Lodówka Side By Side – Ranking i Opinie

Najlepsza lodówka dwudrzwiowa – ranking, test, opinie

Częstym widokiem w kuchniach jest tradycyjna lodówka jednodrzwiowa. Takie też właśnie dominują w polskich sklepach ze sprzętem RTV i AGD. Z kolei na zagranicznych filmach prym wiedzie lodówka dwudrzwiowa, czyli taka określana mianem side by side. Oczywiście przy małym metrażu takie urządzenie może się po prostu nie zmieścić albo być niepotrzebne singlowi czy nawet dwójce osób. Jeśli lubimy stołować się na mieście, a w lodówce trzymamy niewiele produktów, również wystarczy nam model kompaktowy. Lodówki dwudrzwiowe są dla osób szukających funkcjonalnego sprzętu, dającego więcej możliwości. Wyposażone są w innowacyjne technologie, do tego można mówić o unikalnym designie.

Opisy Najlepszych Lodówek Side By Side [NASZ RANKING]

Lodówka Samsung Family Hub RS68N8941B1

lodowka side by side

Family Hub RS68N8941B1 to wysokiej jakości lodówka Side by Side. Została wyprodukowana przez znanego i renomowanego producenta, jakim jest marka Samsung. Produkt charakteryzuje się bardzo wysoką funkcjonalnością. Posiada zintegrowany wyświetlacz, Wi-Fi, a także możliwość podłączenia szeregu różnego rodzaju aplikacji.

Oprócz tego lodówka Side by Side posiada funkcję View Inside, dzięki której bez większych problemów można zobaczyć na smartfonie, co znajduje się w jej wnętrzu. Z całą pewnością jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Dodatkowo produkt posiada system Twin Cooling Plus, który zapewnia niezależny obieg zarówno w samej lodówce, jak i w zamrażarce. Produkt dodatkowo charakteryzuje się bardzo nowoczesnym wzornictwem.

Lodówka Side By Side LG GSI960PZAZ

Najlepsza lodówka side by side

Lodówka LG GSI960PZAZ to produkt w typie Side by Side. Został on wyposażony w bardzo nowoczesny szklany panel, dzięki czemu bardzo elegancko będzie się prezentować w praktycznie każdym wnętrzu. Do lodówki można zajrzeć przy pomocy specjalnego okienka, co w znaczący sposób redukuje utratę zimnego powietrza. Wystarczy dwa razy zapukać w panel, a zapali się światło w lodówce.

Oprócz tego w produkcie można znaleźć bardzo funkcjonalne elementy wyposażenia, dzięki którym przechowywanie różnego rodzaju produktów spożywczych staje się dużo łatwiejsze. Lodówka Side by Side charakteryzuje się innowacyjnym wyglądem, dlatego z całą pewnością sprawdzi się w każdym nowocześnie urządzonym pomieszczeniu. W lodówce zawsze panuje jak najbardziej optymalna temperatura dla przechowywanych produktów.

Lodówka Side By Side Hitachi R-M700AGPRU4X

lodówka side by side hitachi

Lodówka Hitachi R-M700AGPRU4X to produkt z rodzaju Side by Side. Charakteryzuje się on wyjątkowo wysoką funkcjonalnością, dlatego można w nim w bardzo prosty sposób przechowywać różnego rodzaju produkty spożywcze. Lodówka Side by Side wyposażona jest w kompaktowy kompresor inwerterowy, dzięki któremu zapewnione jest jak najbardziej optymalne chłodzenie.

W lodówce można również znaleźć system Dual Fan Cooling, dzięki któremu zarówno w lodówce, jak i zamrażarce zapewniony jest osobny obieg zimnego powietrza. Produkt posiada najwyższą klasę energetyczną, co sprawia, że zużywa stosunkowo małą ilość energii elektrycznej. Nawet przy braku zasilania pozostanie chłodna aż przez piętnaście godzin, co jest bardzo korzystne w przypadku tego rodzaju produktów.

Lodówka Dwudrzwiowa Samsung RS50N3913BC

lodówka side by side samsung

Lodówka RS50N3913BC to produkt dwudrzwiowy. Został on wyprodukowany przez znaną i renomowaną firmę Samsung, która specjalizuje się w wytwarzaniu tego rodzaju urządzeń. Lodówka dwudrzwiowa posiada bardzo funkcjonalny charakter, a także szereg udogodnień. Wśród nich można wymienić na przykład barek na napoje, a także tak praktyczne rozwiązania jak przydatne półki na nabiał i napoje.

Lodówka posiada stosunkowo dużą pojemność, co sprawia, że bez większych problemów można w niej przechowywać wiele produktów spożywczych. Oprócz tego charakteryzuje się wyjątkowo nowoczesnym designem, dlatego na pewno będzie się idealnie prezentować w bardzo wielu pomieszczeniach. Produkt posiada również technologię pełnego No Frost.

Lodówka Haier HB18FGSAAA

lodówka side by side ranking

Lodówka Haier HB18FGSAAA to produkt wykonany w technologii Side by Side, która jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Produkt posiada stosunkowo wysokie parametry jakościowe, co sprawia, że korzystanie z niego jest bardzo efektywne oraz skuteczne. Lodówka Side by Side jest dość wysokim urządzeniem, które posiada bardzo wygodne otwieranie drzwi.

Funkcjonuje w bardzo cichy sposób, dlatego ciężko odczuć jej obecność w pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenie posiada stosunkowo wysoką klasę energetyczną, dlatego nie zużywa dużych ilości energii elektrycznej. Wśród wielu zalet tego produktu można również wyróżnić jego funkcjonalność, ponieważ posiada bardzo bogate wyposażenie do przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych.

Lodówka dwudrzwiowa Gorenje NRS9183MB

lodówka side by side opinie

Gorenje NRS9183MB to lodówka dwudrzwiowa o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Posiada ona stosunkowo wysoką klasę energetyczną, dlatego charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej. Z całą pewnością będzie to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu osób. W produkcie można znaleźć bardzo intuicyjny wyświetlacz LED.

Dzięki któremu można w bardzo prosty sposób sterować lodówką, a także ustawiać w niej jak najbardziej optymalną temperaturę. W produkcie można znaleźć bardzo przydatne elementy wyposażenia. Wśród nich wymienia się na przykład półkę na butelki i puszki. Lodówka posiada również system wentylacji MultiFlow 360°, dzięki któremu powietrze jest rozprowadzone w bardzo równomierny sposób.

Lodówka Amica FY418.4DFCX

lodówka amica

Amica FY418.4DFCX to wysokiej jakości lodówka Side by Side. Jest to produkt, który charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Dzięki temu jego działanie jest bardzo skuteczne. W lodówce można znaleźć innowacyjny pojemnik VitControl, w którym z powodzeniem można kontrolować poziom wilgotności.

Dzięki temu przechowywane w nim produkty pozostają przez długi czas świeże. Oprócz tego w urządzeniu można również znaleźć system AirFlow, dzięki któremu temperatura na wszystkich poziomach lodówki utrzymana jest na równym poziomie. Produkt posiada również system No Frost, co sprawia, że nie jest wymagane jego rozmrażanie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu osób, dlatego warto z niego korzystać.

Lodówka Electrolux EAL6142BOX

Electrolux EAL6142BOX to wysokiej jakości lodówka Side by Side. Jest to urządzenie z linii Inspiration, które charakteryzuje się wyjątkową funkcjonalnością. Znajduje się w nim zarówno wygodny barek, jak i kostkarka do lodu, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Kostkarka może wytworzyć nawet sto dwadzieścia kostek na dobę, a z lodówki bez większych problemów można pobierać schłodzoną wodę.

W urządzeniu zastosowana jest technologia No Frost. Oprócz tego znajduje się w niej również osobny obieg powietrza niż w zamrażarce, co sprawia, że produkt tego rodzaju charakteryzuje się wysoką wydajnością działania. Dodatkowo ma bardzo nowoczesny wygląd i na pewno idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Lodówka Side By Side Bosch KAD90VI20

Bosch KAD90VI20 to wysokiej jakości urządzenie, które zostało wykonane w technologii Side by Side. Dzięki temu jego funkcjonowanie jest bardzo skuteczne oraz efektywne. Lodówka Side by Side wyposażona jest w technologię No Frost, a także bardzo intuicyjny wyświetlacz. Dzięki temu nie ma żadnej konieczności jej rozmrażania, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Urządzenie wyposażone jest w kostkarkę, a także system MultiAirflow. Dzięki temu odpowiednia cyrkulacja powietrza zapewniona jest na wszystkich poziomach lodówki, co sprawia, że przechowywane w niej przedmioty są świeże przez stosunkowo długi czas. Wygodny panel sterowania TouchControl zapewnia bardzo duży komfort podczas użytkowania urządzenia.

Lodówka Toshiba GR-RS508WE

Lodówka Toshiba GR-RS508WE to urządzenie, które zostało wykonane w technologii Side by Side. Charakteryzuje się ono stosunkowo wysokimi parametrami jakościowymi, dlatego jego funkcjonowanie jest w pełni efektywne oraz skuteczne. Urządzenie posiada bardzo wysoką klasę efektywności energetycznej, dlatego podczas działania nie pobiega nadmiernej ilości energii elektrycznej.

Oprócz tego lodówka Side by Side wyposażona jest w szereg przydatnych funkcji. Wśród nich można między innymi wymienić alarm otwartych drzwi chłodziarki oraz zamrażarki, a także półki wykonane ze szkła hartowanego, które są bardzo odporne na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. W lodówce zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, co sprawia, że produkty w niej umieszczone są stosunkowo długo świeże.

Najlepsza Lodówka Side By Side. Poradnik Zakupowy

Dlaczego lodówka side by side to świetny wybór?

Coraz częściej ranking najlepszych lodówek obejmuje modele dwudrzwiowe, cieszące się coraz większą popularnością. Takie rozwiązanie okazuje się być strzałem w dziesiątkę w przypadku większej liczby domowników. Znajdzie się nawet miejsce na trzymanie napojów, dzięki czemu będzie można wyciągać je przyjemnie chłodne podczas upalnych dni. Pojemność to największa zaleta lodówek side by side. O to właśnie chodzi w przypadku tego sprzętu, ma być jak największy. Nie ma tutaj tradycyjnego układu góra-dół.

Otwierane drzwi znajdują się obok siebie, widać dokładnie całą zawartość lodówki, łącznie z zamrażarką. Do dyspozycji mamy szereg komór, szuflad i półek, co pozwala na pomieszczenie wszystkiego i posegregowanie. Nie trzeba już trzymać owoców i warzyw w jakimś chłodniejszym miejscu, narażając je na szybką utratę świeżości, atak owadów i pleśnienie. Można też załadować do lodówki wszelkie butelki, kartony i puszki, wszystko będzie pod ręką, a nie zalegało gdzieś w szafkach.

Mając pojemną lodówkę, będziemy mogli zaoszczędzić na zakupach – kupimy jednorazowo większą ilość, wiedząc, że wszystko zmieścimy, nic się nie zmarnuje. Odpowiednia cyrkulacja powietrza przedłuży świeżość produktów. Niczego też nie przeoczymy, bo wszystko będzie znajdowało się na widoku.

Zaletą lodówki side by side jest jej atrakcyjny wygląd, nowoczesny i zróżnicowany design, przez co nie będzie szpecić kuchni. Można z łatwością dostosować urządzenie do wystroju wnętrza, przebierając w kolorach i wykończeniach. Poszczególne modele różnią się liczbą półek i ich rozmieszczeniem. Do tego mamy jeszcze zamrażalnik z dużą pojemnością użytkową i szerokim zakresem temperatury chłodzenia. Można liczyć na funkcję No Frost, czyli na brak problemu z osadzaniem się szronu we wnętrzu urządzenia.

Nowoczesne lodówki kontrolują na bieżąco temperaturę, co przekłada się też na duże oszczędności. Można liczyć na wiele dodatkowych funkcji typu ActivFresh lub Blue Light. Chodzi tutaj o rozwiązania technologiczne mające na celu przedłużenie świeżości produktów spożywczych przechowywanych w lodówce i zapobieganie nieprzyjemnym zapachom.

Parametrami lodówki side by side można sterować za pomocą elektronicznych regulatorów, wszystko wyświetla się nam też na panelu znajdującym się na obudowie drzwi frontowych. Z zalet wymienia się także dystrybutory filtrowanej wody, kostkarki do lodu, łatwość do utrzymania w czystości.

Co warto mieć na uwadze, wybierając lodówkę dwudrzwiową?

Każdego inwestora ciekawi koszt zakupu lodówki side by side, co oczywiście ma znaczenie, szczególnie przy ograniczonym budżecie. Jest jednak zdecydowanie więcej parametrów, które należy mieć na uwadze przy wybieraniu tego typu urządzenia. Interesować powinien na zakres temperatur. Cztery stopnie Celsjusza to podstawa w komorze chłodzenia, a w zamrażarce poniżej zera.

W nowoczesnych modelach można precyzyjnie ustawić temperaturę i to nie pokrętłem, ale elektronicznie. Należy wobec tego mieć na uwadze zakres nastaw temperatur w obu komorach i dokładność ustawień. Decydować można nawet o poziomie wilgotności w konkretnych szufladach czy komorach.

Kolejnym istotnym parametrem będzie czas utrzymania temperatur, co ma wpływ na okres świeżości przechowywanej zawartości lodówki. Po to przecież kupujemy pojemne urządzenie, aby trzymać w nim przez dłuższy czas zapas żywności. Może zdarzyć się przerwa w dostawie prądu, co działa zabójczo dla produktów żywnościowych. To właśnie dlatego tak ważne będzie to, jak długo lodówka jest w stanie utrzymać optymalne warunki chłodnicze przy braku zasilania. Niektóre modele mogą zapewnić nawet kilkudziesięciogodzinne chłodzenie.

Mając dużą lodówkę side by side, ważnym parametrem będzie czas zamrażania. Nie ma sensu zaprzątać sobie głowy modelami, które nie podołają zamrożeniu nawet dziesięciu kilogramów jedzenia w przeciągu doby. Dalej mamy liczbę agregatów – im więcej, tym lepiej. W droższych urządzeniach do dyspozycji są już dwa, przez co można sterować oddzielnie chłodziarką i zamrażarką.

Bardzo ważna będzie klasa energetyczna. Tym bardziej, że mówimy o sprzęcie używanym całodobowo. Niezależne od wyboru duża lodówka zawsze będzie wiązała się z większym zużyciem prądu. Można jednak zredukować rachunki, wybierając model o wysokiej klasie energetycznej, czyli energooszczędny. Oznaczenie A+ to minimum. Im więcej tych plusów znajdzie się przy literze, tym lodówka będzie zużywała mniej energii elektrycznej. Znaczenie ma także głośność pracy i typ sprężarki oraz dodatkowe funkcje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI