Termometr Do Ucha – Ranking i Opinie

Najlepszy termometr do ucha – ranking, test, opinie

Termometry rtęciowe już dawno odeszły w zapomnienie ze względu na swoją niepraktyczność i niebezpieczeństwo stosowania – po ich zbiciu istnieje duże ryzyko zatrucia się toksyczną rtęcią.

Tradycyjne termometry nie są jedyną możliwością, coraz częściej zastępuje się je modelami elektronicznymi, w tym bezdotykowymi na podczerwień. Można wtedy mówić o dużo większej wygodzie, oszczędności czasu i nawet o dokładniejszych pomiarach.

W przypadku osób nielubiących mierzenia temperatury, czego przykładem będą chociażby najmłodsi, świetnym wyborem okazuje się być termometr do ucha. Na korzyść tego urządzenia przemawia wiele zalet, dlatego warto rozważyć inwestycję w niego.

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru termometrów do ucha, o czym świadczy chociażby ranking uwzględniający te uznawane za najlepsze.

Opisy najlepszych termometrów do ucha [Nasz Ranking]

BRAUN THERMOSCAN 3 TERMOMETR ELEKTRONICZNY DO UCHA

najlepszy termometr do ucha

Termometr do ucha Braun THERMOSCAN 3 IRT3030 to urządzenie, które w jednej chwili dokładnie zmierzy temperaturę. Wynik pokarze na niewielkim, ale wyraźnym wyświetlaczu LED. Dzięki funkcji automatycznego wyłączania, gwarantuje oszczędność energii i wydłuża działanie na jednym komplecie baterii. Zamontowana końcowa, mająca kontakt z uchem, została wykonana z hipoalergicznego materiału. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że urządzenie jest bezpieczne nawet dla dziecka i alergika. Termometr jest lekki, niewielki i wykonany z zachowaniem wszelkiej staranności. Dzięki temu można go zabrać w podróż i zawsze mieć pod ręką w razie potrzeby. Producent gwarantuje nie tylko estetykę wykonania z wysokiej jakości materiałów, ale też właściwe i dokładne działanie przy jak najmniejszym zaangażowaniu użytkownika.

BRAUN THERMOSCAN 7 TERMOMETR ELEKTRONICZNY DO UCHA

dobry termometr do ucha

Termometr do ucha dla dzieci firmy Braun to urządzenie elektroniczne, które ułatwi ci mierzenie temperatury. Produkt posiada wyświetlacz LCD dzięki któremu łatwo odczytasz wynik i poziom baterii. Termometr wyposażony jest w sygnały dźwiękowe i alarm gorączki.

Są to bardzo przydatne funkcje. Pamięć urządzenia zamyka się na dziewięciu pomiarach. Dodatkowo otrzymasz baterie w zestawie, etui oraz podstawkę. Jak wiadomo małe dzieci nie lubią być badane – taki termometr ułatwi ci sprawdzenie stanu zdrowia twojego malucha bezboleśnie i w szybkim tempie. Urządzenie wyłącza się samo po 60 sekundach.

Dodatkową funkcję stanowi wyświetlanie temperatury w stopniach Celsjusza lub Farhenheitach. Produkt jest o niewielkich wymiarach – 14,5×5,4×3,4cm. Termometr posiada w zestawie instrukcję, więc bez problemu poradzisz sobie z jego obsługą.

Haxe Termometr Bezdotykowy Do Czoła Ucha 7w1

termometr do czoła i ucha

Bezdotykowy termometr do ucha lub czoła firmy Haxe to świetne urządzenie do mierzenia temperatury ciała bez naruszania jego powierzchni. Termometr posiada wyświetlacz cyfrowy za pomocą którego sprawnie i bez problemu odczytasz zmierzoną temperaturę.

Model ten zasilany jest bateriami. Dzięki prostocie wykonania tego termometru będziesz mógł cieszyć się zarówno jego wyglądem jak i działaniem. Obsługa tego urządzenia jest banalnie prosta i każdy sobie z nim poradzi – nawet starsze osoby. Nie naruszając ciała, w przeciwieństwie do tradycyjnych termometrów, zachowujemy higieniczność i możemy zmierzyć temperaturę wielu osobom bez odkażania przyrządu.

Produkt cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientów głównie przez to, że jest on solidnie wykonany, a wymiana baterii jest bardzo łatwa i prosta.

Termometr Braun ThermoScan 5

termometr do ucha braun

Douszny termometr ThermoScan 5 jest produktem zalecanym przez lekarzy do mierzenie temperatury zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Urządzenie jest delikatne i proste w użyciu, jednorazowe kapturki do umieszczenia na końcówce produktu zapewniają higieniczną czystość, a czytelny wyświetlacz informuje o wykonanym pomiarze.

Pomiar temperatury następuje poprzez włożenie do małżowiny końcówki termometru. Po odczekaniu kilku sekund można odczytać wynik na wyświetlaczu. Urządzenie określa temperaturę w stopniach Celsjusza.

Dużą zaletą tego typu termometru jest możliwość zapamiętania ostatnio wykonanego pomiaru. Termometr jest zasilany bateriami AA.

Tommee Tippee Termometr Cyfrowy Do Ucha

termometr do ucha opinie

Tommee Tippee termometr do ucha to urządzenie, które pozwala nam na zmierzenie temperatury dosłownie w jedną sekundę! Dzięki niemu mierzenie temperatury jest naprawdę szybkie, sprawne, a także nieinwazyjne.

Produkt ten zapewnia dużą wygodę i komfort w szczególności przy mierzeniu temperatury naszemu dziecku. Ponadto posiada również funkcję automatycznego wyłączania po upływie minuty, dzięki czemu sam oszczędza baterię.

Pomiary temperatury możemy dokonać zarówno w stopniach Fahrenheita i Celsjusza, a wszystko to zostanie zaprezentowane na wyświetlaczu LCD. Podsumowując, jest to produkt w który naprawdę warto zainwestować swoje oszczędności. Zadowolenie i satysfakcja klienta w 100% gwarantowana.

Najlepszy termometr do ucha. Poradnik zakupowy

Czy warto zdecydować się na termometr do ucha?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup termometru bezdotykowego, w tym modeli pozwalających na mierzenie ciepłoty ciała przez ucho. Termometry douszne działają na zasadzie dokonywania pomiaru przez błonę bębenkową, wykorzystując do tego technologię podczerwieni. Ciało każdego z nas emituje promieniowanie, które rośnie wraz z podniesieniem się wewnętrznej temperatury ciała na skutek gorączki. Innowacyjność termometrów bezdotykowych pozwala na zamienienie podczerwieni na wynik cyfrowy, dzięki czemu wiemy dokładnie, jaką dana osoba ma aktualnie temperaturę ciała.

Tego typu urządzenia mogą być śmiało stosowane nawet w przypadku najmłodszych, gdyż ich końcówka jest zakończona ochronnym kapturem, co uniemożliwia podrażnienie błony bębenkowej. Pomimo zastosowania technologii podczerwieni nie trzeba obawiać się o szkodliwy wpływ na organizm. Urządzenie nie wysyła żadnych fal ani nawet nie generuje ciepła, jest tylko jego odbiornikiem. Zaletą termometrów do ucha jest dokładność pomiarów, potwierdzona badaniami klinicznymi. Uniwersalność tego typu termometrów sprawia, że mogą być one użytkowane zarówno przez najmłodszych, jak i najstarszych, łącznie z wcześniakami.

W przypadku termometrów do ucha możliwe staje się regularne wymienianie osłony zamiast jej dezynfekowania po każdym użyciu, co zwiększa poziom higieny i zmniejsza ryzyko zarażenia się od chorego. Następnym walorem jest krótki czas pomiarów i możliwość ich szybkiego powtórzenia. Czas potrzebny do ich wykonania wynosi zaledwie kilka sekund. Nie trzeba wobec tego stresować chorego mierzeniem temperatury, co bywa szczególnie trudne przy energicznym i niespokojnym dziecku czy niemowlaku. Tego typu termometry mają ergonomiczną rączkę i duży ekran, co podnosi komfort użytkowania.

Ze względu na czytelny wyświetlacz nawet osoby ze słabszym wzrokiem będą mogły bezproblemowo odczytać pomiar. Wiele modeli bezdotykowych wyposażonych jest w funkcję zapamiętywania wyników, co pozwala na kontrolowanie stanu zdrowia chorego. Wystarczy kilka kliknięć, aby zapoznać się z ostatnimi pomiarami temperatury. Do tego dochodzi jeszcze szereg dodatkowych funkcjonalności, w zależności od wybranego modelu. Mówić można przykładowo o funkcji alarmu w momencie wykrycia podwyższonej ciepłoty ciała. Nowoczesne termometry bezdotykowe są energooszczędne, gdyż wyłączają się samoczynnie po upływie określonego czasu ich nieużywania.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze termometru do ucha?

Obecnie można kupić wielofunkcyjne termometry, za pomocą których sprawdzimy nie tylko ciepłotę ciała, ale też temperaturę posiłków, mleka, wody w wannie przed wykąpaniem w niej dziecka. Tego typu urządzenia mają wiele zalet, ale znacznie częściej stosuje się modele douszne, szczególnie w szpitalach. To właśnie termometry do ucha są najbardziej polecane przez lekarzy. Warto wobec tego wyposażyć się w taki i mieć go zawsze pod ręką, gdy tylko poczujemy, że łapie nas jakaś choroba i możemy mieć gorączkę. Wystarczy kilka sekund do uzyskania wyniku.

W sprzedaży dostaniemy wiele modeli tego typu termometrów, dlatego należy dobrze przemyśleć swój wybór. Na uwadze powinno się mieć kwestię ergonomiczności, co przełoży się na komfort użytkowania. Dobry termometr to taki, który leży wygodnie w dłoni, a więc odpowiednio wyprofilowany. Bezproblemowo znajdziemy takie zarówno w aptekach, jak i w sklepach internetowych. Warto zwrócić uwagę na to, czy wyposażone są w dodatkowe funkcjonalność takie jak efekty świetlne lub dźwiękowe.

Nowoczesny termometr douszny zaalarmuje użytkownika w przypadku wykrycia nieprawidłowo wprowadzonej końcówki urządzenia do ucha, dzięki czemu znika problem z nieświadomym robieniem niedokładnych pomiarów.

Przy wyborze termometru dousznego warto mieć na uwadze to, czy ma on podgrzewaną końcówkę, dzięki czemu dostosowuje się do temperatury otoczenia, co przekłada się na bardziej wiarygodne pomiary – nie ma miejsca zaniżanie odczytu. Kolejną kwestią będzie to, czy wybrany model urządzenia posiada kapturki ochronne i wymienne końcówki.

Nie ma to większego znaczenia w przypadku korzystania z termometru wyłącznie przez jedną osobę, ale przy kilku już użytkownikach warto mieć to na uwadze. Na opakowaniu powinna znajdować się też informacja odnośnie szybkości pomiaru, co jest istotne, jeśli zależy nam na jak najszybszym uzyskaniu wyniku. Przy małym i niespokojnym dziecku znaczenie mają nawet sekundy, o czym zresztą wie doskonale każda mama.

Mile widzianą funkcją w termometrze dousznym będzie automatyczne wyłączanie się, co przełoży się na oszczędność baterii i wydłużenie okresu jej żywotności. Niektóre modele informują nawet o zakończeni pomiaru, co jest bardzo praktyczne. Jeśli chcemy być w stanie kontrolować stan zdrowia chorego, to warto rozejrzeć się za termometrem z funkcją zapamiętywania wyników. Będziemy wtedy mieć łatwy dostęp do kilku ostatnich pomiarów.

Sprawdź także ranking termometrów bezdotykowych

Model termometru idealny w przypadku małego dziecka

Najbardziej wymagający pacjenci to najmłodsze pociechy. Gorączka powoduje u nich duży dyskomfort, stają się bardzo marudne i osłabione. Jeśli tylko wykryjemy możliwość pojawienia się podniesionej temperatury ciała, należy bezzwłocznie ja zmierzyć, aby móc szybko zainterweniować. Mali podopieczni są jednak bardzo niecierpliwi, wobec czego w ich przypadku nie sprawdzą się klasyczne termometry.

Najlepsze będą te bezdotykowe, na podczerwień. Słusznym wyborem okazują się być modele douszne, które nie powodują u dzieci złości ani płaczu. Mówić można o bezinwazyjności urządzenia i braku jakiegokolwiek dyskomfortu. Pomiary są bardzo precyzyjne, a w nowoczesnych modelach pomiar następuje już po jednej sekundzie. Do mierzenia ciepłoty ciała małego podopiecznego warto wybrać termometr z funkcją nocnego podświetlenia, dzięki czemu będzie można sprawdzić, czy ma gorączkę, bez rozbudzania go ostrym światłem lampki.

Do jeszcze sprawniejszego wykonywania pomiarów posłuży urządzenie sygnalizujące koniec pomiaru. Dźwięk nie może być jednak zbyt głośny, co może przestraszyć pociechę, a tego przecież nie chcemy. Na rynku dostępne są już nawet termometry douszne dedykowane najmłodszym, czyli przystosowane do ich potrzeb. Wzbogacono je o innowacyjną technologię, polegającą na dopasowywaniu wyniku w oparciu o wiek pociechy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI