Latarka Czołowa – Ranking i Opinie

Najlepsze latarki czołowe – ranking, test, opinie

Trudno wyobrazić sobie życie bez sztucznego oświetlenia, dzięki któremu nie musimy siedzieć w ciemnościach po zmroku i chodzić spać razem z zachodem słońca. Ne chodzi tutaj jedynie o przeróżne lampy, ale też o latarki. W ich przypadku również można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Jeśli szukamy czegoś, co nie będzie wymagało użycia rąk, to idealnie sprawdzi się latarka czołowa. Chodzi tutaj o źródło światła znajdujące się na elastycznym pasku, które mocuje się na głowie. Jest to idealna opcja, jeśli chodzi o oświetlenie outdoorowe. Do poruszania się w terenie latarka czołowa będzie strzałem w dziesiątkę. Znajdzie też liczne zastosowania w domowym zaciszu, warsztacie itd. Jak najbardziej warto przejrzeć najnowszy ranking, który uwzględnia najlepsze modele latarek czołowych. Taki gadżet przyda nam się niejednokrotnie.

Opisy Najlepszych Latarek Czołowych [NASZ RANKING]

Latarka Czołowa Ledlenser H3.2 Blister

latarka czołowa ranking

Latarka Czołowa Ledlenser H3.2 to urządzenie, które świeci siłą 120 lumenów. Jest wodoodporne, więc można korzystać z niego w czasie deszczu. Latarkę tą charakteryzuje duża wydajność światła, które jest rozogniskowane. Oznacza to, że jest ono skupione i nie rozprasza się.

Latarka czołowa świeci dokładnie tam, gdzie powinna. Urządzenie jest zasilane bateriami: 3x AAA (R03) 1.5V. Na pojemniku na baterie znajduje się potencjometr, który umożliwia regulowanie natężenie światła i dopasowanie go własnych potrzeb.

Latarka czołowa Energizer HardCase 200lm SuperMoc

najlepsza latarka czołowa

Latarka czołowa Energizer HardCase to lampa, która świeci siłą 200 lumenów. To całkiem niezła moc, która może zapewnić użytkownikowi sporo światła. Jej zasięg to aż 65 m. Jest ona niezwykle wytrzymała. Może ona wytrzymać nawet upadek z drugiego piętra.

Taka latarka to propozycja dla fachowców oraz ciekawa alternatywa dla zwykłych latarek. Zasilana jest bateriami R03 / AAA. To zaawansowana technologia, która może przydać się każdemu. Tym bardziej że została ona zaprojektowana z myślą o przetrwaniu 20 lat.

Fenix HM65R Latarka diodowa czołowa

dobra latarka czołowa

Fenix HM65R Latarka diodowa czołowa to wyjątkowe urządzenie, które ma aż dwa źródła światła. Jedno z nich świeci światłem skupionym, a druga rozproszonym. Łącznie świecą one mocą aż 1400 lumenów. To limitowana wersja urządzenia. Latarka czołowa w tym modelu jest wykonana z duralinium.

To materiał, który jest wyjątkowo odporny na upadki. Dzięki temu latarki tego typu ciężko jest uszkodzić. Jej akumulatory są ładowane przez port USB. Jest ona dedykowana do joggingu, wędrówek po jaskiniach oraz aktywności outdoorowej.

NEO Latarka czołowa LED 400lm zoom 5W

NEO Latarka czołowa LED to urządzenie, które świeci 400 lumenami. Ma ona aż trzy różne funkcje świecenia. Może ona świecić w 100%, 50% lub też świecić światłem stroboskopowym. Ta latarka czołowa ma obudowę z lekkiego aluminium.

Ułatwia to jej noszenie. Jest ona doskonała do pracy w warsztacie, dla elektryków, hydraulików, budowlańców oraz w czasie aktywności fizycznej. Latarka jest zasilana trzema bateriami AAA i nie wymaga ładowania z sieci. Dzięki temu łatwo jest przygotować ją do użycia na biwaku.

Petzl Czołowa Actik

Petzl Czołowa Actik Niebieska wyróżnia się siłą światła 350 lumenów. Ma ona aż pięć trybów świecenia, co sprawia, że można ją dopasować do własnych potrzeb. Duża możliwość regulacji to większa wolność dla użytkownika.

Latarka czołowa w tym modelu jest wodoodporna. Można więc używać jej nawet pod wodą. Nadaje się ona do użytku dla nurków oraz osób, które zajmują się wędrówkami skalnymi. Ma ona obudowę oraz gumę podtrzymującą w wyjątkowym – niebieskim kolorze. Dzięki niej latarka może też być stylowym gadżetem.

Najlepsza latarka czołowa. Przewodnik zakupowy

Problemem z tradycyjnymi latarki jest to, że trzeba je trzymać w ręce, przez co jedna z nich zostaje zablokowana. W niektórych sytuacjach takie rozwiązanie w ogóle się nie sprawdza. Z pomocą przychodzą latarki czołowe, które uwalniają obie ręce. Można wobec tego mówić o ogromnej wygodzie, dokładnym doświetleniu miejsca, które tego wymaga.

Po tego typu akcesoria sięgają często turyści, ale przyda nam się też w domu. Może być uzupełnieniem oświetlenia dla biegacza czy rowerzysty. Będziemy mieć nie tylko dobrze oświetloną trasę, ale zwiększy się też nasza widoczność, czyli wzrośnie bezpieczeństwo. O wypadek na zewnątrz przecież nietrudno, dlatego lepiej się dobrze zabezpieczyć, zmniejszając ryzyko wypadku.

Zdarzyć może się jakaś usterka w samochodzie i potrzebować będziemy precyzyjnej smugi światła i jednocześnie wolnych rąk. To samo dotyczy warsztatów i rożnego typu zakładów naprawczych. Nie wszędzie można dotrzeć tradycyjnym źródłem światła, a latarka czołowa ułatwi zadanie. Hydraulicy i elektrycy również nie obejdą się bez takiej latarki czołowej. Na placu budowy także się przyda, szczególnie tam, gdzie nie ma podłączonej instalacji elektrycznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze latarki czołowej?

Latarki czołowe mogą mieć różne rodzaje zasilania. Najbardziej popularne są oczywiście modele na baterię, ale to nie jedyne rozwiązanie. Mamy też do wyboru latarki akumulatorowe. Chodzi o takie ładowane przez kabel USB lub wyposażone w zewnętrzne zasobniki. Jeśli potrzebujemy źródła światła tam, gdzie trudno o dostęp do energii eklektycznej, najlepiej będzie wybrać latarkę czołową zasilaną bateryjnie.

Zawsze można mieć przy sobie zapas baterii, który nie zajmują wiele miejsca. Takie akcesoria są lekkie, poręczne, kompaktowe. Profesjonalne latarki czołowe to te wyposażone w baterie litowe, którym niestraszne są nawet niesprzyjające warunki w postaci skrajnych temperatur.

Ważną kwestią wyborze latarki czołowej będzie parametr dotyczący mocy. Im będzie ona większa, tym można liczyć na jaśniejsze światło. Dalej jest czas świecenia i tutaj ponownie istotna jest moc urządzenia. Przy mniejszej mocy czas świecenia staje się krótszy. Naszej uwadze nie może umknąć również parametr dotyczący trybu świecenia i tutaj mamy duże pole do popisu. Jeśli zależy nam na oświetleniu dalekiego odcinka drogi, to warto wybrać skupiony tryb świecenia.

Uniwersalnym rozwiązaniem jest rozproszony tryb świecenia, który ma większość dostępnych na rynku modeli latarek. Można też zdecydować się na opcję mieszaną, co pozwala na uzyskanie światła o szerszym i węższym kącie padania. Na tym oczywiście nie koniec. Tryby świecenia mogą być migające, czerwone, z automatyczną regulacją światła.

Przy wyborze latarki czołowej powinno się zwrócić uwagę na zasięg, który może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Interesować powinien nas system mocowania latarki, na który składa się pasek podtrzymujący. Musi on zostać dobrze dopasowany do głowy użytkownika, bo w przeciwnym razie będzie uciskał ją lub zsuwał się z niej.

Regulacja pozycji latarki także ma znaczenie, aby można było ustawić optymalny dla siebie kąt nachylenia. Mile widziany będzie wskaźnik stanu baterii, blokada samoczynnego włączenia światła, waga i wodoodporna obudowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI