Szlifierki Kątowe Ranking

Najlepsza szlifierka kątowa – ranking, test, opinie

Szlifierka kątowa to narzędzie niezbędne w magazynie każdego majsterkowicza. Dzięki niej można ciąć, szlifować, polerować i przycinać. Jednak nie każde narzędzie działa tak samo. Istotna jest moc i parametry, a także jej zastosowanie. Jaka szlifierka kątowa najlepsza? Odpowiedź na to pytanie, znajdziesz w naszym rankingu.

Opisy najlepszych szlifierek kątowych [Nasz Ranking]

Szlifierka kątowa Makita GA5030R

najlepsza szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa Makita GA5030R jest przede wszystkim bardzo wygodna przy niemal każdym sposobie chwytania. Zaopatrzona w silnik 720 W, który posiada wysoką odporność na ciepło.

Co ciekawe, w skład całego kompletu wchodzi osłona, uchwyt boczny, kołnierz mocujący, nakrętka kołnierza, klucz do nakrętek czołowych, a także ściernica zgrubna. Prędkość obrotowa wynosi 11000 obr./min. Silnik jest elektryczny, a zasilanie z kolei sieciowe.

Sprzęt ten dosyć mało waży, dzięki czemu zapewnia o wiele więcej wygody i komfortu przy ciężkiej pracy. Jest obecnie do nabycia w naprawdę rozsądnej, atrakcyjnej cenie.

Szlifierka BOSCH GWS 9-125 S 0601396102

dobra szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa BOSCH GWS 9-125 S to urządzenie, które zapewnia nam przede wszystkim wykonanie szlifowania, a także cięcia w profesjonalny sposób. Zaopatrzona jest w silnik o mocy 900W.

Co ciekawe, przeznaczona jest głównie do różnych prac związanych z remontami i wykończeniami. Ogromna zaleta tego sprzętu to m.in. specjalna funkcja regulacji prędkości. To ona pozwala na dostosowanie mocy tego urządzenia do pracy, którą się wykonuje.

Szlifierka ta wyróżnia się również m.in. wysoką wytrzymałością, a także długą żywotnością. Z pewnością więc świetnie sprawdzi się przy ciężkich i długich pracach.

Szlifierka Dewalt DWE4217

szlifierki kątowe ranking

Szlifierka kątowa Dewalt DWE4217 to urządzenie zaopatrzone w silnik o mocy 1200W. Jest on więc bardzo wydajny, dzięki czemu sprzęt ten umożliwia wykonanie nawet najbardziej wymagających zadań.

Co ciekawe, szlifierka to zawiera również specjalny system, który odpowiada za wyrzucanie cząsteczek z powietrza chłodzącego właśnie silnik. Ponadto, urządzenie to posiada osłonę, którą można łatwo ustawić, a także zdjąć.

Sprzęt ten zaopatrzony jest również w szczotki, które samie się odłączają. Do standardowego wyposażenia zalicza się także wielopozycyjną rękojeść boczną oraz wewnętrzny i zewnętrzny kołnierz ściernic.

Szlifiierka Einhell TE-AG 125 CE

szlifierki kątowe opinie

Szlifierka kątowa Einhell TE-AG 125 CE jest przede wszystkim ergonomiczna i niewielkich kształtów. Dzięki temu zapewnia wygodę i komfort nawet przy wykonywaniu najtrudniejszych prac.

Średnica jej tarcz wynosi 125mm. Zawiera również silnik o mocy 1100W, a także specjalną funkcję regulowania prędkości obrotowej. Sprzęt ten charakteryzuje się prędkością obrotową 3000-11000 obr/min. Całe urządzenie ma metalową obudowę, dzięki czemu jest masywne i zapewnią dużą trwałość.

W zestawie znajduje się również dodatkowy uchwyt, który może być montowany aż w 3 różnych pozycjach. Nie ulega wątpliwości, że to także znacznie wpływa na atrakcyjność tego produktu.

Szlifierka kątowa metabo WEV 11-125 Quick

metabo szlifierka

Szlifierka kątowa Metabo WEV 11-125 Quick to urządzenie, które zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę. Zapewnia ona przede wszystkim duży komfort przy wykonywaniu nawet najtrudniejszych prac.

Charakteryzuje się dużą żywotnością i siłą. Cały sprzęt zaopatrzony jest również w specjalny system Metabo M-Quick, który z kolei umożliwia szybką wymianę tarcz bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Co ciekawe, istnieje nawet możliwości regulacji liczby obrotów.

Dzięki temu można dostosować taką prędkość do swojej indywidualnej pracy. Ponadto, urządzenie to jest do nabycia obecnie w naprawdę atrakcyjnej, niskiej cenie.

Makita Mt M9503R

Szlifierka kątowa Makita Mt M9503R to jeden z najlepszych obecnie urządzeń tego typu na szerokim rynku. Urządzenie to wyróżnia się chociażby niewielką głowicą, która z kolei ułatwia pracę nawet w najmniej dostępnych miejscach.

Co ciekawe, sprzęt ten charakteryzuje się również wysoką prędkością obrotową – aż 11.000 obr./min. Ponadto, szlifierka ta zaopatrzona jest także w osłonę ściernicy, która z kolei w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo operatora, pracownika.

W skład całego zestawu wchodzi również uchwyt boczny, kołnierz mocujący, nakrętka kołnierzyka, a także nawet klucz do nakrętki kontrolującej.

Najlepsza szlifierka kątowa. Poradnik zakupowy

Do czego służy szlifierka kątowa?

Jak sama nazwa wskazuje szlifierka to narzędzie głównie do szlifowania. Jednak urządzenie doskonale również przycina twarde powierzchnie. Beton, metal, ceramika nie są jej straszne, a dodatkowo krawędzie stają się idealnie gładkie. Narzędzie ułatwia wykonanie wielu prac w domu, jak polerowanie, cięcie kostki brukowej czy oczyszczanie metalu z rdzy. Jednak o jej możliwościach decyduje głównie przeznaczenie i odpowiednie parametry. W zależności od wykorzystania w sposób amatorski czy profesjonalny, należy dobrać odpowiedni sprzęt.

Moc ma znaczenie

Zasada jest prosta, im wyższa moc tym wykorzystanie sprzętu jest szersze. Przy większej mocy istnieje możliwość przecinania twardych i opornych materiałów. Ponadto taki sprzęt jest odporniejszy na pracę pod dużym obciążeniem. Wszystko jednak uzależnione jest od rodzaju prac, do jakich chcemy wykorzystać szlifierkę.
Przy domowym majsterkowaniu w zupełności wystarczy sprzęt o mocy od 600 W do 1000 W. Przy profesjonalnym wykorzystaniu szlifierki przyda się moc 2000 W. Jednak za wyższą mocą stoi również wyższa cena. Warto zatem zastanowić się dokładnie nad potrzebami i zastosowaniem sprzętu w pracy. Może bowiem okazać się, że zakup szlifierki o wyższej mocy okazał się zbędny, gdyż jej potencjał nie został wykorzystany. Niższa moc szlifierki nie oznacza iż sprzęt jest gorszej jakości. Należy bowiem dobierać moc urządzenia do planowanego zastosowania. Zakup sprzętu droższego może mijać się z celem, jeśli nie planujemy profesjonalnych prac za pomocą urządzenia.

Prąd czy akumulator?

Szlifierka kątowa może być zasilana elektrycznie lub na akumulator. Rozwiązanie akumulatorowe jest zdecydowanie wygodniejsze, gdyż nie ma żadnego ograniczenia w formie kabla. Dodatkowo istnieje możliwość wykorzystanie urządzenia w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do prądu. Szlifierka kątowa do domowego użytku powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i oszczędna. Zasilanie sieciowe jest w tym przypadku lepszym rozwiązaniem, gdyż akumulatory podczas długiej bezczynności tracą swoje właściwości i w związku z tym prędzej czy później będzie konieczność wymiany baterii na nową. Akumulatory gwarantują lepszą mobilność i poręczność, jednak konieczna jest ich odpowiednia pojemność, gdyż narzędzie wymaga dużej mocy. Jednak szlifierka kątowa wykorzystywana jest raczej stacjonarnie, stąd zasilanie sieciowe zazwyczaj jest w zasięgu ręki. Warto jednak mimo wszystko zaopatrzyć się w dodatkowy przedłużacz, co znacznie ułatwia dostęp do źródła zasilania.

Istota rozmiaru

Wbrew pozorom oprócz mocy ważna jest również waga i wymiar urządzenia. Praca z ciężkim sprzętem przez wiele godzin nie należy do najprzyjemniejszych. Zatem odpowiednie szlifierka kątowa powinna być małych gabarytów, by nie obciążać niepotrzebnie użytkownika. Przyjmuje się, że sprzęt do 5 kg jest wystarczający. Należy również wziąć pod uwagę konieczność zamontowania tarczy, zatem konieczne jest czytanie wskazań w instrukcji.

Możliwość regulacji obrotów

O jakości i ilości obrotów decyduje zazwyczaj materiał, z jakim przyjdzie się nam zmagać podczas pracy. Jeśli urządzenie ma pracować tylko z jednym rodzajem tworzywa, nie trzeba wybierać modelu z regulacją obrotów. Jeśli jednak zaistnieje konieczność wykorzystania sprzętu do różnych materiałów, lepiej wybrać model z regulacją. Najwyższa dostępna prędkość obrotowa to ok. 2500 obr/min. Profesjonalny sprzęt osiąga nawet 10 000 obr/min.

Bezpieczeństwo i BHP

Sprzęt powinien posiadać również odpowiednie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo pracy. Niezbędna jest osłona tarczy, która chroni nie tylko oczy przed iskrami, ale również stanowi zaporę przed ewentualnymi odpryskami materiału. Oczywistym jest, że za bezpieczeństwo pracy odpowiada głównie człowiek, jednak sprzęt musi mu ułatwiać bezpieczne posługiwanie się urządzeniem. Zatem warto również zwrócić uwagę, by szlifierka posiadała możliwość pracy pod różnym kątem z możliwością zmiany miejsca zamontowania uchwytu. Daje to z kolei szerokie pole do bezpiecznego manewrowania sprzętem. Na komfort użytkowanie wpływa również system antywibracyjny, co jest szczególnie istotne przy długim czasie pracy.

Wyposażenie dodatkowe

Wybór szlifierki nie należy do najłatwiejszych, jednak podpowiedzią może być nasz ranking. Porównanie modeli, funkcji, parametrów ma istotne znaczenie i pozwala podjąć decyzję. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie i funkcje jak:
– blokada samodzielnego rozruchu;
– ogranicznik prądu rozruchowego;
– walizka transportowa;
– tarcza w komplecie;
– druciane szczotki do usuwania rdzy i farby;
– druga bateria akumulatorowa;

Szlifierka kątowa to sprzęt, który niezbędny jest majsterkowiczom. Nie tylko tnie, ale również wyrównuje powierzchnię i poddaje materiał dalszym obróbkom. Mimo iż wybór nie należy do najłatwiejszych, kilka podstawowych parametrów i wskazówek pozwoli szybciej dokonać wyboru.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI