Suszarka Do Ubrań – Ranking i Opinie

Najlepsze suszarki do ubrań – ranking, test, opinie

Suszarka do ubrań – pomoc w domowych obowiązkach. Z wyciągniętymi z pralki ubraniami jest jeden problem – są mokre i trzeba je jakoś wysuszyć. Przy sprzyjających warunkach pogodowych można wywiesić ubrania na zewnątrz, gdzie zostaną owiane powietrzem i wysuszone promieniami słońca. Niestety nie zawsze jest taka możliwość, a rozwieszanie mokrych rzeczy w domu/na grzejnikach to bardzo zły pomysł – podniesie się poziom wilgotności w pomieszczeniu, co z kolei zwiększa ryzyko rozwoju patogennych grzybów i pleśni. Na szczęście mamy coś niezwykle praktycznego, co ułatwi życie. Z pomocą przychodzi suszarka do prania, dzięki której możemy wyciągać idealnie wysuszone rzeczy, gotowe do założenia czy schowania do szafy.

Opisy Najlepszych Suszarek Do Prania [NASZ RANKING]

Suszarka do ubrań Whirlpool STU92E EU

suszarka do ubrań elektryczna

Whirlpool STU92E EU to suszarka do ubrań w klasie energetycznej A++. Na pierwszy rzut oka od produktów konkurencji wyróżniają ją duże, czarne drzwi. Mogą one być wykorzystane jako element dekoracyjny łazienki lub pralni. Suszarkę tą cechuje wysoka efektywność i duża ładowność. Dzięki temu na jeden wsad można włożyć sporo ubrań, a później nie trzeba martwić się ich dosuszaniem.

Do zalet z pewnością trzeba też zaliczyć duży i czytelny wyświetlacz. Za jego pośrednictwem można wygodnie sterować urządzeniem i kontrolować jego pracę. Suszarka może pracować w wielu trybach i systemach, co pozwala na dobranie programu najlepszego dla danego typu odzieży.

Suszarka do ubrań Electrolux EW8H458BP PerfectCare

suszarka do ubrań ranking

Electrolux EW8H458BP PerfectCare to suszarka do ubrań w klasie energetycznej A++. To inteligentne urządzenie, które dostosowuje czas pracy do poziomu wilgotności umieszczonych w nim ubrań. Jest ono wyposażone także w funkcję DelicateCare, która polega na dostosowaniu parametrów suszenia do konkretnych tkanin.

Dzięki temu suszarka może pielęgnować odzież i spada ryzyko, że coś zostanie uszkodzone. System GentleCare umożliwia suszenie w niższych temperaturach, niż w tradycyjnych suszarkach kondensacyjnych. Ciekawostką może też być funkcja opóźnionego startu oraz aż cztery możliwości zamontowania drzwiczek do suszarki.

Suszarka Samsung QuickDrive DV90N62632W

suszarka do ubrań samsung

Samsung QuickDrive DV90N62632W to suszarka do ubrań w klasie energetycznej A+++. To urządzenie, które nie tylko suszy ubrania, ale też nie potrzebuje do tego dużych ilości prądu. Urządzenie można sterować przy pomocy specjalnej aplikacji na smartphone’a. Urządzenie posiada kilka różnych trybów suszenia.

Ich czas można obserwować na dużym wyświetlaczu LCD. Suszarka jest łatwa w obsłudze i dość cicha. Wyróżnia ją też pojemny bęben. Dzięki niemu suszarka może w jednym momencie wysuszyć sporą ilość ubrań. Warto też zwrócić uwagę na ciekawy design, który będzie dobrze prezentował się w każdej pralni i łazience.

Suszarka BEKO MDF7444CXM

suszarka beko

BEKO MDF7444CXM to suszarka, która wyróżnia się designem. To wyjątkowe urządzenie w przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli innych marek jest szare. Jest to suszarka do ubrań o ładowności 7 kg. Posiada ona wiele funkcji takich, jak program zmniejszający ilość zagnieceń na ubraniach oraz programy do tkanin delikatnych.

Suszarka jest wyposażona w duży wyświetlacz, na którym pokazuje się czas pozostały do końca procesu. Dużym ułatwieniem są ogromne drzwiczki. Dzięki temu łatwo jest załadować do bębna kołdry, koce i zasłony. Na koniec programu uruchamia się sygnał dźwiękowy, który nie pozwala go przegapić.

Suszarka Siemens selfCleaning Condenser WT7U46EPL

Siemens selfCleaning Condenser WT7U46EPL to suszarka do ubrań, która na pierwszy rzut oka przypomina pralkę. Jest to urządzenie w klasie energetycznej A++, co jak na suszarkę jest bardzo dobrym wynikiem. Jej użytkownicy chwalą ją za cichą i wydajną pracę. Suszy ona w sposób skuteczny, więc można zapomnieć o rozwieszaniu wilgotnych ubrań.

Kolejnym plusem jest spora ładowność suszarki. Dzięki temu można wysuszyć jednorazowo sporo ubrań. To doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, w których prania jest naprawdę dużo. Ten model suszarki wyróżniają też dodatkowe funkcje, które usprawniają utrzymanie jej w czystości.

Suszarka Amica AWD83LCiBT

suszarka do ubrań opinie

Suszarka do ubrań Amica to produkt zdecydowanie należący do marki premium. Jest opcją, która ułatwi Ci życie. Masz dosyć wielogodzinnego suszenia swoich ubrań, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdzie popadnie? Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu nie będziesz tracić czasu na nie przyjemne wieszanie prania.

Suszarka posiada wysokiej jakości parametry klasy energetycznej A+++. To nie tylko inwestycja w pewnego rodzaju wygodę życia ale i środowisko. Roczny koszt zużycia przy tej klasie to około 180kWh co przekłada się na roczny koszt w wysokości 99 złotych. Cena zatem 2499 urządzenia jest bardzo konkurencyjna.

Najlepsza suszarka do ubrań, czy warto? Przewodnik zakupowy

Latem nie ma najmniejszych problemów z wypranymi ubraniami, które możemy wywiesić na zewnątrz w przydomowym ogrodzie na lince lub na tarasie. Wystarczy nam do tego zwykła suszarka stojąca, która może być mniejsza lub większa, w zależności od potrzeb. Co jednak zrobić w przypadku niesprzyjającej aury pogodowej – zimna, opadów atmosferycznych? Nie ma wtedy szans na to, że nasze pranie wyschnie. Niektóre osoby rozkładają mokre rzeczy na piecach czy grzejnikach albo po prostu rozwieszają wszystko na zwyklej suszarce do prania i pozostawiają w pomieszczeniu.

Jeśli nie chcemy mieć w domu grzybów i pleśni, nieprzyjemnego zapachu stęchlizny i roztoczy, lepiej nie praktykować suszenia prania w domu. Rozwiązaniem dla tego problemu będzie kupienie mechanicznej suszarki do prania. Wiąże się to oczywiście z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, ale mówimy tutaj o długoletniej inwestycji, wygodzie i komforcie. Brak wilgoci w domu pomoże utrzymać zdrowy mikroklimat, na ścianach nie będą pojawiać się nieestetyczne ślady chorobotwórczych grzybów.

Samo rozwieszanie prania jest czasochłonne i męczące, a trzeba robić to przecież regularnie, szczególnie przy wielu domownikach. W przypadku suszarki do prania można zaoszczędzić sporo czasu i przeznaczyć go na coś bardziej przyjemnego czy pożytecznego. Wystarczy wyjąć ubrania z pralki, włożyć je do suszarki, a po zakończeniu programu będziemy mieć już w ręce rzeczy wysuszone i gotowe do użycia.

Można mieć pewność co do tego, że ubrania będą przyjemnie miękkie w dotyku i pachnące. W przypadku suszenia na zewnątrz trzeba liczyć się ze sztywnością ubrań przy nadmiernym promieniowaniu słonecznym, blaknięciem koloru, przyspieszonym niszczeniem materiału. Cały zapach może też wywietrzeć lub tkanina nasiąknie jakimiś nieprzyjemnymi zapachami z zewnątrz. Nie mówiąc już o zanieczyszczeniach znajdujących się w powietrzu.

Co jeszcze przemawia za wyborem suszarki do prania?

W przypadku suszarki do ubrań można mówić o wielofunkcyjności. Zwykle mamy do wyboru przeróżne programy, dzięki czemu dopasujemy je do rodzaju rzeczy, które chcemy wysuszyć w urządzeniu. Nie trzeba martwić się o delikatne ubrania, takie które powinny być traktowane niską temperaturą. Pojemność i ładowność suszarek do prania jest na tyle duża, że nie ma problemu ze zamieszczeniem wszystkiego do nich.

Można z łatwością załadować kołdrę, pościel, ręczniki, grube bluzy i swetry, jeansy, kurtkę puchową i wiele więcej. Wysuszenie tego wszystkiego w tradycyjny sposób byłoby bardzo problematyczne i zajęło sporo czasu. Suszarka do prania poradzi sobie w każdej sytuacji, niezależnie od rodzaju włożonych do niej ubrań. Sprawność tego typu urządzeń jest bardzo satysfakcjonująca.

Bardzo często jest tak, że ubrania wyjęte z suszarki do prania nie są wcale wymięte, przez co nie wymagają już prasowania. Ponownie zaoszczędzamy dużo czasu i energii. Ważne będzie to, aby jak najszybciej wyjąć z bębna wysuszone rzeczy, co pozwoli uniknąć dodatkowych zagnieceń. Jakość ciuchów również pozostanie taka sama. Nie trzeba martwić się o zniszczenie struktury tkanin.

Dużą zaletą korzystania z suszarek do prania jest to, że nie trzeba przejmować się żadnym nieprzyjemnym zapachem stęchlizny. Obsługa tego urządzenia nie sprawia jakichkolwiek problemów, jest prosta i intuicyjna. Nawet starsze osoby sobie poradzą, dzięki czemu ich życie także stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Przeglądając ranking suszarek do prania, można znaleźć przeróżne modele, dopasowane do potrzeb i preferencji użytkownika.

Suszarka do ubrań jaką wybrać

Decydując się na zakup suszarki do prania, należy najpierw zastanowić się nad tym, jaki wybrać rodzaj tego urządzenia. Pierwszą opcją będzie suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, czyli sprzęt wyposażony w pompę ciepła. Jest to ekonomiczne i ekologiczne, bo pompa ta zasilana jest energią pozyskaną z powietrza, czyli odnawialnego źródła energii.

Pozwala na suszenie w jak najniższej temperaturze, przez co nawet delikatne tkaniny w żaden sposób nie ucierpią. Dodatkowo można liczyć na mniejsze rachunki za prąd. Tego typu urządzenia mają zwykle funkcję samooczyszczenia, co stanowi kolejne udogodnienie. Można też kupić suszarkę kondensacyjną z grzałką, którą podłącza się do kanalizacji.

Innym rozwiązaniem będzie suszarka do ubrań wywiewowa, którą można polecić do pomieszczeń służących jako pralnia z siecią sanitarną. Wadą tego urządzenia jest odprowadzanie wilgoci pobranej z prania na zewnątrz, przez co zwiększa się poziom wilgotności w pomieszczeniu. Sprzyja to z kolei namnażaniu się patogenów. Koniecznością staje się wobec tego instalacja sprawnego systemu wentylacyjnego, aby się przed tym uchronić.

Nie obejdzie się bez zastosowania specjalnego przewodu odprowadzającego. Alternatywą będzie zakup pralko-suszarki, czyli jednego urządzenia łączącego w sobie funkcje dwóch różnych. Jest to bardzo praktyczne, bo można wyprać i zaraz wysuszyć pranie. Zaoszczędzimy czas i miejsce w pomieszczeniu. Trzeba jednak liczyć się z mniejszą trwałością i wydajnością w przypadku takich wielofunkcyjnych urządzeń. Ponadto część wypranych ubrań i tak się nie zmieści do komory suszącej.

Przy wyborze suszarek do prania powinno się mieć na uwadze kilka istotnych kwestii: sposób sterowania, montaż, pojemność bębna, klasę energetyczną. Do tego dochodzą jeszcze różne dodatkowe funkcje i programy. Wymienić można opóźnienie startu, zabezpieczenie przed dziećmi, czujnik czyszczenia filtra, podświetlany bęben, program do prasowania/szafy. Przydać mogą się też obroty w dwóch kierunkach, funkcja pary i redukcji zagnieceń, automatyczne ważenie ubrań.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI