jest ono bardziej płynne od kremu ale za to znacznie szybciej od niego się wchłania, problemem tutaj może być jedynie dozowanie, które wymaga jedynie wprawy.

Dla osób wygodnych, które dbają o zdrowie swojej skóry, ale równocześnie chcą na to poświęcić najmniej czasu są dostępne kosmetyki do ochrony ciała w aerozolu.

Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ wystarczy psiknąć na skórę, i nie ma potrzeby długiego smarowania tak jak to bywa w przypadku kremów. Produkt równie dobrze sprawdza się, gdy istnieje potrzeba posmarowania innej osoby ponieważ nie wymaga on właśnie kontaktu fizycznego.

Sposób aplikacji jest tu dużą zaletą, ale też trzeba przyznać że wydajność takiego rozwiązania jest znacznie mniejsza niż w przypadku mleczka czy kremu. Wszystko ma swoje plusy i minusy, jednak ostateczna decyzja należy do konsumenta.

Odporność kremu na wodę

Wybierając krem dla siebie, warto zwrócić uwagę czy na etykiecie widnieje napis „wodoodporny” lub cokolwiek co ma to samo znaczenie. Jest to ważna kwestia ponieważ nie wszystkie produkty mają takie właściwości.

Jadąc nad jezioro czy nad morze, woda jest nieodłącznym elementem takiego wypadu, dlatego warto kupić taki produkt który ma właściwości wodoodporne. Jednak zaznaczamy, że specjaliści zalecają aby po wyjściu z wody ponownie nasmarować swoje ciało.

Jaki krem przeciwsłoneczny dla dziecka?

Tutaj dermatolodzy oraz lekarze są zgodni i podejrzewamy, że rozsądni rodzice również. Każdy niemowlak poniżej szóstego miesiąca życia stanowczo powinien unikać ekspozycji swojego małego ciała na promienie słoneczne.

Dziecko powinno być ubrane w odzież chroniącą przed słońcem, odpowiednie nakrycie na głowę. Jeśli nie jest możliwe okrycie wszystkich części ciała, a cień nie jest dostępny wtedy należy stosować produkty przeznaczone dla dzieci, najlepiej to skonsultować z pediatrą lub dermatologiem. Tutaj potrzebna jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie osób, które często rozwiązują takie sytuacje.

Ile kosztuje dobry krem do opalania?

To pytanie dość ogólne, i też odpowiedź na nie, nie będzie konkretna, ale możemy powiedzieć że to oczywiście zależy od wielu czynników. Jak w wielu tego typu przypadkach decyduje tu przede wszystkim marka produktu, jego skład, oraz na ile nam go wystarczy, a więc pojemność.

Najtańsze kremy do opalania można kupić do około 10 zł, co do ich jakości, pozostajewiele do życzenia. Nie warto oszczędzać na zdrowiu dlatego warto dołożyć drugie tyle i już za 20-30 zł można znaleźć naprawdę dobre produkty, najwyższa półka to koszt blisko 100 zł. Nieważne czy kupisz najdroższy czy trochę tańszy ważne, że stosujesz ochronę Twojej skóry.

Jaki krem do opalania w solarium?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy kosmetyki, które stosują do codziennej ochrony przed słońcem, mogą być również stosowane podczas korzystania z solarium? W różnych warunkach nasza skóra różnie reaguje, w solarium narażona jest na cięższe warunki niż przykładowo na plaży, dlatego też kosmetyki które używamy powinny być przystosowane do danej sytuacji.

Wniosek jest prosty, do solarium powinny być na pewno stosowane inne produkty, które są do tego przystosowane, kremy do opalania na pewno ich nie zastąpią.

Tu należy też zachować się odpowiedzialnie i zawsze można zapytać obsługę solarium czym chronić skórę, takie profesjonalne kosmetyki da się kupić w praktycznie każdym sprawdzonym solarium.

Tylko dzięki nim zapewnisz sobie trwałą i przede wszystkim zdrową opaleniznę. Preparaty specjalistyczne po i przed solarium pomagają przyspieszyć pożądany ciemny wygląd skóry, dodatkowo taka opalenizna wygląda trwało i zdrowo. Niekorzystanie z takich pomocniczych kosmetyków jest po prostu mało efektywne, wykorzystujemy tylko połowę potencjału solarium, a po posmarowaniu ciała odpowiednim kremem jest to praktycznie 100% jego możliwości.

Z łatwością można stwierdzić, iż kosmetyki na solarium nie nadają się na wypad nad wodę, i tak samo w drugą stronę, nawet najlepsze kremy do opalania nie mogą być stosowane na solarium, zwyczajnie mija się to z celem, bo jedne chronią a drugie wspomagają prawidłowe opalanie.

Data ważności produktu

Właściwe w większości rzeczy data ważności jest bardzo ważna, to samo się tyczy jedzenia, leków ale także kosmetyków. Balsamy, kremy, czy mleczka używamy przeważnie w okresie późnej wiosny i lata, później odstawiamy je do szafki do kolejnego sezonu, co prawda nie są to produkty krótkotrwałe, ale jeżeli tak robimy przynajmniej przez 2 lata to już w kolejnym roku się zapominamy i używamy go dalej.

Różne kremy oczywiście mają różne daty ważności aczkolwiek niezależnie jaki kupimy to warto sprawdzać przed użyciem czy aby na pewno nie jest on już przeterminowany.

Przeterminowane produkty mają ograniczoną efektywność a nie kiedy bywa i tak, że zupełnie tracą swoje pierwotne właściwości i niestety mimo smarowania nie dają nam pożądanej ochrony.

Podsumowanie

Najważniejsze czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze środka ochrony przeciwsłonecznej, to tylko i wyłącznie Twoje osobiste potrzeby, nawyki a także poziom aktywności fizycznej. Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem będą produkty szybkoschnące, bo ważna jest ochrona ale też często liczy się czas.

Jeżeli Twoja skóra jest dość wrażliwa, to warto przyjrzeć się kremom przeciwsłonecznym, które zawierają mniej drażniące składniki takie jak tlenek cynku czy tlenek tytanu.

Jeśli lubisz pływać, lub Twoje ciało ma tendencje do pocenia się, warto poszukać kremów które w kontakcie z wodą nie tracą swoich właściwości.

Jeśli podróżujesz często, i to do dalekich egzotycznych krajów, to warto zadbać o florę tamtego miejsca, w jaki sposób? Warto korzystać z produktów naturalnych, przyjaznych przykładowo dla raf koralowych.

Niektóre składniki chemiczne występujące w większości środków przeciwsłonecznych są szkodliwe dla raf, jeżeli jesteś osobą sumienną i dbasz o środowisko naturalne, odpowiedzialną w tej sytuacji rzeczą jest przejście na nietoksyczne, ekologiczne produkty.

W naszym rankingu kremów do opalania staraliśmy się przybliżyć Wam dobre sprawdzone produkty, które są sprawdzone badaniami klinicznymi oraz potwierdzone wszelkimi potrzebnymi certyfikatami.

Dodatkowo przytoczyliśmy najczęściej zadawane pytania oraz rozwialiśmy wszystkie dylematy, natomiast jeżeli coś kogokolwiek zastanawia, zachęcamy do komentowania i zadawania pytań poniżej, w miarę możliwości postaramy się odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI