Najlepsze wkładki laktacyjne – ranking, test, opinie
Każdej młodej mamie z pewnością przydadzą się wkładki laktacyjne, czasami nawet jeszcze przed pojawieniem się nowego członka rodziny na świecie. Sprawdzają się one w wielu sytuacjach, a koszt ich zakupu nie jest wysoki, dlatego warto je mieć pod ręką. Do wyboru mamy różne rodzaje wkładek do karmienia, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Kluczem do sukcesu będzie dobranie dla siebie odpowiedniego modelu, co przełoży się na skuteczność i komfort użytkowania. W wyborze pomocny okazuje się być też ranking najlepszych wkładek laktacyjnych, co jeszcze bardziej ułatwi znalezienie tych idealnych.
Opisy najlepszych wkładek laktacyjnych [Nasz Ranking]
Bella Tzmo Mamma Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem 60Szt
Wkładki laktacyjne Bella Mamma mają na celu ochronę przed ewentualnym przeciekaniem pokarmu, jak i zabrudzeniem bielizny. Oprócz tego osłaniają one brodawki sutkowe przed różnego rodzaju podrażnieniami.
Co więcej, ich zewnętrzna warstwa wykonana jest z laminatu, który odpowiada za oddychanie naszej skóry. W środku natomiast jedynym materiałem jest bawełna, która zapewnia przyjemny komfort.
Ponadto produkt ten stabilnie utrzymują się na właściwym miejscu, a także doskonale dopasowuje się do kształtu naszych piersi. Są one zdecydowanie ciekawą alternatywą dla kobiet karmiących, gdyż zapewniają komfort i 100% ochronę.
LOVI WKŁADKI LAKTACYJNE DISCREET ELEGANCE 40 SZT
Wkładki laktacyjne LOVI zawierają aż cztery warstwy ochronne, które znajdują się w ich wnętrzu, jednocześnie zapobiegają ewentualnemu zabrudzeniu naszej bielizny.
Produkt ten zapewnia wyjątkowe uczucie suchości zarówno w nocy, jak i w dzień. Wkładki wyposażone są we wkład żelujący, który utrzymuje wilgoć w ich wnętrzu. Ponadto są one wyprofilowane, a także oddychające.
Zawierają także paski samoprzylepne, które odpowiadają za to, aby nie dochodziło do przesuwania się wkładek wewnątrz biustonosza. Produkt ten zapewnia wygodę, komfort ale także świetnie sprawdza się w swoim codziennym, praktycznym zastosowaniu.
CANPOL BABIES WKŁADKI LAKTACYJNE
CANPOL BABIES wkładki laktacyjne to produkt, który wyróżnia bardzo dobra chłonność nadmiaru wilgoci, jak i przyjemne uczucie suchości. Zostały one wykonane z przyjemnego, miękkiego materiału, dzięki czemu nie podrażniają naszej skóry.
Ponadto zaopatrzone są w praktyczny pasek samoprzylepny, który zapewnia nam stabilność wkładki. Oprócz tego produkt ten jest wyprofilowany, wpasowuje się do kształtu piersi, a także zapewnia dostęp i wymianę powietrza dla naszej skóry.
Należy również wspomnieć, iż pakowane są one oddzielnie, co zapewnia najwyższy możliwy poziom higieny. Zdecydowanie warto dokonać zakupu tego produktu!
Babyono Wkładki Laktacyjne Comfort 140Szt
Babyono wkładki laktacyjne to produkt, który zapewnia przede wszystkim wygodę i komfort. Co ciekawe, są wykonane one z miękkiego, przyjemnego materiału, dzięki czemu nie podrażniają nawet najbardziej delikatnej skóry.
Posiadają warstwę, która niezwykle mocno wchłania nadmiar pokarmu, a jednocześnie odpowiada ona za ochronę naszej bielizny, czy ubrań. Wkładki te zaopatrzone są w podwójne paski, które zapewniają im stabilność, dzięki czemu nie dochodzi do ich przesuwania.
Produkt ten wychodzi na przeciw oczekiwaniom wielu klientek i zapewnia zarówno swoje praktyczne zastosowanie, jak i dobrą ochronę każdej skóry.
Akuku Wkładki Laktacyjne 84 Szt
Akuku wkładki laktacyjne stworzone są z przyjaznego, miękkiego materiału. Ponadto utrzymują wilgoć we wnętrzu, dzięki czemu nasza skóra nie jest podrażniana.
Zewnętrzna powłoka zapewnia nam dostęp powietrza, ale także chroni wszystkie nasze ubrania przed ewentualnym zabrudzeniem. Są one wyprofilowane, idealnie dopasowują się do kształtu piersi, jednocześnie nie ślizgają się i cały czas pozostają na swoim miejscu.
Wkładki te oprócz tego, że świetnie sprawdzają się w swoim praktycznym zastosowaniu, to również zapewniają duży komfort. Zdecydowanie warto zatem dokonać zakupu tego właśnie produktu!
Najlepsze wkładki laktacyjne. Poradnik zakupowy
Czym są wkładki laktacyjne i czy warto po nie sięgać?
W przypadku zwiększonej produkcji pokarmu z kobiecych brodawek zaczyna się on wyciekać, co ma miejsce do czasu, aż częstotliwość karmienia nie ureguluje się. Potem problem ten zmniejsza się, gdyż kobiecy organizmu z czasem dostosuje odpowiednią ilość produkowanego mleka. Trzeba jednak mieć na uwadze też to, że do jego wycieku dochodzi na skutek aktywności fizycznej czy pod wpływem emocji.
Z pomocą przychodzą wkładki laktacyjne, czyli rodzaje specjalnych ochraniaczy, wkładanych do miseczki biustonosza, przeciwdziałające brudzeniu bielizny i ubrania. Panie z mokrymi plamami wokół sutków nie czują się z tym komfortowo ze względu na to, że wygląda to mało estetycznie. Wkładki laktacyjne idealnie nadają się nie tylko w przypadku młodych mam, gdyż wyciek mleka z piersi następuje zwykle znacznie wcześniej, zanim dojdzie do rozwiązania. Może być to uciążliwe dla kobiety, dlatego warto zainwestować z wyprzedzeniem w tego typu pomoc.
Przydadzą się już na końcowym etapie ciąży, następnie w pierwsze dni po urodzeniu dziecka i przy dłuższych przerwach między karmieniami. Warto mieć je pod ręką także podczas spania, kiedy pokarm również ma tendencję do wyciekania. Stosowanie wkładek laktacyjnych jest sposobem na zapewnienie sobie większej wygody i komfortu, a tego właśnie potrzebuje każda przyszła czy młoda mama. Idealnie sprawdzają się przy nadmiernej produkcji mleka, uprawiania seksu, przy obolałych sutkach. Warto je mieć pod ręką po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego i braku możliwości karmienia piersią przez dwie-trzy godziny. Do ich największych zalet zalicza się wchłanianie wycieku mleka, poprawienie wyglądu biustu i łagodzenie tkliwości sutków.
Na jakie wkładki laktacyjne się zdecydować?
Wkładki laktacyjne mogą być jednorazowe, wielorazowe, silikonowe, hydrożelowe lub domowe – zrobione samodzielnie. Te pierwsze posiadają najczęściej podszewkę wykonaną z twarzowa sztucznego, co ma zapobiegać przenikaniu pokarmu. Do jednorazowego użycia sprawką się idealnie, są wygodne w użyciu, ale mało ekonomiczne przy dłuższym stosowaniu. Bardzo skutecznie zatrzymują nie tylko mleko, ale też specyficzny zapach i to przez kilka godzin.
Wilgoć utrzymywana jest od skóry, dzięki czemu kobieta może czuć się komfortowo. Jako, że są one dobrze wyprofilowane, nie odznaczają się pod ubraniem. Niestety nie są ekologiczne i dodatkowo stosunkowo drogie. Wkładki laktacyjne wielorazowego użytki są dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem od tych jednorazowych. Dodatkowo są ekologiczne. Niestety trzeba je prać po każdym użyciu, co bywa uciążliwe. Minusem będzie te szybsze przeciekanie niż wkładki jednorazowe. Jako, że te wielorazowe są stosunkowo grube i niewyprofilowane, odznaczają się pod ubraniem.
Na rynku znajdziemy też silikonowe wkładki laktacyjne, które wystarczają na cały okres karmienia. Rozwiązują problem z marnowaniem pokarmu, gdyż zbierają wyciekające mleko. Wykonane są z miękkiego i oddychającego materiału, przyjaznego dla skóry. Jest to świetna opcja dla kobiet, które szukają wkładek przyspieszających gojenie się poranionych brodawek, co jednocześnie zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji. W zewnętrznej osłonce znajdują się dziurki, przez które swobodnie wlatuje powietrze. Wystarczy myć je w ciepłej wodzie i co jakiś czas wysterylizować. Mówić można tutaj wobec tego o jednorazowej inwestycji. Takie wkładki są jednak drogie i widoczne pod ubraniem. Do łagodzenia obolałych sutków świetnie sprawdzają się hydrożelowe wkładki laktacyjne, które można chłodzić w lodówce/zamrażarce.
Czym kierować się przy wyborze wkładek laktacyjnych?
Podczas wybierania wkładek laktacyjnych powinno się mieć na uwadze ich rodzaj – do dyspozycji są wkładki jednorazowego użytku i wielorazowe. Kolejną kwestią będzie stopień chłonności. Zasada jest taka, że i wkładka jest grubsza, tym zapewnia lepszą chłonność. Najlepsze parametry mają pod tym względem grube jednorazowe wkładki.
Istotne będzie także to, z jakiego materiału została wykonana wkładka. Te jednorazowe są bawełniane, a do produkcji tych wielorazowych wykorzystuje się też inne materiały takie jak bambus czy nawet wełna. Zaleca się wybrać wkładki zrobione z naturalnej tkaniny a nie po te z tworzywa sztucznego. W przypadku obecności folii czy poliestru trzeba liczyć się z nieprzepuszczalną powietrza, co generuje problemy.
Zaletą naturalnych materiałów jest to, że zapobiegają poceniu się piersi i dobrze wchłaniają pokarm wypływający z brodawki. Wkładki laktacyjne trzeba dobrać do rozmiaru swojego biustu, co będzie miało wpływ na komfort ich użytkowania. Przy źle dopasowanej wkładce trzeba liczyć się nie tylko z dyskomfortem, ale też przeciekaniem pokarmu czy nieestetycznym wystawaniu wkładki poza bieliznę.