Środek Do Czyszczenia Felg i Opon – Ranking i Opinie

Najlepsze preparaty do czyszczenia felg– ranking, test, opinie

O samochodową karoserię dba się dość regularnie, za to często najbardziej zabrudzoną częścią auta są koła – a mówiąc dokładniej felgi. Bardzo często prezentują się one znacznie poniżej oczekiwań – czy to zanieczyszczone błotem czy np. zabrudzone przez wulkanizatorów w trakcie wymiany opon. Ten element auta może jednak prezentować się naprawdę dobrze, tym bardziej że wyczyszczenie felg nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Sprawę jeszcze bardziej ułatwia to, że producenci chemii samochodowej wychodzą naprzeciw właścicielom aut, proponując im różnorodne produkty przeznaczone do tego rodzaju prac. Takie preparaty zostały uporządkowane w rankingu, dzięki czemu łatwo można wybrać te najlepsze dla swojego samochodu.

Opisy Najlepszych środków do czyszczenia felg i kołpaków [NASZ RANKING]

Karcher RM 667 środek do czyszczenia felg

preparat do czyszczenia felg karcher

Skuteczny środek do czyszczenia felg od znanej i renomowanej marki. Świetnie radzi sobie z popularnymi zabrudzeniami, które mogą znaleźć się na felgach. Radzi sobie z solą drogową, pyłem hamulcowym, zaburzeniami emisyjnymi, drogowymi oraz błotem.

Cechą charakterystyczną preparatu jest zmiana koloru. Gdy należy go spłukać płyn staje się czerwony. Stąd wiadomo, że brud został już rozpuszczony. Środek ten nie zawiera kwasów. Jest bardzo efektywny i dociera we wszystkie zakamarki. Dzięki temu mycie felg przebiega bez problemów.

TENZI 600ml Krwawa felga Preparat do czyszczenia felg

środek do czyszczenia felg ranking

Krwawa felga to jeden z najbardziej charakterystycznych preparatów do czyszczenia felg. To, co go wyróżnia to bardzo wyróżniający się efekt krwawiących felg. Polega on na tym, że następne zabrudzenia nie przyczepiają się do felgi, ale spływają po niej.

Ten preparat do czyszczenia felg doskonale sprawdza się do usuwania zabrudzeń metalicznych np. pyłu z klocków hamulcowych. Środek jest wydajny i efektywny. Ma gęstą konsystencję. Można stosować go na felgach chromowanych, lakierowanych oraz aluminiowych.

SONAX Xtreme Do czyszczenia felg Super efekt 500 ml

skuteczne czyszczenie felg

SONAX Xtreme to preparat do czyszczenia felg, który jest przeznaczony do mycia kołpaków, felg stalowych i aluminiowych. To wydajny środek o neutralnym pH. Nie zawiera kwasów, więc można używać go również na felgach lakierowanych.

Jest to środek w atomizerze, co ułatwia jego prostą aplikację. Środek bez trudu rozpuszcza drogowy brud – oleje, ślady po gumie, asfalcie oraz zapieczony pył hamulcowy. To środek dość uniwersalny, który może być użyty przez amatorów oraz profesjonalistów zajmujących się detalingiem.

Moje Auto – silnie czyszczący środek do czyszczenia felg – atomizer 650 ml

Moje Auto to bardzo silnie działający środek do czyszczenia felg. Pomaga on pozbyć się z nich najbardziej popularnych zabrudzeń drogowych – soli, błota, pyłu hamulcowego, asfaltu itd. Jest on sprzedawany w formie poręcznego atomizera, który jest efektywny i wydajny.

Środek dobrze rozpuszcza zanieczyszczenia, więc jest skuteczny. Nadaje się on do mycia felg aluminiowych, stalowych oraz kołpaków. Można też myć przy jego pomocy felgi lakierowane. Jest uniwersalny i praktyczny. Jego kolejną zaletą jest ekonomiczne opakowanie.

K2 ROTON – CZYSZCZENIE FELG – 5L

k2 roton

K2 ROTON – CZYSZCZENIE FELG to środek do czyszczenia felg, który jest zapakowany w wyjątkowo duże i ekonomiczne opakowanie. Jest on dedykowany profesjonalistom oraz osobom, które często czyszczą felgi w swoich pojazdach.

Służy on do rozpuszczania zabrudzeń np. błota, pyłu z klocków hamulcowych oraz osadów z soli drogowej. Płyn jest bezpieczny do czyszczenia felg lakierowanych. Wyróżnia go to, że gdy jest gotowy do spłukania, to przybiera on charakterystyczną czerwoną barwę. Określa się to krwawieniem felgi.

Najlepsze środki do czyszczenia felg. Poradnik zakupowy

Pielęgnacja felg z aluminium

Te montowane w autach obręcze są cały czas narażone na działanie różnorodnych czynników. Są to: błoto, sól drogowa zimą, pył hamulcowy, czasem też smoła. Czynniki te wpływają negatywnie na powłokę lakierniczą felg. Do tego niewłaściwa konserwacja (albo jej brak) mogą skutkować ich zniszczeniem. Zmniejsza to komfort jazdy, ale przede wszystkim nie wygląda zbyt dobrze. Dlatego też o felgi aluminiowe trzeba dbać: odpowiednio oraz systematycznie.

Warto bowiem pamiętać, że nawarstwiająca się pokrywa kurzu i pyłu stworzy masę, która będzie coraz trudniejsza do usunięcia. Pierwszy raz felgi warto wyczyścić i poddać pielęgnacji jeszcze przed ich montażem. Dobrym pomysłem jest pokrycie ich wtedy specjalnym woskiem. Zabezpieczy on ich powierzchnię przed osadzaniem się brudu, a także ułatwi późniejsze, regularne mycie. Przed ponownym nałożeniem wosku felgi trzeba zawsze dokładne umyć i wysuszyć. Konserwacja felg zawsze powinna odbywać się przy pomocy specjalistycznych preparatów. Czyste felgi będą nie tylko dobrze wyglądać, ale też łatwiej będzie je utrzymywać w doskonałej formie.

Skuteczne czyszczenie felg

Do gruntownego i dokładnego czyszczenia (które powinno się odbywać mniej więcej raz na miesiąc, by zapewnić felgom ciągłą ochronę), potrzebne będą ścierki, gąbka, czasem też pędzelki oraz właściwie dobrany środek do czyszczenia felg. Bardzo ważne jest, by używane w tym celu gąbki i szmatki nie miały w aucie żadnego innego zastosowania. Osadzone na nich drobinki piasku czy resztki detergentu, mogą bowiem oddziaływać niekorzystnie na karoserię albo inne elementy auta. Czyszczenie powinno odbyć się w kilku krokach:

– Sprawdzenie czy felgi są zimne. Jest to moment bardzo ważny, ponieważ mycie felg zaraz po długiej jeździe nie przyniesie właściwych efektów. Czyszczenie rozgrzanych felg może naruszyć ich lakier. Do tego szybciej wysychające woda i środek do mycia, będą tworzyć nieestetyczne zacieki.
– Spłukanie części zabrudzeń przy użyciu wyłącznie wody.
– Naniesienie na obręcz środka do czyszczenia felg.
– Usuwanie zabrudzeń ze wszystkich zakamarków przy pomocy gąbki i pędzelków (z uwagą co do tego, by preparat do czyszczenia nie zdążył wyschnąć).
– Spłukanie całości dużą ilością wody.

Opisane wcześniej czynności należy powtarzać aż do momentu uzyskania pożądanego efektu. Wszelkie mankamenty można sprawdzać rotując koło. Po zakończonym czyszczeniu bardzo ważne jest dokładne wypłukanie zastosowanego preparatu z obręczy. Na koniec felgę warto
zabezpieczyć woskiem (po wytarciu jej do sucha ścierką). Najlepsze efekty w utrzymaniu dobrego stanu felg przyniesie ich regularne mycie ręczne. Wspomóc się można w nim myjką ciśnieniową. Trzeba jednak zachować wtedy bezpieczną odległość (10-15 cm) dyszy od obręczy. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia przewodów hamulcowych.

Który środek do czyszczenia felg wybrać?

Oczywiście musi być to preparat jak najbardziej skuteczny, dlatego że na obręczach osadza się brud z otoczenia oraz „zapiekają się” opiłki z warstwy ściernej klocków hamulcowych. Pomóc w ich usunięciu może więc produkt, który znalazł się w rankingu tych najlepszych i najbardziej sprawdzonych. Na rynku dostępne są obecnie bezpieczne, naprawdę różnorodne środki przeznaczone do konserwacji obręczy. Można je dostać w różnych kategoriach cenowych.

Charakteryzują je także różne formy: płyn, żel, spray, Wybierając preparat do czyszczenia felg zwraca się oczywiście uwagę na jego cenę. Oprócz tego warto jednak zapoznać się z jego etykietą, opisem i instrukcją użytkowania. Pomoże to zweryfikować czy dany środek można będzie bezpiecznie zastosować do posiadanego modelu auta. Każdy preparat do mycia felg z rankingu musi być zawsze użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta. Tylko wtedy będzie miał korzystny wpływ na obręcz i nie doprowadzi np. do jej odbarwienia. Warto wiedzieć, że najmniej inwazyjne będą produkty o neutralnym pH.

Felg aluminiowych nie powinno się myć przy użyciu środków produkowanych na bazie kwasów. Mają one bowiem negatywny wpływ na powłokę lakierniczą. Przy felgach chromowanych trzeba skorzystać ze specjalnych preparatów przeznaczonych do chromu. Ułatwią one usunięcie zabrudzeń i zarazem przywrócą obręczom blask. Unikać trzeba „sposobów domowych”: szamponu czy chemii gospodarczej, które mogą pogorszyć wygląd felg. Zawsze trzeba wyposażyć się w środki dedykowane do tego typu zadań.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI