Monitor Oddechu – Ranking i Opinie

Najlepszy monitor oddechu– ranking, test, opinie

W przypadku wielu rodziców zakup monitora oddechu nie jest czymś niezbędnym, wręcz niepotrzebnym. Dotyczy to jednak w pełni zdrowych dzieci, które nie mają żadnych problemów z oddychaniem.

Inaczej wygląda to w przypadku podopiecznych znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka, czyli urodzonych przedwcześnie i mających zaniżoną m ciała. Można wtedy mówić o wystąpieniu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej na skutek bezdechu.

Z pomocą przychodzi monitor oddechu, który wykryje szybko wszelkie nieprawidłowości w rytmie oddychania pociechy i poinformuje o tym błyskawicznie rodziców. Nie jesteśmy w stanie doglądać dziecka przez 24h/dobę, co jest po prostu niewykonalne dla człowieka. Taki czujnik oddechu zwiększy poczucie bezpieczeństwa i pozwoli na natychmiastową interwencję w kryzysowej sytuacji, łącznie z uratowaniem życia dziecka.

Wystarczy przejrzeć najnowszy ranking tego typu urządzeń, aby dobrać dla siebie ten najlepszy.

Opisy najlepszych monitorów oddechu [Nasz Ranking]

Najlepszy Monitor oddechu BabySense 7

monitor oddechu babysense 7

BabySense 7 to wysokiej jakości monitor oddechu. Jest to bardzo czułe urządzenie, które dodatkowo jest bezdotykowe. Dzięki temu w skuteczny i efektywny sposób rejestruje wszystkie ruchy oddechowe występujące u niemowląt. Podczas korzystania z urządzenia takiego jak BabySense 7 rodzice malucha mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Monitor oddechu w bardzo dobry sposób kontroluje oddech u dziecka, a także sygnalizuje, gdy staje się on płytszy lub zanika. Dzięki temu rodzice mają czas na reakcję.

Monitor oddechu BabySense 7 jest bardzo czuły, dzięki czemu wychwytuje nawet najmniejsze nieprawidłowości. Jest to szczególnie istotne w przypadku najmłodszych dzieci. Urządzenie jest zasilane bateriami, co sprawia, że nie ma ryzyka ze strony przewodów zasilających. Oprócz tego BabySense 7 jest w pełni bezpieczny dla dziecka.

Monitor oddechu Nanny Bm-02

monitor oddechu nanny

Nanny Bm-02 to monitor oddechu o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Jest to urządzenie o bardzo nowoczesnym charakterze, które zostało stworzone w celu czuwania nad snem najmniejszych dzieci. Posiada wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikaty, dzięki czemu jest dla najmłodszych w pełni bezpieczny i nie stanowi dla nich żadnego zagrożenia. Urządzenie zasilane jest bateriami, co jest bardzo istotne.

Monitor oddechu Nanny Bm-02 jest bardzo czuły, dzięki czemu zapewnia rodzicom pełną gwarancję bezpieczeństwa dziecka. Jego alarm jest stosunkowo głośny, dlatego da się go usłyszeć nawet przez ścianę. Urządzenie wskazuje zarówno płytszy oddech u dziecka, jak i jego zupełny brak i informuje o tym opiekunów. Czas pracy baterii w monitorze oddechu jest stosunkowo długi, a sama bateria wytrzyma nawet do sześciu miesięcy.

Monitor oddechu Luvion Essential

monitor oddechu ranking

Luvion Essential jest wysokiej jakości elektroniczną nianią wraz z monitorem oddechu. Jest to produkt z limitowanej edycji, który zawiera wszelkiego niezbędne atesty i certyfikaty, które są wymagane przy tego rodzaju urządzeniach. Urządzenie emituje obraz o wysokich parametrach jakościowych, dzięki czemu wszystko jest na nim widoczne. Ma stosunkowo daleki zasięg, który wynosi aż 250 metrów. Jest możliwość podłączenia nawet czterech dodatkowych kamer.

Monitor oddechu Luvion Essential to produkt, który przede wszystkim zapewnia dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas snu. Wychwytuje on zarówno płytszy oddech, jak i brak oddechu, co jest bardzo istotne zwłaszcza dla rodziców najmniejszych dzieci. Łatwo się go instaluje, a korzystanie z niego nie powinno nikomu sprawić problemów, ponieważ jest dość proste.

Monitor oddechu Vtech DM1111

monitor oddechu opinie

Vtech DM1111 jest to wysokiej jakości elektroniczna niania, która dodatkowo wyposażona jest w monitor oddechu. Urządzenie posiada zwiększony zasięg, który sięga nawet do 460 metrów. Wśród jego dodatkowych elementów można wymienić cyfrową technologię DECT, która neutralizuje wszelkiego rodzaju szumy. Dzięki temu nie występują żadne zakłócenia. Monitor oddechu działa na baterie, co sprawia, że z odbiornikiem można się poruszać po całym domu, a nawet ogrodzie.

Monitor oddechu Vtech DM1111 jest bardzo czułym urządzeniem, które zapewni najmłodszym pociechom odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Ma 5-stopniową regulację poziomu dźwięku, co jest bardzo przydatne w tego rodzaju urządzeniach. Dodatkowo urządzenie ma trzyletnią gwarancję, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Można z niego z powodzeniem korzystać od okresu niemowlęcego aż do przedszkola.

Monitor oddechu dziecka Snuza Hero MD

Przedstawiamy niezwykle pomocne urządzenie, monitorujące ruch dziecka podczas głębokiego snu. Monitor ma za zadanie pobudzenie maluszka delikatnymi wibracjami w taki sposób, by w razie konieczności przywrócić naturalne ruchy i rytmiczny oddech.

Urządzenie ma bardzo małe rozmiary, posiada wiele zaawansowanych funkcji w tym: system ostrzegania o nieprawidłowościach lub osłabionych ruchach dziecka, alarm dźwiękowy i wizualny, stymulator w postaci wibracji. Monitor oddechu jest testowany klinicznie, jest hipoalergiczny, wyposażony w specjalną ochronną kapsułę, ma ergonomiczny kształt i jest bardzo łatwy w używaniu.

Posiada atesty i certyfikat bezpieczeństw CE i TUV. Monitor oddechu wykonany jest z wysokiej jakości, nietoksycznych materiałów jest lekki, poręczny i znakomicie odgrywa swoją rolę.

Najlepszy monitor oddechu dziecka. Poradnik zakupowy

Czy warto kupić monitor oddechu? Do czego będzie potrzebny?

Monitor oddechu to nic innego jak małe urządzenie umieszczane pod materacem łóżeczka dziecięcego lub montowane za jego pieluszką. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy i gdzie zostanie umieszczony, jego zadaniem będzie kontrolowanie oddechu pociechy. W skrócie, monitor oddechu został stworzony po to, aby sprawdzać, czy dziecko oddycha. Jeśli wykryje jakiekolwiek anomalie pod tym względem, rozbrzmiewa alarmem.

Najczęściej aktywuje się już po kilkudziesięciu sekundach bezdechu, łącznie z nieodpowiednim rytmem oddechowym. W przypadku prawidłowo rozwijającego się dziecka nie ma potrzeby kupowania tego typu gadżetu, ale może być użytkowany przez każdego. W niczym nie przeszkadza, a matka ma większe poczucie bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać o tym, że zawsze istnieje pewne ryzyko zadławienia się dziecka czy zablokowania jego dróg oddechowych na skutek połknięcia jakiegoś ciała obcego.

Po monitor oddechu zaleca się sięgnąć przede wszystkim w przypadku dzieci znajdujących się w grupie ryzyka, kiedy istnieje spore zagrożenie zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Dotyczy to przede wszystkim pociech urodzonych zbyt wcześnie i tych z niską masą urodzeniową. Monitor oddechu okazuje się być przydatny, gdy dziecko ma trudności z oddychaniem, podobnie będzie przy podopiecznych z niską punktacją w skali Apgara i z wrodzonymi wadami serca.

Jeśli w rodzinie zdarzały się już przypadki bezdechu, również warto wyposażyć się w taki czujnik. Tego typu urządzenia mają to do siebie, że nie mierzą samego oddechu, ale kontrolują ruchy klatki piersiowej i brzucha, na podstawie czego jest w stanie wykryć moment zatrzymania oddechu. Zareaguje także w przypadku, gdy będzie on nieregularny lub zbyt płytki. Jeśli chodzi o głośność samego alarmu, to dźwięk jest na tyle donośny, że obudzi zarówno rodziców, jak i dziecko z głębokiego snu. Rodzice nie muszą obawiać się tego, że nie usłyszą alarmu.

Jaki rodzaj monitora oddechu wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest tak naprawdę wiele rodzajów monitorów oddechu, dzięki czemu mamy w czym wybierać. Mogą być one stacjonarne ze specjalną płytką do umieszczenia pod materac lub w wersji mobilnej, przypinane do pieluszki/ubrania. Modele stacjonarne można zawiesić w łóżeczku lub postawić na znajdującej się obok niego komodzie. W każdym przypadku będą prawidłowo spełniały swoją funkcję. Monitory oddechu mogą być zasilane bateriami lub kablem. Jeśli dziecko śpi przede wszystkim w swoim pokoju, modele stacjonarne będą idealnym rozwiązaniem. Z kolei te przenośne polecane są przy częstych zmianach pobytu. Podczas podróżowania, zostawiania pociechy u rodziców, lepszym wyborem będzie mobilny monitor oddechu. Jako, że jest niewielkich rozmiarów, można go mieć zawsze przy sobie, niezależnie od tego, do jakiego miejsca się wybierzemy z podopiecznym. Na wyjazdach będzie strzałem w dziesiątkę dla każdego rodzica.

Na monitor płytkowy składa się baza i płytki – płytki wkładane są pod materac, po czym łączone kablem z bazą. Jest on większy i mniej mobilny niż ten pieluszkowy. Na jego korzyść przemawia łatwa obsługa – wystarczy włączyć do łóżeczka i wałczyć, nic więcej. Zaletą monitorów pieluszkowych jest to, że zdecydowanie rzadziej podnoszą sygnał alarmowy bez powodu. Monitory pieluszkowe sprawdzają się lepiej u większych dzieci, które mają już większą masę ciała, wobec czego łatwej jest zamontować urządzenie. Modele pieluszkowe są mniejsze i bardziej mobilne od tych płytkowych, świetnie sprawdzają się podczas podroży. Minusem jest częstsze podnoszenie alarmu, wystarczy że coś przestanie łączyć, aby rozległ się dostępny dźwięk.

Co należy mieć na uwadze podczas kupowania monitora oddechu?

Niezwykle ważną kwestią przy wyborze monitora oddechu będzie to, aby posiadał on odpowiednie atesty. Dotyczy to zarówno modeli pieluszkowych, jak i tych płytkowych. Koniecznością będzie certyfikat świadczący o tym, że dany produkt jest wyrobem medycznym. Jest to gwarancja tego, że został dobrze przebadany i przetestowany, wykonany z wysokiej jakości i bezpiecznych materiałów. Nie należy kupować monitora oddechu z niesprawdzonego źródła, kierując się wyłączanie jego ceną. Brak certyfikatu medycznego powinien przekreślić całkowity zakup takiego produktu. Nie ma wtedy pewności co do jego bezpieczeństwa i skuteczności. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie nowego czujnika, który objęty jest gwarancją. W przypadku tych używanych różnie bywa z jakością i niezawodnością. Jęli kupujemy urządzenie z rynku wtórnego, trzeba najpierw wykonać test na jego sprawność.

Na uwadze należy mieć także kwestię sygnalizacji, a dokładniej poziomu głośności generowanego przez urządzenie hałasu, gdy zostanie wykryta nieprawidłowość w oddychaniu. Przy standardowych modelach mamy 85 decybeli, co w pełni wystarczy do tego, aby rodzic usłyszał alarm, przebywając w zupełnie innym pomieszczeniu. Głośność dźwięku nie może być zbyt wysoka, co skutkowałoby uszkodzeniem delikatnego słuchu dziecka. Nie bez znaczenia będą też dodatkowe funkcje monitorów oddechu. Mówić można tutaj o ostrzeżeniu dotyczącym podejrzanie niskiej liczbie ruchów oddechowych u dziecka, regulacji czułości sygnału, wibracjach pobudzających pociechę do wzięcia oddechu. Może też informować o zbyt płytkich ruchach oddechowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI