Sokowirówka – Ranking i Opinie

Najlepsza sokowirówka – ranking, test, opinie

Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego typu napojów kolorowych. Znajdziemy nawet takie, na których jest napisane, że powstały w stu procentach z owoców. Wystarczy jednak zapoznać się z ich składem, aby szybko przekonać się o tym, jak niewiele ma to wspólnego z prawdą. W gotowych sokach znajduje się masa przeróżnych dodatków chemicznych, które nie są obojętne dla naszego organizmu. Obfitują one w cukier i to nie ten pochodzący z naturalnego źródła, czyli z owoców.

Producenci nie oszczędzają na jednym – ilości dodawanego do napojów cukru rafinowanego. Można nawet powiedzieć, że pijemy zabarwioną, posłodzoną wodę. Łatwo będzie się domyślić, że ze zdrowiem nie ma to niczego wspólnego. Dużo korzystniej będzie robić sobie własne soki, w swoim domowym zaciszu, co może być niezwykle proste, jeśli zainwestujemy w sokowirówkę. Jaką sokowirówkę wybrać? Sprawdź nasz ranking najlepszych sokowirówek.

Opisy najlepszych sokowirówek [Nasz Ranking]

Sokowirówka Zelmer ZJE1200G

najlepsza sokowirówka

Sokowirówka Zelmer ZJE1200G to urządzenie, które zapewnia nam dokładne wyciśnięcie soku z każdego owocu, czy nawet warzywa. Jej moc to 850W. Posiada ona 2 prędkości obrotowe, dzięki czemu możemy bez problemu dostosować tempo jej pracy.

W zestawie znajduje się pojemnik na resztki, zgrabny dzbanek na sok, a także duży otwór wsadowy. Ponadto, urządzenie to zapewnia dosyć cichą pracę. Jest niezwykle proste w obsłudze, a także naprawdę wydajne.

Zostało ono tak skonstruowane, że bez większych problemów można je umyć. Składa się z wielu metalowych części, dzięki czemu jest naprawdę solidne i wytrzymałe.

Sokowirówka Philips Viva Collection HR1832/02

Sokowirówka Philips Viva Collection HR1832/02 zapewnia przede wszystkim wydajne wyciskanie soku i kompleksowe czyszczenie w niecałą minutę. Urządzenie to daje możliwość używania własnej szklanki o maksymalnej wysokości 12 centymetrów.

Sprzęt ten zawiera 1,5 litrowy pojemnik, dzięki czemu można uzyskać za jednym razem naprawdę dużą ilość świeżego soku dla całej rodziny. Sokowirówka ta posiada specjalną blokadę kapania. W ten sposób sok nie wycieka, nie brudzi podłoża, a także nie marnuje się.

Wszystkie elementy tego urządzenia są zdejmowane, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób można je umyć. Są one przystosowane do mycia w zmywarce. Produkt ten z pewnością spełni oczekiwania wszystkich osób lubiących dbać o zdrową dietę.

Sokowirówka BOSCH MES25A0

sokowirówka ranking

Sokowirówka BOSCH MES25A0 posiada silnik o mocy 700W. W skład całego zestawu wchodzi m.in. dzbanek na sok o pojemności 1,5l, popychacz, szczoteczka, która ułatwia czyszczenie sita, a także 2 litrowy pojemnik na miąższ.

Urządzenie to jest bardzo łatwe w montażu, ale także w utrzymaniu czystości, gdyż jego elementy nadają się do umycia w zmywarce. Cała sokowirówka nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. Posiada blokadę kapania DripStop, która zapobiega wypływowi soku.

Obudowa tego sprzętu wykonana jest z bardzo dobrej jakości materiałów. Dzięki temu urządzenie to jest trwałe i wytrzymałe. Ponadto, wyróżnia się modnym designem.

Sokowirówka ZELMER ZJE1205G

sokowirówka zelmer

Sokowirówka ZELMER ZJE1205G to jeden z najlepszych obecnie produktów tego typu na szerokim rynku. Posiada silnik o mocy 850W. Pozwala na wyciśnięcie dużej ilości soku zarówno z owoców, jak i warzyw. Wyróżnia się dwiema prędkościami obrotów, dzięki czemu można dostosować jej tempo pracy do swoich własnych upodobań.

Zawiera nóż ze stali szlachetnej, który bez problemu kroi wszystkie produkty, nawet te najtwardsze. W zestawie znajduje się również młynek udarowy, który z kolei pozwala na dokładne zmielenie kawy, orzechów, czy różnych innych przypraw. Jak widać, urządzenie to zapewnia szereg ciekawych możliwości. Dzięki niemu można przyrządzić różne smaczne i zdrowe posiłki. Z pewnością świetnie sprawdzi się w każdej kuchni!

Sokowirówka BOSCH MES 4000

sokowirówka bosch

Sokowirówka BOSCH MES 4000 to urządzenie o mocy silnika do 1000W. Ponadto, charakteryzuje się 2 stopniami prędkości. Zapewni wyciśnięcie dużej ilości soku nawet z najtwardszych owoców i warzyw. Jest to nie tylko gwarancja wysokiej wydajności, ale także chociażby łatwego czyszczenia.

Co ciekawe, sprzęt ten zaopatrzony jest w profesjonalny nóż ceramiczny, a także duży otwór wlotowy, dzięki któremu nie trzeba kroić nawet największych owoców na kawałki. Warto wspomnieć, iż przy całej tej czynności miąższ, który powstaje w wyniku produkcji soku zostaje automatycznie odprowadzany do pojemnika.

Jeden proces wyciskania zapewnia aż 1,5 litra zdrowego soku. Można więc za jednym razem przygotować napój dla całej rodziny!

Sokowirówka Kenwood JE850

Sokowirówka Kenwood JE850 to urządzenie, które pozwala na uzyskanie dużej ilości soku zarówno z owoców, jak i warzyw. Jest prosta w obsłudze, dzięki czemu nie sprawi nikomu większych problemów.

Posiada silnik o mocy 1500 W, a także dwa systemy prędkości, które pozwalają na dostosowanie tempa pracy. Co ciekawe, pojemnik na sok pomieści aż 1,5 litra zdrowego napoju. Przy wyciskaniu powstaje oczywiście miąższ, który jest automatycznie odprowadzany do specjalnego pojemnika. Ponadto, sokowirówka posiada system ANTI-DRIP, który zapobiega kapaniu.

Cały sprzęt został wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu produkt ten jest niesłychanie wytrzymały i trwały. Z pewnością posłuży na minimum kilka dobrych lat!

Sokowirówka Clatronic AE 3532

Sokowirówka Clatronic AE 3532 zapewnia szybkie przygotowanie soków wyciskanych z owoców i warzyw, które bogate są w witaminy. Posiada ona silnik o mocy 1000 W, a także nawet 2 stopnie prędkości. Urządzenie to stworzone zostało z najwyższej jakości materiałów.

Jego obudowa wykonana jest ze stali szlachetnej. W skład całego zestawu wchodzi m.in. pojemnik na odpadki, dziobek do zlewania soku, zawór, który zapobiega kapaniu oraz sitko. Co ciekawe, wszystkie części są zdejmowane, dzięki czemu można łatwo je umyć np. w zmywarce.

Produkt ten wyróżnia się szybkim czasem pracy, gdyż jest w stanie dosłownie w kilka sekund przygotować przepyszny sok dla całej, dużej rodziny. Z pewnością świetnie się sprawdzi w każdej kuchni!

Najlepsza sokowirówka. Poradnik zakupowy

Dlaczego warto używać sokowirówki na co dzień?

Jeśli zdrowie nasze i naszych bliskich nie jest nam obojętne, warto przyjrzeć się temu, co wlewamy do swojego przełyku. Owocowe soki z całą pewnością są przepyszne, ale te stojące całymi miesiącami na sklepowych półkach niewiele mają wspólnego ze zdrowiem. Ten kto chociaż raz miał okazję spróbować świeżo wyciśniętego soku, doskonale wie, że nie ma on sobie równych.

Napoje z kartonika pod względem smakowym i zapachowym są znacznie gorsze. Czas najwyższy zainwestować w sokowirówkę, dzięki której możliwe stanie się codzienne przygotowywanie świeżych, ulubionych napojów. Od nas zależeć będzie to, z czego zostanie zrobiony sok, w jakich proporcjach.

Do wyboru mamy szereg warzyw i owoców, łącznie z ziołami. Dobrej jakości urządzenie do robienia soku posłuży nam przez wiele lat. Jest to świetny sposób na zdrowe soki dla całej rodziny, co wpłynie korzystnie na stan ich zdrowia i samopoczucie.

Sokowirówka jest urządzeniem dla każdego, przyda się niezależnie od wieku czy stosowanego modelu żywieniowego. Świeże soki uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli, łącznie ze seniorami. Wszędzie mówi się o tym, aby codziennie sięgać po kilka porcji warzyw i owoców w formie nieprzetworzonej. Trudno jednak czasem wcielić tą zasadę w życie, spożywając takie ilości produktów.

Sokowirówka wydobywa z warzyw i owoców wszystko co w nich najlepsze. Sok stanowi wobec tego bombę witaminowo-mineralną. Jest to dużo lepsze niż sztuczna multiwitamina z apteki. Przy niektórych dolegliwościach niemożliwe jest spożywanie na surowo owoców, szczególnie warzyw, dlatego zakup sokowirówki będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba martwić się o żadne problemy trawienne. Substancje odżywcze zawarte w świeżo wyciśniętym soku są najlepiej przyswajane przez organizm, odżywają go i wzmacniają układ odpornościowy.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze sokowirówki?

Przeglądając ranking sokowirówek, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Znaczenie ma moc urządzenia, która jest ściśle związana z wydajnością jego pracy. Nie warto zawracać sobie w ogóle głowy modelami o mocy poniżej 500 W. Istotny jest otwór wsadowy, przez który to wkłada się surowce do wyciśnięcia z nich soku. Im jego średnica będzie większa, tym szybciej i wygodniej będzie przygotować sok. Możliwe stanie się wkładanie większych kawałków warzyw i owoców, bez tracenia czasu na ich rozdrabnianie. Dalej mamy regulację prędkości sokowirówki.

Winna ona mieć co najmniej dwa tryby, czyli do twardych warzyw i dużo bardziej miękkich owoców. Na uwadze powinno się mieć również pojemność zbiornika na pulpę i pojemnika na sok. Jeśli nie chcemy co chwilę opróżniać tych zbiorników, warto wybrać te o większej pojemności.

Przygotowanie soku to jedno, ale po skończeniu wyciskania trzeba jeszcze umyć urządzenie, co może być nie lada wyzwaniem. Warto wobec tego zwrócić uwagę na kwestię czyszczenia sokowirówki. W nowoczesnych modelach producenci zadbali o to, aby czyszczenie było stosunkowo łatwe i szybkie. Podczas ich wybierania należy przyjrzeć się jakości wykonania. Chodzi tutaj o to, z czego i jak zostały zrobione poszczególne elementy urządzenia.

Wszystko to przekłada się na jego wytrzymałość i żywotność. Istotne będzie też to, czy sokowirówka zapewnia bezpieczne użytkowanie. Powinna być wyposażona w rożnego typu zabezpieczenia, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci i mogą mieć dostęp do urządzenia. Głośność pracy także jest znaczącym parametrem. Nie jest to cicho pracujące urządzenie, ale niektóre modele potrafią bardzo hałasować, co może być mocno uciążliwe.

Zaleca się zwrócić uwagę przy wyborze sokowirówki na producenta i wybrać urządzenie renomowanej marki, cieszące się dobrymi opiniami użytkowników. Na uwadze powinno się mieć również dodatkowe funkcje. Im będzie ich więcej, tym cena urządzenia bardziej wzrośnie.

Dodatkowe funkcje sokowirówek

Sokowirówki mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Niektóre z nich będą zbędne, dlatego najpierw należy określić swoje potrzeby i oczekiwania względem urządzenia.

W zależności od wybranego modelu sokowirówka może posiadać funkcję samooczyszczenia, separator piany, funkcję regulacji gęstości soku, blokadę kapania, funkcję miękkiego startu, technologię QuickClean, funkcję blendera kielichowego, wyświetlacz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI