Prostowniki Samochodowe Ranking

Najlepszy prostownik samochodowy – ranking, test, opinie

Kiedy akumulator traci swoją moc, a może do tego dojść w wyniku naszego działania, na przykład wtedy gdy zapominamy wyłączyć światła, to musimy go „reanimować”. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, czasami trzeba go po prostu wymienić, najczęściej jednak wystarczy taki akumulator z powrotem naładować. Jak to zrobić? W tym przypadku w zasadzie mamy dwie opcje, albo udajemy się do mechanika, albo kupujemy prostownik i sami to robimy. Urządzenie takie jak prostownik naprawdę warto mieć w swoim garażu. Co więcej, dobrze jest wozić go zimą w samochodzie, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami starego auta, które czasami nas zawodzić. Jaki zatem prostownik do samochodu wybrać? Odpowiedzi szukajcie w naszym rankingu najlepszych prostowników samochodowych 2020 roku.

Opisy najlepszych prostowników [Nasz Ranking]

Prostownik DEDRA DEP010 6V/12V

najlepszy prostownik samochodowy

Prostownik DEDRA DEP010 6V/12V to urządzenie, które przeznaczone jest do ładowania akumulatorów 6V i 12V. Świetnie nada się zarówno do akumulatorów w motocyklach, samochodach, jak i łodziach motorowych, czy nawet traktorach.

Co ciekawe, jego moc ładowania to aż 90W. Produkt ten zawiera również kompaktową obudowę, która chroni cały sprzęt. Odznacza się on także niezwykłą trwałością oraz wytrzymałością. Zapewnia chociażby małe zużycie energii elektrycznej.

Pozwala na naprawdę szybkie naładowanie całkowicie rozładowanego akumulatora, a tym samym na odpalenie pojazdu i wyruszenie w dalszą zaplanowaną podróż.

Volt Prostownik automatyczny 6V / 12V 5A

prostownik automatyczny

Prostownik Volt 6V / 12V 5A to urządzenie, które nadaje się do wielu aktualnie obecnych na rynku akumulatorów żelowych, samochodowych, AGM. Zawiera on przede wszystkim specjalny wyświetlacz LCD, a także woltomierz.

W skład zestawu wchodzi również inteligentna ładowarka, która po całej czynności sama automatycznie się wyłącza. Co ciekawe, sprzęt ten zapewnia przede wszystkim szybkie i skuteczne naładowanie każdego akumulatora. Ponadto, jest bardzo łatwy w obsłudze. Jego jakość wykonania jest bardzo dobra.

Odznacza się on także dużą wytrzymałością oraz trwałością. Z pewnością świetnie sprawdzi się w takich nietypowych okolicznościach!

Ideal Prostownik Do Ładowania Akumulatorów Praktik Charger 4 Lcd

Ideal Prostownik Do Ładowania Akumulatorów Praktik Charger 4 Lcd to urządzenie, które obsługuje 6V i 12V akumulatory kwasowe, żelowe, AGM, MF, a także EFB. Co ciekawe, jego zasilanie jest jednofazowe.

W zestawie znajduje się chociażby wyświetlacz LCD. Po naładowaniu akumulatora wyłącza się on sam automatycznie. Posiada 3 główne funkcje w tym regenerację, tzw. tryb zimowy oraz tryb szybkiego i powolnego ładowania.

Wymiary i waga całego sprzętu zredukowane zostały do całkowitego minimum, dzięki czemu urządzenie to jest o wiele bardziej praktyczne i wygodniejsze. Ponadto, produkt ten objęty jest 12 miesięczną gwarancją.

Yato Prostownik Elektroniczny 6/12V 8A 5-200Ah

prostownik yato

Yato Prostownik Elektroniczny 6/12V 8A 5-200Ah to urządzenie, które przeznaczone jest do ładowania 6V I 12V akumulatorów w różnych pojazdach w tym m.in. w samochodach osobowych, dostawczych, motocyklach, czy nawet traktorach.

Zawiera on m.in. mikroprocesor, który działa w technologii wysokiej częstotliwości. Cały ten sprzęt zapewnia zabezpieczenie przed niepożądanym zwarciem, czy przepięciem, ale także nawet przed przeładowaniem.

Co ciekawe, produkt ten posiada również specjalny tryb szybkiego ładowania, który z znacznym stopniu skraca czas wykonywania tej czynności i pozwala na ruszenie w dalszą drogę.

CTEK MXS 5.0

prostownik ranking

Ładowarka do akumulatora CTEK MXS 5.0 to innymi słowy prostownik. Zapewnia on oczywiście naładowanie akumulatorów samochodowych i motocyklowych. Sprzęt ten posiada wiele funkcji w tym m.in. diagnozę, regenerację, ładowanie podtrzymujące, tryb pracy w niskich temperaturach, a także naładowanie najbardziej wymagających akumulatorów takich, jak chociażby typu AGM.

Ponadto, urządzenie to zabezpiecza m.in. przed iskrzeniem, dwubiegunowością, czy chociażby przed ewentualnym zwarciem. Co ciekawe, cały sprzęt objęty jest aż 5 letnią gwarancją. To świadczy oczywiście o najwyższej jakości tego właśnie produktu!

TELWIN PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM LEADER 150 START 12V 14A

TELWIN PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM LEADER 150 START 12V 14A to produkt, który zdecydowanie zasługuje na uwagę. Ta ładowarka do akumulatora świetnie sprawdzi się zarówno do samochodów osobowych, dostawczych, motocykli, jak i nawet traktorów. Jej znamionowe napięcie zasilania to 230V, 50Hz.

Urządzenie to charakteryzuje się dosyć niewielkimi wymiarami, a także małą masą. Dzięki temu jest o wiele bardziej praktyczne i przede wszystkim wygodne w użyciu. Ponadto, zapobiega dwubiegunowości, iskrzeniu, czy nawet ewentualnemu zwarciu. Z pewnością świetnie sprawdzi się w takich nieprzewidywalnych okolicznościach.

Verke Prostownik Z Rozruchem Rozruch 12/24V Vp-450

Verke prostownik samochodowy z rozruchem 12/24V Vp-450 to urządzenie, które pozwala na naładowanie akumulatorów 12V i 24V w przeróżnych samochodach osobowych, dostawczych, traktorach, motocyklach, czy nawet w łodziach motorowych. Wyróżnia się m.in. tym, że ma wbudowany amperomierz, który odpowiada za ciągłe kontrolowanie procesu ładowania.

Urządzenie to ma również specjalną funkcję rozruchu, która pozwala na szybkie uruchomienie pojazdu. Ponadto, produkt ten posiada wiele zabezpieczeń w tym m.in. takie, które zapobiega powstawaniu jakiegokolwiek zwarcia. Prostownik ten objęty jest aż 24 miesięczną gwarancją!

Najlepszy prostownik samochodowy. Poradnik zakupowy

Jakie mamy typy prostowników?

Zacznijmy od tego, że na rynku mamy kilka rodzajów prostowników, a mianowicie:

1. Prostowniki standardowe – to najprostsze i najtańsze wersje, które charakteryzują się tym, że mają transformator bez elektronicznych elementów. Nadają się do ładowania akumulatorów w samochodach osobowych. Decydując się na taki model, pamiętajmy o tym by wybierać ten, który ma zabezpieczenia przed zwarciami.
2. Prostowniki trakcyjne – idealne do ładowania duży akumulator, w tym również w autach z napędem elektrycznym.
3. Prostowniki mikroprocesorowe – te modele są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż standardowe, mają bowiem liczne zabezpieczenia, takie jak chociażby: stabilizację napięcia ładowania akumulatora, regulację prądu itp.

Prostownik samochodowy – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Podczas wyboru prostownika do samochodu koniecznie zwróćmy uwagę na napięcie wyjściowe i zasilające, oraz prąd ładowania (szczytowy, skuteczny). I tak, napięcie prostownika, które podawane jest w woltach powinno być równe napięciu akumulatora, a zatem 12-woltowy akumulator potrzebuje 12-woltowego prostownika. W przypadku auta osobowego, 12-woltowy prostownik jest najlepszy.
Pamiętajmy przy tym, że inne akumulatory są w motocyklach, ciężarówkach czy ciągnikach. Dlatego na rynku znajdziemy sprzęty o różnym napięciu – 6 V / 12 V i 12 V / 24 V. Natomiast napięcie zasilające jest standardowe i wynosi 230 V.

Jeśli chodzi o prąd ładowania – szczytowy i skuteczny – to jest on podawany w amperach. Choć szczytowy jest wyższy, to jednak skuteczny w tym wypadku jest dla nas istotniejszy. Zdaniem specjalistów prąd ładowania powinien wynosić 1/10 pojemności akumulatora. A zatem, przy pojemności akumulatora 100 Ah, prąd skuteczny powinien mieć 10 A.

Prostownik do samochodu – czy jego wielkość ma znaczenie?

W zasadzie uważa się, że waga czy też wielkość prostownika to kwestie drugorzędne, jednak w praktyce mogą okazać się one istotne. Niewielkie i lekkie urządzenie ważące do 3 kg z pewnością będą bardziej praktyczne. Bez problemu można je przewozić w bagażniku, a do tego łatwo się je przenosi. Z tego też względu dosyć dużą popularnością cieszą się prostowniki w postaci walizki.

Prostownik samochodowy a typ akumulatora

Prostownik samochody zawsze dobieramy do rodzaju akumulatora zastosowanego w naszym aucie. I tak, mamy urządzenia do akumulatorów kwasowo-ołowiowych oraz żelowych. Są też modele uniwersalne – prostowniki mikroprocesorowe, dlatego często to one są wybierane przez kupujących.

Prostowniki mikroprocesorowe i ich funkcje

Prostowniki mikroprocesorowe mają więcej opcji, dlatego ich wybór powinien być przemyślany. Warto wybierać te z automatyczną regulacją prądu ładowania. Do tego dobrze jest, jeśli posiadają zabezpieczenie przed uszkodzeniami spowodowanymi zwarciami, system pracy buforowej oraz system odsiarczania akumulatora. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość jednoczesnego ładowania dwóch akumulatorów.

Zwróćmy również uwagę na amperomierz, którego zadaniem jest wskazywanie prądu ładowania i napięcie. Powinny go mieć wszystkie prostowniki, bez względu na rodzaj. Amperomierz wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort ładowania.

Prostownik samochodowy – jakie może posiadać dodatkowe elementy?

W nowoczesnych wersjach prostowniki posiadają wyświetlacze LCD, które pozwalają na śledzenie napięcia, prądu ładowania, ale też informują o pojemności akumulatora i jego poziomu naładowania. Dobrze jest, jeśli taki wyświetlacz jest sporych rozmiarów i odpowiednio opisany, bowiem najlepszy prostownik do samochodu to taki, który zapewni nam komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Jak podłączyć kable prostownika?

Pamiętaj aby najpierw podłączyć prostownik do akumulatora, a dopiero później do kontaktu. Nigdy odwrotnie. Przy samym podłączaniu koniecznie zwróć uwagę na bieguny i kolory kabli prostownika. Kabel czerwony, czyli dodatni lub inaczej plusowy musimy podłączyć do bieguna dodatniego akumulatora, natomiast czarny do bieguna ujemnego. Trzeba na to uważać ponieważ pomyłka poskutkuje uszkodzeniem bezpiecznika instalacji elektrycznej samochodu. Do tego wymiana bezpiecznika jest kłopotliwa, ponieważ nie kupisz go na stacji benzynowej i będziesz musiał udać się do typowego sklepu z częściami samochodowymi.

Łatwość użycia prostownika samochodowego

Co prawda dla mechaników obsługa tego typu urządzeń, nawet bardzo skomplikowanych, nie stanowi większego problemu, jednak dla laików, którzy sięga po niego tylko od czasu do czasu, może już sprawić mały kłopot. Dlatego wybierajmy te modele, które są dobrze opisane, zaś samo podłączenie prostownika do akumulatora nie stanowi większego wyzwania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI