Szlifierka Do Gipsu – Ranking i Opinie 2021

Najlepsza żyrafa do gładzi – ranking, test, opinie

W przypadku prac remontowo-budowlanych nieocenionym elementem wyposażenia okazuje się być szlifierka do gipsu. To właśnie dzięki temu profesjonalnemu sprzętowi możliwe staje się bezpyłowe szlifowanie ścian i sufitów. Jeśli komuś zależy na zredukowaniu do minimum zapylenia pomieszczeń w trakcie wykonywanych prac, wyposażenie się w szlifierkę do gipsu będzie idealnym wyborem.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu urządzeń, dzięki czemu można dobrać model dostosowany do swoich aktualnych potrzeb i oczekiwań. Przy wyborze tego sprzętu należy mieć na uwadze to, jak często będzie użytkowany i do jakiego rodzaju powierzchni. Urządzenie powinno mieć odpowiednio dużą moc i powierzchnie do szlifowania, ale nie może być zbyt ciężkie, bo utrudni to jego użytkowanie.

Opisy najlepszych szlifierek do gipsu [Nasz Ranking]

Flex Gse 5 R + Tb-L 230/Cee

Funkcjonalna szlifierka do ścian sprawdzi się zarówno podczas majsterkowania, jak i precyzyjnej obróbki powierzchni. Sprzęt o ponadprzeciętnych parametrach użytkowych gwarantuje szeroki zakres zastosowań – istnieje możliwość regulacji m.in. prędkości obrotowej.

Waga prezentowanego modelu to zaledwie 3,6 kg, a więc bez większych trudności można utrzymać go w dłoni. Nawet długotrwała eksploatacja nie stanowi obciążenia dla operatora. Opisywany model został wyposażony w system odsysania zanieczyszczeń, dzięki czemu możliwa jest praca bezpyłowa.

Znacząco podnosi to poziom komfortu oraz ergonomii. Ruchoma głowica ułatwia obróbkę nawet trudno dostępnych miejsc. Maksymalna prędkość obrotowa znajduje się na poziomie 1650 obr/min.

Menzer Lhs 225 Pro Vario

Szlifierka do gładzi o nieprzeciętnych parametrach użytkowych to idealna propozycja dla osób stawiających jakość na pierwszym miejscu. Urządzenia świetnie sprawdza się podczas przygotowywania ścian i sufitów to m.in. malowania, czy też tapetowania.

Prezentowany sprzęt został wykonany z certyfikowanych tworzyw, co przekłada się na nieprzeciętną trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Moc znajduje się na poziomie 1010 W. Możliwość regulowania obrotów pracy sprawia, że opisywana szlifierka współpracuje z powierzchniami o różnym stopniu twardości.

Opinie użytkowników potwierdzają, że jest ona uniwersalna, a jednocześnie funkcjonalna. W zestawie znajduje się obrotowy adapter umożliwiający podłączenie odkurzacza.

Graphite 59G261

Żyrafa do gładzi renomowanego producenta umożliwia szlifowanie oraz polerowanie różnego typu powierzchni. Prezentowany model stanowi połączenie doskonałych parametrów użytkowych, podwyższonej wytrzymałości oraz korzystnej ceny. Warto zaznaczyć, że został on wykonany ze starannie wyselekcjonowanych tworzyw, które spełniają szereg rygorystycznych norm oraz standardów.

Opisywane urządzenie zostało wyposażone w bezawaryjny silnik o mocy 600 W. Długi przewód zasilający (5 m) stanowi kolejną zaletę. Warto także dodać, że w zestawie znajduje się solidny wąż ssący, który przetrwa nawet najbardziej intensywną eksploatację. Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 1500 obr/min. Możliwa jest swobodna regulacja obrotów tarczy.

Msw Szlifierka Do Gipsu Teleskopowa 750 W

Nowoczesna szlifierka do tynków o mocy 750 W dedykowana jest zarówno amatorom, jak i zawodowcom. Szeroki zakres regulacji sprawia, że bez większych trudności można dopasować ją do wykonywanych prac. Solidna obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, czy też negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Niewątpliwym atutem jest również poręczny kształt – sprzęt pewnie leży w dłoniach, co ułatwia obróbkę powierzchni.

Żyrafa do szlifowania o długości 180 cm znacząco zwiększa zakres pracy. Dzięki niej możemy dotrzeć do powierzchni znajdujących się poza zasięgiem dłoni. Optymalna waga również stanowi sporą zaletę. Prezentowane urządzenie przez długi czas pozostanie w nienaruszonym stanie, a więc jest to inwestycja na lata.

Yato Szlifierka Do Gładzi Yt82350

Wysokiej klasy szlifierka do gładzi została wykonana z certyfikowanych komponentów, które spełniają szereg restrykcyjnych norm i standardów. Urządzenie jest poręczne, ergonomiczne, a jednocześnie komfortowe w użytkowaniu. Atutem jest szeroki zakres zastosowań. Istnieje możliwość szlifowania pod różnym kątem – dotyczy to również narożników i innych trudno dostępnych powierzchni.

Prezentowana szlifierka do gładzi o maksymalnej prędkości obrotowej 6000 obr/min doskonale sprawdzi się również podczas polerowania, które wymaga wysokiej dokładności. Waga 5 kg sprawia, że utrzymanie urządzenia w dłoniach nie jest problematyczne. Wysięgnik z przedłużką umożliwia wykończenie ścian i podłóg znajdujących się poza zasięgiem operatora.

Menzer Lhs 225 do gipsu gładzi tynków

Solidna i niezawodna żyrafa do gładzi spełni oczekiwania majsterkowiczów-amatorów, jak i profesjonalistów. Sprzęt o doskonałych parametrach użytkowych można swobodnie dopasować do indywidualnych wymagań. Regulowana konstrukcja sprawdzi się podczas obróbki powierzchni znajdującej się poza zasięgiem dłoni operatora. Bardzo niska waga (4,2 kg) w połączeniu z ergonomiczną budową gwarantuje nieprzeciętny komfort eksploatacji.

Moc opisywanego modelu znajduje się na poziomie 710 W, co przekłada się na wydajne działanie. Włącznik został umieszczony w gumowej ochronie, co zmniejsza ryzyko przedostania się kurzu i innych zanieczyszczeń. W zestawie znajduje się torba transportowa, która ułatwia przenoszenie i przechowywanie sprzętu.

Modeco MN-93-225

Wysokiej klasy szlifierka do gładzi wyróżnia się funkcjonalnością oraz niezawodnością. Lekka konstrukcja (4 kg) poprawia komfort eksploatacji. Nawet długotrwała praca nie będzie stanowić obciążenia. Moc 600 W gwarantuje podwyższoną wydajność urządzenia. Model typu żyrafa sprawdzi się podczas szlifowania powierzchni znajdujących się poda zasięgiem dłoni operatora.

Prezentowany sprzęt został wykonany z certyfikowanych komponentów spełniających wszystkie aktualnie obowiązujące normy oraz standardy. Solidna obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. W zestawie znajduje się m.in. zestaw papierów ściernych, a także wąż do odkurzacza. Parametry użytkowe szlifierki mogą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Najlepsza szlifierka do gipsu. Poradnik zakupowy

Jaką żyrafę do gładzi wybrać?

Wystarczy przejrzeć ranking najlepszych szlifierek do gipsu, aby przekonać się, jak szeroki wachlarz wyboru mamy. Bogactwo i różnorodność asortymentu z pewnością jest plusem, ale czasem może stać się też minusem. Trudno jest zdecydować się na konkretny model urządzenia przy tak rozbudowanej ofercie.

W tym celu został stworzony nasz ranking żyraf do gładzi, którego zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie podjęcia decyzji. Dla jednych odpowiednia będzie żyrafa do gładzi, drugim bardziej przyda się szlifierka mimośrodkowa, a dla innych najbardziej praktyczny okaże się być model oscylacyjny.

Najpopularniejsza jest żyrafa do gładzi, wyposażona w dodatkowy teleskopowy wysięgnik. Za jego pomocą możliwe staje się komfortowe wykańczanie nie tylko ścian, ale też sufitów. Znika konieczność sięgania po drabinę, co jest dużym udogodnieniem, szczególnie przy długotrwałych pracach remontowo-budowlanych.

Co jeszcze?

Do wykonywania niewielkich prac wystarczy zakup szlifierki mimośrodowej. Poradzi sobie z wygładzeniem różnego rodzaju powierzchni. Tego typu urządzenia posiadają tarczę, której średnica ma co najmniej 150 mm, a oscylacja może wynieść do nawet 26 tysięcy obrotów na minutę.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najlepszego efektu wygładzenia szlifowanej powierzchni, należy wybrać jak największą oscylację tarczy. Na dokładność szlifowania wpływ ma również odchylenie tarczy od własnej osi, co ma miejsce właśnie w szlifierkach mimośrodowych.

W sprzedaży znajdują się modele oscylacyjne, które nie są jednak polecane ze względu na problem z dużym zapylaniem pomieszczeń podczas pracy. Nawet jeśli producent wyposaży swoje urządzenie w specjalny system odsysania zanieczyszczeń, inwestycja w taki sprzęt jest mało opłacalna ze względu na bardzo wysokie ceny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlifierki do gipsu?

Decydując się na zakup szlifierki do gipsu, należy w pierwszej kolejności określić, jakie ma być przeznaczenie tego urządzenia, czyli do czego dokładnie chcemy je wykorzystywać. Znaczenie ma nie tylko zakres pracy sprzętu, ale też częstotliwość korzystania z niego. Przebierać można zarówno wśród standardowych modeli do amatorskiego użytku, jak również w urządzeniach profesjonalnych, do bardziej wymagających prac. Dla początkujących wystarczy podstawowy model szlifierki, pozwalający na samodzielne przeprowadzenie prac remontowych.

Nie trzeba kupować specjalistycznego, drogiego sprzętu, skoro i tak nie będziemy w stanie wykorzystać w pełni jego możliwości. Będzie to zbędny wydatek. Dobrej jakości żyrafy do gładzi, których zakup nie nadwyręży budżetu, mają w swojej ofercie marki takie jak Pansam czy Dedra. Trzeba pamiętać o tym, że szlifierka musi mieć odpowiednio dużą moc. W przeciwnym razie niemożliwe stanie się sprawne prowadzanie prac remontowych. Modele profesjonalne mogą być używane przez wiele godzin, nie sprawiając żadnych problemów.

Odpowiednio duża moc przekłada się na bezawaryjną pracę nawet w przypadku twardego materiału. Istotna będzie też duża stopa w urządzeniu, co przełoży się na szybszą i sprawniejszą pracę. Oczywiście nie może ona być zbyt duża, co zwiększy mocno całkowitą wagę urządzenia i jego rozmiar.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Niezależnie od wybranego modelu szlifierki urządzenie musi być wyposażone w system odsysania pyłu. Uwagę powinno się zwrócić także na wielkość worka, do którego będą odprowadzane zanieczyszczenia. Sprawdzić trzeba to, czy sprzęt może zostać podłączony do odkurzacza przemysłowego, co znacznie ułatwia pracę. Nie chodzi tutaj jedynie o wygodę, ale przede wszystkim o zdrowie, gdyż znajdujący się w powietrzu pył ma negatywny wpływ na pracę układu oddechowego.

Wdychanie go może przyczynić się nawet do wystąpienia pylicy. Jeśli nie uśmiecha nam się bezustannie wchodzić i schodzić z drabiny podczas wygładzania ścian i sufitu, należy zaopatrzyć się w szlifierkę wyposażoną w teleskopowy wysięgnik. Pracowanie przez kilka godzin z podniesionymi do góry rękoma z całą pewnością byłoby bardzo uciążliwe. Nie ma wówczas mowy o efektywności.

Szlifierki mogą mieć też wymienne głowice – trójkątne, okrągłe. Za ich pomocą możliwe jest dotarcie do każdego miejsca, łącznie z problematycznymi narożnikami i różnymi załamaniami. Dobierając odpowiednie głowice, można uzyskać efekt idealnie wygładzonej powierzchni, bez jakichkolwiek niedociągnięć. Mile widziana będzie również możliwość regulowania prędkości pracy urządzenia w sposób elektroniczny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI