Najlepsze Termometry Bezdotykowe – Ranking 2022

Najlepsze termometry bezdotykowe – ranking, test, opinie

Termometr bezdotykowy – jaki kupić? W niniejszym zestawieniu prezentujemy ranking TOP 10 najlepszych termometrów bezdotykowych dla dzieci i dorosłych. Zobacz na które modele warto zwrócić uwagę. Przeczytaj też opisy poszczególnych produktów. Odpowiadamy na pytanie jaki termometr bezdotykowy wybrać.

Termometr bezdotykowy, czym właściwie jest?

Termometr bezdotykowy to przydatne urządzenie, które zapewnia jeden z najlepszych sposobów na pomiar temperatury ciała, szczególnie pod względem bezpieczeństwa i higieny. Bezkontaktowe termometry zdecydowanie zyskują na popularności i stopniowo zastępują tradycyjne, rtęciowe. Są wygodniejsze w użyciu, szybciej dokonują pomiaru, a także są dokładniejsze. Świetnie sprawdzają się w przypadku niemowląt. Zastanawiasz się jaki termometr bezdotykowy wybrać? Zobacz nasz ranking.

Tabela rankingowa – polecane termometry bezdotykowe

Poniżej znajdziesz tabelkę zawierającą najlepsze termometry bezdotykowe wraz z nazwą, zdjęciem oraz odnośnikiem do najniższych cen całym internecie.

Termometr

OcenaCena

Braun No Touch + Touch BNT400

 Kliknij po najniższą cenę!

Microlife NC 150

 Kliknij po najniższą cenę!
Omron Gente Temp 720 Kliknij po najniższą cenę!
Tech-Med TMF-03BB Kliknij po najniższą cenę!
Rossmax HA500 Qutie Kliknij po najniższą cenę!
Visiomed Thermoflash LX-26 Kliknij po najniższą cenę!
Diagnostic NC300 Kliknij po najniższą cenę!
Visiomed Thermoflash LX-260T (Mówiący) Kliknij po najniższą cenę!
Medivon TB-04 Kliknij po najniższą cenę!
Beurer FT90 Kliknij po najniższą cenę!

1. Termometr bezdotykowy Braun No Touch + touch 5w1 BNT400

Na pierwszym miejscu naszego rankingu termometrów bezdotykowych znalazł się Braun No Touch + touch 5w1 BNT400. Model ten posiada możliwość zarówno bezdotykowego, jak i dotykowego pomiaru temperatury ciała człowieka. Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii Age Precision, termometr ten niezwykle dokładnie określa temperaturę. Termometr bezdotykowy Braun BNT400 wyposażony jest w niespotykanie czuły sensor wraz z innowacyjnym układem optycznym. W rezultacie aparat ten w stanie wychwycić dwa razy więcej ciepła emitowanego przez ciało niż zwykłe czołowe termometry. Wykryte ciepło zostaje następnie przeliczone, a wynik jest podany z kliniczną dokładnością. Zakres pomiaru temperatury wynosi do 42 st. C.

Istotną zaletą termometrów dla niemowląt jest funkcja trybu nocnego, którą posiada omawiany termometr. Użytkownik ma możliwość wyłączenia sygnałów dźwiękowych, a także włączenia dodatkowego podświetlenia wyświetlacza.

Reasumując, termometr bezdotykowy firmy Braun cieszy się świetnymi opiniami i z pewnością warto go mieć w swojej domowej apteczce. Cena urządzenia oscyluje w okolicach 350 zł. Jest to niemały wydatek, jednak większość użytkowników potwierdza, iż warto zdecydować się na sprzęt najwyżej jakości. Aktualne ceny sprawdzisz, klikając przycisk poniżej.

termometr bezdotykowy ranking

Braun No Touch + Touch 5w1 BNT400

2. Termometr bezdotykowy Microlife NC 150

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się elektroniczny termometr bezdotykowy Microlife NC 15O – nowoczesne urządzenie wykonane w oparciu o najnowsze technologie. Innowacyjna metoda pomiaru w oparciu o podczerwień (promienie IR) zapewnia dokładny, higieniczny i bezpieczny odczyt temperatury ciała w kilka sekund. Opisywany termometr bezdotykowy automatycznie dokonuje samosprawdzenia po każdym włączeniu. Dzięki temu gwarantuje wysoką dokładność pomiarów. Nie ma przeszkód, aby używać go często i regularnie. Przeznaczony jest dla osób w każdej grupie wiekowej.

Urządzenie posiada szeroki zakres temperaturowy pomiarów. Poza badaniem temperatury ciała człowieka, ten termometr można także używać do sprawdzania ciepła substancji – takich jak mleko w butelce czy woda kąpielowa dla dziecka. Zakres pomiaru temperatury wynosi do 42,2 st. C. dla ciała oraz do 100 st. C dla obiektów.

Spośród atutów termometru można wymienić duży podświetlany wyświetlacz, wielofunkcyjność (ciało, otoczenie i obiekt), wskaźnik miejsca pomiaru, wskazywanie daty i godziny, a także 30 miejsc w pamięci. Cena termometru wynosi około 250 zł. Aktualne ceny sprawdzisz, klikając przycisk poniżej.

termometr bezdotykowy Microlife

Microlife NC 150

3. Termometr na podczerwień Omron Gentle Temp 720

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje termometr bezdotykowy na podczerwień Omron Gentle Temp 720. Służy do wygodnego, szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego mierzenia temperatury czoła. To urządzenie oferuje szereg zaawansowanych funkcji. Jedną z nich jest wykonanie pomiaru w zaledwie jedną sekundę. Producent zadbał, aby każdy wynik był pokazany na dużym, czytelnym i podświetlanym wyświetlaczu umieszczonym na froncie termometru.

Omawiany termometr bezkontaktowy to urządzenie uniwersalne. Z jego pomocą nie tylko zmierzysz temperaturę ciała, ale także temperaturę powierzchni czy otoczenia. Aby sprawdzić dziecko ma gorączkę, wystarczy przyłożyć na odległość 1-3 cm od czoła, a w ciągu sekundy otrzymasz precyzyjny wynik. Zakres badania temperatury wynosi od -10 do 40 st. C. W razie potrzeby, masz także wgląd do historii pomiarów. Pamięć urządzenia zawiera ostanie 25 wyników. Daje to także możliwość analizy, czy stan pacjenta się poprawia.

Firma Omron jest światowym liderem w produkcji sprzętu medycznego do terapii i monitorowania stanu zdrowia. Ten model to nie tylko jakość i dokładność oraz pochlebne opinie. To także korzystna cena w wysokości mniej więcej 130 zł i gwarancja producenta aż na 3 lata. Aktualne ceny sprawdzisz, klikając przycisk poniżej.

termometr bezdotykowy opinie

Omron Gentle Temp 720

4. Termometr TECH-MED TMF-03BB

Urządzenie TECH-MED TMF-03BB to świetny i niesamowicie szybki termometr bezdotykowy. Z jego pomocą można sprawdzić stan zdrowia małego dziecka, nie wybudzając go ze snu. Sam pomiar temperatury trwa około 1 sekundy. Mamy tutaj również wgląd do ostatnich 32 pomiarów. Taka opcja daje nam możliwość analizy postępów w leczeniu choroby.

Zakres pomiaru temperatury ciała mieści się w zakresie 22,0 – 42,9 st. C., natomiast w przypadku przedmiotów w zakresie 0,0 – 100,0 st. C.

Dużym plusem tego urządzenia jest jego wysoka dokładność. Podczas pomiaru termometr uwzględnia również temperaturę otoczenia, co daje bardziej miarodajny wynik. Sprzęt zasilany jest dwoma bateriami AA, tryb energooszczędny pozwala na długie korzystanie bez konieczności wymiany baterii.

Został on także wyposażony w funkcję alarmu, w przypadku podwyższonej temperatury ciała. Posiada czytelny, podświetlany wyświetlacz LCD. Prostota obsługi czyni go idealnym termometrem do czoła. Mogą z niego korzystać osoby młode, ale również bardzo łatwo poradzą sobie z nią osoby starsze.

termometr bezdotykowy tech-med

TECH-MED TMF-03BB

5. Termometr Rossmax HA500 Qutie

Rossmax HA500 Qutie to kolejny termometr bezdotykwoy na który warto zwrócić uwagę. Wyróżnia go to, iż producent udziela na niego aż 5 lat gwarancji. Za pomocą tego urządzenia otrzymasz precyzyjny pomiar temperatury w ciągu zaledwie jednej sekundy. Z jego pomocą nie tylko sprawdzisz temperaturę skroni, ale także możesz sprawdzić temperaturę różnych przedmiotów.

Do wyboru masz zarówno stopnie Celsjusza oraz Fahrenheita. Nie musisz każdego pomiaru zapisywać w notatniku, możesz je sprawdzić także w tym termometrze. Zapamiętuje on 9 ostatnich wyników, w każdej chwili możesz je sprawdzić i w razie potrzeby porównać je ze sobą. Również gdy zapomnisz go wyłączyć, to po określonym czasie wyłączy się samoczynnie.

Podświetlany wyświetlacz przyda się, gdy chcemy sprawdzić temperaturę w nocy, nie trzeba wtedy zapalać światła w pokoju. Na ekranie zobaczysz również poziom baterii. Podsumowując w przystępnej cenie, otrzymujemy prosty i szybko działający termometr, który posłuży przez wiele lat.

termometr bezdotykowy apteka

Rossmax HA500 Qutie

6. Termometr Visiomed Thermoflash LX-26

Produkt ten został wyposażony w najnowszą technologię światła podczerwonego. Dzięki temu możemy dokonać pomiaru temperatury ciała nawet z odległości 8 cm. Jednak producent zaznacza, że najdokładniejszy pomiar uzyskamy z około 5 cm. Jest nie tylko dokładny, ale i szybki. Wynik pomiaru wyświetli się w mniej niż sekundę.

Przejrzysty ekran LCD, na którym można również sprawdzić ostatnie 32 pomiary. W ten sposób można porównać, czy stan osoby badanej się poprawia czy nie. Zakup tego modelu pozwala na używanie go przez wiele lat. Ponieważ jak informuje producent, mamy możliwość dokonania około 40 000 pomiarów.

W przypadku podwyższonej temperatury, urządzenie zasygnalizuje to krótki dźwiękiem. I w tym modelu możemy zmieniać stopnie Celsjusza na Fahrenheita. Produkt dostępny w kilku przyjaznych pastelowych kolorach. Reasumując jest to poręczny, prosty w użyciu, godny polecenia termometr bezdotykowy.

termometr bezdotykowy na co zwrócić uwagę

Visiomed Thermoflash LX-26

7. Bezdotykowy Termometr Diagnostic NC300

Termometr bezdotykowy, który wykazuje szybkie działanie. Pomiar otrzymasz już po jednej sekundzie. Ten model na podczerwień przeznaczony jest do pomiaru temperatury ciała oraz otoczenia. Proces ten przebiega oczywiście w sposób bezdotykowy, nawet gdy Twoje dziecko śpi. Zakres pomiaru temperatury od 34°C po wysoką gorączkę 43°C.

Wystarczy zbliżyć urządzenie na 5-10 cm aby po chwili otrzymać precyzyjny wynik. Obsługa tego modelu została maksymalnie uproszczona, odbywa się za pomocą dwóch przycisków. Także czytelny, podświetlany wyświetlacz ułatwia odczyt. W pamięci odnajdziesz 12 ostatnich pomiarów.

Gdy termometr wykryje podwyższoną temperaturę przy 37,8°C to wyda krótki alarm. Także po zakończeniu mierzenia temperatury wydawany jest sygnał dźwiękowy. Tutaj również mamy system oszczędzania baterii. Urządzenie wyłączy się po 30 sekundach, więc nie ma konieczności pamiętania aby zawsze go wyłączyć.

termometr na podczerwień dla dzieci

Diagnostic NC300

8. Termometr Visiomed ThermoFlash LX-260T (Mówiący)

Visiomed ThermoFlash Termometr Mówiący LX-260T to dobry, prosty w obsłudze i estetyczny termometr bezdotykowy. Z jego pomocą zmierzysz nie tylko temperaturę ciała ale także poziom ciepła płynów np. wody do kąpieli. Model ten jest polecany nie tylko do domowego użytku ale także używany jest w wielu placówkach medycznych. Dla wielu dużym ułatwieniem może być to, że tutaj wynik pomiaru podawany jest w komunikacie głosowym. W ten sposób nie tracisz badanej osoby z oczu, to także udogodnienia dla osób które słabo widzą.

Komunikat może być podawany w kilku językach. Podświetlacz Thermoflash LX-260T zmienia barwę wraz z wartością otrzymanego wyniku. Zielony oznacza temperaturę na odpowiednim poziomie. Żółty to stan podgorączkowy a czerwony oznacza gorączkę. To proste rozwiązanie rozwiewa wątpliwości czy mamy gorączkę czy jeszcze nie. Producent zapewnia trwałość urządzenia do około 40 000 pomiarów. W pamięci możemy odczytać i porównać ostatnie 32 pomiary.

Termometr Thermoflash LX-260T cieszy się niemałą popularnością i posiada sporo pozytywnych opinii potwierdzających wysoką jakość produktu.

Visiomed ThermoFlash Termometr Mówiący LX-260T

9. Termometr bezkontaktowy Medivon TB-04

najlepszy termometr bezdotykowy medivon

Za pomocą termometru Medivon TB-04 pomiaru temperatury wykonuje się zbliżając urządzenie na 3-5 cm od czoła. Dokładny wynik odczytasz na dużym i czytelnym wyświetlaczu Na nim znajdziesz także informacje o poziomie naładowania baterii, aktualnej godzinie, a także w jakim obecnie trybie termometr pracuje. Dzięki pamięci 60 ostatnich pomiarów możesz na bieżąco porównywać i obserwować zmiany temperatury.

Czujnik podczerwieni ulokowany jest na górnej krawędzi termometru. Wystarczy nim wycelować w czoło badanego niemowlęcia, dziecka, dorosłej osoby lub powierzchni. W szybki sposób można sprawdzić np. temperaturę butelki z mlekiem.

Jeżeli chcesz sprawdzić ile stopni jest w danym pomieszczeniu, to wystarczy wybrać odpowiedni tryb i wyciągnąć urządzenie przed siebie. Jednak należy robić to z dala od przedmiotów, które mogą mieć wpływ na końcowy wynik. Producent udziela 3 lata gwarancji na ten model.

Medivon TB-04

10. Termometr lekarski Beurer FT90

Termometr lekarski bezdotykowy Beurer FT90 zamyka nasz ranking. Urządzenie mierzy temperaturę ciała, temperaturę otoczenia, a także powierzchni. Jest to higieniczne urządzenie, przy czym bezpieczne i co ważne, zawsze bez kontaktu ze skórą. Pomiar odbywa się w przeciągu kilku sekund, jest to ważne przy małych dzieciach. Wystarczy go włączyć i zbliżyć na odległość 2-3 cm, aby uzyskać wiarygodny pomiar.  Podobnie jak u konkurencji, w tym termometrze bezdotykowym technika pomiarowa również oparta jest na podczerwieni, dzięki czemu otrzymujemy precyzyjny pomiar z dokładnością 0,2°C. W zależności od potrzeby, możemy tu ustawić wyświetlanie wyników zarówno w stopniach Celsjusza i Fahrenheita. Wyświetlacz jest duży i czytelny, podświetlany przyjemnym delikatnym niebieskim kolorem. W pamięci urządzenia możemy odczytać aż 60 ostatnich wyników. Termometr posiada także możliwość sterowania dźwiękiem – wyłączanie i włączanie. Opcjonalnie można włączyć sygnał informujący, że pomiar został właśnie zakończony. Opisywany termometr wyposażony został w tryb oszczędzania energii, więc jeżeli zapomnisz go wyłączyć, automatycznie zrobi to sam po minucie bezczynności.

Cena urządzenia jest raczej przeciętna. Można go kupić za około 175 zł. Aktualne ceny sprawdzisz, klikając przycisk poniżej.

Termometr lekarski Beurer FT90

Jak wybrać termometr bezdotykowy? Poradnik zakupowy.

Dobry termometr bezdotykowy powinien mieć odpowiednią funkcjonalność i parametry, dlatego przed zakupem zwróć uwagę na następujące czynniki:

 • szybkość pomiaru – czas pomiaru temperatury jest szczególnie istotny w przypadku, gdy chcemy zmierzyć temperaturę dziecku, w związku z tym przyda Ci się termometr, który może pokazać wynik już po kilku sekundach;
 • dystans pomiaru – jest to kolejny istotny aspekt dla rodziców, zazwyczaj do pomiaru trzeba ustawić urządzenie w odległości 5-8 centymetrów od czoła dziecka;
 • dokładność pomiaru – termometry bezdotykowe posiadają różne czujniki i system wykrywania temperatury, ich dokładność może odrobinę różnić się od siebie, jednak najczęściej precyzja wynosi 0,1 °C;
 • pomiar temperatury przedmiotu – ta dodatkowo funkcjonalność jest z pewnością bardzo przydatna, gdyż dzięki niej zmierzysz temperaturę mleka lub wody w kąpieli dla dziecka;
 • zapamiętywanie wyników – jeśli chcesz kontrolować pomiary temperatury to warto, aby Twój termometr posiadał tą funkcję;
 • alarm – termometr bezdotykowy może wskazywać gorączkę za pomocą sygnału dźwiękowego lub czerwonego światełka;
 • tryb nocny – przydatna funkcja, która wyłączy dźwięki, aby nie zbudzić śpiącego dziecka;
 • samoczynne wyłączanie – niejedno urządzenie ma sprytną funkcję oszczędzania energii;
 • cena – powinna odpowiadać oferowanym funkcjom, jak i również zapewniać ochronę gwarancyjną przez producenta.

Powyżej przedstawiliśmy istotne kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Termometr powinien spełniać oczekiwania swojego użytkownika, a jego wyboru powinno się dokonać po przeanalizowaniu indywidualnych potrzeb.

Termometry bezdotykowe można kupić w aptekach, a także w sklepach internetowych. Pomocą służą także porównywarki cen, dzięki którym kupisz termometr w najniższej możliwej cenie.

Najlepszy termometr bezdotykowy

Jaki termometr elektroniczny wybrać? Podpowiadamy!

Jeżeli znalazłeś się na tej stronie to na pewno szukasz informacji na temat który w całości poświęcony jest tylko elektronicznym termometrom. Możemy napisać, że trafiłeś w dobre miejsce, dlaczego? Otóż wiele osób w pilnej potrzebie szuka termometrów na własną rękę, i niestety często jest to zakup nieprzemyślany, sugerowany tylko ceną i często wyglądem.

Jest to błąd ale mimo tego rozumiemy takie zachowanie ponieważ podczas choroby bliskiej osoby czas również jest istotny. Ten ranking został przygotowany po szczegółowym przeanalizowaniu wszystkich recenzji i opinii osób które już kupiły dany produkt i mogły wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat. Nasz zespół dokłada wszelkich starań aby z zebranych informacji, wyciągnąć odpowiednie wnioski. To właśnie przekłada się na to, iż prezentujemy dla Was tylko najlepsze termometry bezdotykowe.

ranking termometrów bezdotykowych

Warto kupić termometr bezdotykowy?

Temperaturę możemy mierzyć bez odczuwania niepotrzebnego dyskomfortu podczas siedzenia z termometrem w jamie ustnej czy pod pachą, zimny termometr sprawia że przez ciało przechodzą ciarki, a tym bardziej przy chorobie nie jest to miłe uczucie. Poza tym przy tradycyjnym używaniu tego typu sprzętu, aby uzyskać prawidłowy odczyt trzeba na to poświęcić dość sporo czasu.

Brak kontaktu oznacza również, że sam proces dezynfekcji pomiędzy osobami, lub pacjentami w przychodni czy szpitalu jest praktycznie minimalny lub w zupełności wcale niepotrzebny. Pozwala to na bardziej efektywniejsze, łatwiejsze i szybsze badanie dużej liczby ludzi w przypadku np. podejrzenia zachorowania u osób na lotnisku lub przejściach granicznych.

Głównymi typami bezdotykowych termometrów są termometry na podczerwień. Takie urządzenie wystarczy przystawić w odległości od 1 do 15 cm od czoła lub skroni pacjenta i po chwili otrzymujemy dokładną wartość temperatury na wyświetlaczu. Jest to o tyle przydatne, iż w krótkim czasie możemy podjąć odpowiednią decyzję na temat dalszych kroków na temat leczenia.

Jest to szczególne istotne w przypadku małego dziecka, każdy rodzic przecież wie, że pierwszy objaw zakażenia wirusowego bądź bakteryjnego to podwyższona temperatura, jest to naturalna funkcja obronna każdego człowieka. Każda mama, tata czy w ostateczności lekarz specjalista zaczyna analizę zdrowia właśnie od tego parametru. Po nim wiemy czy podać lek na jej obniżenie, po podaniu lekarstwa i po ponownym zmierzeniu wiemy czy objawy choroby postępują czy raczej ustępują.

Niestety nadal często spotykana praktyka to przykładanie ręki do czoła, jest to nie ukrywając prymitywna sytuacja, bo nasze dłonie owszem wyczują ciepło ale nie są w stanie stwierdzić dokładnej wartości. Dbajmy we właściwy sposób o siebie i o innych. Dlatego odpowiedź na pytanie czy warto kupić bezdotykowy termometr? Z całym przekonaniem odpowiadamy że tak.

dobry termometr na podczerwień

Używaj termometru w dowolnym momencie

Jak już wcześniej wspominaliśmy takie termometry są przydatne, i w każdym gospodarstwie domowym powinien przynajmniej jeden taki się znajdować. Umożliwiają one bardzo dokładny pomiar bez ingerencji w jakąkolwiek część ciała. Taki cyfrowy pomiar jest dokładny i nie ma potrzeby sprawdzania kresek jak to bywa w przypadku termometrów rtęciowych.

Ponieważ nie ma konieczności nawiązywania kontaktu, możesz wykonać pomiar w każdej potrzebnej chwili, nawet wtedy gdy Twoje dziecko śpi. Sen jest dobry na wszystko, a tu nie ma potrzeby wybudzania małego dziecka aby sprawdzić czy ma gorączkę. Jest to też przydatne podczas leczenia, po podaniu leku możemy sprawdzić czy lek już działa i np. po pewnym czasie sprawdzić czy gorączka spada czy rośnie. Choroba u tak małej osoby jest szczególnie niebezpieczna, dlatego w miarę potrzeby trzeba szybko reagować i gdy gorączka nie ustaje trzeba udać się do lekarza specjalisty.

bezdotykowy termometr

Dla kogo termometr bezdotykowy?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Skoro możemy go bezpiecznie używać do mierzenia temperatury dziecka to również jest on przeznaczony dla osób dorosłych, a także ludzi w podeszłym wieku. Został on tak skonstruowany oraz przeszedł wiele testów zanim mógł trafić do konsumenta. Także może korzystać z niego każdy, jednocześnie życzymy aby takiej potrzeby było jak najmniej.

Jaki termometr bezdotykowy najlepszy

Termometr elektroniczny – pierwsze użycie 

Bezdotykowe termometry mają inny sposób działania w porównaniu z tradycyjnymi termometrami do pomiaru w ustach, pod pachą czy w odbytnicy. Aby prawidłowo używać tego typu aparatu trzeba wziąć pod uwagę pewne względy związane z tą innowacyjną technologią.

Tego typu urządzenie nie styka się ze skórą a mimo to jest bardziej dokładne w porównaniu z pozostałymi dostępnymi jeszcze na rynku. Jeżeli zakupisz taki termometr to przed pierwszym użyciem warto zapoznać się szczegółowo z instrukcją obsługi, a następnie wykonać kilka pomiarów testowych, aby poznać u każdej osoby zakres temperatur.

Polecani producenci termometrów bezdotykowych

Często przy wyborze danego produktu wielu z nas sugeruje się znaną marką. Jest to normalne ponieważ wiemy, że dany producent jest znany z trwałości, solidności i że zakupiony sprzęt będzie nam po prostu służył przez lata bo przecież nikt z nas nie chce kupić sprzętu jednorazowego.

Czasem bywa jednak tak, że w zestawieniu danych firm żadna z nich nic nam absolutnie nie mówi. Dlatego w tym rankingu polecamy przede wszystkim sprawdzone marki. Dobrymi opiniami cieszą się między innymi: Visiomed, Microlife, BabyOno, Thermoflash, Braun, Medisana, Omron oraz Tech-Med. Dla wielu osób które pierwszy raz mają styczność z tymi nazwami może oznaczać niewiele aczkolwiek ci co już zakupili dany model od jednego z tych wyżej wymienionych producentów, śmiało mogą polecić innym kupno tych produktów. Zapewniamy, że spełnią one oczekiwania każdego, oraz zapewnią im użytkowanie na lata.

Najlepszy termometr elektroniczny

Zalecenia główne, dotyczące prawidłowego stosowania termometru

Staramy się dogłębnie przeanalizować, każdy temat nad którym pracujemy, pozwala to czytelnikowi na zdobycie wszelkich potrzebnych informacji o danym sprzęcie. Również podpowiadamy oraz udzielamy rad jak w odpowiedni sposób go używać.

Podobnie jest w tym przypadku, każdy z nas chce uzyskać tylko dokładne pomiary, aby tak było należy zawsze sprawdzić przed każdym użyciem, czy czujnik podczerwieni jest czysty. Nie należy również go dotykać ani narażać na uszkodzenia ponieważ brudny lub nawet w małym stopniu uszkodzony czujnik może po prostu pokazywać niedokładne pomiary. Dodatkowo, ważną informacją jest to, że jeśli temperatura miejsca, w którym przechowywany jest termometr znacznie różni się od miejsca, w którym ma zostać wykonany pomiar, to zaleca się odczekanie przynajmniej kilku minut, aż temperatura

Twojego termometru zostanie całkowicie zrównoważona z temperaturą innego pomieszczenia. Mogą również występować inne czynniki zewnętrzne, takie jak wystawienie na działanie wysokich temperatur tj. gotowanie w przypadku osób dorosłych, tulenie dziecka, karmienie piersią. Idąc w drugą stronę również działanie niskich temperatur (zimą na zewnątrz, bądź kąpiel w basenie, jeziorze, rzece latem) takie czynniki mogą wpływać na temperaturę czoła. W takich sytuacjach zaleca się aby osoba u której ma zostać sprawdzona temperatura, musi pozostać w pozycji siedzącej a najlepiej leżącej w tym samym środowisku co aparat do mierzenia przez przynajmniej 10 minut. Na co jeszcze w szczególności warto zwrócić uwagę przed mierzeniem? Wspominaliśmy w artykule o tym iż dobre modele są bardzo dokładne, dlatego też nie polecamy przeprowadzać takiego badania tuż po przyjściu z dworu, lub tuż po wybudzeniu ze snu, ponieważ nagrzane ciało i głowa od pościeli i poduszki może niestety w większości przypadków przewyższać realną temperaturę.

Na czole lub skroni powinna być czysta skóra, a więc bez makijażu, kremu, maści. Często pot na skórze stanowi pewnego rodzaju barierę. Na pewno trzeba się zapoznać szczegółowo z instrukcją obsługi, ponieważ tylko w niej producent zawarł wszystkie najważniejsze warunki prawidłowego użytkowania.

ranking termometrów bezdotykowych

Funkcje dodatkowe termometru

Coraz większa konkurencja producentów sprawia, że urządzenia oprócz podstawowego zadania często posiadają także dodatkowe funkcje i usprawnienia. Jeszcze do niedawna zwykły termometr pokazywał tylko temperaturę, w nowoczesnych modelach mamy szereg dodatkowych udogodnień. Jedno z nich to zapamiętywanie w zależności od modelu nawet kilkunastu ostatnich pomiarów, możemy dzięki temu przeanalizować ostatnie odczyty.

Wbudowany zegar to już raczej standard ale to też jest niekiedy ważny czynnik. Dodatkowo dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi możemy sprawdzić stand zdrowia nawet w ciemnych warunkach, jest to istotne przy małym dziecku ponieważ zapalone światło mogłoby dziecko wybudzić ze snu.

Ciekawą opcją jest również możliwość zmierzenia temperatury np. wody do kąpania, podgrzanego mleka czy wody do picia. Często zabieramy swoje pociechy na wakacje za granicę, i ze względu na konieczność posiadania oraz poręczność takiego urządzenia pakujemy również go do walizki. Dlaczego akurat o tym wspominamy? Otóż w krajach europejskich używamy skali Celsjusza natomiast w niektórych krajach poza granicami Europy możemy spotkać się ze skalą Fahrenheita, i tamtejsi lekarze w niej właśnie odczytują pomiar. Dlatego warto jeżeli dany model posiada możliwość wyboru obu skal, wtedy nie ma konieczności osobnego przeliczania na kalkulatorze czy swoim smartphonie.

Wydajność termometru bezdotykowego

Był to jeden z ważniejszych parametrów jakim kierowaliśmy się aby wybrać dobre urządzenia. Jest to bardzo ważny podpunkt ponieważ pod nim kryją się dwie ważne cechy: dokładność oraz szybkość pomiaru. Przy wyborze warto sprawdzić czy posiada on kalibrację względem zmiennego otoczenia. Funkcja ta jest bardzo przydatna ponieważ, ogranicza ona margines błędu praktycznie do minimum.

To dzięki wbudowanym specjalnym czujnikom, termometr w pierwszej kolejności zwraca uwagę na otoczenie, w którym się znajduje. Następną specyfikacją, którą trzeba sprawdzić jest czas pomiaru. Polecamy te modele których ten czynnik został ograniczony do minimum, najlepszym modelom wystarczy jedna sekunda, jest to ważne gdy szybko chcemy zmierzyć danej osobie gorączkę, i również znacznie skraca się czas jeżeli takich osób w kolejce mamy bardzo dużo (szpital, przychodnia, szkoła)

Który termometr bezdotykowy jest najlepszy?

Wybór jest spory, można powiedzieć do wyboru do koloru. I to są całkiem prawdziwe słowa ponieważ mamy szereg modeli, które w wyglądzie są przyjemne nie tylko dla naszego oka ale także dla każdego dziecka. Ma ono oczywiście zachęcać do tego aby dziecko dało się zbadać a nie żeby urządzenie budziło w nim strach.

Oczywiście jest to ważne ale nie najważniejsze, ponieważ dobry model powinien dokonać pomiaru z odległości kilku centymetrów, jest to ważny czynnik ponieważ niektóre tańsze modele potrzebują około centymetra, a przecież dla każdego z nas najistotniejszą kwestią jest otrzymanie tylko dokładnego wyniku. Również w naszym zestawieniu zwróciliśmy uwagę na ten jakże ważny aspekt, natomiast jeżeli żaden z polecanych przez nas modeli nie zachęci Cię do zakupu to przy wyborze w przyszłości radzimy zwrócić na to uwagę.

Czy ten termometr jest bezpieczny?

Obecne prawo nie tylko w Unii Europejskiej ale także w pozostałych krajach jest bardzo restrykcyjne jeżeli chodzi o dopuszczenie nowego produktu na rynek. Każdy nowy model, każde nowe urządzenie musi przejść szereg badań i testów, które potwierdzą bezpieczeństwo tej rzeczy, dopiero po pozytywnym przejściu wszystkich prawnie wymaganych etapów urządzenie jest dopuszczone do sprzedaży, identycznie jest również w tym przypadku.

Zrozumiałe jest, że wiązka podczerwieni może brzmieć dość futurystycznie i tym samym niepewnie, ale jest to na pewno bezpieczne dla każdego nawet najmłodszego użytkownika, dodatkowo jest dla niego praktycznie bezstresowe co podczas choroby Twojego syna czy córki jest ważne, bo każdy z nas wie że choroba dziecka sprawia iż jest ono rozdrażnione i niestety bez humoru a więc nikt nie chce dostarczać dodatkowych, niepotrzebnych wrażeń.

Opinie użytkowników o termometrach

Można tu śmiało powiedzieć, że ile ludzi tyle opinii. Trzeba się z tym zgodzić bo w końcu każdy ma prawo do wypowiedzenia zdania na ten temat. W internecie można znaleźć trochę negatywnych recenzji, ale jest to mała grupa osób które jeszcze nie do końca ufają nowym technologiom i tym samym w tym przypadku nie wierzą mierzeniu za pomocą podczerwieni. Spora część tych osób pewnie zakupiła tani model, który był po prostu nie precyzyjny i mało wydajny. Na szczęście istnieje przeważająca społeczność, którzy są zwolennikami tego produktu.

Cenią sobie to za to iż jest on bardzo funkcjonalny, dokładny, i co najważniejsze to, że jest szybki i nie wymaga styczności z ciałem człowieka. Jeżeli poszukujesz opinii o tego typu sprzęcie to warto poszukać na forach które specjalizują się np. w opiece na dzieckiem, zdrowiem człowieka. Termometr bezdotykowy to popularne urządzenie i można znaleźć wiele pozytywnych wypowiedzi, w szczególności są to rodzice dzieci, lekarze czy pielęgniarki.

Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

Jeżeli poszukujesz taniego modelu do 100 zł to oczywiście znajdziesz taki model, natomiast odradzamy decyzje o takim zakupie? Dlaczego? Ponieważ są to modele niedokładne, są wykonane ze słabej jakości materiałów. W naszym rankingu wybraliśmy dla Was tylko najlepsze, sprawdzone modele. Natomiast jeżeli traktujesz ten artykuł tylko w celach informacyjnych to trzeba wiedzieć czym kierować się w przyszłości, aby dokonać właściwego wyboru. Cena precyzyjnego sprzętu, który spełni oczekiwania konsumenta zaczyna się od 150 zł. Dużo? Dla jednej osoby być może tak, dla drugiej nie, natomiast warto dołożyć kilka złotych do modelu który jest polecany nie tylko przez nas ale także przez osoby, którzy już termometr danej firmy posiadają.

Za tą cenę otrzymujemy co najważniejsze zawsze dokładny wynik. Jest to potwierdzone odpowiednimi atestami i certyfikatami. Wykonany jest z odpowiednich wytrzymałych materiałów przyjaznych dla skóry. Dobrze jeśli posiada nie tylko podświetlany ale także duży, czytelny ekran, jest to przydatne dla osób które mają problem ze wzrokiem, oraz jeżeli posiada sygnał dźwiękowy sygnalizujący zakończenie badania. Jest to korzystne dla osób starszych, można oczywiście w opcjach to wyłączyć aby np. nie zbudzić swojej pociechy.

Gwarancja producenta termometru

Niezależnie co kupujemy warto sprawdzić przez jaki okres będzie nasz produkt objęty gwarancją producenta. Standardowo jest to 12 lub 24 miesiące, nie jest to mało ale też w perspektywie czasu nie jest to dużo. Przecież każdy z nas chce aby dane urządzenie pomagało nam przez lata. Niestety czasem się zdarza, że ma ono ukrytą wadę, błąd człowieka podczas składania lub inny czynnik zewnętrzny który mógł wpłynąć na wadliwość urządzenia. Jeżeli stanie się to podczas okresu gwarancyjnego to nie ma problemu, bo zostanie to bezpłatnie naprawione, bądź sprzęt zostanie wymieniony na nowy.

Gorzej jeżeli taka awaria stanie się tuż po zakończeniu okresu gwarancyjnego, wtedy pozostaje nam tylko płatna naprawa w serwisie, co często jest nieopłacalne lub po prostu zakup kolejnego nowego urządzenia. Żeby uniknąć takiej sytuacji warto zastanowić się nad tzw. przedłużoną gwarancją. Często sam producent oferuje takie rozwiązanie, ewentualnie sam sklep w którym został dokonany zakup. Kosztuje to raptem parę złotych, a w zamian otrzymujemy pełną ochronę przez kilka lat. Może być ona bardziej rozbudowana na wypadek na przykład zalania wodą bądź uszkodzenia mechanicznego ale to oczywiście już kwestia indywidualna danego ubezpieczyciela.

Czy wiesz że?

Temperatura ciała nie jest taka sama u osoby w różnym wieku? Przyjmuje się że temperatura zdrowego człowieka to 36,6°C jest to oczywiście prawda natomiast w pewnym sensie też nie jest ona określoną wartością, a prawidłowo też jest pewnym przedziałem temperatur. Taki zakres zwykle maleje wraz z wiekiem. Oto normalne przedziały oraz wiek:0-2 latka: od 36,4 do 38°C3-10 lat: od 36,1 do 37,8°C11-65 lat: od 35,9 do 37,6°Cosoby w wieku powyżej 65 lat: od 35,8 do 37,5°COczywiście te dane mogą się różnić w zależności od osoby i może być zależne od wielu czynników, takich jak chociażby pora dnia, przyjmowane leki, poziom aktywności fizycznej, emocje.

Podsumowanie

Większość osób jest za termometrami na podczerwień, my należymy również do tej grupy. Jeszcze do niedawna bo około 10 lat temu stosowano tradycyjne termometry rtęciowe, było to nie tylko niewygodne ale też niebezpieczne dla zdrowia i życia osoby badanej. Istniało spore ryzyko, że taki termometr spadnie i się potłucze a umieszczona w nim niebezpieczna rtęć się rozleje. Do roku 2009 była to konieczność bo innej metody jeszcze nie było, natomiast właśnie w tym roku stworzono produkt na miarę 21 wieku.

Na potrzebę bezpieczeństwa oraz potrzeby szybkiego sprawdzenia temperatury ciała zostało wymyślone urządzenie które nie potrzebuje styczności z ciałem aby takiego pomiaru dokonać. Dla tych którzy jeszcze się wahają i zastanawiają przypominamy najważniejsze plusy posiadania takiego produktu w swoim domu, oto one:

 • już po około 2 sekundach otrzymujemy pomiar a w tradycyjnych rtęciowych lub elektronicznych termometrach trwało to nawet kilka minut
 • nie powoduje to żadnego dyskomfortu, nie trzeba go przytykać do żadnej części ciała, a przecież w przypadku niemowlaków i małych dzieci to nieporównywalne ułatwienie
 • higieniczny, bo nie ma kontaktu z badaną osobą, korzystne zwłaszcza gdy niestety w domu choruje więcej niż jedna osoba
 • brak konieczności dezynfekcji
 • wykorzystuje on bezpieczną technologię podczerwieni
 • prosty w obsłudze, często wystarczy naciśnięcie jednego przycisku
 • cichy, nie obudzi dziecka podczas snu
 • wielofunkcyjność sprawia, że możemy sprawdzić również temperaturę różnych obiektów, np. picia, jedzenia, mleka, wody na kąpiel dla maluszka, a także temperaturę otoczenia
 • to też fajny gadżet, który znacznie usprawnia życie podczas choroby.

Mamy nadzieję, że w przejrzysty i czytelny sposób przedstawiliśmy temat, liczymy na to że dzięki naszym poradom będzie Wam znacznie łatwiej wybrać idealny produkt dla siebie. W naszym rankingu najlepszych termometrów bezdotykowych na pierwszym miejscu postawiliśmy na model Braun No Touch, natomiast mamy świadomość, że każdy klient ma inne kryteria wyboru, dlatego przygotowaliśmy kilka alternatyw. Wierzymy w to, iż każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI