Pralka Ładowana Od Góry – Ranking i Opinie

Najlepsze pralki ładowane od góry – ranking, test, opinie

Tradycyjną pralka ładowana jest od frontu, co ma oczywiście wiele zalet, ale możliwości jest znacznie więcej. Rosnącą popularnością cieszy się pralka ładowana od góry, szczególnie przy ograniczonym metrażu, gdy chcemy wykorzystać węższą wnękę lub zdecydować się na urządzenie w zabudowie. Jest wiele kwestii, które przemawiają na korzyść tego typu pralek, dlatego warto je poznać, co ułatwi podjęcie właściwej decyzji zakupowej. Pomoże nam w tym także ranking z najlepszymi modelami, najbardziej cenionymi przez użytkowników. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru nikt nie powinien mieć problemu z dobraniem pralki do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Opisy Najlepszych Pralek Ładowanych Od Góry [NASZ RANKING]

Pralka Ładowana Od Góry AEG LTX7C562P

wąska pralka

Pralka AEG LTX7C562P to pralka ładowana od góry, która sprawdzi się w małych łazienkach i pralniach. Urządzenie korzysta z technologii ProSteam. Jest to program, który do prania wykorzystuje parę. Pozwala to na zdezynfekowanie i odświeżenie ubrań, a przy okazji też zmniejszenie ilości powstających na nich zagnieceń. Pokrywę pralki otwiera się przy pomocy specjalnego przycisku.

Dzięki temu nie ma potrzeby, by się z nią siłować. Drzwiczki bębna otwierają się miękko i cicho. Pralka dopasowuje ilość wody do wagi ładunku w bębnie – funkcja ta nazywa się ProSense i umożliwia ona kontrolę nad ilością zużywanej wody.

Pralka ELECTROLUX EW6T4262IP

pralka ładowana od góry ranking

Pralka ELECTROLUX EW6T4262IP to pralka ładowana od góry, która jest dedykowana do małych i nieustawnych pomieszczeń. Funkcjonalnością nie różni się ona od klasycznych urządzeń. Posiada system SensiCare, który rozpoznaje wagę załadunku oraz dobiera do niej odpowiednią ilość wody. Ma ona również specjalny system rozprowadzania płynu zmiękczającego.

Dzięki niemu pranie jest dłużej świeże i pachnące. System UltraWash zapewnia higieniczne pranie w mniej niż godzinę. To doskonała propozycja dla osób zapracowanych, które nie mają czasu czekać, aż pranie będzie gotowe. Zaletą jest też duży i czytelny wyświetlacz.

Pralka Candy Smart CST G384D

pralka ładowana od góry opinie

Pralka Candy Smart CST G384D to estetyczna pralka ładowana od góry o pojemności 6 kg. Ma ona wiele programów, co pozwala na wypranie w niej wełny, kaszmiru czy jedwabiu. Posiada ona system Łatwego Prasowania, który zmniejsza ilość zagnieceń ubrań powstałych podczas prania.

SmartTechnologia Smart Touch pozwala na głosowe sterowanie urządzeniem. Wystarczy pobrać na telefon aplikację Candy Simply-Fi oraz uruchomić funkcję NFC. Pozwoli to na wygodne sterowanie urządzeniem za pośrednictwem smartphone’a. Ta pralka gwarantuje komfort użytkownika oraz czyste pranie przy odpowiednio dobranym zużyciu wody i prądu.

Pralka INDESIT BTWA61052GPL

Pralka INDESIT BTWA61052GPL to pralka ładowana od góry o pojemności bębna – 6 kg. Jest ona doskonała do ciasnych łazienek i niewielkich pralni. Ma ona wiele trybów, w tym także do bawełny i materiałów syntetycznych. Ma ona także funkcję opóźnionego startu prania. Opcja Extra Wash umożliwia usunięcie najtrudniejszych i najbardziej opornych plam np. z czekolady lub z kawy.

Water Balance Plus to technologia, która pozwala zaoszczędzić do 70% wody i 50% energii elektrycznej, a przy tym prać do 35% szybciej niż inne urządzenia. Dzięki temu pralka Indesit pracuje skutecznie i wydajnie w każdej sytuacji.

Pralka Whirlpool MTDLR70230

Pralka Whirlpool MTDLR70230 charakteryzuje się ładownością 7 kg. Jest to pralka ładowana od góry, więc pomimo sporej pojemności można ustawiać ją nawet w ciasnych łazienkach i pralniach. Ładowanie z góry zdecydowanie zmniejsza ilość niezbędnego miejsca. Urządzenie ma program szybki, który umożliwia wypranie ubrań już w 30 minut.

Ma też specjalne programy do jeansów, ubrań sportowych oraz dla ludzi biznesu. Pralka dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Dzięki temu wspiera ona ekologię. Pralka wykorzystuje technologię Wave Motion, która pomaga równomiernie rozprowadzić środek piorący i zmiękczający.

Najlepsze pralki ładowane od góry. Przewodnik zakupowy

Wyposażając łazienkę, nie można zapomnieć o pralce. Wybór jest jednak na tyle ogromny, że niełatwo zdecydować się na konkretny model. Zacząć należy od tego, w jaki sposób chcemy wkładać ubranie, co ma wbrew pozorom spore znaczenie. Chodzi nie tylko o wygodę, ale też często o dostępną ilość wolnego miejsca i rozmieszczenie różnych elementów wyposażenia w pomieszczeniu. Pralka ładowana od góry to świetne rozwiązanie w przypadku osób borykających się z ograniczonym metrażem.

Ze względu na swoje gabaryty urządzenia te można ustawić we wnęce. Takie pralki mają nie więcej niż 45 cm szerokości, a ich głębokość wynosi około 60 cm. Zaletą pralek ładowanych od góry jest łatwy i wygodny załadunek prania. Nie trzeba się schylać, bo wszystko zrobimy w pozycji stojącej. Jeśli więc mamy jakieś problemy ze strony kręgosłupa, takie rozwiązanie sprawdzi się rewelacyjnie dla nas.

Pralki ładowane od góry mają mniejszy bęben niż te klasyczne, czyli ładowane od frontu. Przekłada się to na możliwość wyprania mniejszej ilości prania. Można tutaj mówić o pojemność od sześciu do ośmiu kilogramów przy jednym załadunku. Jeśli chodzi o funkcjonalności, to jest to uzależnione od producenta urządzenia, czyli konkretnego modelu. Znajdziemy zarówno standardowe modele z podstawowymi funkcjami, jak i takie bardziej zaawansowane, wyposażone w różne nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Można przykładowo liczyć na funkcję opóźnionego startu, uzupełnianie wsadu w trakcie prania, szereg programów prania do wyboru itd. Lista jest naprawdę długa i zawiera nawet opcję usuwania sierści zwierząt czy prania butów. Warto mieć jeszcze na uwadze to, że panel sterowania w pralkach ładowanych od góry znajduje się poza zasięgiem dzieci, nie ma też szybki. Oznacza to, że rodzic nie musi martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech.

Co będzie miało największe znaczenie przy zakupie pralki ładowanej od góry

Przy wyborze pralki ładowanej od góry zawsze trzeba mieć na uwadze to, jakie ma wymiary, szczególnie przy ograniczonym metrażu. Najczęściej spotykamy się z wersją 40x90x60 cm, ale nie jest to sztywna regułą i można liczyć na szerszy wachlarz wyboru. Pozwala to na dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb i możliwości metrażowych.

Dalej mamy pojemność pralki, gdzie standardowo jest to sześć kilogramów, maksymalnie osiem. Zasada jest tutaj prosta – im więcej domowników, tym więcej brudnych ubrań, czyli potrzeba bębna o większej pojemności. Nieekonomiczne będzie częste nastawianie prania przy bębnie z małym wsadem. Lepiej od razu zainwestować w pojemnością pralkę, aby wyprać wszystko za jednym razem. W przeciwnym razie nasze rachunki za prąd będą większe, a tego nikt przecież nie chce.

Pozostając przy temacie ekonomiczności, warto zwrócić uwagę na szybkość czasu cyklu. Najlepsza będzie pralka zapewniająca szybki lub ekologiczny czas cyklu, co wiąże się z mniejszym zużyciem energii elektrycznej i wody. Oczywiście przy mocno zabrudzonych ubraniach program szybkiego mycia może nie być wystarczający do usunięcia plam, ale do odświeżania sprawdzi się idealnie. Nie wszystko wymaga przecież odplamiania, więc mądre wybieranie programu stanowi klucz do sukcesu. Naszej uwadze nie może umknąć ilość obrotów na minutę, co przekłada się na czas schnięcia ubrań. Im będzie ich więcej, tym można liczyć na wyciągniecie suchszego prania po zakończeniu cyklu.

Na to również zwróć uwagę przy wyborze

Głośność racy to również bardzo istotny parametr, szczególnie jeśli pralka znajduje się gdzieś w pobliżu. Nowoczesne urządzenia są stosunkowo ciche, ale nadal podczas wirowania trzeba liczyć się z mniej lub bardziej uciążliwymi odgłosami. W przypadku pralek ładowanych od góry głośność pracy jest wyższa niż w modelach tradycyjnych, więc warto mieć na uwadze wysokość decybeli.

Kolejną kwestią będzie klasa energetyczna, co wiąże się bezpośrednio ze zużyciem energii elektrycznej, czyli z kosztami użytkowania urządzenia. Nie ma sensu w ogóle zwracać uwagi na sprzęt z klasą energetyczną poniżej A. Najlepszym wyborem będzie pralka ładowana od góry z oznaczeniem A+++. Wiąże się z wyższymi kosztami początkowymi, ale w dłuższej perspektywie czasu można liczyć na oszczędności i to niemałe w skali roku.

Z mile widzianych funkcji wymienić można automatyczne wykrywanie wody, szybkie pranie, zapobieganie gnieceniu ubrań, regulację prędkości wirowania. Do tego mamy jeszcze dodatkowe płukanie, sterowanie zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej, odświeżanie parowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI