Masażer Szyi i Karku – Ranking i Opinie

Najlepszy masażer karku i szyi – ranking, test, opinie

Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji, gwałtowny skręt szyi nieoczekiwane urazy mechaniczne, a także stany zapalne i zwyrodnieniowe tkanek w obrębie karku, są przyczyną przewlekłych bólów, drętwień oraz ograniczeń ruchowych.

Zaradzić takiemu stanu rzeczy mogą ćwiczenia i rehabilitacje pod okiem specjalisty lub profesjonalny masaż urządzeniem, specjalnie stworzonym do samodzielnego stosowania.

Mowa tu o masażerze, urządzeniu do masowania karku i szyi. Jaki masażer najlepszy? Sprawdź nasz ranking oraz istotne porady.

Opisy najlepszych masażerów karku i szyi [Nasz Ranking]

Beurer MG 150

masażer szyi i karku ranking

Beurer MG 150 to wysokiej jakości masażer karku. Urządzenie tego rodzaju przeznaczone jest w szczególności do wykonywania masażu różnych części ciała. Wśród nich można wymienić głównie plecy, ręce oraz szyję. Urządzenie ma moc, która wynosi 60 W.

Wyposażone jest w dwie głowice, które umożliwiają wykonywanie bardzo efektywnego oraz skutecznego masażu. Masażer karku ma w ustawieniach możliwość wyboru jednego z sześciu programów masażu, a także jeden z trzech poziomów intensywności. Dlatego każdy może wybrać dla siebie taki tryb, jakie będzie w pełni odpowiadał danej osobie.

Panel sterowania, który znajduje się na produkcie jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu same urządzenie jest stosunkowo proste w obsłudze.

Medisana MNT 88940

masażer szyi opinie

Medisana MNT 88940 to masażer szyi o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Urządzenie przeznaczone jest do wykonywania masażu stukowego, który jest bardzo głęboki. Masażer ma bardzo szerokie możliwości zastosowania.

Przede wszystkim może być wykorzystywany do masażu ramion, a także szyi. Urządzenie umożliwia wykonywanie bardzo odprężającego masażu, który z całą pewnością nas zrelaksuje po ciężkim dniu. Usuwa on wszelkiego rodzaju blokady, a także poprawia ukrwienie.

Masażer szyi posiada regulację działania, która odbywa się na pięciu stopniach. Dodatkowo posiada trzy tryby pracy. Urządzenie jest bardzo intuicyjne, co sprawia, że w łatwy sposób można je obsługiwać. Z całą pewnością poradzi sobie z nim każdy.

inSPORTline Masażer szyi i barków 19992

masażer barków

InSPORTline Quebii jest wysokiej jakości masażerem przeznaczonym w szczególności do szyi oraz barków. Urządzenie umożliwia fantastyczne zrelaksowanie się oraz odprężenie, a także odciążenie sztywnych mięśni karku i szyi.

Wśród głównych elementów wyposażenia tego rodzaju produktu można wyróżnić dwie głowice masujące, które umożliwią wykonanie bardzo komfortowego masażu. Kołnierz wykonany jest z skóry syntetycznej, która jest przyjemna w dotyku i wygodna podczas użytkowania. Dodatkowo masażer szyi wyposażony jest w tryb ogrzewania, który można dowolnie włączać oraz wyłączać.

Podczas masażu można wybrać prędkość, a także kierunek. Dzięki temu będzie on w odpowiedni sposób dopasowany do naszych indywidualnych preferencji.

HOMEDICS NMS-620H-EU

Masażer szyi i karku HOMEDICS NMS-620H-EU jest produktem o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Urządzenie wyposażone jest w mechanizm masujący Shiatsu, co sprawia, że masaż może być wykonywany w sposób rotacyjny.

Masażer jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Wyposażony jest w dodatkowe uchwyty po obu stronach, które ułatwiają korzystanie z niego. Urządzenie dodatkowo posiada funkcję podgrzewania, którą można dowolnie włączać oraz wyłączać.

Wspomaga ona wykonywany masaż poprzez ogrzanie mięśni. Do urządzenia dołączony jest specjalny pilot sterujący, który ułatwia zarządzanie nim. Dzięki temu z urządzenia można w bardzo łatwy sposób korzystać. Masażer ma aż trzy prędkości masowania.

Medisana NM 860

Masażer szyi Medisana NM 860 jest produktem przeznaczonym w szczególności do wykonywania masażu takich części ciała jak kark, ręce czy szyja. Jest to urządzenie o bardzo wysokich parametrach jakościowych, które jest stosunkowo proste w obsłudze.

Wśród dodatkowych funkcji masażera można wyróżnić możliwość podgrzewania, którą można dowolnie włączać i wyłączać, w zależności od swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Wśród głównych elementów tego rodzaju urządzenia można wymienić cztery głowice masujące.

Dodatkowo posiada ono dwa poziomy intensywności, które można dowolnie zmieniać. Produkt jest bardzo intuicyjny oraz prosty w użytkowaniu, dlatego z całą pewnością poradzi sobie z nim każdy użytkownik.

Najlepszy masażer karku i szyi. Poradnik zakupowy

Dolegliwości bólowe okolic szyi i karku

Na tego typu dolegliwości może zapaść każdy – wiek, stan zdrowia czy płeć nie mają na to wpływu, chociaż częściej, na problemy z ruchomością i bólami szyi i karku skarżą się ludzie starsi oraz osoby prowadzące „siedzący” tryb życia, obojętnie – w pracy czy poza nią. Jedno jest pewne – bóle, drętwienie mięśni i ścięgien okolic górnego odcinka kręgosłupa, szyi oraz karku to bardzo uciążliwa dolegliwość, wymagająca natychmiastowej interwencji.

Wiele osób próbuje samodzielnie zaradzić problemowi, masując sobie dłońmi wrażliwe miejsca, jednak takie czynności mogą spowodować pojawienie się nowego bólu, ze względu na napięcie innych mięśni. Dlatego, zakup odpowiedniego masażera może okazać się, jeżeli niejedynym to najprostszym rozwiązaniem, prowadzącym do poprawy samopoczucia i dużo większego komfortu psychicznego.
Decydując się na kupno urządzenia do masażu, warto zastanowić się nad jego rodzajem, bowiem każdy model inaczej układa się w miejscu masowania, różni się cyklem wykonywanych czynności oraz odmiennie jest zbudowany. Do tych cech należy również zaliczyć sposób przeprowadzania zabiegów i pozycję ciała, jaką należy przyjąć w trakcie seansu.

Rodzaje masażerów

Zasadniczo wyróżniane są trzy rodzaje masażerów i są to:
– kołnierz masujący,
– elektrostymulator ramion, karku oraz szyi,
– masażer cylindryczny.

Kołnierz masujący to najbardziej popularny masażer i najczęściej wybierany do użytku domowego; występuje również pod nazwą masażer shiatsu. Jego działanie nie ogranicza się tylko i wyłącznie do masowania karku, ale również wykonuje zabiegi na ramionach i szyi. Część modeli tego typu masażerów ma uchwyty na ręce, pomagające przyjąć prawidłową pozycję podczas masażu. Kształtem przypomina podłużną poduszkę lub rogal. Posiada wiele funkcji masujących.

Elektrostymulator ramion, karku i szyi ma wbudowany szeroki wybór programów masujących – jest to specjalna nakładka do masażu mięśni nie tylko górnych partii ciała, ale również innych obszarów. Nakładka jest wyjątkowo elastyczna, lekka i na tyle funkcjonalna, że dopasowuje się do wybranego miejsca, spełniając swoją funkcję. Posiada kilkanaście stopni intensywności masowania oraz timer, wyłączający urządzenie.

Masażer cylindryczny to nieco odmienne w kształcie urządzenie, to rodzaj miękkiego wałka z urządzeniem wibrującym umieszczonym w jego wnętrzu. Używa się go do masowania różnych części ciała, między innymi nóg, pleców i okolicy lędźwi.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów i modeli masażerów, więc decydując się na konkretny egzemplarz, zwróćmy uwagę na:
– rodzaj dostępnych funkcji masowania – wysoka funkcjonalność i możliwość masowania wielu punktów na ciele czyni ten model bardziej uniwersalnym urządzeniem, dostępnym dla większej ilości osób. Z jego funkcji będą mogły korzystać osoby z odmiennymi dolegliwościami,
wymagającymi masowania,
– rodzaj zasilania – praca masażera wyczerpuje jego akumulator, więc dostęp do źródła prądu jest konieczne ze względów technicznych; wybierajmy więc masażer zasilany z gniazdka, ale również posiadający pojemny akumulator. Masażery na typowe baterie są mniej wydajne, ale przydadzą się podczas podróży,
– czytelny wyświetlacz, określający parametry i funkcje masażera – panel kontrolny obok wyświetlacza ułatwia kontrolę ustawień urządzenia,
– prędkość masowania – dobrą opcją jest wybór masażera z kilkoma prędkościami – dostosowanie prędkości, a co za tym idzie, intensywności masażu, spowoduje prawidłowe przeprowadzenie zabiegu,
– funkcje dodatkowe – każdy model może mieć wbudowane przydatne funkcje, starajmy się znaleźć taki, który będzie miał ich najwięcej.

Bardzo ważną rzeczą przy zakupie elektrycznego masażera jest upewnienie się, że ma on wymagane atesty i certyfikaty, dopuszczające urządzenie do powszechnego użytkowania.

Zobacz również: Ranking pistoletów do masażu

Ranking masażerów

Corocznie przeprowadzany jest ranking certyfikowanych masażerów do szyi i karku, w tym roku, na podstawie opinii konsumentów również został taki sporządzony. Oczywiście, wśród licznych publikacji możemy spotkać nieco inną kolejność polecanych modeli, lecz różnice są tak niewielkie, że każdy z masażerów wart jest zakupienia.

Ceny masażerów, w zależności od marki, dostępnych funkcji oraz rodzaju zasilania wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Wszystkie masażery, spełniające surowe normy bezpieczeństwa, wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dużą estetyką i szczególną uwagą na najmniejsze detale. Przy zakupie zwróćmy także uwagę na długość kabla zasilającego oraz możliwość podłączenia urządzenia bezpośrednio do prądu, oprócz istnienia wbudowanego akumulatora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI