Odkurzacz Piorący – Ranking i Opinie 2021

Najlepszy odkurzacz piorący – ranking, test, opinie

W tym artykule przygotowaliśmy ranking odkurzaczy piorących. Jeżeli w Twoim domu jest dużo dywanów, wykładzin czy mebli tapicerowanych to na pewno warto takie urządzenie mieć. Posiadając taki odkurzacz, nie trzeba wzywać odpowiedniej firmy aby taki dywan wyprać. Można to zrobić samemu, w dowolnym momencie bez wydawania dużych pieniędzy na takie usługi, tutaj jedynie koszt zakupu jest jednorazowy. Czy warto kupić odkurzacz piorący? Jaki odkurzacz piorący jest najlepszy? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym zestawieniu.

Opisy najlepszych odkurzaczy piorących [Nasz Ranking]

1. Odkurzacz piorący z filtrem wodnym THOMAS AQUA

Pierwsze miejsce naszego rankingu zajmuje odkurzacz piorący Thomas Aqua. Jest to wszechstronne urządzenie, ponieważ odkurza i wyciera powierzchnie na mokro. Dzięki temu całe sprzątanie wykonujemy w jednym cyklu pracy. Dedykowany jest do podłóg drewnianych, w tym także wymagających parkietów.

odkurzacz piorący thomas aqua

Delikatny i skuteczny odkurzacz piorący piorący Thomas Aqua, zapewni higieniczną czystość w całym domu. Dzieję się to z pomocą innowacyjnego filtra wodnego. Wszystkie bakterie, mikroorganizmy, pyłki oraz cząsteczki kurzu są w 100% zatrzymywane w wodzie. Model ten zapewnia wysoką moc ssania i w tym samym czyści podłogi na wysoki połysk.

Opatentowana ssawka pozwala na mycie nie tylko parkietu. Także świetnie poradzi sobie z dywanami, chodnikami, płytkami czy nawet obiciami tapicerskimi. Atutem filtra wodnego jest również to, że wydmuchiwane powietrze jest czyste i świeże – podobnie jak po ciepłym, letnim deszczu.

Jeśli zastanawiasz się jaki dobry odkurzacz piorący wybrać, to Thomas Aqua z pewnością będzie dobrym wyborem.

Parametry

Typ filtra: wodny

2. Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100

Drugie miejsce rankingu zajmuje odkurzacz piorący od firmy Karcher, model SE 5.100. Dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych rozwiązań, idealnie nadaje się do czyszczenia wielu powierzchni. Mogą to być zarówno wykładziny tekstylne, twarde podłogi, tapicerki zarówno meblowe jak i samochodowe.

odkurzacz pioracy karcher 5.100

Odkurzacze piorące Karcher, z serii SE są specjalnie polecane alergikom oraz właścicielom zwierząt domowych. W połączeniu z antyalergicznym środkiem czyszczącym RM512 usuwa aż 99% roztoczy z dywanów, tapicerek i wykładzin.

Innowacyjny odkurzacz piorący Karcher SE 5.100 posiada system dwóch zbiorników na wodę: czystą i brudną. Znacznie ułatwia to ich uzupełnianie i opróżnianie. Karcher opracował dyszę ekstrakcyjną, która redukuje czas schnięcia materiału nawet o 50%. Dostępnych jest kilka końcówek ułatwiających pracę na różnych powierzchniach.

Podsumowując, Karcher SE 5.100 to jeden z najlepszych odkurzaczy piorących do pracy zarówno na mokro jak i na sucho. 

Parametry

Typ filtra: wodny

3. Odkurzacz piorący ZELMER AQUAWELT PLUS

najlepszy odkurzacz piorący

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus. Jest to dobry, wielofunkcyjny odkurzacz piorący o nowoczesnym wyglądzie. Umożliwia on zbieranie wody i błota, pranie wszystkich tapicerek i dywanów. Dobrze sprawdza się także w pracy na sucho.

Odkurzacz piorący Zelmer Aquawelt Plus może odkurzać w trybie workowym i bezworkowym. Ten drugi wykorzystuje filtr wodny. W połączeniu z filtrem HEPA, wydmuchiwane powietrze jest czyste, pozbawione roztoczy i bakterii. Wszystkie zanieczyszczenia są w specjalnym zbiorniku z wodą.

Model Aquawelt Plus od firmy Zelmer posiada czytelny wskaźnik, który informuje o zapełnieniu worka odkurzacza piorącego. W ten sposób podpowie, kiedy należy worek wymienić. Ma teleskopową rurę, która ułatwia dostęp do wielu miejsc. Kabel zasilający ma 9 metrów, więc spokojnie powinien wystarczyć do każdego pomieszczenia.

Parametry

Typ filtra: wodny

4. Odkurzacz piorący wielofunkcyjny VAX 7151SS

odkurzacz piorący ranking

Kolejne miejsce w naszym zestawieniu zajmuje odkurzacz wieloczynnościowy VAX, model 7155SS. Umożliwia on pranie i osuszanie powierzchni takich jak dywany, wykładziny, tapicerka samochodowa i meblowa. Z powodzeniem umyjesz także schody i panele.

Posiadanie takiego odkurzacza, to także możliwość zasysania wszystkich rozlanych płynów. Wyposażony został w specjalną głowicę Fibreflow do prania dywanów i wykładzin, a także w funkcję pompowania wody.

Cechuje go także duża pojemność oraz podwyższona twardość i wytrzymałość na uszkodzenia. W zestawie otrzymasz, wiele końcówek, które ułatwiają codzienne sprzątanie. Posiada wiele pozytywnych opinii, choć wśród nich można też znaleźć taką, która mówi że odkurzacz jest za głośny.

Parametry

Typ filtra: wodny

5. Odkurzacz piorący BOSH AQUAWASH & CLEAN

Ranking odkurzaczy piorących zamyka AquaWash&Clean. Utrzymanie czystości stanie się o wiele łatwiejsze. Ten odkurzacz poradzi sobie z każdym zadaniem. Pranie dywanów czy nawet tapicerki samochodowej to żaden problem.

Poradzi sobie z wylaną kawą, sokiem lub jakimkolwiek innym płynem. Zadba o to specjalna ssawka do zbierania płynów. W zestawie otrzymasz także małą i dużą ssawkę do prania dywanów i tapicerki.

Moc tego odkurzacza to 2100 W, ale oczywiście możesz ją regulować w miarę potrzeby. Za pomocą przycisku plus i minus regulujesz moc ssania. Odkurzacz ma dwa filtry, wodny i HEPA. Takie rozwiązanie techniczne zatrzymuje wszystkie pyłki, bakterie czy nawet zarodniki grzybów. Reasumując, jest to dobry wybór dla alergików, rodzin z dziećmi, oraz wszystkich osób które chcą mieć w domu czyste powietrze.

Parametry

Typ filtra: wodny oraz HEPA

Najlepszy odkurzacz piorący. Poradnik zakupowy

Już samo to, że jesteś na tej stronie to już trochę odpowiedź, że warto. Jeżeli masz w domu dużo dywanów, masz meble tapicerowane, w Twoim samochodzie nie ma skóry a również jest tapicerka lub alcantara to jest sens zakupu odkurzacza piorącego. To także dobre rozwiązanie dla alergików ponieważ ich filtr zatrzymuje bakterie, roztocza, alergeny. Taki odkurzacz działa zarówno na sucho jak i na mokro, więc jedno urządzenie daje możliwość odkurzania oraz prania dywanów. Warto wybrać model dopasowany do swoich potrzeb, tak aby niepotrzebnie nie przepłacać, skoro i tak nie będzie on w pełni wykorzystany.

Zobacz również: Roboty sprzątające ranking

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI