Tampony – Ranking i Opinie

Najlepsze tampony – ranking, test, opinie

Każdej kobiecie bardzo dobrze znane są podpaski, ale mają one wiele wad, przez które coraz większym zainteresowaniem cieszą się tampony. W znacznym stopniu zwiększają komfort podczas tych trudnych dni.

Obecnie nawet one są coraz bardziej wypierane przez kubeczki menstruacyjne, ale te ostatnie nadal są stosunkowo nowym tematem wśród polskich kobiet. Tampon podobnie jak taki kubeczek jest dyskretny i bezpieczny w stonowaniu pod warunkiem, że zostanie właściwie założony.

Wiele pań niesłusznie obawia się tego, że tampon wpadnie do wnętrza macicy albo sznureczek się urwie, przez co nie będzie można go wyciągnąć i niezbędna okaże się interwencja lekarza. Wokół tamponów utarło się wiele mitów, które wynikają po prostu z niewiedzy. Czas z nimi skończyć i dowiedzieć się faktów na ich temat.

Stosowanie tamponów w dużym stopniu ułatwia i uprzyjemnia życie miesiączkującej kobiety, zapewnia większy poziom higieny. Jakie tampony najlepsze? Sprawdź nasz ranking.

Opisy najlepszych tamponów [Nasz Ranking]

Gentle Day Tampony Super 18Szt

najlepsze tampony

Gentle Day Tampony Super zostały wykonane z bawełny organicznej, która spełnia szereg rygorystycznych norm oraz standardów. W jej składzie nie znajdziemy żadnych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie lub samopoczucie, czy też środowisko naturalne. To doskonała opcja dla kobiet, które cenią sobie połączenie wysokiej jakości oraz korzystnej ceny.

Powierzchnia tamponu pokryta jest specjalną siatką ochronną, która zapewnia gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię. Ułatwia to aplikację, a także podnosi poziom wchłaniania płynów. Prezentowany produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby zniwelować ryzyko przeciekania lub dyskomfortu. Świetnie sprawdzi się w dniach obfitego krwawienia.

Bella Tampo Super Plus

tampony ranking

Bella Tampo Super Plus to wysokiej jakości tampony higieniczne, które zostały wyprodukowane ze sprawdzonych, a jednocześnie bezpiecznych materiałów. Właśnie dlatego nie trzeba obawiać się o ich negatywny wpływ na zdrowie, czy też środowisko naturalne. Zostały pokryte przyjemną w dotyku włókniną, dzięki której powierzchnia jest idealnie gładka,

Opisywane tampony o wysokiej chłonności znakomicie sprawdzą się w pierwszych dniach miesiączki, który krwawienie jest najbardziej obfite. Posiadają one anatomiczny kształt, dzięki czemu szybka, a zarazem bezbolesna aplikacja nie stanowi żadnego wyzwania. Sprawna wymiana tamponu możliwa jest dzięki mocnemu sznureczkowi. Na specjalną uwagę zasługuje także opakowanie Easy Twist, które ułatwia rozerwanie folii zewnętrznej.

OB tampony procomfort normal 56 szt

tampony o.b

OB tampony Procomfort Normal doskonale sprawdzają się w przypadku krwawienia o średniej obfitości. Z uwagi na swój rozmiar są chętnie wybierane przez młode kobiety. Zostały w całości wykonane z certyfikowanych materiałów, które nie posiadają w sobie żadnych toksycznych związków. Otoczka SilkTouch ułatwia aplikację – jest ona idealnie gładka, dzięki czemu nawet niedoświadczone użytkowniczki poradzą sobie z tym zadaniem.

Oferowane tampony gwarantują wysoki stopień ochrony przed przeciekaniem. Na specjalną uwagę zasługują skręcone rowki, które poprawiają poziom bezpieczeństwa. Anatomiczny kształt sprawia, że zapewniają one najwyższy stopień komfortu oraz swobody. Atutem jest również ekonomiczna cena.

Tampony O.B. ProComfort Super

tampony opinie

Tampony O.B. ProComfort Super zostały stworzone z myślą o kobietach, które oczekują najwyższego poziomu ochrony. Idealnie sprawdzają się w dni obfitego krwawienia. Warto zaznaczyć, że zostały one wykonane z certyfikowane bawełny o doskonałych parametrach użytkowych. Jest ona wolna od wszelkich toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na użytkownika.

Skręcone rowki minimalizują ryzyko przeciekania. Dzięki nim większa ilość cieczy trafia do wnętrza produktu. Na specjalną uwagę zasługuje również perfekcyjnie gładka powierzchnia, za którą odpowiada otoczka SilkTouch. Aplikacja tamponu jest wyjątkowo prosta. Mocny sznureczek ułatwia jego wymianę. Niewątpliwą zaletą jest również niewygórowana cena zakupu.

MASMI EKOLOGICzNE TAMPONY SUPER PLUS 15 SzTUK

MASMI Super Plus to ekologiczne tampony, które zostały w całości wykonane z organicznych materiałów. Wysoka chłonność sprawia, że spełnią one oczekiwania kobiet borykających się z obfitymi miesiączkami. Prezentowany produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby możliwie największa ilość płynów była wchłaniana do wnętrza. Zmniejsza to ryzyko przeciekania.

Opisywane tampony są szczególnie rekomendowane kobietom z wrażliwą skórą wykazującą skłonności do podrażnień. Warto podkreślić, że ulegają one stuprocentowej biodegradacji, co ma znaczenie dla osób stawiających na ekologiczne rozwiązania. Bezpieczne usunięcie tamponu jest możliwe dzięki sznureczkowi przymocowanemu bezpośrednio do wkładu. Niweluje to ryzyko przypadkowego zerwania.

Najlepsze tampony. Poradnik zakupowy

Podstawowe informacje o tamponach

Mogłoby się wydawać, że tampony to wynalazek XXI wieku, ale nic bardziej mylnego. Okazuje się, że sięgano po nie już w czasach starożytnych. Oczywiście miały wówczas inną formę i znacznie odbiegały od tego, co dostępne jest obecnie na sklepowych półkach. Nie zmienia to jednak faktu, że już nasze pradawne przodkinie doceniały liczne zalety tego rozwiązania. Teraz mamy do wyboru wiele rodzajów tamponów, o różnej wielkości, kształcie, długości i chłonności.

Znajdziemy nawet takie przeznaczone na dzień lub noc, dla młodych kobiet, łącznie z tymi niewspółżyjącymi. Tampony można z łatwością dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, łącznie z intensywnością upławów menstruacyjnych. Różnią się one też sposobem aplikowania. W sprzedaży znajdziemy klasyczne tampony bez aplikatora, jak również te bardziej komfortowe w użyciu z aplikatorem. Bardzo ważne będzie też to, z jakich materiałów został wykonany ten środek higieniczny. Co ciekawe, wiele kobiet nawet nie zwraca na to uwagi, a przecież jest to niezwykle istotne, gdyż wkładamy go sobie do wnętrza i ma bezpośredni kontakt z błoną śluzową. Wybór powinien być wobec tego dobrze przemyślany, nieprzypadkowy czy oparty wyłącznie na cenie.

Wiele kobiet zastanawia się nad bezpieczeństwem stosowania tamponów. Z powodu wielu mitów i kontrowersji tampony nadal wśród niektórych cieszą się złą opinią. Czas jednak odrzucić na bok uprzedzenia i przekonać się osobiście, jak wygląda to w praktyce. Tampony są jak najbardziej bezpieczne, co mogą potwierdzić tysiące kobiet. Ewentualne ryzyko wynika wyłącznie z niewłaściwego korzystania, czyli zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania przez producenta.

Jeśli dobrze dobierzemy i zaaplikujemy oraz będziemy regularnie zmieniać tampon, można liczyć na komfort, czystość, uczucie świeżości i pełne bezpieczeństwo. Oczywiście trzeba też wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do stosowania tego typu środków higienicznych. Istnieje ryzyko wystąpienia zespołu wstrząsu toksycznego, co może mieć miejsce na skutek zbyt długiego noszenia tego samego tamponu. Podobnie jak podpaski tampony też trzeba regularnie wymieniać na świeże. Tego typu sytuacje wynikają po prostu z winy użytkowniczki, jej niedopatrzenia. Kolejną kwestią będzie wiek, od którego można stosować tampony i czy jest to możliwe w przypadku dziewic. Tampony mogą być używane praktycznie przez wszystkie panie, łącznie z młodymi dziewczynami. Należy po prostu nauczyć się prawidłowego aplikowania tego środka i dobrać odpowiedni rozmiar – mniejszy w przypadku nieprzerwanej błony dziewiczej.

Prawidłowa aplikacja tamponu to podstawa

Aplikacja tamponu nie jest niczym skomplikowanym, ale pierwszy raz zawsze bywa stresujący. Do opakowania jest dołączona ulotka z ilustrowaną instrukcją, w jaki sposób go używać. Pierwszym krokiem będzie rozpakowanie tamponu. Następnie siadamy i rozluźniamy się, co ułatwi przejście przez kolejny etap. Przy napiętych mięśniach na skutek stresu trudniej będzie zaaplikować tampon.

Robimy to zawsze po dokładnym umyciu rąk. Trzeba zdjąć folię z tamponu, przekręcając ją w przeciwne strony, podobnie jak podczas odkręcania butelki. Dolna część tamponu posiada sznurek i to właśnie za nią chwytamy palcem wskazującym i kciukiem. Do aplikacji środka higienicznego przystępujemy w pozycji kucającej lub z lekko ugiętymi nogami. Palcami u jednej ręki rozchylamy wargi sromowe, a trzymany w drugiej ręce tampon wsuwamy do pochwy w pozycji pionowej. Gdy znajdzie się cały wewnątrz niej, popychamy go jeszcze palcem wskazującym delikatnie do tyłu. Prawidłowo zaaplikowany tampon jest niewyczuwalny, w niczym nie przeszkadza podczas poruszania się. Można liczyć na pełen komfort. Jeśli coś nas uwiera czy sprawia dyskomfort, należy przeprowadzić aplikację jeszcze raz.

Jeśli chodzi o wyciąganie tamponu, to sprawia to trochę więcej trudności. Należy robić to w pozycji przykucniętej, pociągając za sznurek i delikatnie wyciągając tampon napęczniały od krwi menstruacyjnej. Nie powinno być z tym żadnych problemów, ale jeśli się jednak pojawią i nie będzie można samodzielnie go usunąć z pochwy, należy bezzwłocznie udać się do gabinetu ginekologicznego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI