Niewidzialna Wycieraczka – Ranking i Opinie

Najlepsze Niewidzialne Wycieraczki – ranking, test, opinie

Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego kierowcy jest to, aby miał on zapewnioną dobrą widoczność. Bez tego łatwo o popełnienie jakiegoś błędu, niezauważenie czegoś. Zwiększa się ryzyko wypadku, zagrażającego zdrowiu i życiu. Brudna szyba to jedno, ale jeszcze większe utrudnienie stanowią opady atmosferyczne. Zwykłe wycieraczki często nie nadążają za zbieraniem wody i rożnego typu zabrudzeń. One również przyczyniają się w pewnym stopniu do pogorszonej widoczności, bo ciągle poruszają się po powierzchni szyby. Warto w takim razie rozejrzeć się za dodatkowymi rozwiązaniami, a jednym z nich jest niewidzialna wycieraczka. Brzmi enigmatycznie? Czas dowiedzieć się, czym jest i co potrafi.

Opisy Najlepszych Niewidzialnych Wycieraczek [NASZ RANKING]

K2 NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA

niewidzialna wycieraczka

K2 NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA to preparat, który zabezpiecza szybę przed przyklejaniem się do niej brudu oraz przywieraniem kropli wody. Dzięki jej zastosowaniu woda spływa z szyby i pojedyncze krople się na niej nie osadzają. Dzięki temu pozbywanie się ich przy pomocy mechanicznych wycieraczek jest dużo łatwiejsze.

Preparat powinno się nałożyć na szybę przy pomocy miękkiej szmatki tuż po jej umyciu. W takiej sytuacji jej działanie może być najbardziej skuteczne. Zaleca się używanie środka przy każdym myciu.

TURTLE WAX NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA 70-173 300ML

niewidzialna wycieraczka opinie

TURTLE WAX NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA to preparat, który tworzy hydrofobową powłokę na szybie oraz lusterkach. Może on zabezpieczyć jej powierzchnię przed zabrudzeniami. Ułatwia on usuwanie z szyby martwych owadów oraz błota.

Zmniejsza ona też konieczność używania wycieraczek w czasie deszczu. Ta niewidzialna wycieraczka to wydajny preparat, który może wystarczyć na wiele użyć. Nakłada się go przy pomocy miękkiej szmatki. Ten środek charakteryzuje się też dużą efektywnością. Jedna aplikacja może wystarczyć nawet na rok.

Liqui Moly Płyn do szyb Fixklar Regenabweiser niewidzialna wycieraczka

niewidzialna wycieraczka ranking

Niewidzialna wycieraczka Liqui Moly to płyn, którego zadaniem jest ochrona szyby. Nakłada się go przy pomocy miękkiej ściereczki na umytą szybę. Środek jest wydajny, więc poręczna butelka 0,125 ml wystarcza na wiele aplikacji. Zadaniem niewidzialnej wycieraczki jest zmniejszenie osadzania się kropli – deszczu oraz zabrudzeń na szybie.

Dzięki jego stosowaniu ciecze szybciej spływają po powierzchni szyby. Ułatwia to pracę wycieraczek, nawet przy dużych ulewach. To środek, który można stosować przy każdym myciu szyb.

Soft99 Ultra Glaco

Soft99 Ultra Glaco, czyli niewidzialna wycieraczka to preparat, który tworzy hydrofobową powłokę na szybie. Jej działanie jest widoczne już przy prędkości 45 km/h. Efekt działania preparatu może utrzymywać się nawet do roku, choć jest to uzależnione od intensywności opadów.

Dzięki stosowaniu preparatu łatwo usunąć zabrudzenia z szyby z błota oraz martwych owadów. Zmniejsza on też zamarzanie szyb oraz przyspiesza spływ pojedynczych kropel deszczu. Można używać go na szybach samochodowych oraz na lusterkach.

Nanoauto Nanowiper Nanowycieraczka 30Ml/30Ml

Nanoauto Nanowiper Nanowycieraczka to innowacyjny środek w postaci aerozolu. To niewidzialna wycieraczka, którą używa się po to, by zwiększyć komfort jazdy samochodem, nawet gdy pada deszcz. Środek ten to hydrofobowa nanopowłoka do impregnacji szyb.

Ułatwia ona usuwanie z szyby martwych owadów oraz zabrudzeń. Dzięki niej krople deszczu samoistnie spływają z szyby, co zmniejsza konieczność używania wycieraczek samochodowych. Efekt użycia wycieraczki utrzymuje się nawet do 1 roku lub 20 tysięcy kilometrów.

Najlepsza niewidzialna wycieraczka. Przewodnik zakupowy

Każdy kierowca potrzebować będzie sprawnie działających wycieraczek, zbierających zabrudzenia i wodę. Do tego niezbędny będzie oczywiście też właściwie dobrany płyn do spryskiwaczy. Jest to podstawa, która jednak czasem może nie wystarczyć, szczególnie przy kapryśnej pogodzie. Wycieraczki mają ograniczone możliwości i w trudnych warunkach mogą nie nadążyć ze zbieraniem wody. To z kolei przekłada się na pogorszenie widoczności kierowcy, przez co zwiększa ryzyko wypadku.

Trudno mówić o bezpiecznym wyprzedzaniu, wykonywaniu różnych manewrów, nawet zmienianiu pasa. Woda to nie jedyny problem, widoczność utrudnia także śnieg, szron, kurz, piasek, pyłki i pyły, kawałki roślin, odchody ptaków, owady. Jakie jest w takim razie rozwiązanie na tego typu utrudnienia? Z pomocą przychodzi wycieraczka niewidzialna. Stworzy ona specjalną warstwę ochronną przed osadzeniem się wielorakich zanieczyszczeń.

Niewidzialna wycieraczka to specyficzna powłoka o właściwościach hydrofobowych, którą aplikuje się na szybę. Nałożenie jej jest banalnie proste, można to zrobić samodzielnie i to niemalże błyskawicznie. Wystarczy kupić tego typu produkt, a wybór jest dosyć spory. Warto wobec tego przejrzeć ranking z tymi najlepszymi, aby ułatwić sobie zadanie. Alternatywą będzie wybranie się do salonu i skorzystanie z usługi nałożenia niewidzialnej wycieraczki na szybę, co jednak wiąże się ze zdecydowanie wyższymi kosztami.

Zrobienie tego samodzielnie będzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Niewidzialna wycieraczka ma formę płynną, jej zakup z pewnością nie zuboży zbyt mocno naszego budżetu. Mówimy tutaj o powłoce hydrofobowej, czyli takiej odpychającej wodę. Pokryta nią szyba przestaje nasiąkać wodą, co oczywiście przekłada się na lepszą widoczność w czasie jazdy podczas opadów atmosferycznych.

Czy warto pokryć szybę powłoką hydrofobową?

Nałożenie na szybę warstwy hydrofobowej to skuteczny sposób na zwiększenie widoczności dla kierowcy. Działa ona wielokierunkowo, czego nie można powiedzieć o zwykłych wycieraczkach. Niezależnie od warunków pogodowych będzie można liczyć na komfortową jazdą, zmniejszając ryzyko wypadku. Takie rozwiązanie warto zastosować na szybie zarówno przedniej, jak i tylnej, łącznie z lusterkami.

Warstwa hydrofobowa chroni przed wnikaniem nie tylko wody, ale też wszelkiego typu zabrudzeń. Nie trzeba czyścić niczego ręcznie, zmniejsza się też zużycie płynu do spryskiwaczy. Kolejnym plusem będzie lepsze chronienie szyb w okresie zimowym przez zamarzaniem.

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę na szybę samochodową?

Aplikacja niewidzialnej wycieraczki jest czymś banalnie prostym. Zrobimy wszystko w dosłownie kilku krokach. Oczywiście każdy produkt może być nieco inny, dlatego zawsze trzeba najpierw zapoznać się z etykietą i instrukcją podaną przez producenta. Pierwszym krokiem będzie odpowiednie przygotowanie szyby przed nałożeniem na nią warstwy hydrofobowej.

Wymaga to jej dokładnego wyczyszczenia i odtłuszczenia. Najlepiej sięgnąć po specjalny środek w tym celu, czyli cleaner do szyb. Świetnie sprawdza się także alkohol izopropylowy. Jeśli chcemy cieszyć się jak najlepszą skutecznością niewidzialnej wycieraczki, to należy aplikować ją na idealnie czystą i wyjałowioną szybę.

Niewidzialną wycieraczkę zaleca się nakładać przy temperaturze powyżej dziesięciu stopni Celsjusza Jeśli nie mamy cleanera, to można umyć powierzchnię płynem do szyb. Potem przecieramy ją alkoholem IPA, następnie nakładamy warstwę hydrofobową pionowymi ruchami na całej powierzchni szyby. Zanim przejdziemy do kolejnego etapu, należy poczekać aż do całkowitego wyschnięcia produktu. Powierzchnia będzie gotowa do dalszych zabiegów, gdy pojawi się na niej specyficzny biały nalot.

Można wtedy przejść do wypolerowania szyby i zebrania nadmiernej ilości specyfiku. Jeśli będzie to konieczne, nakłada się drugą warstwę nieprzemakalnej wycieraczki, w ten sam sposób co wcześniej. Ważne będzie też to, aby świeżo nałożona warstwa hydrofobowa nie miała styczności z wodą przed co najmniej kilka następnych godzin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI