Pistolet Do Malowania – Ranking i Opinie

Najlepszy pistolet do malowania – ranking, test, opinie

Malowanie natryskowe to w dzisiejszych czasach ciekawa i coraz częściej wybierana alternatywa do użycia wałków czy pędzli.

Tego rodzaju malowanie ma wiele zalet. Można w ten sposób uzyskać o wiele łatwiej całkowicie gładką powierzchnię. Nie bez znaczenia jest również zmniejszenie zużycia farby podczas malowania, co może przekładać się na realne oszczędności. Malowanie takie jest też szybsze, dzięki czemu prace mogą zostać ukończone w krótszym czasie.

Podstawowym narzędziem, które konieczne jest do malowania natryskowego, jest odpowiednio dobrany pistolet. Ranking najlepszych modeli znaleźć można na naszej stronie. Czym kierować się przy wyborze pistoletu do malowania? Sprawdź także nasze poradnik.

Opisy najlepszych pistoletów do malowania [Nasz Ranking]

Wagner Universal Sprayer W 950 Flexio

pistolet do malowania ranking

Pistolet do malowania Wagner Universal Sprayer jest przeznaczony do równomiernego pokrywania farbą różnych powierzchni – zarówno ścian, jak i sufitów. Długa na 90 cm lanca daje możliwość dosięgania nawet trudno dostępnych miejsc i dokładnego malowania wybranych powierzchni.

Urządzenie jest wyposażone w specjalny system samoczyszczenia. Dzięki niemu, po zakończonej pracy w dyszach nie pozostają resztki farby, które mogłyby doprowadzić do jej zapchania lub tworzenia niepożądanych kolorów.

Produkt jest wyposażony w specjalne nasadki i adaptery, umożliwiające stosowanie pistoletu do malowania nie tylko farbami, ale również lakierami oraz farbami niekryjącymi. To sprawia, że urządzenie jest wielofunkcyjne.

Pistolet do malowania Bosch PFS 3000 2

pistolet do malowania ścian w domu

BOSCH PFS 3000 2 to wysokiej jakości pistolet przeznaczony do malowania różnych powierzchni. Wyposażony jest on w bardzo innowacyjny system natryskowy, dzięki któremu możliwe jest proste nanoszenie farb na poszczególne elementy.

Pistolet do malowania może być używany z bardzo zróżnicowanymi rodzajami farb. Wśród nich można wyróżnić zarówno farby ścienne, jak i farby prześwitujące czy też nawet lakiery. Pistolet do malowania w bardzo prosty sposób się czyści, a także jest on wyposażony w innowacyjny system SDS.

Dzięki niemu możliwe jest szybkie uzupełnienie brakującej farby, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla każdego majsterkowicza. Dzięki pojemnikowi na farbę ConstantFeed w pistolecie dostępny jest stały dopływ farby.

Wagner Universal Sprayer W 590 Flexio

pistolet do malowania elektryczny

Wagner Universal Sprayer W 590 Flexio to pistolet do malowania o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Z całą pewnością można stwierdzić, że ułatwia on malowanie różnych powierzchni, a jego działanie jest niezwykle efektywne.

Urządzenie posiada specjalną konstrukcję, dzięki której możliwe jest rozłożenie go oraz bardzo dokładne wyczyszczenie. Sprawia to również, że jest bardzo proste w eksploatacji i bez wątpienia poradzi sobie z nim każdy. Pistolet do malowania posiada regulację zmiennego przepływu powietrza.

Dzięki temu można używać w nim substancji o zróżnicowanym poziomie gęstości, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego majsterkowicza. Urządzenie charakteryzuje się dodatkowo wysoką wydajnością.

Pistolet do malowania YATO YT-82560

pistolet natryskowy

YATO YT-82560 to nowoczesny pistolet do malowania hydrodynamicznego. W produkcie farba jest tłoczona, a także sprężana bez wykorzystania powietrza. Z kolei jej aplikacja będzie odbywała się pod bardzo wysokim ciśnieniem przez odpowiedni otwór dyszy.

Omawiane rozwiązanie wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą wydajnością. Zużycie farby jest bowiem od 10 do nawet 15% niższe w porównaniu do agregatów pneumatycznych.

Produkt przeznaczony jest przede wszystkim do malowania większych powierzchni sufitów i ścian. Ponadto pistolet do malowania jest świetnie przystosowany do farb akrylowych, lateksowych, a także emalii czy emulsji.

Należy również zaznaczyć, że bardzo istotnym elementem konstrukcyjnym omawianego produktu jest pompa z silnikiem elektrycznym o mocy 650 W.

Black&Decker HVLP400

Pistolet do malowania firmy Black&Decker jest wyposażony w bazę, którą można swobodnie ustawić na podłodze. Posiada silnik o mocy 450 W, umożliwiający komfortowe wykańczanie powierzchni farbami i zapewnia optymalny efekt malowania.

Dzięki rurze przesyłowej o długości 6m, urządzenie może być swobodnie stosowane w różnych warunkach, również wysokich pomieszczeniach. Dostępne różne tryby natrysku, dzięki czemu możliwe jest stworzenie na ścianie wybranego efektu. Możliwość regulacji siły strumienia farby – tak, by wszystkie ściany zostały pokryte w jednakowy sposób (regulacja za pomocą pokrętła).

Pistolet do malowania jest skuteczny i efektywny. Przyspiesza proces przeprowadzania remontu i zapewnia doskonały efekt końcowy.

Przewodnik kupującego – Jaki najlepszy pistolet do malowania kupić?

Jak już wiadomo, malowanie natryskowe wykonuje się przy pomocy odpowiednio zaprojektowanych pistoletów. Urządzenie miesza przygotowaną wcześniej farbę ze sprężonym powietrzem, dzięki czemu jest ona rozpraszana z dyszy z dużą prędkością. W ten sposób uzyskuje się równe pokrycie i dość cienką warstwę.

Warto jednak wiedzieć, że tak samo, jak farby używane do malowania wnętrz znacznie różnią się od siebie. Tak samo pistolety mogą być zbudowane w różny sposób. Najważniejsze różnice to między innym moc, rodzaj dyszy i umieszczenie zbiornika.

Jaką konstrukcję urządzenia najlepiej wybrać

Pistolet do malowania może być osobnym urządzeniem, które połączone jest ze sprężarką i ma podczepiony zbiornik na farbę. Takie konstrukcje są zdecydowanie najbardziej popularne jako rozwiązania dla fachowców. Ich zaletą jest to, że bardzo łatwo można wymieniać samą część roboczą, dzięki czemu nie musisz kupować osobnych urządzeń do różnych rodzajów farby, a nawet tynków, czy klejów.

Jest to uniwersalne narzędzie, które z całą pewnością konieczne jest w pracy specjalistów zajmujących się malowaniem, jednak jak na amatorskie potrzeby może okazać się zbędne. Jeżeli pistolet jest nam potrzebny sporadycznie, to zdecydowanie bardziej opłaci Ci się zdecydować na model elektryczny.

Takie pistolety nie oferują dużej mocy, a więc ich wydajność jest znacznie niższa, niż w przypadku wcześniej opisanego rozwiązania. Jednak biorąc pod uwagę, że ich użycie pozwala i tak pracować znacznie szybciej i precyzyjniej niż w przypadku wałka.

Jaką moc powinien mieć pistolet do malowania?

Na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Powinien mieć taką moc, jaka jest nam potrzebna. Zasadniczo im gęstsza farba, tym konieczny będzie pistolet o większej mocy. Z kolei do malowania farbami rzadkimi wystarczy pistolet znacznie słabszy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku farb gęstych, jak lateksowe emulsje, czy farby strukturalne, do pokrycia ściany kolorem najczęściej wystarczy położenie jednej warstwy.

W przypadku farb o rzadszej konsystencji konieczne będzie malowanie przynajmniej dwukrotne. Która z tych opcji jest bardziej opłacalna, zależy przede wszystkim od ceny (ale także właściwości) samej farby. Pamiętaj, że pistolety o dużej mocy, które wyposażone są w odpowiednie dysze, posłużą również do aplikacji niektórych rodzajów tynków i klejów, a więc możliwości ich potencjalnego użycia mogą być nieco większe. Należy jednak wziąć pod uwagę głównie własne potrzeby i odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju prace będziemy faktycznie wykonywać samodzielnie.

Lepiej wybrać pistolet z dolnym, czy górnym zbiornikiem farby?

Pistolety, które mają dolny zbiornik farby, zazwyczaj używają znacznie więcej energii elektrycznej. W przypadku urządzeń bezprzewodowych wiąże się z koniecznością częstszego ładowania. Jest tak, dlatego że dolny zbiornik wymaga obecności dodatkowej pompy, która będzie dostarczać farbę do dyszy. Oczywiście istnieją rozwiązania dużo prostsze, które jednak cechują się mniejszą precyzją pracy.

Z kolei w pistoletach do malowania z górnym zbiornikiem farba spływa do dyszy dzięki działaniu grawitacji. Takie rozwiązanie ma jednak również swoje wady. Urządzenia takie mają najczęściej sporo mniejszy zbiornik na farbę. Dlaczego jest to wada? Warto zastanowić się chwilę nad techniką malowania natryskowego. Ze względu na to, że najlepsze efekty i całkowitą gładkość osiąga się wtedy, kiedy farba schnie na danej powierzchni w tym samym czasie, najczęściej poleca się, by cała ściana pomalowana była na jednym zbiorniku. W przypadku modeli ze zbiornikiem górnym nie zawsze jest to możliwe.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj dyszy?

Rodzaj dyszy dopasowujemy do typu farby, jakim zamierzamy malować. Farby gęstsze wymagają nieco większych otworów, a farby o rzadszej konsystencji najlepiej współpracują z dyszami o otworach niewielkich. Jednak dobierając odpowiednią dyszę, można uzyskać również konkretne efekty.

Zastosowanie rozwiązania o otworach o większej średnicy pozwala na nakładanie grubszej warstwy farby, a więc malowanie można skończyć szybciej. Z drugiej jednak strony takie malowanie wymaga doświadczenia, ponieważ bardzo łatwo można zrobić nieestetyczne i trudne do usunięcia zacieki. Dobranie dyszy, której otwory są mniejsze, pozwala na malowanie bezpieczniejsze, jednak warstwa farby będzie tu cieńsza, a co za tym idzie, konieczne będzie nałożenie jej kilku warstw.

Czy producent ma znaczenie?

Zdecydowanie tak i to duże. Jednak należy wiedzieć, że na rynku dostępnych jest obecnie wiele marek pistoletów do malowania. Jedne cieszą się bardzo dużą i zasłużoną renomą, a kupując je, możemy mieć pewność, że wybieramy sprzęt dobrej jakości. Inne marki mogą się cieszyć renomą nie do końca zasłużoną.

Są również producenci nikomu nieznani, na przykład tacy, którzy dopiero wchodzą na polski rynek. Decydując się na zakup ich sprzętu, można czasem trafić na coś rewelacyjnego w niskiej cenie. Dostępny jest też budżetowy sprzęt produkowany masowo, którego jakość nie zawsze będzie odpowiadać naszym potrzebom. To oczywiste, że jeżeli nie mamy dużej wiedzy o rynku sprzętu remontowo-budowlanego, to może być nam ciężko wybrać. Dlatego zawsze warto zdać się na opinię fachowców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI