Trampolina Ogrodowa – Ranking i Opinie

Najlepsza trampolina ogrodowa– ranking, test, opinie

W przydomowych ogrodach coraz częściej można spotkać trampolinę, na której lubią skakać nie tylko dzieci, ale też dorośli, szczególnie osoby aktywne fizycznie, chcące utrzymać zgrabną sylwetkę. Mają one nawet do dyspozycji trampoliny fitness, które zostały stworzone z myślą o ich potrzebach. Skakanie na tego typu konstrukcji jest wspaniałą formą zabawy, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Wystarczy przejrzeć ranking najlepszych trampolin ogrodowych, aby szybko wybrać dla siebie idealny model. Nie ma znaczenia to, jak dużą powierzchnię ma nasza działka, gdyż zawsze można dopasować do niej właściwy rozmiar trampoliny. Mogą być one na jedną lub nawet kilkanaście osób, z rozbudowanym stelażem i otaczającą go siatką ochronną. Korzyści płynących z użytkowania trampoliny jest wiele, dlatego warto rozważyć inwestycję w taki przyrząd gimnastyczny.

Opisy najlepszych trampolin ogrodowych [Nasz Ranking]


Zipro Trampolina ogrodowa z siatką zewnętrzną 435cm

trampolina ogrodowa ranking

Trampolina ogrodowa Zipro to strzał w dziesiątkę, bo za jednym zamachem zapewnia się dziecku relaks i sposób na polepszenie kondycji fizycznej.

Zalety trampoliny ogrodowej Zipro to przede wszystkim stabilna konstrukcja i wzmożony poziom zabezpieczeń. Dzięki solidnym mocowaniom i zewnętrznej ochronnej siatce ryzyko upadku lub urazu znacznie się obniża. Jednak to nie wszystko, gdyż trampolina ogrodowa Zipro to wymarzony patent na to, by wzmocnić mięśnie nóg, pleców oraz brzucha i przy okazji zgubić kilko kilogramów. Słowem dzięki trampolinie ogrodowej zyskują krzepę fizyczną nie tylko dzieci, ale i ich rodzice.

Co najistotniejsze trampolinie ogrodowej Zipro niestraszne warunki atmosferyczne typu deszcz czy wiatr, bo ma ona batut z materiału polipropylenowego, a on jak wiadomo- szybko wysycha. Wystarczy tylko odrobina słońca lub wiatru, by ogrodowa trampolina była znów sucha i gotowa na ponowne dziecięce powietrzne wygibasy.

Jumpi Trampolina Ogrodowa 435Cm

trampolina ogrodowa dla dzieci

Trampolina ogrodowa Jumpi to naprawdę przemyślana, mocna i wytrzymała konstrukcja. Można na niej wykonywać przeróżne skoki czy powietrzne ewolucje bez obawy, że można na niej skręcić sobie kark. To prowadzi do tego, że ten rodzaj zabawy na powietrzu kochają nie tylko maluchy, lecz także dorośli.

Co jest takiego niezwykłego w trampolinie ogrodowej Jumpi? A choćby i to, że jest przystosowana zarówno dla osób szczupłych, jak i otyłych. Nawet osoby o większych gabarytach wagowych nie muszą się jej bać. W trakcie zabawy na niej nie spotka ich żadna niemiła niespodzianka. Trampolina ta może utrzymać nawet osobę do 180 kg.

Po drugie Jumpi trampolina ma system bardzo innowacyjnych mocowań oraz uchwytów, przez co zyskuje ona niesamowitą stabilność i przyczepność. To skutkuje tym, że ogrodowa trampolina jest nie do ruszenia, nawet, wtedy gdy pada deszcz i wieje zimny wiatr. Jupi trampolina wspiera w pewnym sensie nasze serce i krążenie, bo dzięki niej dzieciaki nie siedzą ze wzrokiem utkwionym w telefonie czy laptopie. A to wyjdzie im jedynie na zdrowie.

Malatec Trampolina Ogrodowa 244Cm

bezpieczna trampolina ogrodowa

Solidna, stabilna trampolina ogrodowa zaprojektowana z myślą o bezpiecznej zabawie dla całej rodziny. Posiada mocną konstrukcję i praktyczną drabinkę do wchodzenia i wychodzenia. Jej atutem jest podwójne zabezpieczenie, które chroni dziecko przed upadkiem. Wykonana z odpornych na działanie atmosferyczne materiałów może być bez obawy o uszkodzenie przechowywana na dworze.

Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Dodatkowym atutem jest to, iż ta trampolina posiada gwarancję aż na 5 lat. Dobre wykonanie trampoliny pozwala na bezpieczne użytkowanie przez wiele lat. Posiada mocną i wytrzymała matę do skakania. Jest to produkt który zbiera same pozytywne opinie i recenzje.

Neosport Trampolina Ogrodowa 312Cm

Prezentowany model posiada mocną, stabilną konstrukcję oraz specjalną ochronną siatkę zewnętrzną, w której umieszczone zostało wejście na trampolinę. Również wysokość podłoża została rozplanowana tak, by zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo podczas radosnych akrobacji. Trampolina do ogrodu wykonana została z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie słońca czy wilgoci, dzięki czemu sprzęt posłuży przez lata, zachowując i pełną funkcjonalność, i estetyczny wygląd. To idealny gadżet dla każdej rodziny z dziećmi – umieszczona w ogrodzie trampolina sprawi, że zabawa nabierze nowej jakości.

Trampolina ogrodowa to gwarancja świetnej zabawy dla wszystkich lubiących aktywność na świeżym powietrzu dzieci. Korzystnie wpływa na koordynację i wzmacnia mięśnie całego ciała. Zachęca do ruchu i tym samym kształtuje dobrą kondycję. Wykonana z troską o odpowiednie zabezpieczenia nie stwarza ryzyka upadku.

Zipro Trampolina ogrodowa z siatką zewnętrzną 312cm

trampolina ogrodowa z siatką

Prezentowana trampolina ogrodowa to model, który zagwarantuje maksymalne bezpieczeństwo Jego ogromnym atutem jest mocna, dobrze zaplanowana konstrukcja, a także specjalna siatka ochronna, która zapobiega upadkowi poza pole do skakania. Nie ma więc ryzyka, że dziecko spadnie z wysokości i zrobi sobie krzywdę.

Trampolina posiada także drabinkę, która ułatwia wchodzenie na trampolinę i wychodzenie z niej. Wejście umieszczone w siatce jest zapinane na praktyczny zamek. Całość prezentuje się solidnie, wszystkie materiały wybrane zostały z dbałością o wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Trampolina ogrodowa to świetny sposób na to, by zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. Zapewnia ogromną frajdę, jednocześnie zapewniając codzienną dawkę ruchu, niezbędną dla utrzymania zdrowia. Akrobacje w powietrzu korzystnie wpływają na kondycję, siłę mięśni oraz koordynację. To zabawa, która spodoba się i przedszkolakowi, i uczniowi. Pozwoli rozładować nadwyżki energii oraz rozwijać umiejętności ruchowe.

Najlepsza trampolina do ogrodu. Poradnik zakupowy

Trampolina ogrodowa – czy warto ją kupić?

Aktywność fizyczna potrzebna jest każdemu z nas bez wyjątków. Niestety wiele osób stroni od ruchu i prowadzi siedzący tryb życia, co niestety odbija się niekorzystnie na stanie ich zdrowia. Nie bez powodu rośnie odsetek osób otyłych, z nadwagą i szeregiem innych chorób cywilizacyjnych. Ogromne znaczenie ma oczywiście dobrze zbilansowana dieta, ale równie ważny jest regularny wysiłek fizyczny.

Nie trzeba jednak biegać codziennie po kilkanaście kilometrów ani wypacać siódmych potów na siłowni. Aktywność fizyczna może być świetną zabawą, jeśli zdecydujemy się na trampolinę ogrodową. Skakać lubią nie tylko dzieci, a w przypadku trampoliny mogą to robić bezpiecznie i bez obawy o swoje stawy nawet starsze osoby. Obecnie można nawet mówić o specjalnych parkach trampolin, ale tego typu przyrząd gimnastyczny można posiadać we własnym ogrodzie.

Skakanie w ogrodzie na trampolinie będzie świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu razem z bliskimi. Można robić to w dowolnym momencie, bez żadnych dodatkowych kosztów. Dotyczy to jednorazowej inwestycji w postaci zakupu trampoliny, a następnie można ją użytkować za darmo do woli – mając pewność co do tego, że będzie to świetna zabawa, pełna śmiechu. Trening może być jednocześnie wspaniałą formą rozrywki.

Skakanie na trampolinie wiąże się z bardzo niskim ryzykiem doznania jakiejkolwiek kontuzji. Jest to jednak z najbezpieczniejszych form aktywności fizycznej, która idealnie sprawdza się, gdy nie możemy z jakiś powodów zbyt mocno przeciążać swojego ciała. Jest to dużo korzystniejsza aktywność niż bieganie czy robienie przysiadów. W przypadku skakania na trampolinie można mówić o treningu cardio, który wspaniale wpływa na kondycję naszego układu naczyniowo-sercowego.

Sprzyja to nie tylko poprawie krążenia i lepszemu dotlenieniu komórek, ale też zwiększeniu wydolności układu oddechowego i lepszej równowadze. Jeśli chcemy w przystępny sposób zwiększyć swoje zdolności motoryczne i koordynację, skakanie na trampolinie będzie starzałem w dziesiątkę. Kolejną zaletą jest usprawnienie procesu spalania niechcianej tkanki tłuszczowej, co sprzyja zachowaniu smukłej sylwetki. Okazuje się, że dziesięć minut podskakiwania na trampolinie odpowiada spaleniu tej samej liczby kalorii co podczas trzydziestominutowego biegu.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze trampoliny ogrodowej?

Podczas wybierania trampoliny ogrodowej należy mieć na uwadze maksymalne obciążenie. Będzie to istotne nie tylko pod kątem komfortu użytkowania, ale też bezpieczeństwa skaczących. Tym bardziej, jeśli decydujemy się na zakup dużej trampoliny z wysokim stelażem. Upadek z wysokości może skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Przekroczenie dopuszczalnej masy skutkować będzie uszkodzeniem trampoliny i wypadkiem, dlatego nie wolno przekraczać limitu ustalonego przez producenta. Maksymalne obciążenie tego przyrządu gimnastycznego zależy w dużej mierze od tego, z jakich materiałów została wykonana konstrukcja. Wielkość trampoliny dobiera się do liczby osób, które będą ją użytkowały i ich ogólnej masy ciała. Jeśli kupujemy niedużą trampolinę dla dziecka, to wystarczy model z maksymalnym obciążeniem do stu kilogramów. W przypadku dwóch skaczących parametr ten powinien wynosić 100-150 kg.

Kolejną kwestią jest średnica trampoliny, którą należy dobrać w zależności od ilości miejsca dostępnego na ogrodzie. Przy niewielkiej powierzchni lepiej wybrać model o mniejszej średnicy. Tym bardziej, jeśli trampolina ma być użytkowana tylko przez jedną lub maksymalnie dwie osoby. Znaczenie będzie miał rodzaj siatki zabezpieczającej, której zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa skaczących.

Siatka zabezpiecza przed wypadnięciem i upadkiem na ziemię podczas jej użytkowania. W przypadku niewielkich trampolin, czyli z powierzchnią do skakania znajdującą się blisko podłoża, dla jednej osoby, taki element nie jest potrzeby. Pozostając jeszcze przy kwestii wysokości trampoliny, mata nie może znajdować się zbyt blisko ziemi, przez cięższa osoba podczas skakania mogłaby zacząć jej dotykać. Optymalna wysokość wynosi zwykle 90 cm.

Co jeszcze jest istotne?

Istotną kwestią w przypadku konstrukcji trampoliny jest stelaż, który powinien być solidny i wytrzymały, wykonany z dobrej jakości materiałów. Sprawdzić trzeba też kwestię mocowania i spawów. Użyte rurki muszą być odpowiednio grube, aby nie dochodziło do ich wyginania ani łamania się podczas użytkowania. Warto rozejrzeć się za stelażem wykonanym z galwanizowanej ocynkowanej stali. Ramiona trampoliny powinny być lekko wygięte do zewnątrz i znajdować się poza obszarem przeznaczonym do skakania.

Wszystkie ostre elementy powinny być dobrze zabezpieczone, aby nie było ryzyka skaleczenia się nimi. Sprężyny w trampolinie także muszą być solidne i masywne, z porządnym zaczepem, z wierzchu zabezpieczone siatką. To właśnie sprężyny łączące matę ze stelażem odpowiadają za jakość wykonywanych skoków, dlatego muszą być dobrze zamocowane do obu tych elementów. Oczekiwać należy osłony wykonanej z trwałego materiału, który będzie odporny na działanie czynników atmosferycznych i trudny do rozerwania.

Siatka powinna być przymocowana do ramy na wysokości batuty, aż do końca pionowych rur, a jej wysokość wynosić 180 cm. Warto rozejrzeć się za siatką z dwustronnym zamkiem, co jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo skaczącego, gdyż zniknie ryzyko wypadnięcia na zewnątrz. Można jeszcze zamknąć wejście przy pomocy klamer. Niezwykle istotne przy wyborze trampoliny będzie zwrócenie uwagi na certyfikaty i atesty dotyczące norm bezpieczeństwa. Z dodatkowych elementów warto wymienić drabinkę do wchodzenia, dodatkową siatkę ochronną, mocowanie do ziemi za pomocą kotw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI