Najlepszy rower stacjonarny składany– ranking, test, opinie
Rowerek stacjonarny składany to dobre rozwiązanie na ćwiczenie formy w domu. Jako że ruch to zdrowie i stanowi on naturalną potrzebę fizjologiczną naszego organizmu, należy być aktywnym fizycznie i to niezależnie od wieku. Jeśli nie będziemy stronić od wysiłku fizycznego już od młodości, można liczyć na zachowanie sprawności do późnych lat starości. Niestety coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia i porusza się tylko sporadycznie, najczęściej podczas chodzenia alejkami w supermarkecie, czyli w celu kupienia kolejnych zapasów jedzenia. Nic więc dziwnego, że choroby cywilizacyjne są obecnie plagą XXI wieku. Otyłość, miażdżyca czy cukrzyca są na porządku dziennym. Można jednak ustrzec się przed różnymi schorzeniami i cieszyć dobrym nastrojem, uprawiając sport i nie chodzi tutaj o ten wyczynowy. Trenować można nawet bez wychodzenia z domu, wystarczy wyposażyć się w rowerek stacjonarny składany.
Opisy najlepszych rowerków stacjonarnych składanych [Nasz Ranking]
Rowerek stacjonarny Activeshop X-Bike Składany Biały
Rowerek stacjonarny składany X-Bike to urządzenie, które pozwoli zadbać o sylwetkę i pomoże zrzucić zbędne kilogramy w zaciszu własnego domu. Jego główną zaletą jest to, że zajmuje naprawdę niewielką przestrzeń, dzięki czemu można postawić go niemal w każdym pomieszczeniu.
Co ciekawe, w skład całego zestawu wchodzi m.in. komputer pokładowy, który pokazuje wszystkie niezbędne parametry. Ponadto, rower działa dwukierunkowo i samemu można dostosować tempo do własnych możliwości. Produkt ten wyróżnia się cichym działaniem, które nie zakłóca spokoju innym.
Rowerek stacjonarny składany Insportline Xbike
Insportline Xbike to rowerek stacjonarny składany, który w znacznym stopniu pomoże zadbać o poprawę aktywności fizycznej i zrzucenie zbędnych kilogramów. W skład całego zestawu wchodzi m.in. monitor, na którym można śledzić podstawowe wartości mierzone na treningu.
Dużą zaletą tego produktu jest to, że zajmuje on naprawdę niewielką przestrzeń w domu. Co więcej, istnieje także chociażby możliwość regulacji wysokości siedzenia, dzięki czemu będzie można na dobre pozbyć się niechcianego bólu pleców podczas wyczerpującego treningu.
Spokey Rower Magnetyczny Xfit+ Czerwony
Spokey XFIT to rowerek stacjonarny składany, który pozwoli w znacznym stopniu poprawić dotychczasową kondycję. Jego główną zaletą jest chociażby to, że zajmuje naprawdę niewielką przestrzeń.
Co ciekawe, po każdym zakończonym treningu można bez większych problemów go złożyć i schować w dane miejsce. Urządzenie to świetnie sprawdzi się zarówno na dworze, jak i w domu, kiedy pogoda nie do końca sprzyja. Produkt ten wyróżnia się także cichą pracą, dzięki czemu nie zakłóca spokoju pozostałym domownikom.
Vidaxl X-Bike Rowerek stacjonarny
Vidaxl X-Bike 91693 to rowerek stacjonarny składany, który pozwoli na zadbanie o doskonałą sylwetkę w zaciszu własnego domu. Wyposażony jest on m.in. w pasek oporowy oraz regulowane siodełko.
Posiada także specjalny wyświetlacz LCD, który umożliwia wyświetlanie informacji takich, jak czas trwania treningu, czy chociażby bieżąca prędkość. W skład całego zestawu wchodzą także antypoślizgowe pedały. Co ciekawe, całe urządzenie można w bardzo łatwy sposób złożyć i przechowywać je w wybranym przez siebie miejscu.
Rowerek Merax X-Bike
Merax X-Bike to rowerek stacjonarny składany, który pozwala na znaczną poprawę swojej dotychczasowej aktywności fizycznej, a także na zrzucenie zbędnych kilogramów bez zbędnego wychodzenia z domu. Zaopatrzony jest on w funkcję 4 w 1, dzięki której można zamienić go m.in. w rower poziomy i trenować ze zintegrowanymi pasami oporowymi.
Co ciekawe, urządzenie to zajmuje naprawdę niewielką przestrzeń w mieszkaniu. Oprócz tego charakteryzuje się cichą pracą oraz dużą wytrzymałością i trwałością. Sprawdzi się świetnie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.
Najlepszy Rower Stacjonarny Składany. Poradnik Zakupowy
Brak możliwości bycia aktywnym na zewnątrz? Wsiądź na rowerek stacjonarny i ćwicz w dowolnym czasie
Wiele osób wzbrania się przed aktywnością fizyczną, mając w zanadrzu szereg wymówek. Często słyszy się o tym, że warunki pogodowe nie sprzyjają ruchowi. Problemem może być smog, brak czasu lub pieniędzy na wizyty na siłowni czy w klubie fitness. Kupowanie stroju i butów do biegania lub dobrej jakości roweru również może stanowić utrudnienie.
Dla chcącego nie ma tak naprawdę niczego trudnego. Sęk w tym, że nam się po prostu nie chce i kamuflujemy to różnymi czynnikami zewnętrznymi. Pierwszym korkiem może być zakup rowerku stacjonarnego składanego, dzięki któremu podejmiemy wysiłek fizyczny w domowym zaciszu, czyli bez konieczności wychodzenia z domu. Podczas ćwiczeń można nawet oglądać swój ulubiony serial, niektórzy czytają też książkę, przeglądają zasoby internetowe.
Na takim niewielkim i niedrogim sprzęcie może jeździć praktycznie każdy. Jest to długoterminowa inwestycja, z której korzystać mogą wszyscy domownicy. Na zewnątrz może padać, być mroźno lub wietrzenie, a my nadal będziemy mogli komfortowo wykonywać swój trening. Takie urządzenia są trwałe i solidne.
Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w rowerek stacjonarny składany. Chodzi tutaj głównie o względy zdrowotne. Jeśli ktoś pragnie pozbyć się zbędnych kilogramów, nieestetycznej tkanki tłuszczowej i zredukować cellulit, regularne ćwiczenia na rowerku treningowym będą strzałem w dziesiątkę. W ich przypadku można mówić o bardzo niskim ryzyku wystąpienia kontuzji.
Taki trening fizyczny rozwija mięśnie, ale nie obciążając przy tym stawów. Pozwala wrócić do formy fizycznej i poprawić swoje wyniki treningowe. W połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą można liczyć, na wyszczuplenie sylwetki i utrzymanie optymalnej masy ciała. Jazda na takim niepozornym rowerku wspomaga funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Usprawniony zostaje przepływ krwi, poprawia się wydolność układu krążenia. Wystarczy jednorazowa inwestycja, po czym rowerek nie generuje już dodatkowych kosztów. Daje możliwość ćwiczenia o każdej porze dnia, nie wymaga specjalnego przygotowania.
Na co zwrócić uwagę podczas wybierania rowerku stacjonarnego?
Na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerków stacjonarnych, dlatego wybór tego konkretnego nie jest oczywisty. Powinien opierać się na osobistych potrzebach i oczekiwaniach. Do tego dochodzą jeszcze kwestie finansowe. Pomóc może gotowy ranking najlepszym modeli na rynku. Zastanowić trzeba się nad tym, w jakim dokładnie celu zamierzamy używać tego urządzenia.
Inne sprawdzi się do rehabilitacji i łagodnego wzmocnienia niż do regularnego trenowania cardio czy intensywnego treningu. Do wyboru mamy rowerki magnetyczne, mechaniczne i elektromagnetyczne. Te pierwsze są najcięższe ze względu na masę koła zamachowego, ale dzięki niemu można liczyć na najlepszą płynność jazdy. Tańsze i lżejsze są rowerki mechaniczne, w których koło zamachowe zastąpione jest paskiem lub rolką. Jazda na takim sprzęcie staje się dużo trudniejsza, trzeba włożyć w nią więcej wysiłku. Najnowsze i jednocześnie najdroższe są rowerki elektromagnetyczne, w których oporem steruje mikroprocesor.
Kolejny podział rowerków stacjonarnych dotyczy przyjmowanej pozycji trenującego. Modele poziome idealnie sprawdzają się przy problemach ze strony kręgosłupa, do ćwiczenia mięśni brzucha. Na rowerku pionowym można poczuć się jak podczas jazdy na tradycyjnym jednośladzie. Wspaniale stymuluje mięśnie ud, podudzi i pośladków. Mamy jeszcze modele spinningowe, co jest opcją bardziej zaawansowaną, zwykle wybieraną przez kolarzy.
Przy wyborze rowerka stacjonarnego powinno się mieć na uwadze konsolę, gdzie znajdują się kluczowe parametry dotyczące treningu – czasu, pokonanego dystansu, prędkości, tętna, liczby spalonych kalorii itd. Istotne będzie siodełko i kierownica, najlepiej z regulacją wysokości i kąta nachylenia. Trzeba mieć na uwadze wzrost użytkownika i jego masę ciała.
Zaleca się wybierać rowerki wyposażone w pedały z paskami, co przekłada się na wzrost komfortu ćwiczeń. Nie może zabraknąć systemu stabilizacji w urządzeniu. Konstrukcja rowerka powinna być taka, aby ułatwiać wsiadanie. Jeśli chodzi o system przesuwania, to najlepiej sprawdzają się urządzenia z kółkami. Naszej uwadze nie mogą umknąć też dostępne programy treningowe, co jednak dotyczy wyłącznie modeli magnetycznych i elektromagnetycznych.