Najlepsza Deskorolka Dla Dziewczyny – Ranking i Opinie

Najlepsze deskorolki dla dziewczyny– ranking, test, opinie

Utarło się przekonanie, że jazda na deskorolce to typowa rozrywka dla płci męskiej, ale dziewczyny także lubią dobrze się zabawić w skateparku. Nie chodzi tutaj jednak o podziwianie robiących różne triki chłopaków, ale same potrafią zadziwiać niejednokrotnie swoimi umiejętnościami innych. Deskorolka dla dziewczyny dostępna jest w wielu wariantach, co zresztą przestawia ranking z tymi najbardziej polecanymi. Jeśli ktoś nie wie, na jaki model się zdecydować, to warto skorzystać z takiego gotowego narzędzia, które ułatwi znalezienie dla siebie idealnego sprzętu sportowego. Niezależnie od tego, czy ktoś chce jeździć tylko rekreacyjnie lub regularnie i nawet wyczynowo, może liczyć na świetną zabawę. Tego typu forma aktywności fizycznej wiąże się z wieloma benefitami, które warto poznać.

Opisy Dobrych Deskorolek Dla Dziewczyny [NASZ RANKING]

Worker Fiszka Mirra 500 22″ Deskorolka Led Ze Świecącymi Kółkami

najlepsza deskorolka dla dziewczyny

Worker Fiszka Mirra to tęczowa deskorolka, która przyciąga spojrzenia. Jest ona wyprodukowana z trwałego polipropylenu. Dla zwiększenia przyczepności butów, w górnej części boardu ma ona kratownicę. To właśnie ona pełni funkcje antypoślizgowe.

Sama deska jest wykonana z tworzywa w kolorze żółtym, różowym i niebieskim. Tworzywo to jest przezroczyste, więc widać spod niego kółka z diodami LED. Przy każdym ruchu świecą one diodami w kolorze żółtym, czerwonym i niebieskim. To deskorolka, która przyciąga spojrzenia.

Deskorolka Enuff Skully Czerwony

jaka deskorolka dla dziewczyny

Enuff Skully to deskorolka z siedmiowarstwowego klonu. Ma 75 cm (29,5″) długości i 18,4 cm (7,25″) szerokości. Koła są w klasie twardości 90A. Mają 54 mm średnicy, więc dają przedsmak jazdy na profesjonalnym sprzęcie.

Ta deskorolka jest polecana dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze skateboardingiem, ale chciałyby zasmakować profesjonalnych wrażeń i radości z jazdy na desce. Deskorolka Enuff Skully jest dostępna w nowoczesnym wzorze ozdobionym kolorowymi grafikami, które pozwalają jej się wyróżnić.

Worker Penny Board Whirley 27″ Deskorolka Ze Świecącymi Kółkami

deskorolka ranking

Ta deskorolka wyróżnia się świecącymi kółkami o twardości 82A. Kółka nie są zasilane z baterii, ale dzięki energii magnetycznej generowanej podczas ruchu. Znajdują się w nich po trzy diody LED – czerwona, żółta, niebieska. Dzięki temu deskorolka jest dobrze widoczna nawet w środku nocy.

To deska typu kicktail cruiser idealna do jazdy po mieście. Deska ma antypoślizgową kratowinicę, która ułatwia utrzymanie się na niej i przyjęcie wygodnej pozycji. Maksymalne obciążenie tego modelu to aż 100 kg. Bez obaw mogą korzystać z niej więc dorośli.

Meteor Pennyboard Maple 22597

Deskorolka Meteor Maple to klasyczna deska cruisingowa. Charakteryzuje ją wydajny ruch. Wystarczy tylko kilka mocnych odepchnięć, by ta deska z siedmiowarstwowego klonu chińskiego się dobrze rozpędziła. Ma miękkie kółka w klasy 82 A.

Bardzo dobrze absorbują drgania i nierówności asfaltu. Z tego powodu jest to świetna deska do miasta. Ten model deski wyróżniają wysokie i skrętne trucki. Dzięki nim wykonywanie tricków jest łatwiejsze. Specjalne wycięcia na spodzie deska ułatwiają wykonywanie ostrych skrętów.

Deskorolka Worker Fiszka Transpy 200

Deskorolka penny board WORKER Transpy 200 to model wykonany z tworzywa sztucznego – polipropylenu. Board jest transparentny i ma świecące kółka, które są widoczne spod samej deski. Jest to deskorolka typu kicktail cruiser, która jest dedykowana do jazdy po mieście.

Ma dość miękkie kółka, klasy 82A, które dobrze absorbują drgania. Dzięki temu nawet jazda po nierównym asfalcie może być komfortowa. Deskorolka ma wymiary 15×58 cm, więc gdy jest taka potrzeba, można zmieścić ją do plecaka i wygodnie przenieść.

Najlepsze Deskorolki Dla Dziewczyn. Poradnik Zakupowy

Dlaczego warto zainwestować w deskorolkę? Z jakimi korzyściami wiąże się jazda na tym sprzęcie?

Jazda na deskorolce nie jest aktywnością fizyczną przeznaczoną wyłącznie dla mężczyzn. Coraz częściej można zobaczyć miłośniczki tej formy spędzania wolnego czasu. Nie trzeba od razu robić jakichś niesamowitych akrobacji i skomplikowanych ewolucji w powietrzu. Sama jazda sprawi ogromną radość, a nauczenie się kilu trików spotęguje satysfakcję.

Ruch to zdrowie i nie chodzi tutaj wyłącznie o ciało fizyczne, ale też o sferę psychiczną. Sama nauka jazdy na deskorolce uczy cierpliwości, systematyczności, wytrwałości. Na początku nie jest łatwo, trzeba zainwestować swój czasu i energię. Niepozorna jazda na deskorolce to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Samo utrzymanie równowag jest wysiłkiem dla organizmu. Do tego dochodzą bardziej skomplikowane ewolucje.

Można spodziewać się poprawienia koordynacji ruchowej i zwiększenia płynności wykonywanych ruchów ciała. Poprawia się wytrzymałość, spalanych jest więcej kalorii, co sprzyja zachowaniu smukłej sylwetki i pozbyciu się nadprogramowych kilogramów. Kolejnym benefitem będzie rozwój i wzmocnienie mięśni, z naciskiem na mięśnie brzucha, łydek i ud.

Następną zaletą jazdy na deskorolce jest ćwiczenie skupienia i koncentracji, co przydaje się w codziennym życiu. Poprawi się również refleks, bo tego typu aktywność fizyczna wymaga podejmowania szybkich decyzji. Skutkiem tego będzie szybsze reagowanie na różne sytuacje, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

Jak wybrać dobrą deskorolkę dla dziewczyny?

Na początku swojej przygody z deskorolką, nie ma sensu kupować profesjonalnego sprzętu, bo i tak nie będziemy w stanie wykorzystać do maksimum drzemiącego w nim potencjału. Sama nauka musi trochę potrwać, potem przyjdzie czas na nowe umiejętności, a jeszcze później na różne triki i bardziej skomplikowane ewolucje. Dziewczyny zwykle preferują bardziej spokojny styl jazdy, nie osiągają większych prędkości. Ze względu na mniejszą budowę ciała wystarczy im krótsza deska.

Tym bardziej, jeśli mówimy o dziecku. Nie ma też sensu przesadzać z wagą. Najlepiej sprawdzi się stosunkowo lekka deska, czyli taka o wadze do dwóch kilogramów. Taki sprzęt będzie łatwo przenosić, bo przecież nie wszędzie da się jeździć na deskorolce. Nieduże gabarytowo deskorolki można nawet zmieścić do torby czy plecaka.

W przypadku dzieci świetnie sprawdzą się deski wykonane z tworzyw sztucznych, które należą do tych najlżejszych. Zawsze powinno się dobierać deskorolkę do wzrostu użytkownika. Zasada jest taka, że długość deski zwiększa się wraz ze wzrostem. Na zbyt długiej deskorolce będzie po prostu trudniej utrzymać równowagę, podobnie jest zresztą z rowerem czy innym sprzętem sportowym.

Bardzo ważną kwestią w przypadku deskorolki jest to, aby jej powierzchnia użytkowa była pokryta antypoślizgowym materiałem. Chodzi tutaj zarówno o komfort użytkowania, jak i o bezpieczeństwo. Bardziej szorstka deska zapobiegnie ślizganiu się stóp, czyli zmniejszy się ryzyko upadku. Bardzo istotne będzie to, aby trucki były solidne, co wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Najlepiej wybierać te wykonane z dobrej jakości stopu aluminium i stali.

Twardość kółek także ma znaczenie, nie powinny one być zbyt twarde ani za miękkie. Dla dziewczyn optymalna będzie deska wyposażona w kółka o średniej twardości, co wpłynie na komfort użytkowania. Jeśli chodzi o design deskorolki, to jest to już kwestia indywidualnych preferencji. Można dostać modele kolorowe, nawet z ciekawymi wzorami, także w wersji dziewczęcej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI