Ranking pulsoksymetrów – wybieramy najlepszy pulsoksymetr

Najlepsze pulsyksometry – ranking, test, opinie

Obserwowanie własnego organizmu to klucz do sukcesu, gdyż można wtedy wykryć wszelkiego typu nieprawidłowości i szybko na nie zareagować. Zmniejszy się wtedy ryzyko rozwoju choroby i wystąpienia szeregu dodatkowych dolegliwości. Warto też wspomóc się dostępnymi na rynku urządzeniami do szybkiego pomiaru różnych parametrów typu ciśnienie czy saturacja krwi. Nie trzeba wcale udawać się osobiście do placówki medycznej, aby przykładowo sprawdzić nasycenie krwi tlenem i tętno.

Z pomocą przychodzi chociażby pulsoksymetr napalcowy, czyli niewielkie urządzenie o dużych możliwościach. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna, a koszt zakupu niewielki. Przy schorzeniach układu oddechowego zwiększa się ryzyko niedotlenienia komórek, co z kolei rozpoczyna całą kaskadę problemów. Warto wobec tego mieć zawsze pod ręka pulsoksymetr i monitorować stan zdrowia swój i bliskich.

OPISY NAJLEPSZYCH PULSKYKSOMETRÓW [NASZ RANKING]

Beurer Po 30 Pulsoksymetr Palcowy

Pulsyksometr

Beurer Po 30 to palcowy pulsyksometr, który dzięki swojej niewielkiej wadze i małym rozmiarom świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i nawet w podróży. Urządzenie to pozwala na przeprowadzenie pomiaru saturacji tlenem (SpO2) i częstotliwości bicia serca (puls). Jest więc przeznaczone szczególnie dla osób z niewydolnością serca, czy przewlekłymi chorobami płuc.

Świetnie sprawdzi się także w przypadku sportowców, którzy trenują na dużych wysokościach. W skład jego zestawu wchodzi m.in. wyświetlacz z 4 perspektywami obrazowania danych.

Microlife Oxy 300 Pulsoksymetr

najlepszy pulsyksometr

Microlife Oxy 300 to napalcowy pulsyksymetr, który przede wszystkim pomaga w diagnozowaniu chorób układu oddechowego. Pozwala m.in. na wykonanie pomiaru tętna i poziomu tlenu. Charakteryzuje się wysoką precyzją, dokładnością pomiarów. Jego dużą zaletą jest niewielka waga i małe rozmiary.

W skład całego zestawu wchodzi m.in. czytelny wyświetlacz OLED. Urządzenie to zostało także zaopatrzone w 6 trybów wyświetlania oraz regulację jasności wyświetlacza. Świetnie sprawdzi się on zarówno w domu, jak i w przychodniach, czy szpitalach.

CONTEC CMS50DL PULSOKSYMETR NAPALCOWY

pulsyksometr ranking

CONTEC CMS50DL to napalcowy pulsyksymetr, który pozwala na wykonanie pomiaru tętna i poziomu tlenu. Charakteryzuje się małymi rozmiarami, a także lekką wagą dzięki czemu jest naprawdę wygodny w noszeniu. Urządzenie to zostało zintegrowane z sondą SpO2 i modułem wyświetlacza procesowego. Jego główną zaletą jest bardzo prosta obsługa.

Ponadto, pulsyksymetr ten odznacza się niskim poborem mocy. W skład jego całego zestawu wchodzi m.in. jednokolorowy ekran LED na którym widnieją chociażby wykresy słupkowe ukazujące wcześniej wspomniane pomiary.

JUMPER JPD-500D OLED Pulsoksymetr z jednokierunkowym wyświetlaczem

JUMPER JPD-500D OLED to pulsyksymetr napalcowy. Charakteryzuje się on m.in. niewielką wagą, a także małymi rozmiarami. Odpowiada za wykonanie pomiaru tętna i poziomu tlenu, a tym samym za zdiagnozowanie chorób układu oddechowego. Jest wyposażony w ekran LCD. Co więcej, daje możliwość odczytu wyników w 4 kierunkach.

Ponadto, urządzenie to zaopatrzone zostało w specjalną funkcję automatycznego wyłączania, co pozwala na zaoszczędzenie części mocy, energii. Może być używane przez dzieci, młodzież i dorosłych.

ACCURATE FS20C OLED PULSOKSYMETR NAPALCOWY

Pulsyksometr napalcowy Accurate FS20C OLED to genialne urządzenie do mierzenia ciśnienia. Ekran sprzętu jest obracany i wyświetla odczyt. Urządzenie jest zasilane poprzez baterię. Oprócz tego wyposażone jest w alarm dźwiękowy, automatyczne wyłączanie oraz wskaźnik poziomu baterii.

Ciśnieniomierz jest koloru niebieskiego. Pulsyksometr napalcowy bardzo dobrze sprawdza się w szpitalach lub innych miejscach wymagających stałego pomiaru ciśnienia u pacjenta. Produkt zbiera dużo pozytywnych opinii i jest bardzo użyteczny.

Jak wybrać dobry pulsoksymetr napalcowy? Poradnik zakupowy.

Jeśli zawartość tlenu w hemoglobinie spadnie, zwiększy drastycznie ryzyko niedotlenienia komórek. Zagraża to nie tylko zdrowiu, ale nawet życiu, dlatego nie można tego bagatelizować. Objawia się to dusznościami i jeśli nie zareagujemy odpowiednio, grozi nam hipoksja. Towarzyszy temu uczucie mrowienia w kończynach, sinienie płytki paznokciowej, przyspieszony oddech, mdłości, bóle brzucha, uczucie otępienia, szumy i ból w uszach.

Do tego dochodzą jeszcze symptomy w postaci silnych bólów głowy, senności, zaburzeń pamięci, trudności w mówieniu, niedowidzenia. Poważne problemy pojawiają się przy długotrwałej hipoksji, dlatego najważniejsze będzie niedopuszczenie do niedotlenienia organizmu. Saturację krwi można szybko i łatwo zmierzyć przy pomocy pulsoksymetru, który powinien stać się stały elementem wyposażenia każdej apteczki domowej. Tego typu urządzeń używa się w celach profilaktycznych i diagnostycznych. Pomiar trwa bardzo krótko, jest w pełni nieinwazyjny. Nie trzeba martwić się o żadne nakłuwanie skóry ani o jakikolwiek dyskomfort. Jest to badanie przezskórne.

Po pulsoksymetr warto sięgać w celu samodzielnego kontrolowania natlenienia krwi. Ma to niebywałe znaczenie przy schorzeniach układu oddechowego oraz chorobach, którym towarzyszą zaburzenia oddychania. Przy każdym podejrzeniu o niedotlenienie organizmu warto skontrolować stan pacjenta za pomocą pulsoksymetru. Najpopularniejsze są modele napalcowe, które idealne sprawdzają się do domowego użytku. Wykorzystuje się je także w ratownictwie medycznym. Z kolei w szpitalach sięga się po pulsoksymetry stacjonarne ze względu na to, że zapewniają one precyzyjniejsze pomiary.

Jak wiadomo, na sali operacyjnej znaczenie ma każda nieprawidłowość czynności życiowych. Wojsko natomiast sięga po specjalne urządzenia w postaci pulsoksymetrów militarnych. Do dyspozycji mamy też szereg akcesoriów uzupełniających w postaci czujników dla dzieci i noworodków. W pulsoksymetr warto wyposażyć się nie tylko przy chorobach układu oddechowego, ale też przy schorzeniach serca, nadciśnieniu, cukrzycy. Używane są także przez sportowców, szczególnie przy intensywnej aktywności fizycznej, sportach wyczynowych i wytrzymałościowych.

Jaki pulsoksymetr wybrać?

Obecnie mamy do wyboru wiele modeli pulsoksymetrów, wobec czego pomocny może okazać się ranking zestawiający te najlepsze, cieszące się dobrymi opiniami użytkowników. Zwykłe urządzenia odczytują poziom natlenienia hemoglobiny za pomocą dwóch rodzajów fal o rożnej długości. Bardziej nowoczesne pulsoksymetry mają większe możliwości dają dokładniejsze pomiary saturacji. Do użytku domowego wybór najczęściej pada na modele napalcowe, ale mamy też pulsoksymetry nadgarstkowe.

Można je znaleźć w smartwatchach czy opaskach sportowych. W przypadku tych drugich trzeba jednak liczyć się z mniejszą dokładnością pomiarów. Najlepiej będzie wyposażyć się w urządzenie medyczne z zaufanego sklepu, renomowanego producenta. Można mieć wtedy pewność co do jakości wykonania i skuteczności działania. Przy wyborze pulsoksymetru powinno się mieć na uwadze stopień dokładności pomiarów, intuicyjną obsługę, sposób wyświetlania danych, rodzaj zasilania i dostępność czujników alarmowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI