Płyta Indukcyjna – Ranking i Opinie

Najlepsza płyta indukcyjna – ranking, test, opinie

Coraz więcej osób decyduje się na montaż płyty indukcyjnej w kuchni. Jest estetyczna, łatwa w obsłudze, bezpieczna. Dzisiaj w swojej ofercie ma ją wielu producentów. Chcesz dowiedzieć się, jaka płyta indukcyjna jest najlepsza? Sprawdź nasz ranking i poradnik zakupowy!

Opisy najlepszych płyt indukcyjnych [Nasz Ranking]

Płyta indukcyjna BOSCH PERFECTFRY PXY675DE3E

najlepsza płyta indukcyjna

Przedstawiamy funkcjonalną płytę indukcyjną BOSCH PERFECTFRY PXY675DE3E z czterema polami grzewczymi. Główną jej zaletą jest niskie zużycie energii przy jednoczesnej dużej wydajności podczas pracy.

Płyta zaopatrzona została w wiele nowoczesnych rozwiązań, do których zaliczymy między innymi: pamięć ustawień wcześniej wybranych, możliwość przestawienia naczynia z potrawą na inne pole bez powtórnego go włączania, możliwość dostosowania powierzchni pola grzewczego do wielkości ustawionego na nim naczynia, możliwość utrzymywania stałej temperatury na tylnym polu grzewczym i wiele innych.

Kilkustopniowa regulacja, zapewnia szybkie zwiększenie lub zmniejszenie temperatury gotowania.Płyta indukcyjna została wykonana z wysokiej jakości materiałów i świetnie się prezentuje.Płyta jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, nie powoduje przypaleń rozlanych na nią płynów.

Płyta indukcyjna Amica PI6544NSU X-Type

płyta indukcyjna Amica

Płyta indukcyjna Amica PI6544NSU X-Type jest to płyta dobrze oceniania przez użytkowników, ze względu na wygodę związaną z jej użytkowaniem. Jej rozmiar to 57,6 cm, na których mieszczą się 4 płyty grzewcze.

Coś, za co bardzo mocno cenią sobie klienci tę płytę grzewczą to przede wszystkim wygoda związana z korzystania z niej. Płyta posiada automatyczne wykrywanie tego gdzie położymy garnek, dzięki czemu nam pozostaje tylko ustawić temperaturę. Doskonale wykonana posiada jeszcze wiele opcji takich jak łączenie ze sobą mniejszych płyt w jedną dużą, która pozwala nam na przygotowanie potraw.

Można gotować w szerokim garnku, a gdy skończymy przygotowywanie jedzenia będziemy wiedzieć która płyta jest jeszcze gorąca dzięki wbudowanym czujnikom ciepła. Wszystko to kontrolowane poprzez slidery znajdujące się na płycie, zapewniając najwyższy komfort podczas korzystania.

Płyta indukcyjna Whirlpool WF S8865 NE

płyta indukcyjna opinie

Płyta indukcyjna zapewnia bezpieczne i oszczędne gotowanie. Zaletą tego typu kuchenki jest także intuicyjna obsługa oraz łatwość utrzymania w czystości. Whirlpool WF S8865 NE to płyta indukcyjna stworzona dla pasjonatów gotowania w domowym zaciszu.

Cztery pola grzewcze gwarantują, że nie braknie Ci miejsca podczas pichcenia, a niezależne sterowanie każdej ze stref sprawi, że Twoje dania już zawsze będą idealne. Funkcja podtrzymywania ciepła zapewnia utrzymanie temperatury potraw. Bezszlifowe wykończenie pozwoli Ci na montaż płyty w każdym rodzaju zabudowy, a wbudowana ochrona przed dziećmi zapewni bezpieczeństwo.

Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57479K

Samsung NZ64H57479K jest płytą indukcyjną o wielkości 60 cm i 3 polach grzewczych, która posiada aż 15 poziomów mocy o całkowitej mocy do 7.2 kW , a dzięki strefie flex zone możesz na niej gotować zarazem jedno duże danie jak i wiele małych, co ułatwi ci gotowanie jedzenia dla większej ilości osób.

Żeby zapewnić większy komfort płyta posiada jeszcze wiele funkcji jak możliwość nagrzania się do maksymalnej temperatury w 50 sekund, co zapewni nam szybkie przygotowanie śniadania z rana gdy się śpieszymy.

Jeśli jednak martwimy się o nasze dzieci, które będą korzystać potencjalnie z tej płyty to nie musimy się przejmować, płyta ta posiada wiele zabezpieczeń, takich jak, automatyczne wyłączanie się płyty po określonym czasie, dzięki czemu nie będziemy musieli przejmować się, że zostawiliśmy coś na płycie i zapomnieliśmy ją wyłączyć.

Płyta indukcyjna Electrolux EIV634 SLIM-FIT

Marzysz o idealnej kuchni, która będzie urządzona w stu procentach po Twojej myśli? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie obędzie się bez płyty indukcyjnej Electrolux EIV634 SLIM-FIT. Dlaczego? Otóż płyta indukcyjna Electrolux EIV634 SLIM-FIT to urządzenie, które zajmuje bardzo mało miejsca.

Dzięki jej zastosowaniu zyskasz nie tylko ekskluzywny wygląd kuchni, ale także sporo miejsca do gotowania dzięki czemu Twoja kuchnia stanie się piękna i zarazem bardzo funkcjonalna. Dzięki nowoczesnej technologii Bridge jesteś w stanie połączyć dwa pola grzewcze w jedno o większej powierzchni. Dzięki temu Twoje gotowanie nie jest niczym ograniczone. Oprócz tej niezwykle przydatnej funkcji, płyta posiada także system Hob2Hood, który automatycznie łączy się z okapem.

Jeśli zatem posiadasz małą kuchnię, ale cenisz sobie funkcjonalność, wygodę oraz wygląd, płyta indukcyjna Electrolux EIV634 SLIM-FIT jest stworzona dla Ciebie.

Najlepsza płyta indukcyjna. Poradnik zakupowy

Płyta indukcyjna – co to jest?

Płyta indukcyjna to urządzenie kuchenne do zabudowy przeznaczone do przygotowywania potraw. Zasilana jest energią elektryczną.

Z zewnątrz płyta indukcyjna ma formę gładkiej, szklanej nawierzchni z oznaczonymi polami oraz przyciskami do sterowania. Pod jej powierzchnią znajduje się zaawansowany system, którego sercem jest układ cewek indukcyjnych wytwarzających zmienne pole magnetyczne.

Na takiej kuchence można korzystać tylko ze specjalnych garnków z dnem, które przyciąga magnes, czyli z ferromagnetykami.

Jak działa płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna podgrzewa dno naczynia kuchennego, które następnie oddaje ciepło potrawie znajdującej się w tym naczyniu.

Za ten efekt odpowiedzialne są cewki indukcyjne tworzące szybkozmienne pole magnetyczne w dnie naczynia. Dochodzi wtedy do przemian energii elektrycznej w energię cieplną i nagrzewania się ferromagnetycznego dna. Właśnie dlatego do kuchenek indukcyjnych należy stosować specjalne garnki.

Naczynia umieszczone na kuchence indukcyjnej nie przegrzewają się – nie ma zatem problemu z gorącymi uchwytami czy dużego ryzyka oparzenia, więc jest ona bezpieczniejsza niż inne rodzaje kuchenek.

Warto także podkreślić, że korzystanie z indukcji nie jest szkodliwe dla zdrowia. Pacjenci z wszczepionym rozrusznikiem serca powinni jednak pamiętać o tym, aby implant znajdował się w odległości około 60 cm od cewek, czyli na wyciągnięcie ramion od płyty indukcyjnej, ponieważ jej pole magnetyczne może spowodować zaburzenie jego pracy.

Dlaczego warto kupić płytę indukcyjną?

Płyta indukcyjna ma dużo zalet, dlatego na jej kupno decyduje się obecnie tak wiele osób. Wśród najważniejszych atutów korzystania z indukcji znajdują się:

– Szybkie gotowanie – kuchenki indukcyjne są szybsze w gotowaniu niż te gazowe czy ceramiczne, dlatego zagotowanie wody czy podgrzanie potraw zajmie mniej czasu.
– Energooszczędność – płyty indukcyjne precyzyjnie dostarczają energię tam, gdzie jest ona potrzebna, czyli do dna garnka, dlatego ogranicza to jej niepotrzebne straty.
– Bezpieczeństwo – ryzyko oparzenia się od kuchenki indukcyjnej niemalże nie istnieje. Kuchenka sama w sobie nie nagrzewa się, jedynie ogrzewa się wtórnie od dna naczyń, lecz szybko stygnie.
– Łatwa w czyszczeniu – gładki blat płyty indukcyjnej wykonany ze szkła jest bardzo prosty w czyszczeniu. Można zapomnieć o mozolnym szorowaniu rusztu i zakamarków przy palnikach jak w kuchenkach gazowych.
– Prosta obsługa – sterowanie dotykowe, którym można ustawić moc płyty, najczęściej na skali 1-9.
– Efektowny wygląd – pod względem swojego wzornictwa indukcja zdecydowanie wygrywa ranking z innymi typami kuchenek.
– Przystępne ceny – dzisiaj płyta indukcyjna nie kosztuje już fortuny, dlatego można nabyć ją w cenie niewiele wyższej od płyty gazowej.
– Proste podłączenie – kuchenka nie wymaga doprowadzania instalacji gazowej lub umieszczania w kuchni butli z gazem, ponieważ zasilana jest prądem.

Jaką płytę indukcyjną wybrać?

W sklepach można znaleźć wiele płyt indukcyjnych, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale również parametrami technicznymi. Właśnie dlatego nasz ranking to tylko najlepsze modele, aby znalezienie idealnej kuchenki było jeszcze łatwiejsze. Jakie parametry są najważniejsze przy wyborze płyty indukcyjnej do kuchni?

Wymiary i kształt płyty

Płyty indukcyjne są oferowane w różnych wymiarach i kształtach. Najbardziej popularne modele mają kształt kwadratowy lub prostokątny o szerokości 58-60 cm i głębokości 51-52 cm i są wyposażone w 4 pola grzewcze. W sprzedaży można znaleźć także małe płyty z 1 albo 2 polami – ich szerokość wynosi najczęściej 30 cm.

Liczba i kształt pól grzewczych

Standardowa płyta indukcyjna ma 4 pola, ale wtedy, gdy nie gotuje się dużo albo wyposaża się małą kuchnię, można wybrać model z 1-2 polami. Najczęściej spotykane kształty pól grzewczych to koła lub owale, ale dostępne są także modele z polami kwadratowymi. Mają różne wielkości, co pozwala na dopasowanie ich do naczyń.

Na rynku dostępne są także płyty indukcyjne bezstrefowe, które nie mają wyznaczonych pól – garnki można wtedy umieścić w dowolnym miejscu.

Łączenie pól grzejnych

Dobra płyta indukcyjna powinna pozwalać na łączenie pól grzewczych. Ta praktyczna funkcja sprawdzi się wtedy, gdy na kuchence chcemy umieścić większe garnki, patelnie, brytfanny.

Zasilanie i moc płyty indukcyjnej

Płyta indukcyjna może być podłączona pod jedną fazę, czyli do zwykłego gniazdka, ale również może wymagać podłączenia dwufazowego lub trzyfazowego (tzw. siła).

Najpopularniejsza moc to 7,2 kW lub 7,4 kW zależnie od producenta – to kuchenki do podłączenia dwufazowego lub trzyfazowego.

Sterowanie

Producenci stosują różne systemy sterowania w swoich płytach indukcyjnych. Najczęściej stosowany system ustawiania mocy to sterowanie plus/minus. Inny wariant to „slider” – sterowanie odbywa się wtedy przez przesuniecie palca po skali lub wybranie pozycji na skali. Najwygodniej steruje się płytami, które mają osobne sterowniki dla każdego pola grzejnego.

Dodatkowe funkcje

Płyty mogą mieć różne funkcje ułatwiające gotowanie, na przykład:
– Power Booster/Power Boost – szybsze nagrzewanie naczyń dla ekspresowego gotowania. Dotyczy płyt zasilanych trójfazowo.
– Timer – zegar do ustawiania czasu gotowania.
– Auto Stop – wyłącza płytę przy wykipieniu potrawy.
– Stop & Go – wyłącza wszystkie pola lub zmniejsza je do poziomu 1, aby potem jednym przyciskiem znów je włączyć.
– Wykrywanie obecności naczynia – płyta zacznie pracę tylko wtedy, gdy wykryje obecność naczynia.
– Wskaźnik ciepła resztkowego/zalegania ciepła – informuje o tym, że płyta jest jeszcze ciepła i nie należy jej dotykać.
– Blokada włączenia – blokuje możliwość uruchomienia płyty.

Zobacz również poradnik: Jaki piekarnik parowy wybrać?

Kolor

Najczęściej płyty indukcyjne mają kolor czarny, ale niektórzy producenci oferują je w innych barwach, na przykład białej, beżowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI