Najlepsza Prasowalnica Parowa Pionowa

Najlepsze prasowalnice parowe – ranking, test, opinie

Prasowalnica parowa może znacznie ułatwić proces prasowania. Mało kto lubi prasować ubrania, ale niezbyt estetycznie będzie pokazać się w pogniecionym stroju. Z pewnością stracimy przez to na atrakcyjności, co nie jest pożądane. Na szczęście mamy do wyboru szereg urządzeń, dzięki którym wszelkie zagniecenia zostaną wygładzone. Z tych klasycznych wymienić można żelazko, ale nie daje ono tak świetnych efektów i to bez większego wysiłku jak prasowalnica parowa pionowa. Jeśli zależy nam na wygodzie, oszczędności czasu i energii oraz na nienagannie wyglądających ubraniach, warto w nią zainwestować. Jeśli nadal ktoś nie jest przekonany do takiego zakupu, czas najwyższy poznać korzyści płynące z użytkowania takiej prasowalnicy parowej.

Opisy Najlepszych Żelazek Pionowych [NASZ RANKING]

PHILIPS ComfortTouch Advanced GC552/40

prasowalnica philips

Stojąca parownica do ubrań to prawdziwa rewolucja dla wszystkich, którzy nie lubią prasować. Parownica jest w zestawie z długą deską. Pozycję wieszaka można dodatkowo zablokować po to, by prasować w stabilnej pozycji bez poruszających się ubrań.

Parownica ma do wyboru aż trzy poziomy pary, co umożliwia osiągnięcie optymalnych rezultatów na różnych tkaninach. Do tego też nagrzewa się do temperatury roboczej w jedyne 45 sekund. Dzięki temu umożliwia ona wyprasowanie ubrań nawet na ostatnią chwilę.

Clatronic TDC 3432

parownica pionowa ranking

Parownica do ubrań stojąca umożliwia ich prasowanie bez konieczności sięgania po żelazko i tradycyjną deskę. Parownica ma łagodne działanie, które nie niszczy ubrań, ale przedłuża ich trwałość i żywotność. Clatronic TDC 3432 ma zbiornik na wodę o pojemności 1200 ml.

Wystarcza on aż na 40 minut pracy. W tym czasie można wyprasować sporo ubrań. Urządzenie jest nagrzane już po 50 sekundach. Dzięki temu można zdecydowanie skrócić czas prasowania do niezbędnego minimum. Parownica ma moc 1500 W oraz strumień pary wielkości 30 g/min.

PHILIPS ComfortTouch Plus GC558/30

parownica stojąca

Parownica do ubrań stojąca umożliwia szybkie wyprasowanie ubrań w takiej temperaturze, która pielęgnuje tkaninę. Parownica Philips ComfortTouch Plus to urządzenie dla osób, które mają sporo ubrań do prasowania. Ma pojemnik na wodę o pojemności 1800 ml, który wystarcza na około godziny prasowania bez konieczności jego uzupełnienia.

Parownica ma aż 5 poziomów pary, które umożliwiają dobranie najlepszej opcji dla danego typu materiału. Bezpieczeństwo zapewnia automatyczny wyłącznik, który wyłącza urządzenie gdy nie jest ono używane.

Tefal Pro Style Care IT8460

Stojąca parownica do ubrań umożliwia szybkie zrobienie porządku z garderobą. To urządzenie ma moc aż 1800 W i ciągły strumień pary wielkości 35 g/min. Dzięki temu możliwe jest prasowanie różnych tkanin, w tym również tych, które potrzebują szczególnie dużo uwagi.

Pojemnik na wodę w Tefal Pro Style Care ma 1300 ml pojemności. Dzięki temu całe urządzenie jest dość lekkie i niewielkie. To propozycja doskonała dla osób, które nie lubią prasować, ale też nie robią tego zbyt często. Jest doskonała do użytku domowego.

PHILIPS EasyTouch Plus GC527/20

PHILIPS EasyTouch Plus to parownica do ubrań stojąca, która jest dedykowana wszystkim osobom nielubiącym prasowania. Umożliwia ona wygodne i bezpieczne prasowanie ubrań, ale w rewolucyjnej formie – bez schylania się i bez częstego napełniania zbiornika na wodę.

Urządzenia ma aż pięć poziomów pary, co pozwala na dopasowanie ich do rodzaju tkaniny. Dzięki temu można właściwie ją pielęgnować i zabezpieczyć. W zestawie z urządzeniem jest też specjalna klamra do plis, szczotka, rękawiczka i wieszak z klamrami.

Najlepsza prasowalnica parowa pionowa. Przewodnik zakupowy

Żmudne przejeżdżanie żelazkiem po materiale z każdej strony zajmuje wiele czasu, pochłania sporo energii. Istnieje też ryzyko przypalenia materiału i zniszczenia ubrania. Nikt tego chce i nie musi się tak stać, jeśli wyposażymy się w urządzenie parowe. Prasowanie stanie się dzięki niemu czymś banalnie prostym i do tego można liczyć na wspaniałe efekty. Od tej pory nasz strój zawsze będzie wyglądał nienagannie i to bez poświęcania temu dużej ilości czasu. Prasowanie nie musi być przecież przykrym obowiązkiem, warto ułatwić sobie życie, sięgając po nowoczesne urządzenia.

Takim jest właśnie prasowalnica parowa pionowa. Wystarczy przejrzeć ranking z tego typu sprzętem, aby znaleźć dla siebie idealny model. W przypadku żelazka traktujemy ubrania gorącem, jeżdżąc po powierzchni metalową podstawą. Z kolei przy urządzeniu parowym można mówić o minimalnej inwazyjności. Dodatkowo nasze ubrania zostają odświeżone, tak właśnie działa na nie para, którą są traktowane. Przekłada się to również na neutralizację nieprzyjemnych zapachów i zlikwidowanie wszelkich roztoczy. Znika problem z mechaceniem i zwierzęcą sierścią czy bakteriami bytującymi we włóknach materiału.

Warto kupić prasowalnicę pionową?

Używanie prasowalnicy parowej jest zdecydowanie bardziej skuteczne niż wietrzenie ubrań w tradycyjny sposób. Można liczyć na zdezynfekowanie ubrań i to bez traktowania ich jakimiś chemicznymi środkami. Wszystko zrobimy w domowym zaciszu, bez korzystania z jakiś dodatkowych usług. Używanie prasowalnicy parowej nie sprawia żadnych problemów, nie wymaga wkładania w to większego wysiłku. Każdy poradzi sobie z jej obsługą. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze ubrania postały przez długi czas w nienagannym stanie, najlepszym rozwiązaniem będzie traktowanie ich parą. Jest to dla włókien materiału zdrenowanie bardziej bezpieczne, delikatniejsze.

Nie trzeba martwić się o przypalenie, żółknięcie tkanin czy lustrowanie. Ryzyko uszkodzenia w jakikolwiek sposób materiału zostało w przypadku prasowalnic parowych ograniczone do minimum. Urządzenie to ma szerokie zastosowanie, można go używać dosłownie w przypadku każdego rodzaju materiału. Nie ma znaczenia to, czy chcemy wyprasować gruby jeans, delikatną satynę czy welur – w każdym przypadku streamer do pary będzie idealnym rozwiązaniem.

Przy pomocy prasowalnicy można pasować ubranie wierzchnie, bieliznę, kostium, garnitury, obrusy, pościel, firany, zasłony itd. Możliwości jest naprawdę wiele. Możliwość pionowego odświeżania sprawia, że można robić to gdziekolwiek, niepotrzebna będzie nam deska do prasowania. Nie trzeba też zawsze dociskać płytki parowej do ubrania, bo w wielu przypadkach wystarczy potraktować materiał parą z niewielkiej odległości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prasowalnicy parowej?

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli prasowalnic parowych, dzięki czemu możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Kupowanie pierwszego lepszego nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Warto poświęcić trochę czasu i przeanalizować swoje potrzeby, oczekiwania, preferencje i możliwości finansowe. Istotnym parametrem w przypadku urządzenia parowego będzie jego moc. To właśnie od niego zależy w dużej mierze wydajność prasowalnicy i szybkość jej nagrzewania się.

Zasada jest tutaj oczywiście prosta – większa moc przekłada się na szybszą gotowość do pracy. Kolejną kwestią będzie zbiornik na wodę, czyli jego pojemność. Jeśli mamy jednorazowo dużo do wyprasowania, potrzebować będziemy sprzętu wyposażonego w większy zbiornik. Niektóre mogą mieć pojemność ponad półtora litra, ale nie zawsze aż tyle potrzebujemy. Trzeba pamiętać o tym, że wypełniony wodą zbiornik o tak dużej pojemności przyczynia się do zwiększenia ogólnej wagi całego urządzenia. Przełoży się to na mniejszy komfort użytkowania. Można jednak rozwiązać ten problem, wybierając modele z odłączanym zbiornikiem.

Jako że woda przyczynia się do niszczenia urządzeń, należy mieć na uwadze to, aby ta wlewana do zbiornika była dobrej jakości. Najlepiej sprawdza się oczywiście woda demineralizowania. Na tym jednak nie koniec. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dana prasowalnica jest wyposażona w funkcję odkamieniania i czyszczenia. Przełoży się to na zredukowania ryzyka awarii i przedłuży okres żywotności urządzenia.

Używanie go stanie się też dużo łatwiejsze ze względu na brak konieczności ręcznego czyszczenia za każdym razem. Naszej uwadze nie mogą umknąć też funkcjonalne dodatki. Wielu producentów wzbogaca o nie swoje urządzenia. Wymienić można przykładowo praktyczne nakładki do prasowania różnych rodzajów tkanin. Do tego dochodzą jeszcze wielorakie szczotki, które poradzą sobie z bardziej poromantycznymi materiałami. Taki sprzęt staje się wtedy bardziej uniwersalny, o szerokim zastosowaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI