Odkurzacze Workowe Ranking

Najlepszy odkurzacz workowy – ranking, test, opinie

Trudno jest wyobrazić sobie sprzątanie domu czy mieszkania bez posiłkowania się odkurzaczem. Jest to niezbędny element wyposażenia. Pojawia się jednak pytanie, na jaki model urządzenia się zdecydować przy tak szerokim wachlarzu wyboru? Producenci dwoją się i troją, wpuszczając na rynek coraz to bardziej nowoczesne odkurzacze. Nie brakuje zarówno tych klasycznych, z podstawowymi funkcjami, jak i tych z dużo większymi możliwościami, zaawansowanych modeli z funkcją prania czy odkurzania na mokro. Określenie swoich potrzeb, oczekiwań, preferencji i możliwości finansowych będzie kluczem do sukcesu w wyborze najlepszego modelu odkurzacza. Jaki odkurzacz najlepszy? Sprawdź nasz ranking i poradnik zakupowy

Opisy najlepszych odkurzaczy workowych [Nasz Ranking]

Odkurzacz Electrolux PD82-ALRG

najlepszy odkurzacz

Pierwsze miejsce rankingu zajmuje odkurzacz Electrolux Silence. Jest to bardzo wysokiej jakości odkurzacz tradycyjny. Jest on wyposażony w innowacyjny system PureSound, dzięki czemu jest bardzo cichy. Zakres jego głośności wynosi od 50 do 65 decybeli. Urządzenie posiada także technologię SmartMode, dzięki której bez problemu można automatycznie regulować jego moc. W odkurzaczu znajduje się filtr Allergy Plus, który jest w pełni zmywalny.

Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest usunięcie większości kurzu i alergenów, które krążą w powietrzu. Dlatego z powodzeniem może być stosowany także przez alergików. Odkurzacz jest bardzo lekki, a także posiada zwrotne koła, dzięki czemu bez problemu można go przenosić.

Długi kabel liczy dwanaście metrów i umożliwia pracę bez ciągłej konieczności przełączania wtyczki. Do produktu został dołączony szereg różnego rodzaju akcesoriów, wśród których można wymienić wielofunkcyjną ssawkę 3 w 1, płaską szczotkę, a także szczotkę do parkietów.

Odkurzacz tradycyjny Philips FC8781/09

odkurzacz workowy ranking

Drugie miejsce rankingu zajmuje odkurzacz Philips Performer Silent został wyprodukowany przez znaną i renomowaną markę Philips. Jest to wysokiej jakości odkurzacz tradycyjny workowy. Urządzenie wyposażone jest w bardzo dobry filtr antyalergiczny Clear Air, który wyłapuje nawet 99 procent kurzu i alergenów, które znajdują się w powietrzu.

Posiada certyfikat ECARF, dzięki czemu z powodzeniem może być także użytkowany przez alergików. Odkurzacz ten jest bardzo cichy. Poziom hałasu wynosi w nim od 66 do 70 decybeli. Urządzenie posiada szereg dodatkowych akcesoriów, które są bardzo przydatne podczas sprzątania.

Wśród nich można między innymi wymienić nasadkę TriActive Pro, obrotową turboszczotkę, nasadkę do parkietów. W odkurzaczu można także znaleźć stosunkowo długi przewód, który liczy dwanaście metrów. Dzięki niemu możliwe będzie długie sprzątanie, bez konieczności przełączania wtyczki. Odkurzacz jest stosunkowo prosty w użyciu i posiada duży worek, co sprawia, że nie trzeba go tak często wymieniać.

Odkurzacz workowy Zelmer Jupiter

odkurzacz zelmer

Trzecie miejsce rankingu zajmuje odkurzacz Zelmer Jupiter. Jest tradycyjnym modelem workowym. Posiada on moc o wartości 890 W, a także napięcie o wartości 230 V. Jest on wyposażony w bardzo dobrej jakości filtr HEPA, który jest skuteczny i efektywny w filtrowaniu powietrza. Oprócz tego odkurzacz workowy posiada takie dodatkowe funkcje jak automatyczne zwijanie przewodu oraz schowek na akcesoria.

Można w nim w odpowiedni sposób regulować moc, co bardzo przydaje się podczas jego używania. Odkurzacz Zelmer Jupiter jest dość cichym urządzeniem. Poziom hałasu wynosi w nim od 76 do 80 decybeli. Urządzenie posiada także stosunkowo długi przewód, którego długość wynosi siedem metrów.

Samsung VCC45W0S36

 

Czwarte miejsce rankingu zajmuje odkurzacz Samsung VCC45W0S36. Model ten jest wysokiej jakości produktem o fantastycznych parametrach. Jest to odkurzacz bezworkowy, który jest bardzo prosty podczas użytkowania. W łatwy sposób się go również czyści, co sprawia, że sprzątanie z jego użyciem jest dużo wydajniejsze. Urządzenie jest bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ posiada klasę energetyczną A. Dzięki temu zużywa stosunkowo niewielkie ilości energii elektrycznej. Oprócz tego ma regulowaną moc ssania, którą można dostosować do własnych potrzeb.

Odkurzacz Samsung VCC45W0S36 ma bardzo wydajny silnik, który jest efektywny podczas pracy. Kabel w urządzeniu automatycznie się zwija, co sprawia, że ryzyko zaplątania się w niego jest zmniejszone. Oprócz tego odkurzacz jest stosunkowo cichy, co jest bardzo dużą zaletą podczas użytkowania. Maksymalne natężenie hałasu w odkurzaczu wynosi jedynie osiemdziesiąt decybeli. Urządzenie także w bardzo prosty sposób się obsługuje.

Bosch ProAnimal BGB8PET1

Piąte miejsce rankingu odkurzaczy domowych, zajmuje odkurzacz Bosch ProAnimal BGB8PET1. Jest bardzo wydajnym urządzeniem, które przeznaczone jest do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Jest on bardzo prosty w obsłudze, a także w użytkowaniu.

Stosunkowo łatwo się go również czyści, co z całą pewnością jest bardzo dużą zaletą w tego rodzaju urządzeniach. Odkurzacz posiada regulację mocy ssania, którą można ustawić zgodnie z własnymi preferencjami. Jego silnik jest bardzo wydajny, dlatego pracuje w pełni efektywny sposób.

Odkurzacz Bosch ProAnimal BGB8PET1 wyposażony jest w automatyczne zwijanie przewodu, dzięki czemu z całą pewnością nikt się w niego nie zaplącze. Jest to bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie. Urządzenie tego rodzaju jest stosunkowo ciche podczas pracy. Maksymalne natężenie hałasu wynosi w nim około siedemdziesiąt pięć decybeli. Odkurzacz ma szereg dodatkowych akcesoriów, które z całą pewnością ułatwią sprzątanie.

Najlepszy odkurzacz workowy. Poradnik zakupowy

Na jaki rodzaj odkurzacza się zdecydować?

Pierwszym krokiem w przypadku wybierania odkurzacza do domowego użytku jest określenie tego, jakiego ma być on rodzaju. Wbrew pozorom wybór jest spory, gdyż dostępne na rynku urządzenia mogą mieć różnorodne przeznaczenie.

Przebierać można w odkurzaczach workowych, bezworkowych, wodnych, piorących, pionowych, automatycznych, ręcznych, samochodowych. Najpopularniejsze są odkurzacze workowe, które okazują się być najbardziej uniwersalne i praktyczne. Nie posiadają one aż tak niesamowitych funkcjonalności jak modele wodne, piorące czy automatyczne, ale użytkownicy bardzo sobie je chwalą.

Nie zawsze potrzebny będzie wielofunkcyjny odkurzacz o licznych zastosowaniach. W przypadku odkurzacza workowego zabrudzenia zbierane są do worka, który może być wielorazowego użytku lub jednorazowy, papierowy. Dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są oczywiście modele odkurzaczy z workiem płóciennym, ale wygodniejsze w użyciu i bardziej higieniczne będą jednak worki papierowe.

Worek w odkurzaczu powinien składać się z kilku warstw materiału. Bez problemu można dostać worki o rożnej wielkości i kształtach. Najczęściej jest tak, że trzeba dobrać je do posiadanego modelu urządzenia, gdyż każdy producent stosuje inny typ worka. Konieczne będzie wobec tego dostosowanie worka do konkretnego modelu odkurzacza, co w przypadku urządzeń od mniej znanych producentów może okazać się problematyczne pod kątem dostępności.

Jeśli mamy w domu alergika, to dużo lepszym wyborem będzie odkurzacz z papierowymi workami ze względu na to, że w materiale gromadzi się nasilający objawy choroby kurz i roztocza. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie jest dla nas praktyczne czy po prostu mało opłacalne, trzeba prać worek płócienny po każdym użyciu, aby nie wystąpiła reakcja alergiczna. Taki worek materiałowy jest wielokrotnego użytku, ale w końcu się zużyje. Im częściej będzie prany, tym nastąpi to wcześniej, przez co konieczny staje się zakup nowego worka. W przeciwnym razie stanie się coraz bardziej nieszczelny i zacznie coraz bardziej przepuszczać drobinki brudu podczas odkurzania, przez co sprzątanie będzie mało efektywne.

Drobinki brudu zaczną też przedostawać się coraz mocnej do silnika odkurzacza, co przekłada się na skrócenie okresu żywotności urządzenia. Na szczęście odkurzacze workowe są najtańszym wyborem. Zakup nawet tych dobrej jakości nie nadwyręży domowego budżetu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz workowy?

Wybór odkurzacza do domowego użytku nie może być przypadkowy. Decyzja powinna być dobrze przemyślana, aby urządzenie miało w pełni spełniać wymagania użytkownika. Kwestiami kluczowymi jest typ urządzenia, sposób gromadzenia zabrudzeń, pojemność worka, wymiary i waga urządzenia, klasa energetyczna i reemisji kurzu, moc i jej regulacja, zasilanie, zasięg pracy, załączone wyposażenie, cena, producent.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia akcesoriów do odkurzaczy, które ułatwiają i uprzyjemniają sprzątanie. Chodzi tutaj nie tylko o dodatkowe worki, ale też o inne akcesoria do odkurzaczy. Wymienić można turboszczotkę i szereg innych szczotek o specjalnym przeznaczeniu. W zestawie może być dołączona szczotka do odkurzania mebli, delikatnych powierzchni, szczelin.

Do tego dochodzą jeszcze uchwyty do przechowywania urządzenia i dołączone do niego akcesoria. Częściami wymiennymi są również filtry do odkurzaczy. Nowoczesne odkurzacze wyposażone są w szereg dodatkowych funkcjonalności. Wymienić można autorevers, separator małych przedmiotów, system mocowania rury, wskaźnik wypełnienia worka, regulację siły ssania.

Na rynku działa mnóstwo firm, które mają w swojej ofercie odkurzacze, a marka wpływa na jakość produktu. Warto zwrócić wobec tego uwagę na renomę producenta. Zasada jest taka, że cena idzie w parze z jakością, dlatego odkurzacze z niskiej półki cenowej będą słabszej jakości.

Jest to wobec tego pozorna oszczędność, jeśli potrzebujemy funkcjonalnego i niezawodnego urządzenia, które posłuży nam przez długi okres czasu. W przypadku gdy szukamy odkurzacza w przystępnej cenie i to właśnie kwestie finansowe są najistotniejsze, można zdecydować się na urządzenie marki Blaupunkt, Clatronic lub MPM. Produktami z wyższej półki cenowej są odkurzacze marki Sencor, Amica, Electrolux.

Najbardziej cenione są produkty Philips, Karcher, Rowenta, Bosch – w przypadku stawiania na pierwszym miejscu funkcjonalności i parametrów odkurzacze tych marek będą najlepszym wyborem. Pomocnym narzędziem przy wyborze odkurzaczy workowych jest ranking z najlepszymi na rynku urządzeniami pod kątem ceny, funkcjonalności, parametrów, jakości itd.

Sprawdź również: Ranking robotów sprzątających

O tym pamiętaj

Im pojemność worka na kurz jest większa, tym jego opróżnianie będzie rzadsze, ale trzeba liczyć się z tym, że urządzenie będzie automatycznie większych gabarytów, co przełoży się też na większą wagę. Małe odkurzacze są lekkie, poręczne, wygodne w używaniu, ale ze względu na małą pojemność worka rozwiązanie to okazuje się być mało praktyczne podczas sprzątania dużego metrażu. Jeśli nie chcemy niepotrzebnie przepłacać za prąd, należy wybrać odkurzacz o wysokiej klasie energetycznej, co najmniej A+.

Im wyższa będzie klasa reemisji kurzu, tym urządzenie będzie go skuteczniej zbierało. Do wyboru mamy odkurzacze z zasilaniem przewodowym lub modele akumulatorowe, gdzie nie przeszkadza nam żaden kabel, a więc mają nieorganiczny zasięg pracy. Moc ssania w urządzeniu powinna być regulowana, co pozwala na dopasowanie tego parametru do rodzaju odkurzanej powierzchni.

Znaczenie ma również głośność pracy odkurzacza – te najcichsze tylko szumią, a generowany hałas nie przekracza 65 dB. Jeśli nie chcemy przeszkadzać domownikom, móc odkurzać nawet gdy śpią, warto wybrać model cicho pracujący.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI