Waga Łazienkowa – Ranking i Opinie 2020

0
3469

W niniejszym zestawieniu prezentujemy ranking najlepszych wag łazienkowych. Zobacz, na które modele warto zwrócić uwagę. Przeczytaj też opisy poszczególnych produktów.

Waga łazienkowa to przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Dzięki niej można szybko i wygodnie dokonać pomiaru masy ciała. Łazienkowa waga diagnostyczna dostarczy również wielu innych informacji o składzie ciała badanej osoby.

Dobra waga łazienkowa przyda się nie tylko osobom będącym na diecie, ale wszystkim którzy choć sporadycznie chcą kontrolować swoją masę ciała. Na rynku dostępne są różne modele wag. Zastanawiasz się jak wybrać najlepszą? Zobacz nasz ranking wag łazienkowych.

Najlepsze wagi łazienkowe

1. Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Scale 2 (diagnostyczna i elektroniczna)

Na pierwszym miejscu naszego rankingu znalazła się elektroniczna waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Scale 2. Jest to kompaktowe urządzenie, które gwarantuję wysoką dokładność ważenia. Oprócz standardowej funkcji ważenia, waga ta analizuje człowieka łącznie pod względem 10 typów danych.

waga łazienkowa xiaomi smart scale 2

Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Scale 2

Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Scale2 wyposażona jest w moduł Bluetooth, który może połączyć się z naszym smartphonem za pomocą aplikacji MiFit. W ten sposób może nowocześnie i wygodnie kontrolować swoją masę lub postępy w odchudzaniu. Znajdziemy tu inne ważne informacje, takie jak:

  • BMI,
  • ilości wody w organizmie,
  • masa kostna,
  • tkanka tłuszczowa.

Wyświetlacz LED został tu w sprytny sposób ukryty. Gdy waga jest nieużywana wyświetlacz pozostaje praktycznie niewidoczny, jednak podczas ważenia wynik pojawia się bardzo wyraźnie.

Model ten jest niesamowicie szczupły, ma niecałe 15mm grubości. Można go zatem łatwo schować w prawie dowolnym miejscu. Wbudowana stal natomiast zwiększa wytrzymałość łożyska. Jest to solidny sprzęt, wykonany z wysokiej jakości materiały ABS. Na powierzchni umieszczone zostały umieszczone też paski antypoślizgowe.

2. Waga łazienkowa AEG PW 5644 (diagnostyczna i elektroniczna)

Na drugim miejscu naszego rankingu wylądowała elektroniczna waga łazienkowa AEG PW 5644. Jest to bardzo solidne urządzenie renomowanego niemieckiego producenta. Daje możliwość pomiaru masy ciała do 180 kilogramów z dokładnością do 100 gramów. Waga jest szklana, posiada wkładkę ze stali nierdzewnej zapewniając szereg dodatkowych funkcjonalności.

waga łazienkowa aeg pw5644

Waga łazienkowa AEG PW 5644

Poza standardowym mierzeniem wagi ciała, ta waga łazienkowa również analizuje tkankę tłuszczową, masę mięśniową, wodę w organizmie, masę kostną. Ponad to pokaże dzienne indywidualne zapotrzebowanie na kalorie oraz nasz wskaźnik BMI. Urządzenie posiada funkcję pamięci dla 10 osób, zatem cała rodzina może za jej pomocą kontrolować swoje zdrowie.

Waga wyposażona jest ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który wyraźnie pokazuje wyniki. Aby ją uruchomić wystarczy na nią wejść – funkcja „Step On”. Stopki antypoślizgowe gwarantują stabilną, pewną i bezpieczną pozycję. Sprzęt ma także wskaźnik niskiego stanu naładowania baterii.

3. Waga łazienkowa Huawei Smart Scale AH100 (diagnostyczna i elektroniczna)

Na trzecim miejscu naszego rankingu znalazła się elektroniczna waga łazienkowa HUAWEI Smart Scale AH100. Jest to nowoczesne urządzenie zamknięte w kompaktowej i stylowej konstrukcji.

waga łazienkowa huawei smart scale ah1000

Waga łazienkowa Huawei Smart Scale AH100

Ta waga łazienkowa umożliwia analizę ciała pod kątem aż 9 różnych czynników. Dzięki niej poznasz swoją: masę ciała, procentową zawartość tłuszczu w organizmie, ilość tłuszczu trzewnego, wskaźnik MBI i MBR, masę mięśniową, zawartość wody i białka w organizmie oraz masę kości.

Posiada dedykowaną aplikację mobilną, co znacznie ułatwia kontrolowanie i zapisywanie wyników. Sprzęt ten jest wyposażony w wbudowaną pamięć dla 10 osób, zatem nawet duża rodzina może indywidualnie kontrolować swoje postępy.

4. Waga łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 (diagnostyczna i elektroniczna)

Czwarte miejsce rankingu zajmuje elektroniczna waga łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition Scale 2. Największym priorytetem tego urządzenia jest wysoka dokładność pomiaru wagi człowieka.

waga łazienkowa xiaomi body composition 2

Waga łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Dzięki zaawansowanemu sensorowi G, waga ta jest w stanie mierzyć masę z dokładnością do 50g. Ponad to waga podaje aż 13 różnych informacji o ciele badanej osoby, choćby wskaźnik BMI, procent tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, a także poziom wody w organizmie.

Dodatkową funkcją jest tu test balansu ciała na jednej nodze. To podstawowe ćwiczenie z pewnością z pewnością usprawni kondycję fizyczną oraz wzmocni przed potencjalnymi kontuzjami. Waga ta wyposażona jest w pamięć dla 16 użytkowników. Sprzęt wyjątkowo oszczędny, ponieważ 4 baterie wystarczają aż na 12 miesięcy pracy.

Ranking wag łazienowych

Poniżej prezentujemy najlepsze wagi łazienkowe, czyli ranking wag diagnostycznych.

Jak wybrać wagę łazienkową?

Dobra waga łazienkowa powinna charakteryzować odpowiednimi parametrami oraz dobrym wyposażeniem. Zwróć uwagę na następujące czynniki.

  • Precyzja pomiaru – wagi łazienkowe różnią się od siebie dokładnością pomiaru. Im bardziej dokładne ważenie, tym oczywiście waga łazienkowa jest lepsza. Wynik może być podany z dokładnością od 1 kilograma do nawet 10 gramów. Jak widać rozpiętość jest spora. Najczęściej jednak waga łazienkowa posiada podziałkę co 100 g.
  • Maksymalne obciążenie i zakres pomiaru – ten parametr jest istotny dla osób, które posiadają ponadprzeciętną masę ciała. Wagi łazienkowe mogą wskazywać pomiar ciężaru w górnej granicy do 120, 150 lub 180 kilogramów. Nasza waga łazienkowa powinna być dobrana pod kątem indywidualnego użytkownika i jego obciążenia dla wagi.
  • Typ wagi – waga łazienkowa może być elektroniczna bądź mechaniczna. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są wagi elektroniczne, które mają wysoką dokładność i wiele funkcji. Jednak tradycyjne wagi mechaniczne również mają swoje grono odbiorców.
  • Wygląd – kwestie estetyczne również mają znaczenie, szczególnie w przypadku kobiet. Waga łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również po prostu ładna i dobrze wpisująca się otoczenie.
  • Dodatkowe funkcje – prawdziwie nowoczesna waga łazienkowa ma szereg dodatkowych funkcji. Przykładowo: waga diagnostyczna poza zwykłym ważeniem może przeprowadzić analizę składu ciała. Dowiesz się wtedy takich informacji jak procent tkanki tłuszczowej czy ilość wody w organizmie. Poza tym taka waga łazienkowa może mieć pamięć dla kilku użytkowników, wskaźnik baterii czy automatyczne wyłączanie w celu oszczędzania energii.

Powyżej przedstawiliśmy istotne kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Waga łazienkowa powinna spełniać oczekiwania swojego użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj