Maszynki Do Włosów Ranking

Najlepsza maszynka do strzyżenia włosów – ranking, test, opinie

Maszynka do włosów – jaką kupić? Ranking i poradnik zakupowy. Szukasz dobrej maszynki do włosów? To praktyczne urządzenie, które pomoże w obcinaniu włosów i pozwoli zaoszczędzić sporą sumę na wizytach u fryzjera lub barbera. Sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką maszynkę do strzyżenia włosów warto kupić!

Opisy najlepszych maszynek do włosów [Nasz Ranking]

Maszynka do włosów Philips Series 9000 HC9450/15

najlepsza maszynka do włosów

Maszynka do włosów Philips Series 9000 HC9450/15 to urządzenie, które jest obecnie jednym z najlepszych tego typu na rynku. Zapewnia przede wszystkim maksymalną kontrolę i precyzję cięcia.

Co ciekawe, sprzęt ten zaopatrzony jest w panel dotykowy Digital Swipe, a także bardzo wydajny element tnący. Posiada również funkcję pamięci oraz automatyzację ustawień długości, która znacznie ułatwia wykonywanie całej czynności.

Maszynka ta wyróżnia się specjalną funkcją Turbo, która zwiększa prędkość strzyżenia i pozwala na szybkie osiągnięcie spektakularnych efektów. Jedno ładowanie wystarcza aż na 120 minut pracy!

Maszynka do włosów PHILIPS HC5630/15

maszynka do włosów ranking

Maszynka do włosów PHILIPS HC5630/15 to urządzenie, które zapewnia szybkie i przede wszystkim równe, profesjonale strzyżenie. Sprzęt ten zaopatrzony jest w podwójnie ostrzone ostrza, które gwarantują dwukrotnie przyspieszenie całej pracy.

Zapewnia aż 28 różnych ustawień długości (0,5–28 mm). Co więcej, jest on wodoodporny, dzięki czemu można śmiało i łatwo wyczyścić go wodą. Jedno ładowanie starcza aż na 90 minut działania.

Cały ten produkt objęty jest 2 letnią gwarancją, dzięki czemu zyskuje się pewność o długim i skutecznym jego działaniu. W zestawie znajduje się również miękki pokrowiec do przechowywania wszystkich akcesoriów.

Maszynka do włosów Philips QC5115/15

dobra maszynka do strzyżenia włosów

Maszynka do włosów Philips QC5115/15 to urządzenie, które ma naprawdę dużą moc, a jedocześnie jest niesłychanie ciche. Zawiera ono m.in. delikatne końcówki i ostrza, które gwarantują skuteczne i przede wszystkim dokładne strzyżenie.

Sprzęt ten zapewnia szereg różnych możliwości. Mowa tu chociażby aż o 11 ustawieniach długości, które znacznie ułatwiają wykonanie całej czynności, pracy. Co ciekawe, zaokrąglone nasadki oraz ostrza w znacznym stopniu zapobiegają ewentualnym podrażnieniom skóry głowy.

Urządzenie to jest przede wszystkim małe i lekkie, dzięki czemu zapewnią dużą wygodę i komfort. Gwarantuje ono ciche działanie, dzięki czemu maszynkę można również wykorzystać do strzyżenia najmłodszych dzieci.

Maszynka do włosów Philips Series 7000 HC7460/15

maszynka do włosów philips

Maszynka do włosów Philips Series 7000 HC7460/15 gwarantuje doskonałą precyzję, a także kontrolę cięcia. Charakteryzuje się m.in. specjalnym elementem tnącym oraz automatyzacją ustawień długości – aż 60 różnych ustawień.

Produkt ten zaopatrzony jest również w regulowane nakładki grzbietowe, które z kolei odpowiadają za niesłychanie precyzyjne cięcie. Nie bez znaczenia są również samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej, które są gwarancją skutecznego wykonania całego zadania. Co ciekawe, jedno godzinne ładowanie tego sprzętu pozwala aż na 120 minut jego nieustannej pracy, działania.

Maszynka ta posiada automatyczną pamięć, dzięki czemu po jej włączeniu od razu załącza się ustawienie ostatnio używanej długości!

Maszynka do włosów Philips Hc5450/16

Maszynka do włosów Philips Hc5450/16 to jeden z najlepszych tego typu obecnie produktów. Zawiera aż 24 ustawienia długości – od 0,5 mm do 23 mm. Ponadto, zapewnia dużą wydajność m.in. dzięki samoostrzącym się ostrzom oraz dwustronnie naostrzonym elementom tnącym.

Urządzenie to posiada specjalną funkcję turbo, która w znacznym stopniu skraca czas wykonywania całej tej czynności. Co więcej, w skład zestawu wchodzi również regulowana nasadka grzbietowa, która gwarantuje szybkie i przede wszystkim ostre, skuteczne cięcie.

Produkt ten wyróżnia się trwałości, a także niezwykłą wydajnością. Jedno godzinne ładowanie starcza aż na 90 minut pracy. Z pewnością maszynka ta spełni oczekiwania każdej osoby!

Maszynka do włosów Philips HC5612/15

maszynka do włosów do 200zł

Maszynka do włosów Philips HC5612/15 to urządzenie, które gwarantuje szybkie i równe strzyżenie. Zapewnia aż 28 ustawień różnych długości – 0,5mm – 28 mm. Ponadto, sprzęt ten wyróżnia się m.in. specjalną technologią DualCut.

Mowa tu o dwustronnym elemencie tnącym, który obcina włosy dwa razy szybciej. W zestawie znajdują się także samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej oraz ergonomiczny uchwyt, który zdecydowanie zwiększa większą wygodę i komfort podczas pracy.

Co ciekawe, maszynka ta jest wodoodporna, dzięki czemu można ją bez problemu wyczyścić pod wodą. Całość nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji. Sprzęt ten objęty jest 2 letnią gwarancją, więc w każdej chwili można go zareklamować.

Najlepsza maszynka do włosów. Poradnik zakupowy

Kiedy kupić maszynkę do włosów?

Maszynka do włosów na pewno przyda się każdemu mężczyźnie lubiącemu krótkie fryzury. Takie urządzenia pozwalają na przycięcie włosów na określoną długość, a ponadto sprawdzą się przy stylizacji brody, a nawet usuwaniu włosów z nosa i uszu.

Dostępne w sprzedaży maszynki do strzyżenia są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają posiadania specjalnych zdolności, aby wykonać precyzyjne cięcie. Dzięki nim nie trzeba regularnie odwiedzać fryzjera lub barbera – to oszczędność czasu i pieniędzy!

Rodzaje maszynek do włosów

Maszynki do strzyżenia włosów można podzielić na różne kategorie. Główny podział dotyczy sposobu ich zasilania.

Maszynki akumulatorowe – nazywane także bezprzewodowymi, ponieważ są wyposażone w akumulator przeznaczony do ładowania. Są łatwe w użyciu, ponieważ nie mają kabla. Można też korzystać z nich tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Wymagają jednak systematycznego ładowania.

Maszynki sieciowe – nazywane także maszynkami przewodowymi, ponieważ są wyposażone w kabel. Dzięki temu, że nie mają akumulatora, są lekkie i dodatkowo mocniejsze od maszynek bezprzewodowych. Wymagają podłączenia do sieci, a ich kabel może przeszkadzać podczas strzyżenia.

Maszynki akumulatorowo-sieciowe – wyposażone w akumulator, lecz mogą także działać po podłączeniu do sieci. Taka maszynka do strzyżenia uznawana jest za uniwersalną.

Przy zakupie maszynki do strzyżenia warto również zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Sprawdź nasz poradnik, żeby dowiedzieć się, jaka maszynka do włosów będzie najlepsza!

Jaką maszynkę do włosów wybrać?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje maszynek do włosów. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź nasz poradnik i ranking, z którymi dowiedz się, jakie maszynki są najczęściej wybierane i mają najwięcej pozytywnych opinii od użytkowników!

Przy zakupie odpowiedniej maszynki warto zwrócić uwagę na jej ostrza, długość strzyżenia, a także na wspomniane już zasilanie. Dodatkowo, warto sprawdzić rodzaj obudowy urządzenia oraz ciężar, a także akcesoria znajdujące się w zestawie.

Ostrza

To najważniejszy element każdej maszynki do włosów, dlatego ich jakość będzie decydowała o tym, jak skuteczne będzie strzyżenie.

Najczęściej ostrza wykonuje się ze stali nierdzewnej, ale spotykane są także ostrza tytanowe, aluminiowe czy ceramiczne. W większości przypadków te ze stali są jednak wystarczające i stanowią połączenie wysokiej skuteczności pracy maszynki oraz jej przystępnej ceny.

Dużym atutem będą samoostrzące się ostrza, które ostrzą się w trakcie pracy. Niektórzy producenci oferują także maszynki z ostrzami samosmarującymi, które automatycznie się smarują. Takie modele nie wymagają konserwacji i są zawsze przygotowane do strzyżenia.

Długość strzyżenia

Kolejnym ważnym parametrem przy wyborze maszynki jest długość strzyżenia. Zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku, a także tych, które prezentuje nasz ranking, ma regulowaną długość strzyżenia. Oznacza to, że można łatwo przygotować idealną fryzurę zgodnie ze swoimi potrzebami.

Większość maszynek do włosów do użytku domowego strzyże włosy w zakresie 0,5 do 23 mm w zależności od modelu. Sterowanie zwykle odbywa się pokrętłem umieszczonym na maszynce.

Należy zwrócić uwagę na precyzję podziałki do ustawiania długości strzyżenia. Najlepsza będzie bardzo dokładna, skokowa regulacja, na przykład co 2 mm, lub płynna regulacja, co ułatwia wybór najlepszej długości.

Ponadto maszynka do włosów może mieć też nasadki w formie grzebieni, które stosowane są wtedy, gdy fryzura ma być dłuższa. Im szerszy wybór, tym łatwiej osiągnąć pożądany efekt.

Zasilanie

Jak wspomnieliśmy wcześniej, maszynki do włosów mogą być zasilane akumulatorowo, sieciowo lub mogą one łączyć te dwie opcje. Wybór odpowiedniego rodzaju maszynki jest już zależny od indywidualnych preferencji.

Najczęściej kupowane są modele bezprzewodowe – akumulatorowe, które są bardzo wygodne w użyciu. Należy jednak pamiętać o tym, że mogą mieć one mniejszą moc niż modele przewodowe, które częściej stosowane są w profesjonalnych salonach fryzjerskich i barberskich.

Przy zakupie urządzenia akumulatorowego należy zwrócić uwagę na czas pracy oraz czas ładowania.

Rodzaj obudowy

Wybrane modele są wodoodporne, dlatego można korzystać z nich także pod prysznicem oraz myć je pod bieżącą wodą.

Ciężar<

Dobra maszynka do włosów powinna być też w miarę lekka, aby trzymanie jej w ręce przez dłuższy czas nie powodowało dyskomfortu. Najlepiej, aby nie ważyła więcej niż 400 g.

Akcesoria

Do urządzenia mogą być dodane różne akcesoria, na przykład: szeroka gama nasadek grzebieniowych, trymer do nosa i uszu, golarka, nożyczki fryzjerskie, grzebienie, szczoteczki do czyszczenia, etui, podstawka.

Sprawdź nasz ranking maszynek do włosów i wybierz najlepszy model dla siebie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI