Maska Antysmogowa – Ranking i Opinie

Najlepsza maska antysmogowa – ranking, test, opinie

Maska antysmogowa to w ostatnich latach popularny produkt. Dbamy o siebie, a substancje zawarte w smogu wpływają na nasze zdrowie nawet wtedy, gdy ich nie widzimy. Niestety, sytuacja w niektórych miastach Polski jest znacznie gorsza – smogu mamy tak wiele, że możemy go dostrzec gołym okiem. Dlatego jak najszybciej sięgnij po odpowiednie zabezpieczenie, inwestując w wysokiej klasy maskę, która zadba o Twoje drogi oddechowe. W jaki sposób ją wybrać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo? Podpowiadamy w naszym rankingu masek antysmogowych.

Opisy najlepszych masek antysmogowych [Nasz Ranking]

MASKA ANTYSMOGOWA OCHRONNA ACTIVE CARBON AIR FILTR FPP3

maska antysmogowa ranking

ACTIVE CARBON AIR jest to maska antysmogowa o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Może być ona z powodzeniem użytkowana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Maska charakteryzuje się bardzo efektywnym działaniem. Ma możliwość zatrzymywania większości zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu.

Oprócz tego zapobiega przenikaniu takich substancji jak wirusy, grzyby, bakterie i pierwotniaki. Dlatego ma bardzo szerokie możliwości zastosowania i z powodzeniem może być stosowana w przypadku chęci uniknięcia kontaktu z niepożądanymi składnikami otoczenia.

Maska antysmogowa posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, które są wymagane przy tego rodzaju produktach. Dzięki temu jest w pełni bezpieczna dla użytkownika.

BROYX MASKA ANTYSMOGOWA SPORT

maska antysmogowa opinie

Maska antysmogowa BROYX Alfa jest wysokiej jakości produktem, który z powodzeniem może być użytkowany przez wiele osób. Jest to środek ochrony personalnej, która przede wszystkim ogranicza negatywny wpływ smogu na organizm człowieka.

Produkt posiada kompleksowy certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny podczas użytkowania. Maska może być użytkowana zarówno przez zwykłych ludzi, jak i specjalistów, którzy są narażeni na pracę w trudnych warunkach.

Mogą z niej korzystać również sportowcy trenujący na zewnątrz pomieszczeń. Maska antysmogowa charakteryzuje się pełną efektywnością działania, dlatego jest do bardzo polecany produkt w przypadku chęci uniknięcia negatywnego wpływu smogu.

Maska antysmogowa Dragon Sport II

Dragon Sport II jest to maska antysmogowa, która charakteryzuje się wysokimi parametrami jakościowymi. W bardzo dobry sposób zapobiega ona przedostawaniu się do organizmu człowieka wszelkiego rodzaju pyłów, a także uciążliwych zapachów, spalin, a nawet kurzu i roztoczy.

Tego rodzaju produkt przeznaczony jest przede wszystkim do stosowania przez ludzi aktywnych, którzy nie chcą rezygnować ze swoich codziennych zajęć przez smog, który panuje na zewnątrz.

Maska jest bardzo komfortowa podczas noszenia, a także gwarantuje każdemu człowiekowi optymalną ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska naturalnego. Dodatkowo charakteryzuje się ciekawym designem i jest wykonana w kolorze ciemnym niebieskim.

Go Ride Maska antysmogowa przeciwpyłowa DRAGON CASUAL

maska przeciwpyłowa

Dragon Casual II to wysokiej jakości maska antysmogowa, która w idealny sposób ułatwia oddychanie każdemu człowiekowi, który ją nosi. Jest ona bardzo wygodna i komfortowa podczas noszenia, dlatego z powodzeniem można wykorzystywać ją na co dzień.

Oprócz tego jej używanie jest bardzo istotne dla ochrony zdrowia. W bardzo dobry sposób chroni organizm człowieka przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń środowiska naturalnego, które można spotkać w wielu miastach Polski.

Maska antysmogowa wyposażona jest przede wszystkim w wielowarstwowe filtry, które można wymieniać. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszelkie zanieczyszczenia nie dostają się do płuc. Jakość wdychanego powietrza korzystnie się poprawia, co jest bardzo ważne.

Med Patent Maska antysmogowa

maska antysmogowa sportowa

Maska antysmogowa Med Patent to produkt, który charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi. Przeznaczony jest on w szczególności dla wszystkich osób, które narażone są na wdychanie zanieczyszczonego powietrza.

Ma to miejsce najczęściej podczas wysokiej zawartości smogu w powietrzu, a także w miastach, w których można odnotować stosunkowo dużą ilość spalin obecnych w powietrzu. Maska antysmogowa wykonana jest z bardzo dobrych materiałów, które są odpowiednio miękkie i przyjemne dla skóry.

Dzięki temu w żaden sposób nie powodują na niej podrażnień, co jest bardzo istotne podczas codziennego użytkowania. Produkt ten dodatkowo wyposażony jest w dwa zawory, które bardzo dobrze ułatwiają oddychanie.

Przewodnik kupującego – Jaką najlepszą maskę antysmogową kupić?

Współczesne czasy przyniosły ze sobą podwyższenie świadomości publicznej. Mamy tu na myśli choroby wywołane przez czynniki środowiskowe. Wiemy, że warto zdrowo się odżywiać, uprawiać sporty i trzymać się z daleka od palenia papierosów. Nie zawsze jednak uwzględniamy przy tym, że powietrze, którym oddychamy w każdej sekundzie naszego życia, również może nam szkodzić.

Tak, to niestety prawda – wystarczy, że stężenie zawieszonych cząsteczek pyłu w powietrzu będzie zbyt wysokie. Smog wypełniający ulice wielkich miast to zagrożenie, którego nie może zignorować żaden z mieszkańców. Według szeregu organizacji zajmujących się zdrowiem publicznym to właśnie zanieczyszczenie powietrza jest obecnie największym zabójcą.

Jedyną bronią, po jaką w tym wypadku możemy sięgnąć, jest konsekwentne noszenie masek antysmogowych. Pamiętajmy przy tym, że nie każda maska zapewnia nam ten sam poziom ochrony. Pomagając Wam w dokonaniu dobrego wyboru, przygotowaliśmy ranking masek oraz poradnik, który podpowie, na co warto się zdecydować.

Jakie mamy do wyboru rodzaje masek?

Decydując się na zakup skutecznej maski, musisz przede wszystkim zwracaj uwagę na oficjalne oznaczenia oraz klasyfikację takich akcesoriów. Produkty tego typu na terenie Unii Europejskiej regulowane są określonymi normami, w obrębie których spotkasz podział typów masek od najmniej do najmocniej filtrujących.

Maska antysmogowa pojawia się w ofercie producentów w formie 2 głównych typów. Pierwsza z nich to maska filtrująca, drugim – maska filtrująco-pochłaniająca. Czym różnią się między sobą te konstrukcje? Maska filtrująca chroni użytkownika przed wdychaniem do płuc cząsteczek pyłów, a także wybranych aerozoli biologicznych. Większość dostępnych na rynku masek antysmogowych należy do tego rodzaju. Z kolei maski filtrująco-pochłaniające mają za zadanie również pochłanianie rozmaitych szkodliwych gazów.

Korzystanie z takiej maski ma sens głównie przy pracach remontowych lub w zawodach, w których wchodzimy w kontakt z niebezpiecznymi gazami. Oczywiście nie znaczy to, że ten typ zabezpieczenia nie przydałby się nam na miejskich ulicach. Maska filtrująco-pochłaniająca jest stosunkowo duża i nieporęczna w użyciu, więc niewiele osób zdecyduje się na jej korzystanie.

Maska antysmogowa – jakie posiada filtry?

Skuteczność ochrony, jaką uzyskamy dzięki wybranej masce, ma bezpośredni związek z jej budową, ale także z filtrami, które w niej zastosowano. By zagwarantować sobie jak najlepsze zabezpieczenie, musimy więc wybrać filtry o wysokiej skuteczności. Wśród filtrów stosowanych w maskach antysmogowych spotkamy najczęściej filtr węglowy oraz filtry HEPA. Każdy z nich pozwoli nam na wysoki poziom filtracji, zarówno w kwestii smogu, jak i innych zanieczyszczeń, jednak filtr HEPA uznawany jest powszechnie za bardziej efektywny.

Jeszcze większy poziom ochrony daje nam maska antysmogowa z filtrem łączonym, w obrębie którego znajduje się filtr HEPA i dodatkowa warstwa węglowa. Istnieje także kilka udoskonaleń w obrębie filtrów do masek, a producenci nieustannie wprowadzają w tym zakresie innowacje. Najciekawszą z nich jest bez wątpienia filtr biologiczny lub bioaktywny, którego skład pozwala na dezaktywowanie szkodliwych substancji.

Pamiętajmy jednak, że zależy nam na funkcjonalnej masce, której będziemy w stanie używać z dużą regularnością. Unikajmy zatem modeli, w których każdorazowy zakup filtrów będzie stanowił spory wydatek. To, co w filtrze istotne, to przede wszystkim atest oraz oznaczenia dotyczące poziomu filtracji. Wybierając maskę oznaczoną P3, FFP3, N99 lub N100, zyskujemy filtr całkowicie dostosowany do warunków stwarzanych przez miejski smog. Jednak P2 lub N98 również ograniczy dopływ zanieczyszczeń do naszych dróg oddechowych.

Maska antysmogowa – jak znaleźć swój rozmiar?

Dobre filtry to coś, bez czego maska nie spełni swojej funkcji, ale jej krój ma także podstawowe znaczenie. W żadnym wypadku nie powinniśmy kupować maski, która podoba nam się kolorystycznie, ale jest przy tym zbudowana w sposób, który nie sugeruje wygody noszenia. Co więcej, do zakupu będziemy potrzebować dokładnych wymiarów naszej głowy, a także części twarzy. Dobra maska antysmogowa nie może odstawać w żadnym miejscu, ale zbyt ciasne przyleganie do twarzy również jest tu niewskazane.

Warto zachować ostrożność, jeśli chodzi o maski w rozmiarze uniwersalnym. Niektóre z nich faktycznie projektowane są, by pasować na osoby o różnych wymiarach twarzy, za każdym razem działając z równą skutecznością. Ale część tanich masek to produkty no-name, gdzie nie mamy pewności, że za projektem stoi realne przemyślenie potrzeb użytkownika. Większość renomowanych producentów dokłada starań, by każda maska antysmogowa w ich asortymencie miała wyraźnie oznaczony odpowiedni rozmiar.

Zapisując swoje wymiary i porównując je z tabelą producenta, łatwo przekonamy się, który rozmiar będzie dla nas najlepszy. Uważajmy przy tym na maski, które są odszyte ze zbyt cienkich lub potencjalnie rozciągliwych materiałów. Zadajmy producentowi pytanie o trwałość naszej maski, jeśli będzie ona regularnie prana w pralce lub ręcznie. Niejasna odpowiedź lub jej brak powinny nas zastanowić – dopasowana maska na nic się nie zda, jeśli już po miesiącu zmieni swój kształt.

Krój i materiał maski antysmogowej

Jeżeli chodzi o materiał wykonania maski, większość popularnych modeli wykorzystuje w tym celu odpowiednio zszyty neopren. Zaletą syntetycznego włókna jest to, że dopasowuje się do powierzchni ciała, a także nadaje mu określony kształt na etapie produkcji. Zależy nam na wytrzymałej masce, sprawdzajmy dokładnie, czy neopren używany przez danego producenta to półprodukt wysokiej klasy.

Jak wspomnieliśmy wyżej, rozciągnięta czy zdefasonowana maska antysmogowa nie zapewni nam oczekiwanych efektów. Kolejną kwestią, której nie warto Ci pomijać, jest na pewno odpowiedni krój maski. Ważny jest indywidualny kształt twarzy, ale też pora roku oraz aktywność, przy której będzie nam towarzyszyć maska antysmogowa. Na zwykłe spacery wybierajmy niskie, wycięte na policzkach maski, często wyposażone w nosek, który gwarantuje ich przyleganie.

Wyższa maska sprawdzi się przy jeździe na rowerze, niektóre modele dla rowerzystów są skonstruowane tak, by chronić twarz przed wiatrem. Maski zakrywające większość twarzy sprawdzą się także zimą, gdzie zależy nam szczególnie na utrzymaniu ciepła. Bez względu na to, jaką maskę wybierzemy, jedno się liczy – to świetny krok w kierunku dbania o własne zdrowie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI