ranking termometrów bezdotykowych

W niniejszym zestawieniu prezentujemy ranking TOP 10 najlepszych termometrów bezdotykowych dla dzieci i dorosłych. Zobacz na które modele warto zwrócić uwagę. Przeczytaj też opisy poszczególnych produktów. Odpowiadamy na pytanie jaki termometr bezdotykowy wybrać.

Termometr bezdotykowy to przydatne urządzenie, które zapewnia jeden z najlepszych sposobów na pomiar temperatury ciała, szczególnie pod względem bezpieczeństwa i higieny.

Bezkontaktowe termometry zdecydowanie zyskują na popularności i stopniowo zastępują tradycyjne, rtęciowe. Są wygodniejsze w użyciu, szybciej dokonują pomiaru, a także są dokładniejsze. Świetnie sprawdzają się w przypadku niemowląt. Zastanawiasz się jaki termometr bezdotykowy wybrać? Zobacz nasz ranking.

Termometr

Ocena

Cena

Braun No Touch + Touch BNT400

Microlife NC 150

Omron Gente Temp 720

Tech-Med TMF-03BB

Rossmax HA500 Qutie

Visiomed Thermoflash LX-26

Diagnostic NC300

Visiomed Thermoflash LX-260T (Mówiący)

Medivon TB-04

Beurer FT90

1. Termometr bezdotykowy Braun No Touch + touch 5w1 BNT400

Na pierwszym miejscu naszego rankingu termometrów bezdotykowych znalazł się Braun No Touch + touch 5w1 BNT400. Model ten posiada możliwość zarówno bezdotykowego, jak i dotykowego pomiaru temperatury ciała człowieka. Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii Age Precision, termometr ten niezwykle dokładnie określa temperaturę.

Termometr bezdotykowy Braun BNT400 wyposażony jest w niespotykanie czuły sensor wraz z innowacyjnym układem optycznym. W rezultacie aparat ten w stanie wychwycić dwa razy więcej ciepła emitowanego przez ciało niż zwykłe czołowe termometry. Wykryte ciepło zostaje następnie przeliczone, a wynik jest podany z kliniczną dokładnością. Zakres pomiaru temperatury wynosi do 42 st. C. 

Istotną zaletą termometrów dla niemowląt jest funkcja trybu nocnego, którą posiada omawiany termometr. Użytkownik ma możliwość wyłączenia sygnałów dźwiękowych, a także włączenia dodatkowego podświetlenia wyświetlacza. 

Reasumując, produkt firmy Braun cieszy się bardzo dobrymi opiniami i z pewnością warto go mieć w swojej domowej apteczce. Cena urządzenia oscyluje w okolicach 350 zł.

Braun No Touch + Touch 5w1 BNT400

2. Termometr bezdotykowy Microlife NC 150

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się elektroniczny termometr bezdotykowy Microlife NC 15O – nowoczesne urządzenie wykonane w oparciu o najnowsze technologie. Innowacyjna metoda pomiaru w oparciu o podczerwień (promienie IR) zapewnia dokładny, higieniczny i bezpieczny odczyt temperatury ciała w kilka sekund.

Opisywany termometr bezdotykowy automatycznie dokonuje samosprawdzenia po każdym włączeniu. Dzięki temu gwarantuje wysoką dokładność pomiarów. Nie ma przeszkód, aby używać go często i regularnie. Przeznaczony jest dla osób w każdej grupie wiekowej.

Urządzenie posiada szeroki zakres temperaturowy pomiarów. Poza badaniem temperatury ciała człowieka, ten termometr można także używać do sprawdzania ciepła substancji – takich jak mleko w butelce czy woda kąpielowa dla dziecka.

Zakres pomiaru temperatury wynosi do 42,2 st. C. dla ciała oraz do 100 st. C dla obiektów.

Spośród atutów termometru można wymienić duży podświetlany wyświetlacz, wielofunkcyjność (ciało, otoczenie i obiekt), wskaźnik miejsca pomiaru, wskazywanie daty i godziny, a także 30 miejsc w pamięci. Cena termometru wynosi około 250 zł.

Microlife NC 150

3. Termometr na podczerwień Omron Gentle Temp 720

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje termometr bezdotykowy na podczerwień Omron Gentle Temp 720. Służy do wygodnego, szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego mierzenia temperatury czoła. To urządzenie oferuje szereg zaawansowanych funkcji. Jedną z nich jest wykonanie pomiaru w zaledwie jedną sekundę. Producent zadbał, aby każdy wynik był pokazany na dużym, czytelnym i podświetlanym wyświetlaczu.

Omawiany termometr bezkontaktowy to urządzenie uniwersalne. Z jego pomocą nie tylko zmierzysz temperaturę ciała, ale także temperaturę powierzchni czy otoczenia. Aby sprawdzić dziecko ma gorączkę, wystarczy przyłożyć na odległość 1-3 cm od czoła, a w ciągu sekundy otrzymasz precyzyjny wynik.

Zakres badania temperatury wynosi od -10 do 40 st. C.

W razie potrzeby, masz także wgląd do historii pomiarów. Pamięć urządzenia zawiera ostanie 25 wyników. Daje to także możliwość analizy, czy stan pacjenta się poprawia.

Firma Omron jest światowym liderem w produkcji sprzętu medycznego do terapii i monitorowania stanu zdrowia. Ten model to nie tylko jakość i dokładność oraz pochlebne opinie. To także korzystna cena w wysokości mniej więcej 130 zł i gwarancja producenta aż na 3 lata.

Omron Gentle Temp 720

4. Termometr TECH-MED TMF-03BB

TECH-MED TMF-03BB jest niesamowicie szybki. Z jego pomocą można sprawdzić stan zdrowia małego dziecka, nie wybudzając go ze snu. Sam pomiar temperatury trwa około 1 sekundy. Mamy tutaj również wgląd do ostatnich 32 pomiarów. Taka opcja daje nam możliwość analizy postępów w leczeniu choroby.

Zakres pomiaru temperatury ciała mieści się w zakresie 22,0 – 42,9 st. C., natomiast w przypadku przedmiotów w zakresie 0,0 – 100,0 st. C.

Dużym plusem tego urządzenia jest jego wysoka dokładność. Podczas pomiaru termometr uwzględnia również temperaturę otoczenia, co daje bardziej miarodajny wynik. Sprzęt zasilany jest dwoma bateriami AA, tryb energooszczędny pozwala na długie korzystanie bez konieczności wymiany baterii.

Został on także wyposażony w funkcję alarmu, w przypadku podwyższonej temperatury ciała. Posiada czytelny, podświetlany wyświetlacz LCD. Prostota obsługi czyni go idealnym termometrem do czoła. Mogą z niego korzystać osoby młode, ale również bardzo łatwo poradzą sobie z nią osoby starsze.

TECH-MED TMF-03BB

5. Termometr Rossmax HA500 Qutie

Rossmax HA500 Qutie to kolejny termometr na który warto zwrócić uwagę. Wyróżnia go to, iż producent udziela na niego aż 5 lat gwarancji. Za pomocą tego urządzenia otrzymasz precyzyjny pomiar temperatury w ciągu zaledwie jednej sekundy. Z jego pomocą nie tylko sprawdzisz temperaturę skroni, ale także możesz sprawdzić temperaturę różnych przedmiotów.

Do wyboru masz zarówno stopnie Celsjusza oraz Fahrenheita. Nie musisz każdego pomiaru zapisywać w notatniku, możesz je sprawdzić także w tym termometrze. Zapamiętuje on 9 ostatnich wyników, w każdej chwili możesz je sprawdzić i w razie potrzeby porównać je ze sobą. Również gdy zapomnisz go wyłączyć, to po określonym czasie wyłączy się samoczynnie.

Podświetlany wyświetlacz przyda się, gdy chcemy sprawdzić temperaturę w nocy, nie trzeba wtedy zapalać światła w pokoju. Na ekranie zobaczysz również poziom baterii. Podsumowując w przystępnej cenie, otrzymujemy prosty i szybko działający termometr, który posłuży przez wiele lat.

Rossmax HA500 Qutie

6. Termometr Visiomed Thermoflash LX-26

Produkt ten został wyposażony w najnowszą technologię światła podczerwonego. Dzięki temu możemy dokonać pomiaru temperatury ciała nawet z odległości 8 cm. Jednak producent zaznacza, że najdokładniejszy pomiar uzyskamy z około 5 cm. Jest nie tylko dokładny, ale i szybki. Wynik pomiaru wyświetli się w mniej niż sekundę.

Przejrzysty ekran LCD, na którym można również sprawdzić ostatnie 32 pomiary. W ten sposób można porównać, czy stan osoby badanej się poprawia czy nie. Zakup tego modelu pozwala na używanie go przez wiele lat. Ponieważ jak informuje producent, mamy możliwość dokonania około 40 000 pomiarów.

W przypadku podwyższonej temperatury, urządzenie zasygnalizuje to krótki dźwiękiem. I w tym modelu możemy zmieniać stopnie Celsjusza na Fahrenheita. Produkt dostępny w kilku przyjaznych pastelowych kolorach. Reasumując jest to poręczny, prosty w użyciu, godny polecenia termometr bezdotykowy.

Visiomed Thermoflash LX-26

7. Bezdotykowy Termometr Diagnostic NC300

Termometr bezdotykowy, który wykazuje szybkie działanie. Pomiar otrzymasz już po jednej sekundzie. Ten model na podczerwień przeznaczony jest do pomiaru temperatury ciała oraz otoczenia. Proces ten przebiega oczywiście w sposób bezdotykowy, nawet gdy Twoje dziecko śpi. Zakres pomiaru temperatury od 34°C po wysoką gorączkę 43°C.

Wystarczy zbliżyć urządzenie na 5-10 cm aby po chwili otrzymać precyzyjny wynik. Obsługa tego modelu została maksymalnie uproszczona, odbywa się za pomocą dwóch przycisków. Także czytelny, podświetlany wyświetlacz ułatwia odczyt. W pamięci odnajdziesz 12 ostatnich pomiarów.

Gdy termometr wykryje podwyższoną temperaturę przy 37,8°C to wyda krótki alarm. Także po zakończeniu mierzenia temperatury wydawany jest sygnał dźwiękowy. Tutaj również mamy system oszczędzania baterii. Urządzenie wyłączy się po 30 sekundach, więc nie ma konieczności pamiętania aby zawsze go wyłączyć.

Diagnostic NC300

8. Termometr Visiomed ThermoFlash LX-260T (Mówiący)

Visiomed ThermoFlash Termometr Mówiący LX-260T to prosty w obsłudze i estetyczny termometr bezdotykowy. Z jego pomocą zmierzysz nie tylko temperaturę ciała ale także poziom ciepła płynów np. wody do kąpieli. Model ten jest polecany nie tylko do domowego użytku ale także używany jest w wielu placówkach medycznych. Dla wielu dużym ułatwieniem może być to, że tutaj wynik pomiaru podawany jest w komunikacie głosowym. W ten sposób nie tracisz badanej osoby z oczu, to także udogodnienia dla osób które słabo widzą.

Komunikat może być podawany w kilku językach. Podświetlacz Thermoflash LX-260T zmienia barwę wraz z wartością otrzymanego wyniku. Zielony oznacza temperaturę na odpowiednim poziomie. Żółty to stan podgorączkowy a czerwony oznacza gorączkę. To proste rozwiązanie rozwiewa wątpliwości czy mamy gorączkę czy jeszcze nie. Producent zapewnia trwałość urządzenia do około 40 000 pomiarów. W pamięci możemy odczytać i porównać ostatnie 32 pomiary.

Termometr Thermoflash LX-260T cieszy się niemałą popularnością i posiada sporo pozytywnych opinii potwierdzających wysoką jakość produktu.

Visiomed ThermoFlash Termometr Mówiący LX-260T

9. Termometr bezkontaktowy Medivon TB-04

najlepszy termometr bezdotykowy medivon

Za pomocą termometru Medivon TB-04 pomiaru temperatury wykonuje się zbliżając urządzenie na 3-5 cm od czoła. Dokładny wynik odczytasz na dużym i czytelnym wyświetlaczu Na nim znajdziesz także informacje o poziomie naładowania baterii, aktualnej godzinie, a także w jakim obecnie trybie termometr pracuje. Dzięki pamięci 60 ostatnich pomiarów możesz na bieżąco porównywać i obserwować zmiany temperatury.

Czujnik podczerwieni ulokowany jest na górnej krawędzi termometru. Wystarczy nim wycelować w czoło badanego niemowlęcia, dziecka, dorosłej osoby lub powierzchni. W szybki sposób można sprawdzić np. temperaturę butelki z mlekiem.

Jeżeli chcesz sprawdzić ile stopni jest w danym pomieszczeniu, to wystarczy wybrać odpowiedni tryb i wyciągnąć urządzenie przed siebie. Jednak należy robić to z dala od przedmiotów, które mogą mieć wpływ na końcowy wynik. Producent udziela 3 lata gwarancji na ten model.

Medivon TB-04

10. Termometr lekarski Beurer FT90

Termometr lekarski bezdotykowy Beurer FT90 mierzy temperaturę ciała, temperaturę otoczenia, a także powierzchni. Jest to higieniczne urządzenie, przy czym bezpieczne i co ważne, zawsze bez kontaktu ze skórą. Pomiar odbywa się w przeciągu kilku sekund, jest to ważne przy małych dzieciach. Wystarczy go włączyć i zbliżyć na odległość 2-3 cm, aby uzyskać precyzyjny pomiar. Wynik z dokładnością 0,2°C Również w tym termometrze bezdotykowym technika pomiarowa oparta jest na podczerwieni.

W zależności od potrzeby, możemy tu ustawić wyświetlanie wyników zarówno w stopniach Celsjusza i Fahrenheita. Wyświetlacz jest duży i czytelny, podświetlany przyjemnym delikatnym niebieskim kolorem. W pamięci urządzenia możemy odczytać aż 60 ostatnich wyników. Jest tu także możliwość sterowania dźwiękiem – wyłączanie i włączanie. Opcjonalnie można też włączyć sygnał informujący, że pomiar został właśnie zakończony.

Posiada tryb oszczędzania energii, więc jeżeli zapomnisz go wyłączyć, to sam automatycznie zrobi to po minucie bezczynności.

Termometr lekarski Beurer FT90

Jak wybrać termometr bezdotykowy?

Dobry termometr bezdotykowy powinien mieć odpowiednią funkcjonalność i parametry, dlatego przed zakupem zwróć uwagę na następujące czynniki:

 • szybkość pomiaru – czas pomiaru temperatury jest szczególnie istotny w przypadku, gdy chcemy zmierzyć temperaturę dziecku, w związku z tym przyda Ci się termometr, który może pokazać wynik już po kilku sekundach;
 • dystans pomiaru – jest to kolejny istotny aspekt dla rodziców, zazwyczaj do pomiaru trzeba ustawić urządzenie w odległości 5-8 centymetrów od czoła dziecka;
 • dokładność pomiaru – termometry bezdotykowe posiadają różne czujniki i system wykrywania temperatury, ich dokładność może odrobinę różnić się od siebie, jednak najczęściej precyzja wynosi 0,1 °C;
 • pomiar temperatury przedmiotu – ta dodatkowo funkcjonalność jest z pewnością bardzo przydatna, gdyż dzięki niej zmierzysz temperaturę mleka lub wody w kąpieli dla dziecka;
 • zapamiętywanie wyników – jeśli chcesz kontrolować pomiary temperatury to warto, aby Twój termometr posiadał tą funkcję;
 • alarm – termometr bezdotykowy może wskazywać gorączkę za pomocą sygnału dźwiękowego lub czerwonego światełka;
 • tryb nocny – przydatna funkcja, która wyłączy dźwięki, aby nie zbudzić śpiącego dziecka;
 • samoczynne wyłączanie – niejedno urządzenie ma sprytną funkcję oszczędzania energii;
 • cena – powinna odpowiadać oferowanym funkcjom, jak i również zapewniać ochronę gwarancyjną przez producenta.

Powyżej przedstawiliśmy istotne kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Termometr powinien spełniać oczekiwania swojego użytkownika, a jego wyboru powinno się dokonać po przeanalizowaniu indywidualnych potrzeb.

Termometry bezdotykowe można kupić w aptekach, a także w sklepach internetowych. Pomocą służą także porównywarki cen, dzięki którym kupisz termometr w najniższej możliwej cenie.

2 KOMENTARZE

 1. Sporo czasu szukaliśmy odpowiedniego termometru, który dokładnie mierzy temperaturę. Niby zadanie łatwe ale kupiliśmy 2 termometry i to wcale nie był strzał w 10 ;/ Ale jak to mówią do 3 razy sztuka i zakup Braun BNT400 okazał się trafiony 🙂 Śmiało możemy polecić 🙂

  • Dziękujemy za wyrażenie opinii na ten temat 🙂 Nie bez powodu Braun BNT400 znalazł się na 1 miejscu w naszym rankingu 🙂 Pozdrawiamy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here