Lokówka czy suszarko lokówka? Co wybrać?

Standardowa suszarka ze szczotką może okazać się niewystarczająca dla niektórych osób. Nie trzeba ograniczać się do tego typu urządzeń, mając do dyspozycji sprzęt o dużo większych możliwościach. Przykładem jest suszarko lokówka. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych suszarek i lokówek. Za pomocą takich innowacyjnych urządzeń możliwe staje się stworzenie przeróżnych fryzur, bez wychodzenia z domu. Ich obsługa jest banalnie prosta i wystarczy nabrać trochę wprawy, aby być w stanie wyczarować na głowie piękne fryzury. Odpowiednie kosmetyki do włosów, trochę czasu, cierpliwości i można wglądać jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

Czego spodziewać się po zwykłej lokówce do włosów?

Lokówki i suszarko lokówki wyglądają podobnie i mają zbliżone funkcje, ale nie są tym samym. Mówić można o większych lub mniejszych różnicach, w zależności od wybranego modelu. Oferowane obecnie lokówki mogą posiadać liczne funkcje i dodatkowe wyposażenie, dzięki czemu stają się bardzo praktyczne. Oczywiście w przypadku tanich modeli nie można mieć dużych oczekiwań. Są one jednak tanie i pozwalają na pofalowanie włosów, zakręcenie ich na duże loki czy drobne loczki. W przypadku profesjonalnych lokówek liczyć można już na specjalne powłoki, które dodatkowo pielęgnują włosy, gdyż wzbogacone są o substancje odżywcze. Na rynku nie brakuje bardziej zaawansowanych lokówek, które pozwalają na szybkie i łatwe ułożenie fryzury, bez niszczenia włosów. W przypadku lokówki trzeba nawinąć pasmo włosów na wałek, zamknąć je w obudowie urządzenia i podgrzać do powstania loka. W przypadku nowoczesnych modeli nie trzeba martwić się o poparzenie, ale w tych tradycyjnych istnieje już takie ryzyko. Do wyboru jest wiele wymiennych nasadek, więc można uzyskać różne efekty końcowe. Minusem lokówek jest to, że mogą być stosowane wyłącznie na suchych włosach. W przypadku wysokiej temperatury zwiększa się ryzyko zniszczenia włosów. Zakup automatycznej lokówki wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

Jakie możliwości oferuje suszarko lokówka?

W przypadku suszarko lokówek można mówić o urządzeniach wyposażonych w specjalną szczotkę. Jest ona obrotowa, może posiadać włosie lub ząbki. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość suszenia i modelowania włosów w tym samym czasie. Nakręcone na szczotkę pasma włosów są suszone i jednocześnie można zakręcić loki. Szczotki mogą mieć różną średnicę, od czego zależy to, jak wyglądać będą fale czy loki. Nie brakuje na rynku szczotek nadających włosom objętości. Jeśli ktoś szuka oszczędności czasu i pieniędzy, to wybór takiego urządzenia 2w1 będzie świetnym rozwiązaniem. Suszenie i modelowanie zajmuje dużo mniej czasu, nie trzeba inwestować w dwa różne urządzenia i stosować ich zamiennie. W przypadku lokówko suszarek można mówić o niższej temperaturze niż w klasycznych lokówkach, czyli o większym bezpieczeństwie. Jeśli mamy włosy cienkie, łamliwe, osłabione, zniszczone, warto sięgnąć po urządzenie z nawiewem o niższej temperaturze. Mile widziana jest funkcja jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się włosów i wygładza kosmyki.

Suszarko lokówki mogą mieć wiele praktycznych nasadek, antypoślizgowy uchwyt. Wielostopniową regulację siły i temperatury nawiewu, obrotowy przewód. W przypadku tego typu sprzętu obsługa jest bardziej skomplikowana niż lokówki, dlatego konieczne jest nabranie wprawy. Na początku mogą wystąpić pewne problemy takie jak wplątywanie się włosów do szczotki. Praktyka czyni jednak mistrzem, dlatego z czasem będzie coraz łatwiej. Minusem tego rozwiązania może być mniejsza efektywność suszarko lokówki niż stosowanie dwóch osobnych urządzeń. Raczej nie ma co spodziewać się efektu takiego jak po wyjściu od fryzjera. Dużo większe możliwości odnośnie wielkości i grubości loków/fal daje jednak lokówka. Wybór powinien wobec tego opierać się na indywidualnych potrzebach, preferencjach i oczekiwaniach przyszłego użytkownika urządzenia. Należy określić swoje wymagania co do sprzętu.

Co jest istotne przy wyborze lokówki?

Jeśli nie chcemy czy nie możemy wybrać się do fryzjera, a zakładanie papilotów na włosy nie jest dla nas, warto sięgnąć po lokówkę. Za jej pomocą możliwe staje się szybkie i łatwe stworzenie burzy loków. W przypadku tradycyjnych lokówek można mówić o metalowej lub ceramicznej końcówce. Jest ona wyposażona w specjalny klips, który wspomaga nakręcanie włosów. Od grubości końcówki w urządzeniu zależy grubość loków. Decydując się na lokówkę, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Chodzi tutaj przede wszystkim o moc urządzenia, zakres temperatury, obudowę, kabel, końcówki.

Im moc urządzenia jest wyższa, tym lokówka szybciej się nagrzewa. W przypadku włosów słabych i zniszczonych należy wybrać urządzenie o niższej temperaturze, czyli do maksymalnie 150 st. C. Przy grubych i gęstych włosach można pozwolić sobie na lokówkę z zakresem temperatury do 200 st. C. Lokówki o ergonomicznym kształcie dobrze leżą w dłoni, a nieduża waga zapewnia komfort podczas modelowania włosów. Jeśli nie chcemy się poparzyć, to rączka powinna być termoizolacyjna, najlepiej też antypoślizgowa, aby nie wypadła z ręki. Długość kabla należy dobrać do odległości gniazdka elektrycznego w pomieszczeniu, w którym ma być użytkowane urządzenie. Zarówno zbyt krótki, jak i zbyt długi utrudniają modelowanie. Najlepiej będzie wybrać model wyposażony w przewód obrotowy. Jeśli chodzi o końcówki w lokówkach, to najmniej bezpieczne są dla włosów te wykonane z metalu. W ich przypadku istnieje ryzyko przegrzewania się. Dużo lepszym wyborem będą końcówki ceramiczne, które zapewniają równomierne nagrzewanie. Dużą trwałością charakteryzują się końcówki teflonowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI