Soundbary Ranking

Najlepszy soundbar – ranking, test, opinie

Soundbar to nic innego jak rodzaj głośnika, który służy jako dodatkowy panel dźwiękowy, który podłącza się przede wszystkim do telewizora przez gniazdo HDMI lub wejście optyczne. Co ciekawe, nie jest to pojedynczy głośnik, ale urządzenie wyposażone w znacznie większą ich ilość, mogącą sięgnąć do nawet dwunastu. Będzie to świetna alternatywa dla kina domowego. Dobrej jakości soundbar zapewni nieprzeciętnej jakości dźwięk, porównywalny to tego emitowanego przez kino domowe. Dostępne na rynku modele tego typu urządzeń różnią się od siebie pod wieloma względami – przede wszystkim parametrami technicznymi i wyposażeniem. Jeśli zależy nam na uzyskaniu pełnego dźwięku w swoim domu podczas oglądania telewizji czy grania w gry, warto zainwestować w soundbar. Jaki soundbar najlepszy? Sprawdź nasz ranking!

Opisy najlepszych soundbarów [Nasz Ranking]

Soundbar Samsung HW-Q70T Czarny

najlepszy soundbar

Soundbar Samsung HW-Q70T to urządzenie, które synchronizuje się z telewizorem. W ten sposób te dwa sprzęty wspólnie tworzą wciągający dźwięk, który pozwala na jeszcze głębsze zanurzenie się w oglądanych treściach.

Dźwięk z takiego urządzenia kierowany jest zarówno do przodu, ku górze, jak i nawet na boki. W ten sposób każda osoba bez większych problemów usłyszy wszystkie dialogi nawet przy niewielkiej głośności. Soundbar niesłychanie dobrze sprawdza się również w przypadku różnych, ciekawych gier.

Profesjonalny dźwięk potrafi jeszcze bardziej wciągnąć gracza w wirtualny świat i w ten sposób daje mu możliwość odczucia wszystkich scen jeszcze intensywniej niż dotychczas. Jest to gwarancja zadowolenia i satysfakcji!

Soundbar JBL Bar 9.1 Czarny

dobry soundbar

Soundbar JBL Bar 9.1 to nowość na polskim rynku. Ten system kina domowego obejmuje m.in. głośnik centralny, bezprzewodowy subwoofer i dwa odłączane głośniki surround. Urządzenie to zapewnia 820 W mocy, a także 10 calowy bas.

Co ciekawe, głośniki te gwarantują 10 godzin odtwarzania płynnego dźwięku. Dzięki temu wystarczy to nawet na cały, długi maraton filmowy. Należy również dodać, że soundbar ten zawiera specjalną technologię dźwięku przestrzennego, która z kolei zapewnia naprawdę niesamowite i przede wszystkim realistyczne wrażenia dźwiękowe.

Produkt ten z pewnością spełni oczekiwania nawet największych sympatyków filmów, kina, czy słuchaczy muzyki. Jest to gwarancja zadowolenia i satysfakcji!

Soundbar JBL Bar 5.1 czarny

soundbary ranking

Soundbar JBL Bar 5.1 to produkt, który zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę. Zapewnia on wyjątkowe wrażenia dźwiękowe podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Co ciekawe, zawiera on 10-calowy subwoofer, a także trzy wejścia HDMI.

Wyposażony jest również w dwa bezprzewodowe głośniki, które działają nawet do 10 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie to zaprojektowane jest w taki sposób, aby mogło współdziałać z telewizorem.

My natomiast mamy możliwość dzięki temu sterowania nim za pomocą pilota od telewizora. Jest to opcja, która zapewnia nam wygodę i komfort.

Soundbar Samsung HW-Q90R Czarny

soundbar samsung

Soundbar Samsung HW-Q90R to urządzenie, które zapewnia nam wielokanałowy, wciągający i przede wszystkim rzeczywisty dźwięk przestrzenny. W skład całego zestawu wchodzą chociażby głośniki główne, które skierowane są do góry.

Oprócz tego wyróżnia się również głośniki boczne, a także bezprzewodowe tylne kolumny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy liczyć na wspaniały dźwięk niezależnie od miejsca w danym pokoju. Całe urządzenie zapewnia również czyste i zrozumiałe dialogi. Wskutek tego wszystko zostanie przez nas przyswojone i nic nas nie ominie.

Sprzęt ten świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku oglądania filmów, słuchania muzyki, jak i nawet grania w różne gry. Warto postawić na urządzenie, które gwarantuje tak doskonałe doświadczenia dźwiękowe!

Soundbar LG SL4Y czarny

soundbary opinie

Soundbar LG SL4Y wyróżnia się przede wszystkim specjalną funkcją Adaptive Sound Control. Zapewnia ona m.in. dobranie najlepszych parametrów dźwiękowych. Urządzenie to zaopatrzone jest w wiele wejść takich, jak HDMI, czy wejście optyczne.

Co ciekawe, taki sprzęt może być podłączony do telewizora za pomocą Bluetooth lub złącza optycznego. W ten sposób można osiągnąć naprawdę niesamowite wrażenia dźwiękowe. Produkt ten sprawdzi się świetnie przy oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki, czy nawet graniu w różne gry.

Zapewnia on przeniesienie w strefę wirtualną, nierealną, a tym samym daje możliwość jeszcze mocniejszego przeżycia wszystkich wrażeń.

Yamaha MusicCast YAS-306 Soundbar Czarny

Soundbar Yamaha MusicCast YAS-306 to urządzenie, które wykorzystuje funkcje takie, jak Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. W ten sposób istnieje możliwość odtwarzania materiałów multimedialnych z różnych urządzeń elektrycznych.

Sprzęt jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu nikt nie ma większych problemów przy korzystaniu z niego. Soundbar ten posiada również specjalny układ AirSurroundX, który odpowiada przede wszystkim za wysoki poziom naturalności i wierności brzmienia.

Urządzenie to zapewnia także mocny bas, dzięki dwóm zintegrowanym subwooferom. To wszystko sprawia, że dźwięk wydostający się z tego sprzętu jest naprawdę najlepszej jakości.

Najlepszy soundbar. Poradnik zakupowy

Jakie zalety ma soundbar?

Jakość obrazu wyświetlanego na ekranie telewizora to jedno, ale niezwykle istotny będzie też emitowany dźwięk. Niestety w wielu przypadkach jakość tego drugiego pozostawia wiele do życzenia, szczególnie podczas oglądania filmu akcji czy rozgrywania potyczek w wirtualnym świecie gry. Lubimy, gdy jest głośno i wyraźnie, z uwydatnieniem specjalnych efektów dźwiękowych.

Przy braku kina domowego warto wspomóc się takim urządzeniem. Ma dużo większe możliwości niż wbudowane głośniki TV. Soundbar gra głośniej i wyraźniej, czyli można liczyć na lepsze efekty dźwiękowe. Nie zajmuje wiele miejsca i wtapia się w aranżację wnętrza. Możliwe jest odtwarzanie muzyki z urządzenia przenośnego typu smartfon, dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth lub Wi-Fi. Soundbar łączy się z większością urządzeń audio/wideo.

Zarówno montaż, jak również konfiguracja i montaż są bardzo proste. Nie trzeba martwić się żadną plątaniną kabli. Urządzenie to można z łatwością przenosić, przy niewielkich wnętrzach sprawdzi się idealnie. Nie trzeba nawet stawiać go na meblach, ale przymocować do ściany, oszczędzając przy tym wolną powierzchnię na np. blacie stolika RTV. Oczywiście soundbar nie zapewni takich wrażeń dźwiękowych jak dobre kino domowe, ale nadal można liczyć na duże możliwości tego niepozornego urządzenia.

Soundbar można wykorzystać na wiele sposobów. Pierwszym jest oglądanie filmów. Sprawdza się idealnie w przypadku nowych produkcji, w filmach akcji i fantasty, gdzie nie oszczędza się na specjalnych efektach dźwiękowych. Grając w gry na telewizorze, wspierając się soundbarem, można liczyć na uzyskanie lepszych doznań.

Dobre nagłośnienie podczas rozgrywek pozwala na usłyszenie większej ilości szczegółów. Jako, że obecnie mamy do dyspozycji wiele aplikacji do odtwarzania muzyki, telewizor coraz częściej zastępuje klasyczny sprzęt muzyczny. Dużo przyjemniej będzie się słuchało muzyki płynącej przez soundbar niż tylko przez fabryczne głośniki telewizyjne.

Na jaki soundbar się zdecydować?

Soundbary dostępne są w dwóch wersjach – jednoelementowej lub dwuelementowej. Jeśli zamierzmy wykorzystywać to urządzenie przede wszystkim do słuchania muzyki, to z pewnością wystarczy zakup modelu niskotonowego, który będzie wbudowany w listwę. Mniejsza moc wcale nie musi być w tym przypadku minusem, gdyż będzie można liczyć na lepszą spójność dźwiękową z pozostałymi głośnikami w pomieszczeniu.

W przypadku soundbarów z dwuelementową konfiguracją możliwe jest wydobycie większej głębi dźwięku, co ma szczególne znaczenie podczas oglądania filmów czy nawet grania na PlayStation. Wybór soundbara nie może być przypadkowy, ale dobrze przemyślany, mając na uwadze posiadany model telewizora.

Urządzenie to musi być kompatybilne z dekoderem dźwięku w telewizorze. Na uwadze powinno się mieć także rodzaje gniazd, aby nie okazało się przypadkiem, że nie będzie możliwości podłączenia urządzenia. Najpopularniejszymi zastosowaniami w soundbarze są porty USB i złącza HDMI, więc nie powinno być żadnych problemów z podłączeniem go do telewizora.

Kolejną kwestią jest ilość kanałów, co wiąże się z liczbą głośników w urządzeniu. Im lepsze efekty dźwiękowe chcemy uzyskać, tym liczba głośników powinna być większa. W przypadku modeli 2.0 można mówić o dwóch głośnikach, ale bez subwoofera. Z kolei przy zestawie 2.1 mamy do dyspozycji dodatkowy głośnik niskotonowy. Jeszcze lepsze efekty dźwiękowe zagwarantuje zestaw 5.1, czyli z pięcioma głośnikami i subwooferem.

W przypadku soundbarów ważna jest ich moc, ale nie działa tutaj zasada – im wyższa, tym lepiej. Moc ma związek z głośnością dźwięku, ale wskazuje też na to, ile ciepła będą w stanie rozproszyć głośniki. Na uwadze powinno się mieć parametr dotyczący pasma przenoszenia. Im zakres częstotliwości będzie szerszy, tym lepiej. Soundbary mogą posiadać wiele dodatkowych elementów, dzięki którym stają się dużo bardziej funkcjonalnymi urządzeniami.

Jako, że są one ścisłe powiązane z dźwiękiem, warto mieć na uwadze funkcje dotyczące właśnie tego parametru. Soundbarami generującymi dobrej jakości dźwięki są te wyposażone w technologie: virtual surround sound, crystal amplifier plus, Dolby Atmos, Dolby Digital. Mile widziana jest również możliwość regulowania tonów niskich i wysokich.

Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze soundbarów?

Wybierając soundbar, należy zwrócić uwagę na kwestię łączności. Jeśli podłączanie urządzenia do telewizora za pomocą kabla nie jest dla nas wygodnym rozwiązaniem, należy poszukać modelu z modułem Wi-Fi lub Bluetooth. Chodzi tutaj o komunikację bezprzewodową, czyli możliwość łączenia się soundbara zdalnie z urządzeniami przenośnymi typu smartfon czy tablet. Wszystkimi parametrami można wówczas sterować z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

Niektóre soundbary mają wbudowane radio czy nawet odtwarzacz płyt CD/DVD. Montaż także ma znaczenie. Najczęściej jest tak, że soundbar musi znajdować się w pobliżu telewizora. Dotyczy to podstawowych modeli tych urządzeń, które stanowią panel dźwiękowy. Te bardziej rozbudowane mogą być nawet zawieszane na ścianie. Przy wyborze soundbarów nie bez znaczenia będzie marka sprzętu.

Warto wybierać produkty renomowanych producentów, co przekłada się na gwarancję wysokiej jakości dźwięku, wytrzymałość i żywotność urządzenia. Godne polecenia są marki takie jak Samsung, Sony, Sharp, Creative, LG, JBL Bar, Panasonic. W doborze właściwego soundbara pomoże ranking.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI