Wiertarka Udarowa – Ranking i Opinie

Najlepsza wiertarka udarowa – ranking, test, opinie

Nie wiesz, jaką wiertarkę udarową kupić? Nasz ranking pomoże Ci w znalezieniu najlepszego urządzenia! Dobra wiertarka udarowa umożliwia wiercenie w betonie, drewnie, ceramice budowlanej, tworzywach, a nawet w metalu.

Sprawdź polecane wiertarki udarowe, które znalazły się w naszym rankingu!

Opisy najlepszych wiertarek z udarem [Nasz Ranking]

WIERTARKA UDAROWA BOSCH GSB 13 RE

wiertarka udarowa ranking

Wiertarka udarowa BOSCH GSB 13 RE to niezwykle wytrzymałe i kompaktowe urządzenie. Ma ona małą masę, dzięki czemu znacznie ułatwia to całą pracę i odciąża w pewnym stopniu nasze ręce. Co więcej, jej silnik ma moc 600W.

Należy również wspomnieć, że maszyna ta zaopatrzona jest również w miękką rękojeść, która zapewnia nam stabilność i bezpieczeństwo podczas wiercenia. Ponadto, istnieje możliwość skorzystania z udaru, który jest przydatny szczególnie przy wierceniu twardszych materiałów budowlanych takich, jak cegła.

Trzeba również zdawać sobie sprawę, że na cały sprzęt mamy 3 lata gwarancji, a także nawet 2 lata serwisu premium na akumulatory. Zdecydowanie warto więc dokonać zakupu tego produktu!

Wiertarka Celma PRCz 13IEO

Wiertarka udarowa Celma PRCz 13IEO to jeden z najpopularniejszych obecnie sprzętów tego typu na szerokim rynku. Posiada ona moc 1050W, a także prędkość obrotową do nawet 2800 rpm.

Zasilana jest oczywiście elektrycznie. Co więcej, posiada dwa tryby pracy – zarówno z udarem, jak i bez. Przeznaczona jest do wiercenia stali, drewna i innych materiałów budowlanych. Ponadto, wyposażona jest w specjalną obudowę chroniącą cały silnik, a także specjalny ogranicznik prędkości obrotowej.

Zawiera również gumową rękojeść, która w znacznym stopniu ułatwia pracę i odciąża nasze ręce. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu produktowi i zainwestować w niego swoje oszczędności. Pełne zadowolenie gwarantowane!

Makita HP1631K

wiertarka udarowa makita

Wiertarka udarowa Makita HP1631K posiada moc znamionowaną 710W. Wyposażona jest chociażby w uchwyt wiertarski, który zapewnia szybką zmianę wierteł bez konieczności używania klucza. Należy również zdawać sobie sprawę, że sprzęt ten oferuje nam naprawdę szereg różnych możliwości.

Jest on w stanie wiercić zarówno w stali, drewnie, jak i nawet betonie. Warto również wiedzieć, iż posiada 2 tryby pracy – wiercenie z udarem lub bez. Ponadto, maszyna ta wyposażona jest w wytrzymałą obudowę silnika, a także specjalną, gumową rękojeść, która zapewnia bezpieczeństwo, stabilność, ale także ułatwia całą pracę, gdyż daje większy komfort. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu produktowi i zdecydować się na jego zakup!

DeWalt DWD024

Wiertarka udarowa sieciowa DeWalt to sprzęt godny naszej uwagi. Przede wszystkim charakteryzuje się ona małą masą, dzięki czemu jesteśmy w stanie używać jej przez bardzo długi czas bez żadnego zmęczenia.

Ponadto, jest bardzo wygodna i zapewnia nam dostęp do wszystkich, nawet najbardziej ciasnych miejsc. Co więcej, zaopatrzona jest ona w gumową rękojeść, która w znacznym stopniu poprawia komfort pracy. Oprócz tego posiada ona specjalny włącznik z blokadą, który przydaje się przy ciągłej pracy w powtarzalnych wierceniach.

Zdecydowanie warto więc postawić na jej zakup. Nie dość, że jest to sprzęt bardzo dobrej jakości, to jeszcze zapewnia nam dużą wygodę i komfort pracy. Dzięki temu satysfakcja gwarantowana!

Wiertarka Einhell TH-ID 720/1 E

wiertarka udarowa opinie

Wiertarka udarowa Einhell TH-ID 720/1 E to urządzenie, które poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Bezproblemowo zajmie się wierceniem najtwardszych materiałów budowlanych. Dużą jej zaletą jest chociażby antypoślizgowa rękojeść, która zapewnia pewne trzymanie całego sprzętu podczas wykonywanej pracy.

Dzięki temu mamy pewność, że sprzęt nam nie wypadnie i ani jemu, ani nam nic złego się nie stanie. Zaopatrzona jest on również w samozaciskowy uchwyt, który pozwala na szybką zmianę wiertła. Warto również zdawać sobie sprawę, że urządzenie to posiada dwa tryby pracy.

Można wykorzystać zarówno wiercenie z udarem, jak i bez. Wskutek tego maszyny tej można użyć do różnych prac takich, jak obróbka metali, drewna, czy innych materiałów budowlanych.

Najlepsza wiertarka udarowa. Poradnik zakupowy

Czym jest wiertarka udarowa?

Wiertarka udarowa to rodzaj wiertarki, w której zastosowano udar, czyli ruch posuwisto-zwrotny. Dzięki udarowi urządzenie to może skutecznie poradzić sobie nawet z bardzo twardymi materiałami, które nie poddają się zwykłym wiertarkom bez udaru.

Wiertarka udarowa może wiercić w:

– betonie,
– drewnie,
– ceramice budowlanej,
– tworzywach sztucznych,
– metalu.

Za pomocą wiertarek udarowych można nie tylko wykonywać otwory. Dzięki dodatkowemu osprzętowi urządzenia te mogą być też używane do mieszania farb i klejów, frezowania, szlifowania, polerowania.

Dobra wiertarka udarowa może być bardzo praktycznym narzędziem dla każdego majsterkowicza!

Wiertarka udarowa a wiertarka bez udaru – wiertarka bez udaru nie zapewnia tak wysokiej skuteczności wiercenia w twardych materiałach.

Wiertarka udarowa a młotowiertarka – młotowiertarka to urządzenie, które pozwala na wiercenie z udarem, bez udaru oraz na podkuwanie, na przykład kucie w betonie.

Jak działa wiertarka udarowa?

Wiertarki udarowe, czyli wyposażone w funkcję udaru podczas pracy wprawiają wiertło nie tylko w ruch obrotowy, ale równocześnie powodują uderzenia w wierconą nawierzchnię. Dzięki temu wiertarka bardzo dobrze radzi sobie z twardymi materiałami.

Najczęściej urządzenia te wyposażane są w mechanizm grzechotkowy. Mechanizm ten składa się z dwóch tarcz, z których jedna uderza w drugą, a uderzenia te są następnie przenoszone na wiertło. Im większa częstość takich uderzeń, czyli udarów, tym wiertarka będzie skuteczniejsza.

Jaka wiertarka udarowa jest najlepsza?

W sprzedaży znajdują się różne wiertarki udarowe. Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu warto sprawdzić jego parametry techniczne, aby dobrać taki sprzęt, który zapewni niezawodne działanie.

Przy zakupie wiertarki udarowej warto zwrócić uwagę poniższe kwestie:
– moc,
– biegi,
– częstość udarów,
– moment i prędkość obrotowa,
– maksymalna średnica wiercenia,
– uchwyt wiertarski,
– zasilanie,
– wielkość i ciężar,
– dodatkowe funkcje,
– elementy zestawu.

Moc

Im większa moc, czyli liczba watów, tym wyższa skuteczność wiertarki udarowej. Modele średniej klasy mają zwykle 400-650 W, natomiast wtedy, gdy wiertarka ma bez problemu poradzić sobie także przy wierceniu większych otworów w twardych materiałach, warto wybrać model o minimalnej mocy 700-800 W.

Biegi

Pozwalają na wybór prędkości wiercenia. W sprzedaży dostępne są wiertarki jednobiegowe oraz posiadające po dwa biegi, co pozwala na dopasowanie biegu do prowadzonych prac. Wybór liczby biegów jest kwestią indywidualną, ponieważ zarówno wiertarki jednobiegowe, jak i dwubiegowe mogą działać efektywnie.

Częstość udarów

Gdy wiertarka ma więcej udarów, wtedy jest skuteczniejsza w wierceniu w twardych nawierzchniach.

Moment i prędkość obrotowa

Wysoki moment obrotowy jest niezbędny, aby wiertarka mogła mocniej wiercić duże otwory w twardych materiałach. Najlepsze modele mają moment obrotowy na poziomie co najmniej 70 Nm. W wiertarkach dwubiegowych stosowane są dwa momenty obrotowe – niższy i wyższy.

Prędkość obrotowa prezentuje, jak szybko kręci się wiertło urządzenia. Im wyższy parametr, tym wiercenie będzie szybsze i skuteczniejsze.

Maksymalna średnica wiercenia

Informuje, jak duże otwory można wiercić w różnych materiałach. Najczęściej producenci podają maksymalną średnicę wiercenia w trzech materiałach – drewnie, betonie i metalu.

Uchwyt wiertarski

Dotyczy uchwytu, w którym umieszcza się wiertło. Starsze urządzenia były wyposażane w klasyczny, kluczykowy uchwyt wiertarski. Teraz stosuje się nowocześniejsze uchwyty typu SDS oraz SDS Plus. To uchwyty samozaciskowe, które pozwalają na łatwiejszą wymianę wierteł bez użycia dodatkowych narzędzi.

Zasilanie

Wiertarki udarowe można podzielić na dwie kategorie – modele zasilane sieciowo, czyli przewodowe, a także akumulatorowe – bezprzewodowe. Zazwyczaj modele bezprzewodowe są słabsze od przewodowych, lecz dla wielu użytkowników mogą być wystarczające.

Wielkość i ciężar

Najlepiej, aby wiertarka udarowa nie była zbyt duża i ciężka, aby jej obsługa była komfortowa.

Dodatkowe funkcje

Wybrane modele mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, na przykład sprzęgło bezpieczeństwa wyłączające wiertarkę przy zaklinowaniu wiertła, pochłaniające drgania nakładki na rękojeściach, oświetlenie, poziomice laserowe.

Elementy zestawu

W zestawie mogą znajdować się dodatkowe narzędzia, na przykład bity, otwornice, tarcze na papiery ścierne, polerki, ściernice do zdzierania powłok i rdzy, mieszadło. Wielu producentów oferuje swoje wiertarki w praktycznych walizkach.

Nie wiesz, jaką wiertarkę udarową wybrać? Sprawdź nasz ranking wiertarek udarowych zawierający najlepsze modele, z którymi wiercenie w drewnie, betonie, metalu i w innych twardych materiałach nie będzie już problemem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OSTATNIE RANKINGI