Ranking najpiękniejszych plaż świata

Ranking TOP 11 najpiękniejszych plaży na świecie

Urlop z pobytem na piaszczystej plaży to świetna odskocznia od codziennego życia. Świat na szczęście oferuje cały wachlarz przepięknych plaż – niezależnie czy masz ochotę na spacer po smaganej delikatnie wiatrem piaszczystej plaży, a może chcesz zachwycić się kawałkiem raju na środku Oceanu Indyjskiego czy też pragniesz chwili wytchnienia po złapaniu porannych fal. Dla każdego znajdzie się plaża, o której marzy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najpiękniejszych plaż na świecie.

Biała Plaża, Filipiny

Biała plaża (White Beach) to świetny wybór dla osób, które kochają pływanie – a to za sprawą naprawdę spokojnej wody. Plaża ta o długości prawie 5 kilometrów mieści się na wyspie Boracay i oferuje prawie wszystko: od typowego odpoczynku plażowego, poprzez restauracje, aż po nocne życie i hotele. Jeśli chodzi o pobyt, to plaża ta dzieli się na trzy sekcje: stacja 1, stacja 2 i stacja 3. Są to odpowiednio: luksusowe, średnie i ekonomiczne plany zakwaterowania.

Angelo Juan Ramos / Wikimedia Commons
Hector Periquin / Unsplash

Plaża Anse Source D’Argent, Seszele

Już samo słowo „Seszele” przywołuje na myśl obraz dalekiego raju. Co więcej, rzeczywistość wcale nie odbiega od fantazji, gdyż Seszele obfitują w wspaniałe plaże czy intensywnie zielone rezerwaty przyrody. Jest to nie lada gratka dla miłośników fotografii, gdyż plaża położona wzdłuż wyspy La Digue charakteryzuje się bielutki piaskiem, turkusową wodą oraz nieziemskim granitowym głazom.

/ Shutterstock
/ GettyImages

Plaża Nungwi, Zanzibar

Plaża ta położona jest w tętniącej życiem wiosce rybackiej o tej samej nazwie. Znajdująca się na wyspie Zanzibar, plaża Nungwi jest jedną z najbardziej wypromowanych atrakcji Tanzanii. Istotną częścią jej uroku jest fantastyczny, koralowy piasek, który wręcz emanuje własnym blaskiem. Do tego nieskazitelnie czysta woda, w której ciężko sobie odmówić kąpieli. Obrazu może dopełnić zachód słońca, który na zawsze zapadnie w pamięć.

mountainbogy / Flickr
Moongateclimber / Wikimedia Commons

Plaża Whitehaven, Australia

Jeśli chodzi o miejsca, które trzeba odwiedzić w Australii to plaża Whitehaven staje w jednym rzędzie z Operą Sydney i Parkiem Narodowym Noosa. Patrząc z lotu ptaka, plaża ta to nieustający wir bieluśkiego piasku i błękitnej wody, co może nawet przypominać drogocenny kamień. Co do samego piasku, ma on niezwykle drobną strukturę i składa się z bogatego w krzemionkę kwarcu. W efekcie piasek ten jest jednym z najbielszych i najbardziej miękkich na świecie. W końcu nazwa tej plaży, w dosłownym tłumaczeniu, brzmi „białe niebo”.

/ GettyImages
/ GettyImages

Plaża Bai Sao, Wietnam

Kiedy wyobrazisz sobie idylliczną plażę, prawdopodobnie przyjdzie Ci do głowy krajobraz Bai Sao: bielutki piasek, krystalicznie czysta woda, nisko wiszące palmy i bary na plaży. To perfekcyjne miejsce dla każdego, kto szuka ucieczki od codziennych trosk.

/ Shutterstock
kristos_b / Flickr

Plaża Nawajo (Zatoka Wraku), Grecja

Plaża Nawajo (Navagio) to odosobniona, ale uderzająco piękna, piaszczysta zatoka, szerzej znana jako „Zatoka Wraku” na greckiej wyspie Zakynthos. Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest wrak statku o nazwie Panagiotis, który uważany był za statek przemytników. Plaża ta otoczona jest przez pionowe klify, z widokiem na turkusowe Morze Jońskie. Na plażę dostać się można tylko łodzią, jednak można zobaczyć ją z góry, stając na szczycie wspomnianych klifów.

Julian Timmerman / Unsplash
/ Pxhere

Plaża w Tulum, Meksyk

Plaża w Tulum to wyjątkowy punkt na mapie najpiękniejszych plaż świata, a to za sprawą jednych z najbardziej zachwycających ruin Majów w całym Meksyku. W jednym miejscu spotyka się jedna z najlepszych plaż i jeden z najbardziej pożądanych zabytków – nie często można spotkać takie miejsce, prawda? Tulum to starożytne miasto położone na skalistym klifie z widokiem na spektakularną plażę.

Anna Sullivan / Unsplash

Plaża na Wyspie Meeru, Malediwy

Podróżnicy, którzy marzą o kawałku raju powinni zainteresować się też plażą na Meeru, która ciągnie się dookoła całej wyspy. Wyspa ta ma 1200 metrów długości i 350 metrów szerokości i posiada tylko jeden resort. Dostać do niej można się tylko łódką – a to atrakcja sama w sobie, wspaniałe widoki zapewnione są przez 55 minut czasu transportu od międzynarodowego lotniska Velana.

bigalf242229 / Flickr
/ Shutterstock

Plaża Railay, Tajlandia

Jeśli szukasz widoków i krajobrazów, które zapadną Ci w pamięć na zawsze, to z pewnością musisz udać się na plażę Railay w Tajlandii. Jej charakterystycznymi elementami są masywne wapienne klify, krystalicznie czysta woda i biały piasek. Wybierz się na jej północną część (zwaną Ton Sai Bay), aby wspiąć się na skały. Odrobinę spokoju i wspaniały widok wschodzącego słońca zapewni Railay East. Osoby kochające wodę, kąpiele i nurkowanie, najlepiej odnajdą się na plaży Phranang. Natomiast wszystkiego po trochu uświadczysz w Railay West.

/ Shutterstock
mikitina4/ Pixabay

Plaża w Bamburgh, Anglia

Ciekawą alternatywą do wszystkich „rajskich” plaż będzie Bamburgh położona w angielskim Northumberland. Jest to połączenie smaganej wiatrem plaży i średniowiecznego wibe-u w stylu „Gry o Tron”, albowiem miejsce to jest domem dla jednego z najbardziej ikonicznych zamków w Anglii.

/ Shutterstock
Steven Pugh / Flickr

Plaża Baker (Baker Beach), San Francisco

Plaża Baker Beach położona jest w chronionej dzielnicy San Francisco i zapewnia jeden z najpiękniejszych widoków na miasto. Z długiego na milę brzegu podziwiać można ikonę miasta, czyli Golden State Bridge. Na samej plaży można poopalać się na czystym, złocistym piasku, pobiegać czy nawet połowić ryby. W tym miejscu zrobisz sobie zdjęcie jak z filmu!

/ GettyImages
Joseph Sintum / Unsplash

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

OSTATNIE RANKINGI