Szczoteczka Soniczna – Ranking i Opinie

W tym artykule przygotowaliśmy ranking szczoteczek sonicznych. Szczotkowanie zębów nie jest łatwe i według stomatologów większość ludzi nie wie jak to dobrze robić. Nie ma w tym niczego dziwnego.

Dbanie o zęby, które są skomplikowaną strukturą, a nie wszystkie ich powierzchnie są tak samo łatwo dostępne jest po prostu dość trudne i wymaga czasu, stosowania odpowiedniej szczoteczki, nici dentystycznych i właściwie dobranej do swoich potrzeb pasty.

Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwala uprościć mycie zębów do minimum, przy jednoczesnym uzyskaniu wielkiej skuteczności. Rozwiązaniem tym są szczoteczki soniczne, których ranking znaleźć można na naszej stronie.

Najlepsze szczoteczki soniczne

Philips Sonicare DiamondClean Smart HX9924/17

najlepsza szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean Smart jest w stanie usunąć do dziesięciu razy więcej płytki nazębnej, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach.

Kolejnym atutem omawianego urządzenia jest fakt, że dziąsła będą siedem razy zdrowsze w ciągu zaledwie 14 dni od momentu rozpoczęcia stosowania szczoteczki. Ponadto dzięki szczoteczce sonicznej można pozbyć się nawet do 100% przebarwień w ciągu 3 dni pierwszych dni. Produkt jest także w stanie dotrzeć do najbardziej ukrytych bakterii.

W ten sposób użytkownik będzie mógł cieszyć się ze świeżego oddechu przez cały dzień. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean Smart jest jednym z najbardziej kompleksowych na rynku rozwiązań przeznaczonych do higieny jamy ustnej.

Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44

dobra szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 w odróżnieniu od zwykłych szczoteczek, pozwala na dokładne wyczyszczenie, nawet ciężko dostępnych miejsc między zębami, gdzie zwykłą szczoteczka w ogóle nie może dosięgnąć.

Dzięki technologii sonicznej, która poprzez szerokie włosie szczoteczki i wysoką częstotliwość drgań, z siłą nawet 60000 drgań na minutę, pozwala nam na szybką poprawę koloru naszych zębów.

Niestety wiele osób nie wie, jak powinno się używać odpowiednio szczoteczki, na szczęście na szczoteczka dzięki czujnikowi nacisku powie nam kiedy zbyt mocno naciskamy na szczoteczką na zęby, dzięki czemu nie będziemy musieli się przejmować nieskutecznym czyszczeniem zębów.

Philips Sonicare Let’s Start HX6212/90

ranking szczoteczek sonicznych

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare już w ciągu dwóch pierwszych minut pomaga osiągnąć efekt, który przy szczoteczce manualnej zabiera miesiąc czasu.

62 tysiące ruchów na minutę, miękkie włosie oraz ergonomiczny kształt główki szczoteczki, sprawiają, że wszystkie trudno dostępne miejsca pozostają czyste. Szczoteczka soniczna, rekomendowana przez stomatologów na całym świecie, świetnie sprawdzi się w przypadku osób noszących aparat ortodontyczny.

Czas skutecznego szczotkowania wyznacza Smartimer, a funkcja Łatwy Start umożliwia zwiększanie intensywności szczotkowania i przyzwyczajenia się do działania szczoteczki.

ORAL-B Pulsonic Slim Luxe 4200

szczoteczka soniczna oral-b

Szczoteczka soniczna do zębów Oral-B Pulsonic Slim Luxe gwarantuje użytkownikom zdrowsze dziąsła w ciągu zaledwie 4 tygodni. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że produkt dzięki temu, że jest wąski i lekki doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży.

Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że wydłużona główka szczoteczki sonicznej będzie drgała przede wszystkim dzięki zastosowaniu niezwykle łagodnej technologii dźwiękowej. Warto wiedzieć, że wykonywanych jest 31 tysięcy wibracji w ciągu minuty. Usuwane są w ten sposób różnego rodzaju przebarwienia powierzchniowe.

Użytkownik ponadto ma możliwość wybrania jednego z trzech trybów gwarantujących komfort. Można zdecydować się na tryb czyszczenie codziennego, delikatnego czyszczenia albo tryb wybielania.

SEYSSO Carbon Basic Black

SZCZOTECZKA SONICZNA SEYSSO BASIC BLACK zawiera trzy programy pracy. W ten sposób zapewnia nam możliwość ustawienia jej prędkości według własnych, indywidualnych potrzeb.

Oprócz tego daje nam również tryb masażu dziąseł przy jednoczesnym delikatnym czyszczeniu naszych zębów. Co ciekawe, szacowany czas działania szczoteczki to aż 6 tygodni, co jest jej naprawdę wielką zaletą. Wynika to z faktu, iż posiada ona litowo-jonowy akumulator. Warto dodać, iż produkt ten wykorzystuje wszystkie zalety technologii sonicznej, a na całą jego pracę zapewniona zostaje Państwu aż 2 letnia gwarancja.

Zdecydowanie jest to produkt warty polecenia m.in. ze względu na wszystkie wcześniej wymienione zalety, ale także jego atrakcyjną, niską cenę.

Szczoteczki soniczne – co należy o nich wiedzieć?

Szczoteczki soniczne to jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań, które wykorzystywane są dzisiaj w walce o piękny i zdrowy uśmiech. Ten typ szczoteczki wykorzystuje fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości, które nie są słyszalne dla człowieka. Wprawiają włókna w drgania i powodują powstanie tak zwanego ruchu wymiatającego.

Jednocześnie ruch ten w połączeniu z odpowiednimi dźwiękami przyczynia się do powstania dynamicznego przepływu tak zwanych mikro bąbelków  Sięgają nawet kilku milimetrów poza końcówki włosia, dzięki czemu można wyczyścić nawet trudno dostępne przestrzenie między zębami. Taka technologia pozwala na skuteczne usuwanie nie tylko resztek jedzenia, ale również kamienia nazębnego, czy trudno usuwalnych przebarwień.

Różne tryby pracy

Zwracaj uwagę, czy szczoteczka soniczna, którą zamierzasz kupić ma różne tryby pracy. Wiele dostępnych na rynku modeli to modele prawdziwie wielofunkcyjne. Pozwalają na regulowanie zarówno kierunku, wychylenia, jak i szybkości ruchu włosia. Większość szczoteczek działa ze stałą prędkością. Jednak niektóre modele początkowo płynnie ją zwiększają w pierwszej fazie szczotkowania, dzięki czemu dziąsła mogą się łatwiej przyzwyczaić do szczoteczki.

Możesz też sprawdzić, czy szczoteczka wyposażona jest w alarm dźwiękowy, który można łatwo ustawić, a który pozwala na lepszą kontrolę nad czasem szczotkowania. Niektóre z najnowocześniejszych modeli szczoteczek tego rodzaju wykorzystują również technologię fal ultradźwiękowych. Inna częstotliwość fal, niż w przypadku dźwięków, które odpowiedzialne są za poruszanie włosia. Takie urządzenia nie tylko czyszczą zęby, ale również aktywnie zmniejszają ilość szkodliwych bakterii w jamie ustnej.

Cena szczoteczki sonicznej i końcówek do niej

Szczoteczki tego rodzaju nie są tanimi urządzeniami. Choć oczywiście ich ceny znacznie spadły, w porównaniu do momentu, w którym to rozwiązanie dopiero wchodziło na rynek. Jednak w dalszym ciągu za szczoteczkę wysokiej jakości trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Dlatego właśnie bardzo często dwie osoby decydują się na korzystanie z jednego urządzenia wspólnie.

Można to zrobić łatwo i higienicznie, ze względu na to, że właściwą częścią roboczą szczoteczki są wymienne końcówki. Kupując szczoteczkę dla siebie należy jednak zwrócić uwagę również na ceny dostępnych końcówek. W niektórych przypadkach inwestycja w drogi model może opłacać się właśnie dlatego, że końcówki do niego są tanie. Z kolei w przypadku modelu znacznie tańszego może być zupełnie odwrotnie (co oczywiście powoduje, że nie jest on wcale tak tani, jak się na początku wydawało). Porównując ze sobą ceny szczoteczek należy więc wziąć pod uwagę więcej, niż tylko cenę urządzenia na sklepowej półce.

Różne rodzaje końcówek

Pamiętaj, że końcówki do szczoteczek sonicznych mogą być bardzo różne. Dostępne są końcówki o miękkim i nieco twardszym włosiu. Podobnie jak w przypadku szczoteczek tradycyjnych. Są również przeznaczone specjalnie do wybielania zębów, dopasowane do potrzeb osób noszących aparat korekcyjny, czy mających specyficzne problemy z uzębieniem.

Dlatego warto abyś uwzględniał również tę kwestię. Wiele dostępnych na rynku modeli szczoteczek ma w wersji podstawowej tylko jedną końcówkę, a z kolei inne – większy ich wybór. Należy również pamiętać o koniecznym sprawdzeniu cen końcówek, które nas interesują. Nie bez znaczenia jest również dostępność.

Trzeba pamiętać, że wielu producentów pojawia się i znika z polskiego rynku, co może oznaczać, że za rok, czy dwa końcówki do naszej szczoteczki nie będą już wcale łatwe do kupienia. Warto więc skoncentrować się na markach o ugruntowanej pozycji.

Ładowarka do szczoteczki

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na szybkość ładowania. Może przekładać się na to, czy szczoteczka do zębów będzie faktycznie dla nas dostępna zawsze wtedy, kiedy będziemy tego chcieli. Dobre jakości szczoteczki są często wyposażone w ładowarki indukcyjne, dzięki czemu naładujesz ją szybko, zawsze jest gotowa. Ciekawym rozwiązaniem jest obecność na ładowarce miejsca na dodatkowe końcówki. Pozwala to na korzystanie z urządzenia przez więcej niż jedną osobę.

Jakość i trwałość baterii

Istotną kwestią są również baterie, które służą do napędzania szczoteczki. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, na ile godzin pracy przewidziany jest akumulator, czyli jak szybko trzeba będzie wymienić go na nowy (przy okazji warto również sprawdzić ceny akumulatorów).

Jakość baterii (przede wszystkim pojemność) ma oczywiście również wpływ na to, jak długo będzie można korzystać z urządzenia bez ładowania. Dobrze jest w tym kontekście zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Niektóre modele szczoteczek skonstruowane są w taki sposób, że tempo pracy utrzymywane jest zawsze na stałym, zadanym poziomie, niezależnie od stopnia naładowania baterii.

Czy łatwo zabrać szczoteczkę na wakacje?

Jest jeszcze jeden szczegół, który dla wielu osób może okazać się bardzo istotny. Niektórzy producenci dołączają do swoich szczoteczek poręczne etui, w którym zmieścić się może nie tylko szczoteczka wraz z ładowarką, ale również wymienne końcówki. Takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu osobom, które dużo podróżują, albo korzystają ze szczoteczki również w miejscu pracy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI