Piła Spalinowa – Ranking i Opinie 2021

Najlepsza piła spalinowa – ranking, test, opinie

Piły łańcuchowe idealnie sprawdzają się do pracy z drewnem, kiedy wszystkie tradycyjne narzędzia i urządzenia zawodzą. Pilarki są nieocenione w przypadku ścinania drzew. Można za ich pomocą przygotować sobie drewno na opał. Ten profesjonalny sprzęt przydaje się w wielu sytuacjach. Może być wykorzystywany zarówno w przypadkowym ogródku, jak i do dużo trudniejszych i bardziej wymagających zadań, gdzie potrzebna jest przede wszystkim nieprzeciętna moc. Piły łańcuchowe dostępne są w wielu wersjach. Przebierać można w modelach i rodzajach, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie. Dla jednych wystarczająca będzie piła łańcuchowa elektryczna, a dla innych idealnym wyborem okaże się być model spalinowy.

Opisy najlepszych pił spalinowych [Nasz Ranking]

Piła spalinowa Oleo-Mac Gsh 560 Gsh560

Piła spalinowa Oleo-Mac Gsh 560 Gsh560 to urządzenie, które zdecydowanie zasługuje na uwagę. Co ciekawe, posiada ona dużą moc, bo aż 3800 W. Dzięki temu charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a także trwałością.

Poradzi sobie ze ścięciem nawet najgrubszych drzew. Jest to przede wszystkim gwarancja najwyższej możliwej jakości. Zawiera gruby łańcuch, a także długą prowadnicę. Oprócz tego w zestawie znajduje się również pompa metalowa, kartery, a także bęben z kółkiem pływającym.

Sprzęt ten jest do nabycia obecnie w naprawdę atrakcyjnej cenie. Co więcej, posiada aż 3 letnią gwarancję. Piła przeznaczona jest zarówno dla amatorów, jak i najlepszych profesjonalistów. Z pewnością spełni oczekiwania wszystkich osób!

Piła spalinowa Hitachi CS33EB

Piła spalinowa Hitachi CS33EB to urządzenie, które świetnie sprawdzi w każdym gospodarstwie domowym. Posiada ergonomiczną obudowę. Co więcej, ma małą masę i jest dosyć lekka, dzięki czemu zapewnia duży komfort pracy. Zawiera specjalne, podwójne mocowanie hamulca, które w znacznym stopniu zwiększą bezpieczeństwo użytkownika.

W skład całego zestawu oprócz silnika New PureFire wchodzi również napinacz piły łańcuchowej, ergonomiczny uchwyt, a także duży zbiornik na paliwo. Jest to urządzenie, które zapewni przygotowanie drewna opałowego na całą zimę.

Ponadto, świetnie sprawdzi się również chociażby przy przycinaniu drzew rosnących w ogrodzie. Sprzęt ten z pewnością zapewni dużą ilość zadowolenia oraz satysfakcji!

Piła spalinowa Makita EA3200S35A

Piła spalinowa Makita EA3200S35A to jedno z najlepszych obecnie tego typu urządzeń na szerokim rynku. Świetnie sprawdzi się zarówno do prac w ogrodzie, jak i do cięcia drewna o przeciętnej średnicy. Sprzęt ten zaopatrzony jest chociażby w specjalną funkcję MPI, która w znacznym stopniu ułatwia ponowny rozruch.

W skład całego zestawu wchodzi również boczny napinacz łańcucha, a także pompa do oleju. Urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze. Ponadto, posiada specjalny system, który ma na celu tłumienie wszystkich drgań i zapewnienie o wiele cichszej pracy.

Piła ta wyróżnia się wytrzymałością, trwałością, a także dużą wydajnością. Z pewnością świetnie poradzi sobie z każdymi zadaniami, nawet tymi najtrudniejszymi!

Piła spalinowa NAC CST45-40-02AC

Piła spalinowa NAC CST45-40-02AC tu urządzenie, które zdecydowanie zasługuje na uwagę. Posiada dwusuwowy silnik NAC o mocy 2,45 KM. Ponadto, wyróżnia się przede wszystkim specjalnym systemem antywibracyjnym, który odpowiada za eliminację powstających drgań.

Dzięki temu zwiększa wygodę i komfort całej pracy. Urządzenie to świetnie sprawdzi się zarówno do prac ogrodowych, jak i tych leśnych. Ponadto, jest dosyć lekkie i mało waży, dlatego też łatwo się je obsługuje.

Zawiera ergonomiczny uchwyt, który gwarantuje pewne i solidne utrzymanie całego tego narzędzia. Sprzęt ten wyróżnia się dużą trwałością, wytrzymałością, ale także przede wszystkim wydajnością. Jego używanie przyniesie dużo zadowolenia i satysfakcji!

Piła spalinowa NAC CST52-45-01AC 49,3cc

NAC Piła spalinowa CST52-45-01AC to produkt, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Świetnie sprawdzi się zarówno do prac ogrodowych, jak i leśnych.

Charakteryzuje się specjalnym systemem antywibracyjnym, który ma na celu eliminowanie wszystkich drgań. Ponadto, piła ta posiada dwusuwowy silnik NAC, którego maksymalna moc wynosi 3KM. Ergonomiczny uchwyt zapewnia natomiast pewne utrzymanie całego sprzętu. Nie bez znaczenia wydaje się być również waga, która jest mała, a całe urządzenie dosyć lekkie. Wskutek tego znacznie zwiększa się komfort pracy.

Co ciekawe, piła ta jest sama automatycznie smarowana, dzięki czemu nie trzeba sobie zaprzątać tym głowy. Produkt ten z pewnością spełni oczekiwania każdej osoby!

Najlepsza piła spalinowa do drewna. Poradnik zakupowy

Piła spalinowa czy elektryczna? Poznaj różnice!

Najpopularniejsze są piły łańcuchowe elektryczne, których zaletą jest nieduża waga, średnio cztery kilogramy. Do tego dochodzą jeszcze małe rozmiary, przez co urządzenie zapewnia wysoki komfort użytkowania. Do użytku domowego z pewnością wystarczy, szczególnie jeśli prace są lekkie. W przypadku elektrycznych pilarek nie trzeba być niezwykle silnym ani posiadać bardzo rozwiniętej muskulatury. Mogą być śmiało użytkowane nawet przez kobiety.

W modelach elektrycznych znika problem z koniecznością regularnego uzupełniania paliwa, jak ma to miejsce przy pilarkach spalinowych. Silniki w piłach elektrycznych mają mniejszą moc, ale do podstawowych czynności będą wystarczające. Mówić można tutaj o mocy w przedziale między 1,3 a 2,4 kW.

Minusem będzie oczywiście kabel zasilający, który mocno ogranicza użytkownika, pojawia się również ryzyko przecięcia go. Pilarki elektryczne do pracy potrzebują stałego źródła zasilania, dlatego w niektórych miejscach po prostu się nie sprawdzą.

W przypadku piły łańcuchowej spalinowej mowa jest o zasilaniu mieszanką paliwową, co wiąże się z koniecznością noszenia ze sobą kanistra z paliwem. Urządzenie nie musi być zasilane z Sieci, dzięki czemu nie przeszkadzają nam żadne kable. Minusem spalinowych pilarek jest potrzeba ich systematycznego serwisowania, jeśli są często użytkowane.

Naprawy są również dużo droższe niż w modelach elektrycznych. Zaniedbanie serwisu przekłada się na skrócenie żywotności pilarki i zmniejszenie bezpieczeństwa jej użytkowania. Moc tego typu urządzeń wynosi od 1,2 do 3 kW, co pozwala na wykonywanie dużo bardziej wymagających prac ogrodowych. Pilarka spalinowa jest urządzeniem o dużej mobilności, można z niej korzystać w dowolnym miejscu.

Niestety jest dużo cięższa od modelu elektrycznego, emituje spaliny, generuje duży hałas. Przy dłuższej pracy koniecznością jest założenie specjalnych słuchawek ochronnych na uszy. Jeśli zamierzamy realizować ciężkie prace przy pomocy pilarki typu ścinanie grubych konarów drzew, idealnym wyborem będzie model spalinowy z silnikiem o dużej mocy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piły łańcuchowej spalinowej?

Wybierając pilarkę spalinową, należy mieć na uwadze przede wszystkim moc i wagę urządzenia, pojemność silnika, poziom hałasu. Nie bez znaczenia będą także funkcje i wyposażenie. W przypadku pilarek spalinowych moc wrażana jest w koniach mechanicznych. Powinna ona być dostosowana do przeznaczenia urządzenia. Jeśli ma służyć do wykonywania prostych, lekkich prac, wystarczy kupić modele o mocy do 2,5 KM. Takie urządzenie wystarczy do przycinania gałęzi, nacinania drewna.

Do wycinania większych drzew, przygotowywania drewna na opał, wykorzystywania pilarki przy tworzeniu różnego typu konstrukcji drewnianych, należy rozejrzeć się za urządzeniem o większej mocy – około 5 KM. Jeśli zamierzamy używać piły łańcuchowej do wycinania wieloletnich drzew o grubych konarach i do wykonywania prac profesjonalnych, moc urządzenia powinna być wyższa niż 5 KW.

W przypadku piły łańcuchowej znaczenie ma pojemność silnika, czyli parametr wpływający na jego moc i wydajność. Zasada jest taka, że im pojemność silnika będzie większa, tym przy pomocy pilarki możliwe stanie się wykonywanie cięższych prac. Trzeba jednak liczyć się z tym, że im silnik będzie większy, tym więcej potrzebować będziemy paliwa i oleju.

Wszystko to przekłada się na wyższe koszty eksploatacyjne urządzenia. Zbyt mała pojemność silnika nie pozwoli jednak na efektywne wykonywanie prac. W przypadku pił łańcuchowych przeznaczonych do wykonywania intensywnych czynności ich waga przewyższa 5 kg i może sięgać do nawet 10 kg. Ciężar najsłabszych pilarek nie przekracza 4 kg.

Łańcuch pilarki znajduje się na prowadnicy, która jest częścią roboczą. Długość prowadnicy przekłada się na możliwości urządzenia. Te o długości powyżej 30 cm są optymalne do przydomowych prac ogrodowych. Do pracy w lesie potrzebna będzie piła łańcuchowa z prowadnicą o długości powyżej 40 cm. Do ciężkich prac należy wyposażyć się w modele z prowadnicą o długości co najmniej 50 do nawet 100 cm.

Producenci pilarek spalinowych wyposażają swoje urządzenia w różnego typu systemy, których zadaniem jest ułatwienie pracy ich użytkownikom. Wymienić można tutaj ułatwienie rozruchu pilarki i napinania łańcucha, obecność hamulca bezpieczeństwa. Nie brakuje na rynku urządzeń wzbogaconych o system oczyszczania spalin czy redukującego drgania. Czas najwyższy poznać ranking najlepszych pił łańcuchowych, aby z łatwością wybrać dla siebie odpowiedni model urządzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI