Najlepszy Garnek Żeliwny Na Ognisko

0
9060

Jaki garnek żeliwny na ognisko wybrać?

Kampingi i ogniska to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu podczas ciepłych pór roku. Podczas wzmożonej aktywności fizycznej i przebywaniu na świeżym powietrzu z pewnością szybko zgłodniejemy. Warto już wcześniej pomyśleć o przygotowaniu posiłku – tym bardziej, że nie będziemy mieć pod ręką wszystkich sprzętów i wygód z domowej kuchni. Będąc w warunkach polowych źródłem ciepła dla przygotowania naszego obiadu lub kolacji będzie ogień z ogniska. W takich okolicznościach bardzo przydatne będą garnki żeliwne, które słyną z niezwykłej odporności na wysokiej temperatury. Wybór odpowiedniego naczynia tego rodzaju nie jest taki oczywisty, ponieważ musi być solidnie wykonany i z dobrego materiału, tak aby nie uszkodzić się w ogniu. W związku z tym specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy niniejszy przewodnik z rekomendacjami najlepszych produktów. Mamy nadzieję, że dzięki niemu łatwo podejmiesz decyzję.

Pierwszym aspektem na który powinno się zwrócić uwagę jest jakość wykonania naczynia. W związku z faktem, iż garnek będzie mieć bezpośredni kontakt z ogniem, musi on być pokryty specjalną powłoką chroniącą go przed czernieniem. Takie wyjątkowe wymagania spełniają garnki żeliwne emaliowane i surowe. Charakteryzują się one wyjątkowo długim czasem przetrzymywania ciepła – dzięki temu nasze potrawy zachowają ciepłotę jeszcze długo po zakończeniu gotowania. Trzeba podkreślić jeszcze atut, że takie garnki pokryte ową specjalną powłoką są dość łatwe czyszczeniu.

Garnki żeliwne na ognisko – Ranking

Garnek żeliwny Kinghoff Kh-2232

To kolejny polecany przez nas model. Ten kociołek to bardzo dobry sposób do przyrządzania świetnych dań na świeżym powietrzu. Z jego pomocą można śmiało zastąpić tradycyjnego grilla. Ze względu na to iż jest wykonany z żeliwa waży on 15 kg ale czyni to go bardzo solidnym. Posiada odkręcane nóżki (13 cm) dzięki czemu jeżeli nie ma możliwości rozpalenia ogniska to można go postawić bezpośrednio na jakimkolwiek palniku.

Przykręcana pokrywka idealnie utrzymuje parę wewnątrz, co pozytywnie wpływa na przyrządzane dania, nadaje im soczystość, smak i jednocześnie podobnie jak w przypadku szybkowarów przyspiesza to proces duszenia co skraca czas przygotowywania potrawy. Jest to szczególnie istotne ponieważ świeże powietrze wzmaga apetyt. Pojemność to aż 7 litrów co spokojnie wystarczy nawet na dużą grupę osób. Wysokość naczynia to 35 cm a średnica to 32cm.

Opinie klientów, którzy już posiadają ten model są wysoko oceniane. Szczególnie za wygląd, trwałość na długie lata i przede wszystkim na możliwość cieszenia się smakiem pysznych potraw przyrządzonych wspólnie z bliskimi na świeżym powietrzu.

Kociołek myśliwski Activa 19890

Przed wyjazdem pod namiot, czy na polowanie trzeba dobrze rozplanować co trzeba ze sobą zabrać, na pewno ważny jest odpowiedni ubiór, zapewnienie schronienia w postaci namiotu ale też trzeba pamiętać, że trzeba jeść. Najlepiej jest jeżeli jest to przynajmniej raz na dzień ciepły posiłek, i tu właśnie pomocny może być ten model garnka żeliwnego na ognisko. Możemy o ile jest na to zezwolenie w danym miejscu rozpalić palenisko i szybko przygotować ciepły posiłek.

Jest to mniejszy model o pojemności 4,5 litra ale za to jest lżejszy co jest łatwiejsze przy jego transportowaniu. Wykonany został oczywiście z żeliwa co czyni go wytrzymałym nie tylko na uszkodzenia mechaniczne ale również odporny jest na działanie wysokich temperatur. Pokryty został on powłoką odporną na działanie nawet przyborów kuchennych o metalowej strukturze.

Umieściliśmy ten model w naszym rankingu ze względu na prostotę i jednocześnie elegancję tego egzemplarza. Recenzje klientów są w przewadze bardzo pozytywne i skłaniają nowe osoby do jego zakupu. My też zachęcamy ponieważ jest to garnek, który będzie towarzyszył Ci przez długie lata.

Peterhof Kociołek Myśliwski 10L Emaliowany

Model Peterhof Kociołek Myśliwski 10L to świetny garnek żeliwny, który przyda się na wypad z większą ilością osób, niezależnie czy będzie rodzina z dziećmi czy paczka przyjaciół. Kociołka ma aż 10 litrów pojemności, co umożliwia naszykowanie sporej ilości pysznego posiłku. Peterhof 10L jest zrobiony z żeliwa odpornego na działanie wysokich temperatur. W trakcie gotowania ściany oraz dno naczynia magazynują ciepło, które następnie jest oddawane przez co posiłek zachowuje ciepło przez dłuższy czas.

Niewątpliwym plusem jest to, że wszystkie składniki w naczyniu są ogrzewane w równym stopniu. Dzięki temu czas potrzebny na ugotowanie jest znacznie krótszy. Grube ścianki z żeliwa zapewniają, że nawet kilka godzin po ugotowaniu obiadu, danie wciąż jest ciepłe. Produkt wyposażony jest w przykręcane nóżki o wysokości 16 cm oraz pokrywę o średnicy 30 cm. Pokrywa ma możliwość przykręcenia, zatem ani ciepło, ani aromat nie będzie uciekać.

W internecie można znaleźć bardzo pozytywne opinie użytkowników o tym kociołku. Z pewnością jest to produkt, którym warto się zainteresować i go kupić.

Zainspiruj się do gotowania w plenerze

Zastanawiasz się jakie smaczne potrawy można zrobić w plenerze za pomocą garnka żeliwnego? W internecie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów i przepisów na gorące dania z ogniska. Poniżej znajdziesz jedną z ciekawszych propozycji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj