Poziomica Laserowa – Ranking i Opinie

Najlepsza poziomica laserowa – ranking, test, opinie

Podczas wykonywania przeróżnych prac remontowych przydatna okazuje się być poziomica, ale obecnie nie trzeba ograniczać się wyłącznie do tej tradycyjnej. Do dyspozycji mamy bardziej innowacyjny model, a mianowicie poziomicę laserową. Pomimo tego, że nie jest to coś niezbędnego, można liczyć na duże ułatwienie sobie pracy i na większą precyzję. Przydaje się zarówno podczas prac domowych, jak i tych przeprowadzanych na zewnątrz. Jeśli fundusze nas w żaden sposób nie ograniczają, warto zastanowić się nad inwestycją w taką laserową poziomicę ze względu na jej liczne zalety.

Opisy najlepszych poziomic laserowych [Nasz Ranking]

Nivel System Niwelator Laserowy Digital

niwelator laserowy

Nivel System NL400 jest to wysokiej jakości poziomica laserowa. Tego rodzaju laser obrotowy jest narzędziem bardzo wielofunkcyjnym, a także wszechstronnym. Ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Można z niego korzystać zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

W środku pomieszczeń widoczna jest czerwona wiązka lasera. Natomiast podczas pracy na otwartych przestrzeniach wykorzystywany jest specjalny czujnik. Poziomica laserowa wyznacza zarówno płaszczyzny pionowe i poziome, jak i płaszczyzny pochylone.

Możliwe jest także wyznaczanie pionów oraz kątów prostych, co jest bardzo przydatną funkcją podczas pracy. Urządzenie dodatkowo charakteryzuje się wyjątkową odpornością na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych.

Dewalt Laser DCE089D1R

dobra poziomica laserowa

Niezawodna poziomica laserowa Dewalt DCE089D1R sprawi, że Twoja praca będzie sprawniejsza i bardziej dokładna. Poznaj już dziś model Dewalt Laser samopoziomujący 3-wiązkowy (DCE089D1R).

Trzywiazkowy laser liniowy pozwoli Ci wyznaczyć poziomi pion z dokładnością +/- 0,3 mm/m. Jego ergonomiczny kształt i niewielka, wynosząca 4.35 kg masa sprawia, że praca z nim jest szybka i wygodna. W zestawie znajdziesz także akumulator, który zapewnia długi czas pracy bez ładowania, oraz trwałą walizkę transportową, abyś mógł zabrać swoją poziomicę wszędzie tam, gdzie będzie Ci potrzebna.

Bosch Gll 3-80 Cg + Bm1 + L-Boxx

poziomica laserowa Bosch

Bosch GLL 3-80 CG jest to poziomica laserowa, która charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Tego rodzaju laser płaszczyznowy wyposażony jest w zieloną wiązkę.

Jest ona dużo lepiej widoczna od tradycyjnej czerwonej wiązki, dlatego działanie tego urządzenia jest dużo bardziej skuteczne oraz efektywne. Poziomica w bardzo dobry sposób radzi sobie nawet z pomiarem w stosunkowo trudnych warunkach, na przykład w ciemnych pomieszczeniach.

Barwa zielona jest również bardziej przyjazna dla oczu, co sprawia, że mniej się one męczą podczas wykonywania pracy. Urządzenie wyświetla aż trzy wiązki laserowe. Wśród nich można wymienić dwie wiązki pionowe, a także jedną wiązkę poziomą. Są one samopoziomowane.

Einhell laserowa krzyżowa TE-LL 360

Poziomica laserowa TE-LL 360 marki Einhell to urządzenie, które cechuje się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Jest to laser krzyżowy, który ma bardzo zaawansowane działanie, dlatego przeznaczony jest w szczególności dla specjalistów.

Zasięg linii poziomych oraz pionowych w tego rodzaju maszynie wynosi nawet do dwudziestu metrów. Wśród dodatkowych funkcji poziomicy laserowej można w szczególności wyróżnić samopoziomowanie, co jest dość przydatne podczas pracy. Zazwyczaj trwa ono jedynie sześć sekund.

Poziomica laserowa jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana nawet podczas najtrudniejszych prac w ciężkich warunkach. Jest ona łatwa w obsłudze.

Bosch Laser liniowy PLL 360

dobry laser liniowy

Profesjonalny i precyzyjny laser liniowy Bosch PLL 360 to narzędzie, które pozwoli wyznaczyć linię poziomą, pionową lub obie na raz oraz umożliwi bezbłędne wyrównanie pozycji obiektów w całym pomieszczeniu.

Niewielkie gabaryty oraz stosunkowo niewielka waga, sprawiają, że poziomica laserowa jest poręczna i łatwa w użytkowaniu. Dzięki uniwersalnemu gwintowi montażowemu ¼”, można ją zainstalować na statywach oraz tyczkach rozporowych. 4 sekundy – tylko tyle trzeba, aby urządzenie się automatycznie wypoziomowało i umożliwiło szybką i bezbłędną pracę (rząd dokładności 0.4 mm/1 m). Bardzo dobrze widoczne w zaciemnionych pomieszczeniach wiązki laserowe o zasięgu 20 m emituje dioda laserowa o parametrach 635 nm.

Poziomica laserowa PLL 360 Bosch to profesjonalne rozwiązanie – proste w obsłudze i profesjonalne w działaniu.

Najlepsza poziomica laserowa. Poradnik zakupowy

Kiedy przyda nam się poziomica laserowa i czy warto ją kupić?

Działanie poziomicy laserowej polega na wysyłaniu wiązek światła laserowego, które przecinają się pod różnymi kątami, co pozwala na wyznaczanie wielu linii jednocześnie. Urządzenie to świetnie sprawdza się podczas wykonywania prac związanych z malowaniem ścian czy sufitów, klejeniem tapet. To samo dotyczy układania glazury czy nawet wieszania szafek. Nadaje się wszędzie tam, gdzie wykonywane są prace remontowe lub tworzone nowe konstrukcje.

Jako że tradycyjna poziomica mocno nas ogranicza, warto wybrać nowoczesny model laserowy, zdecydowanie wygodniejszy w użyciu i oczywiście precyzyjniejszy. Poziomicę laserową można śmiało polecić każdemu majsterkowiczowi, z pewnością przyda mu się wielokrotnie. Nie jest to opcja przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów, którzy na co dzień trudnią się szeroko pojętymi pracami remontowymi. Tego typu urządzenia można wykorzystywać zarówno w przypadku poziomych, jak i pionowych płaszczyzn – zawsze będą rzutować prostą linię.

W przypadku poziomicy laserowej wystarczy umieścić ją przy ścianie, aby pojawiły się na niej linie świetlne, zawsze perfekcyjnie proste. Nie trzeba niczego zaznaczać ani kreślić po powierzchni, co byłoby potem trudne do usunięcia. Po wyznaczeniu linii trzeba zadbać o unieruchomienie urządzenia za pomocą uchwytów lub przez umieszczenie go na statywie. Od użytkownika zależeć będzie to, na jakiej wysokości ustawi linie.

Podczas korzystania z poziomicy laserowej ważne jest to, aby wypoziomowanie było precyzyjne. Na rynku dostępne są nawet modele z wbudowanym wyświetlaczem diodowym, dzięki czemu można z łatwością ustawić prawidłowe ustawienie kresek świetlnych. Urządzenie to pozwala wyznaczać nawet skośne linie i kąty proste. Na jego korzyść przemawia łatwa obsługa, duży zasięg. Na rynku znajdziemy nawet mini wersje poziomnic laserowych, czyli takich kieszonkowych, które z łatwością zmieszczą się w skrzynce z narzędziami, dzięki czemu będzie można mieć je zawsze pod ręką, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli potrzebujemy niezawodnego urządzenia do precyzyjnego określania poziomu płaszczyzny, poziomica laserowa będzie świetnym wyborem.

Jak wybrać poziomicę laserową?

Do wyboru mamy różne rodzaje poziomic laserowych – z dalmierzem, krzyżowe, samopoziomujące czy 360 st. Na uwadze trzeba mieć to, jakie będzie przeznaczenie tego urządzenia. Inny model przydaje się do użytku wewnętrznego niż na zewnątrz pomieszczeń. Poszczególne rodzaje poziomic różnią się między sobą pod względem oferowanych funkcjonalności, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany, opierający się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach użytkownika.

Poziomica laserowa z dalmierzem nie tylko wyznacza poziom, ale też mierzy odległości, co usprawnia pracę. Poziomica laserowa krzyżowa świetnie sprawdza się podczas przeprowadzania prac remontowanych w domowych wnętrzach, ma dodatkową funkcję w postaci wyznaczania kątów prostych. Do szybkiego i łatwego określenia poziomu płaszczyzny posłuży poziomica laserowa samopoziomująca. Wyposażona jest ona w kompensator magnetyczny, który pozwala na określenie właściwego ustawienia linii. Wiele modeli wzbogacono o efekty dźwiękowe – aktywują się na skutek rozpoziomowania, co oczywiście znacznie ułatwia pracę. Za pomocą poziomicy laserowej 360 możliwe staje się wyznaczenie do nawet trzech linii.

Podczas wybierania poziomicy laserowej istotny będzie parametr dotyczący zakresu pomiaru – mówić można o nawet dwudziestu metrach w przypadku niektórych modeli. Przy niedużych powierzchniach nie ma sensu przepłacać i wybierać modelu z tak dużym zasięgiem. Do zastosowań domowych zwykle wystarczy urządzenie z kilkumetrowym zasięgiem. Kolejną kwestią będzie dokładność urządzenia – w modelach profesjonalnych można mówić o przedziale od 0,3 do 0,8 mm na metr.

Poziomica nie będzie spełniała swoich funkcji w przypadku niedokładnych pomiarów. Jej precyzja odgrywa tutaj wobec tego ogromną rolę. W zależności od wybranego modelu różnice w pomiarach mogą wynosić do nawet kilku milimetrów. Kolejnym istotnym parametrem będzie czas pracy, który średnio wynosi dziesięć godzin. Zasilane mogą być bateryjnie lub akumulatorowo. Jeśli potrzebujemy bardziej wydajnego urządzenia, warto rozejrzeć się za modelem z mocniejszym akumulatorem. Na uwadze powinno się mieć przy wyborze poziomicy laserowej wyposażenie dodatkowe.

Do jej użytkowania potrzebnych jest szereg innych elementów takich jak adapter ścienny, bateria i statyw. Dużo taniej i wygodniej będzie kupić gotowy zestaw, w którym znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria niż kupowanie ich osobno. Wymiary i waga także mają znaczenie. Podobnie jak blokada kompensatora, wytrzymałość i cena. Pomocnym narzędziem w wyborze najlepszego modelu będzie ranking poziomnic laserowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI