Pistolet Do Pianki Montażowej Poliuretanowej – Ranking i Opinie 2021

Najlepsza pistolet do pianki – ranking, test, opinie

W niniejszym zestawieniu prezentujemy ranking pięciu najlepszych pistoletów do pianki. Zobacz, na które modele warto zwrócić uwagę. Przeczytaj też opisy poszczególnych produktów.

Pianka montażowa ma wiele zastosowań. Natomiast pistolet do pianki to urządzenie, które ułatwia jej odpowiednie dozowanie. Za pomocą tego pistoletu można w łatwy sposób uszczelnić wiele dziur, szczelin, izolować ścianki działowe, ale także ocieplać ściany i dach.

Piana montażowa poliuretanowa doskonale sprawdza się również w przypadku osadzania drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, a także okien. Dzięki temu ma szerokie zastosowanie w budownictwie.

Sprawdź polecane pistolety, które zyskały uznanie użytkowników w Polsce.

Najlepsze pistolety do pianki

Poniżej znajdziesz tabelkę zawierającą topowe pistolety do pian montażowych wraz z nazwą, zdjęciem oraz odnośnikiem do najniższych cen całym internecie.

Po zapoznaniu się z powyższą listą powinieneś już mieć ogólną orientację w dobrych pistoletach. Przejdźmy teraz do opisów poszczególnych produktów.

1. PRO Pistolet do pianki montażowej Piany Teflon

Pistolet do pianki montażowej PRO-Technik Teflon to praktyczny pistolet, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Producent przede wszystkim postawił na jego lekkość (wraz ze specjalnymi dyszami), w rezultacie sprzęt pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach.

Jest on przeznaczony do dozowania pianki lub pianokleju dostępnych w pojemnikach ciśnieniowych. Pistolet ten to doskonała pomoc przy montażu okien i drzwi, a także podczas ocieplania ścian i dachów. Ponad to przy  uszczelnianiu, a także przyklejaniu regipsu.

Nie wymaga czyszczenia, ponieważ jego elementy zostały pokryte nieprzywierającym teflonem. Standardowo posiada też możliwość regulacji natężenia strumienia.

Reasumując, jest z pewnością dobry wybór dla osób i firm, które na co dzień mają styczność z pracami remontowymi i montażowymi. Do tego trwałość wykonania oraz przystępna cena to atuty, które skłaniają do zakupu tego pistoletu.

2. YATO Pistolet do pianki montażowej YT-6742

Firma YATO, czyli znany producent elektronarzędzi oraz drobnych narzędzi ułatwiających prace budowlane i drobne naprawy w domu proponuje pistolet do pianki montażowej YT-6742.

Oczywiście, w naszym rankingu nie mogło zabraknąć tego dobrego narzędzia do nakładania pianki jednoskładnikowej.

Pistolet posiada niklowany metalowy korpus oraz kosz do mocowania pianki pokryty teflonem, co w rezultacie zapobiega przywieraniu. Ergonomiczna rączka daje też poczucie stabilności trzymanego narzędzia oraz zapewnia wysoki komfort pracy.

Podsumowując, nie jest to może tani model, ale za to bardzo solidny. Jeżeli potrzeba Ci dobrego pistoletu do użytku profesjonalnego, to na pewno warto zastanowić się nad tym wyborem.

3. Pro Wyciskacz do pianki BT-04TDC-3R

Model PRO BT-04TDC-3R to profesjonalny pistolet do pianki montażowej.

Posiada pokryty teflonem korpus, który wykonany został ze stopu aluminium, również dysza i igła została pokryta odpornym na przywieranie teflonem.

Jednokomponentowa rękojeść usprawnia i gwarantuje wygodę użytkowania. Jest to bardzo lekka konstrukcja.

Pistolet wyposażono również w możliwość odchylania dyszy o 30 stopni w każdym kierunku, co usprawnia pracę w różnych zakamarkach i innych tego typu miejscach.

Oczywiście, w tego typu urządzeniu ważna jest też regulacja poziomu podawania piany, co zostało w tym modelu zawarte.

Kończąc, ten pistolet do pianki poliuretanowej sprawi, że wszystkie Twoje prace montażowe przebiegną szybko i komfortowo.

4. Pistolet do pianki TYTAN GRAFIT OSTPIPGR

Pistolet do pianki GRAFIT OSTPIPGR jest popularnym i często kupowanym produktem.

Jego producent, firma TYTAN nie tylko ma w swojej ofercie szereg klejów i pianek, ale również wiele akcesoriów i narzędzi potrzebnych przy remontach i budowach.

Posiadają wiele rodzajów dobrych pistoletów, dlatego też postanowiliśmy umieścić jeden z ich produktów w naszym rankingu.

Posiada on warstwę teflonu, co znacznie redukuje potrzebę ciągłego czyszczenia. W rezultacie sama konserwacja jest prosta i szybka.

Reasumując, pistolet doskonale sprawdzi się podczas jakichkolwiek prac uszczelniających. Przy właściwym użytkowaniu będzie działał przez długi czas.

5. Pistolet do piany montażowej TOPEX 21B507

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest sprawdzony, kompaktowy i prosty w obsłudze pistolet do pianki montażowej od znanej i cenionej firmy TOPEX – model 21B507.

Przeznaczony jest do aplikowania zarówno pianki jak i pianokleju. Dodatkowo posiada gumowany uchwyt, dzięki czemu nie powinien on się tak łatwo wyślizgnąć z dłoni.

Warto zaznaczyć, iż jest to pistolet teflonowy. Zastosowanie powłoki teflonowej umożliwia szybkie i łatwe czyszczenie urządzenia.

Model ten przeznaczony jest nie tylko dla drobnych majsterkowiczów, ale również dobrze sprawdzi się w codziennym profesjonalnym użytkowaniu.

pistolet do piany montażowej podczas pracy

Przewodnik kupującego najlepszy pistolet do pianki, czyli na co zwracać uwagę. Opinie użytkowników.

Jaki pistolet do pianki wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest zależne od nas samych, a dokładnie od naszych indywidualnych potrzeb.

Jeżeli potrzebny jest nam do jednorazowego użytku, to wystarczy nam najtańszy model, który zazwyczaj jest wykonany z plastiku lub innych tanich komponentów. Jego żywotność jest jednak bardzo ograniczona i jeżeli użyjemy go raz, to po dłuższej przerwie jego ponowne użycie może być niemożliwe.

W takich amatorskich przypadkach lepiej kupić piankę z dozownikiem. W rezultacie nie ma konieczności wydawania pieniędzy na pistolet do pianki montażowej. Nawet najtańszy pistolet to koszt około 20 zł, a w tej cenie już spokojnie można taką piankę z dozownikiem zakupić.

Natomiast jeżeli potrzebny jest Ci sprzęt do użytku profesjonalnego, to warto kupić pistolet do pianki wykonany z odpowiednio trwałych materiałów. Dzięki temu będziesz się cieszyć  pistoletem i jego pomocą w pracy przez długi czas.

Profesjonalne pistolety do poliuretanowych pian montażowych można kupić w marketach budowlanych typu Castorama, Leroy Merlin, Jula, Obi czy Mrówka. Najlepsze ceny uzyskasz jednak w sklepach internetowych.

Budowa pistoletu do pianki

Wielu producentów, stosuje w swoich produktach różne rodzaje rozwiązań samego działania, a także wykorzystują odmienne tworzywa z jakich są wykonane.

Ogólnie sama budowa jest bardzo zbliżona do siebie i możemy podzielić ją na kilka istotnych części. Pistolet do pianki typowo składa się z następujących elementów:

korpus – zazwyczaj wykonany z metalu, często ocynkowany aby zapobiec korozji, produkty wykonany z aluminium zapewniają dodatkowo lekkie korzystanie z narzędzia

cyngiel – mechanizm spustowy, który powinien być trwały, bo w końcu to on wykonuje cały czas prace, najlepiej gdy jest z metalu i dodatkowo pokryty teflonem, takie rozwiązanie nie tylko jest trwałe ale także ułatwia późniejsze czyszczenie

iglica – zaleca się aby była ona wykonana np. ze stali nierdzewnej lub z mosiądzu i najlepiej jak jest dodatkowo pokryta teflonem. Pianka montażowa poliuretanowa ma to do siebie, że wykazuje właściwości korozyjne – co w perspektywie długiego czasu użytkowania jest tu bardzo istotne.

pokrętło do regulacji – umiejscowione jest ono raczej w każdym modelu na samym tyle narzędzia, znacznie ułatwia to jednoczesne dozowanie wraz z regulacją grubości strumienia podawanej pianki

dysza – powinna być wykonana również z materiału trwałego, można spotkać modele które posiadają dysze miedziane, stalowe, aluminiowe bądź również popularne z mosiądzu

Wyżej wymienione części są oczywiście jednymi z podstawowych, które znajdziemy praktycznie w każdym pistolecie.

Wybierając odpowiedni produkt, właśnie warto zwrócić uwagę na to aby były one wykonane z tworzyw trwałych, które posiadają właściwości antykorozyjne.

Pokrycie teflonem nie jest tu wymagane, ale na pewno sprawia, że czas żywotności produktu znacznie się wydłuża.

Jak prawidłowo używać pistolet do pianki?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy założyć odpowiednią odzież ochronną oraz rękawice i okulary.

W zamkniętych pomieszczeniach trzeba zadbać o odpowiedni przepływ powietrza a jeżeli nie jest to możliwe to założyć maskę ochronną.

Nie należy celować dyszy w inne osoby a także zwierzęta.

Pianowanie zawsze zaczynamy od dołu, jeżeli np. dziura jest głęboka to wtedy od najgłębszej jej części, warstwowo dozując aż do wierzchniej warstwy.

Pistolet do pianki – czyszczenie i konserwacja

Przybliżę teraz zagadnienie jak prawidłowo czyścić pistolet do pianki

Wielokrotne używanie pistoletu nie jest problemem o ile zadbamy o jego odpowiednią konserwację.

Po każdej zakończonej pracy należy go wyczyścić, jeżeli tego nie zrobimy to pozostała w niej piana może zaschnąć i uniemożliwić jego prawidłowe działanie.

Kategorycznie zabrania się czyszczenia wodą ponieważ ona tylko przyspiesza twardnienie pianki.

Należy zakupić czyścik do pian poliuretanowych, jest to specjalny preparat za pomocą którego można usunąć pozostałości po piance a także przeczyścić pistolet.

Obecnie jest wiele dostępnych tego typu produktów i każdy z nich na pewno się nada. Wystarczy po zakończonym piankowaniu odkręcić puszkę z pianką i zakręcić środek czyszczący należy kilkukrotnie nacisnąć spust i pozostawić na kilka minut następnie ponownie nacisnąć i odkręcić czyścik.

Zewnętrznie również można z jego pomocą pozbyć się pozostałości. Często załączona jest do niego specjalna końcówka, która rozpyla preparat.

Producenci

Wśród głównych producentów pistoletów do pianki montażowej można wyróżnić następujące firmy:

  • Yato
  • Tytan
  • Topex
  • Pro
  • Proline
  • Soudal
  • Geko
  • Bass
  • Diall

Pistolet do pianki – ceny

Najtańszy pistolet do pianki montażowej można kupić już nawet poniżej 20 złotych. Trzeba zdać sobie sprawę, iż pistolet z tej półki cenowej najczęściej wykonany jest z tworzywa sztucznego (z wyłączeniem dyszy). Jest to raczej jednorazowa inwestycja, ponieważ takie produkty szybko się zapychają i są niezdatne do dalszego użycia.

Profesjonalny pistolet do pianki powinien kosztować już od 35 złotych wzwyż. Modele wyposażone w powłokę teflonową to wydatek raczej powyżej 40 złotych, ale będą jednak służyć przez znacznie dłuższy okres czasu.

Podsumowanie

Szybkie, komfortowe i precyzyjne aplikowanie różnego rodzaju pianki zapewni Ci sprawdzony i praktyczny pistolet do pianki.

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór dobrych pistoletów do poliuretanowych pian montażowych. Mimo tego podczas zakupu zastanawiamy się który z nich będzie najlepszy. Poszukujemy informacji i opinii na internetowym forum (pytając jaki pistolet do pianki polecacie) bądź w poradniku takim jak ten.

Opracowaliśmy ten ranking z myślą o osobach, które chcą pracować tylko ze sprawdzonym sprzętem, ale także o tych którzy nie mają doświadczenia w tej dziedzinie, i potrzebują go tylko sporadycznie, lub dopiero zaczynają przygodę z budownictwem i remontami.

Jest to na pewno przydatne narzędzie dla każdego fachowca, ułatwia on wiele prac, i dzięki niemu można nałożyć piankę nawet w trudno dostępnych miejscach.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji pistoletów, i tu wcale nie kierowaliśmy się tylko marką, ale tym aby był on trwały i spełniał swoją funkcję przez długi czas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI